Tι σκέφτεσαι τώρα;

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Ινατος

Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Όπως λέει το θέμα.Η πιο τυχαία σκέψη της στιγμής που θέλετε να μοιραστείτε :)
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Munchin ξέρει κανείς; ;)

http://www.kaissagames.com/pd/munchkin- ... tm?lang=el" onclick="window.open(this.href);return false;
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Dixit ? ;)

http://www.kaissagames.com/pd/dixit-nea ... tm?lang=el" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Sofoula »

Munchin παίζουμε με τα παιδιά από την κατασκήνωση ^_^ Έχω γελάσει πολύ με αυτό το παιχνίδι
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Sofoula έγραψε:Munchin παίζουμε με τα παιδιά από την κατασκήνωση ^_^ Έχω γελάσει πολύ με αυτό το παιχνίδι
Λίωνω για μάνσκιν ;)
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Βράζει ο τόπος κυριολεκτικά και μεταφορικά ή μου φαίνεται; :lol:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Μάνος »

Ιδέα δεν είχα τόσο για το ένα όσο και για το άλλο παιχνίδι...
Καλά, σε ποιον αιώνα μεγάλωσα;;;;
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

δεν είσαι ο μόνος Μανούλη ούτε εγώ τα ξέρω :shifty:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Είναι της Κάισσα.Εξαιρετική εταιρία και εξαιρετικά παιχνίδια ,αρκεί να ξέρεις τι θα πάρεις γιατί πολλά είναι στρατηγικής.. (δε δουλεύω εκεί-δεν κάνω διαφήμιση -απλά είμαι φαν :ΡΡΡΡ)
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Διαβάζω στο fb και το βλέπω στην περιοχή μου ότι πολλά σκυλιά ουρλιάζουν περίεργα...
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Το διάβασα στο fb :
"Φταιω εγω που τσακωνομουν με το γκομενακι διπλα στον αστεγο και δεν εδινα δεκαρα για εκεινον.
Φταιω εγω που δε ζητησα ποτε αποδειξη απο τον ταξιτζη.
Φταιω εγω που επαιρνα επιδομα ανεργιας και εκανα αλλες δυο δουλειες με μαυρα χρηματα. Φταιω εγω που εδινα φακελακια στους γιατρους. Φταιω εγω που χαζοχαιρομουν σαν το χιμπατζη στους ολυμπιακους αγωνες, μεσα σε σταδια που τωρα ειναι υπο διαλυση. Φταιω εγω που πηρα δανεια και καρτες ενω δεν ειχα να τις πληρωσω. Φταιω εγω που υποστηριζα οικογενειακες κυβερνησεις και ψηφιζα καθε φορα οποιον μου εταζε περισσοτερα. Φταιω εγω που ζητουσα ρουσφετια και χαρες ακομη και για το πιο απλο. Φταιω εγω που εφαγα στον τζογο και στα ποτα χρηματα που μου δοθηκαν για να ανοιξω μια δηθεν εταιρεια. Φταιω εγω που ζητουσα παντα περισσοτερα χωρις να προσπαθησω. Φταιω εγω που μπηκα στο πανεπιστημιο με το σκεπτικο να βγαλω περισσοτερα χρηματα και οχι να μορφωθω. Φταιω εγω που δε ζητησα η δεν εκοψα καμια αποδειξη για τις υπηρεσιες που προσφερω. Φταιω εγω που δεν αγαπω τη χωρα μου και θελω να φυγω στο εξωτερικο ενω ειμαι τοσο περηφανος για το ενδοξο παρελθον μου. Φταιω εγω που κοροιδευα τον τουριστα που επαιρνε μια σαλατα και εγω ειχα ενα τραπεζι γεματο. Φταιω εγω που κατηγορουσα οτι κλεινουν νωρις τα ξενυχταδικα στο εξωτερικο και ηταν το μονο μου παραπονο. Φταιω εγω για τοσα και αλλα τοσα!
Καλημερα!"

Διαφώνησα με αυτόν που το ανάρτησε.Οκ ζήσαμε μία περίοδο φούσκας και προσγειωθήκαμε αυτόματα.Όμως συνειδητοποιήσαμε πολλά και κάποιοι έγινα πιο συνειδητοποιημένοι άνθρωποι και πιο συλλογικοί πολίτες.Γιατί να γεμίζουμε ενοχές ;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

μια χαρά τα λέει Κώστα μου ο άνθρωπος ,όλα αλήθεια είναι όσα γράφει
ναι κάποιοι ξύπνησαν και είδαν πόσο βολεμένοι ήταν ,όπως υπάρχουν και πολλοί ακόμα που ρίχνουν της ευθύνες τους αλλού και ακόμα οι άλλοι φταίνε οι κακοί οι ξένοι και ο Τσίπρας με 5 μήνες κυβέρνηση.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:μια χαρά τα λέει Κώστα μου ο άνθρωπος ,όλα αλήθεια είναι όσα γράφει
ναι κάποιοι ξύπνησαν και είδαν πόσο βολεμένοι ήταν ,όπως υπάρχουν και πολλοί ακόμα που ρίχνουν της ευθύνες τους αλλού και ακόμα οι άλλοι φταίνε οι κακοί οι ξένοι και ο Τσίπρας με 5 μήνες κυβέρνηση.
Δηλαδή για ένα λάθος για το οποίο μας ξεγέλασαν πρέπει να εμποτιστούμε με ευθύνες και ενοχές; Στο κάτω κάτω της γραφής δεν ήμασταν εμείς αυτοί που έφαγαν κάποιο παράνομο χρήμα...
Ινατος

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από Ινατος »

Όταν η ζωή συνεχίζεται.Το σχόλιο είναι ενός φίλου απ'τη Συρία:
Γάμος Χριστιανών στη βομβαρδισμένη εκκλησία του Αγίου Γεωργίου της πόλης Χομς στη Συρία
Αυτοί είμαστε εμείς θα ζήσουμε θέλετε δεν θέλετε και ο τόπος και η ιστορία μας ανήκουν

https://www.facebook.com/JamalDajani2/p ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Tι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Δηλαδή για ένα λάθος για το οποίο μας ξεγέλασαν πρέπει να εμποτιστούμε με ευθύνες και ενοχές; Στο κάτω κάτω της γραφής δεν ήμασταν εμείς αυτοί που έφαγαν κάποιο παράνομο χρήμα...
Κώστα άλλο προσπαθώ να πώ εγώ ,το μας ξεγέλασαν δεν το δέχομαι γιατί θα το καταλάβαινα να γινόταν την πρώτη φορά αλλά όταν επί 40 χρόνια βολευόμαστε και κάνουμε τα στραβά τα μάτια επειδή μας έχουν τάξει λαγούς με πετραχήλια ε εντάξει ας μην κρυβόμαστε και πίσω από το δάχτυλο μας τώρα ,σαν λαός για μία φορά πρέπει με ειλικρίνεια να αναλάβουμε τη ευθύνες μας για την εξουσία που δώσαμε σε διευθαρμένους πολιτικούς ,εκτός αν πιστέυεις εσύ ότι και αυτούς τους ξεγέλεσαν .
ναι εμείς σίγουρα δεν είμαστε αυτοί που έφαγαν παράνομο χρήμα αλλά εμείς τους ψηφίζουμε ακόμα :? άρα έχουμε και εμείς κάποια ευθύνη δεν νομίζεις ?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”