πηγη δημιουργιας

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
Φωτεινη Ευχαρις
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 17 Απρ 2013 10:10 pm

πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Φωτεινη Ευχαρις »

Πηγη ολης της δημιουργιας ειναι η καθαρη συνειδηση...καθαρη δυνατοτητα που αναζητα εκφραση απο το ανεκδηλωτο στο εκδηλωμενο.
Οταν συνειδητοποιουμε πως ο αληθινος μας εαυτος διαθετει αυτη την δυνατοτητα, τοτε συντονιζομαστε με την δυναμη που εκδηλωνει τα παντα μεσα στο συμπαν! Κανοντας ρεικι ειμαστε συντονισμενοι και συνδεδεμενοι με την ανωτερη συμπαντικη ενεργεια . Μπαινουμε στο πεδιο της καθαρης δυνατοτητας και κατ ' επεκταση της δημιουργιας....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Vasoula »

Φωτεινή καλώς ήρθες στην παρέα μας >:d< >:d< >:d<

εδώ μέσα οι περισσότεροι είμαστε ρέικι και με χαρά δεχόμαστε όποιον έχει κάτι να μοιραστεί μαζί μας πάνω στην πνευματική του διαδρομή και την εμπειρία του...Ένα βίωμα είναι πολύ πιο ωφέλιμο, από μια παρότρυνση, από μια απλή φράση που υποστηρίζει μόνο την εργασία μας...

Όλοι, ή σχεδόν όλοι, εδώ ξέρουμε τι είναι το ρέικι, υπάρχει και ανάλογη ενότητα που φροντίζω, σαν οικοδέσποινα αυτού του χώρου, με μεγάλη αγάπη και φροντίδα...

Θεωρώ ότι είναι λιγο άτοπο να ανοίγεις ένα τόπικ για να "διαφημίσεις" το ρέικι, ειδικά σε ένα φόρουμ που είναι για ρέικι...

Θα δεχόμουν με μεγάλη ευγνωμοσύνη την εμπειρία σου με το ρέικι, παρά το τι κάνει ακριβώς και ποιοί είναι οι στόχοι του...

Μετά παρατήρησα την υπογραφή σου, Φωτεινή...

και εύχομαι να μην με παρεξηγήσεις, που θα την διαγράψω, αλλά η διαφήμιση του σάιτ για ρέικι, θεωρώ ότι είναι λίγο ασέβεια προς εμένα και τους άλλους...

Μπορείς να την αναφέρεις στο προφίλ σου...όχι όμως σαν ύπογραφή....

Αν ήρθες σαν φίλη, σε καλωσορίζω από την καρδιά μου...
Αν ήρθες για να διαφημίσεις το ρέικι, θα ήθελα απλά να ξέρεις ότι προφυλάσσω το φόρουμ και το σάιτ από κάθε είδους διαφήμιση, αντίθετα με τα φαινόμενα των καιρών...

Να ανταλλάξουμε εμπειρίες πάνω στον πνευματικό μας δρόμο είναι ο Σκοπός αυτού του φόρουμ...Να γίνουμε Φίλοι Ψυχής, επίσης είναι ο Σκοπός αυτού του φόρουμ...

όλα τα ανθρώπινα "χωράνε" σ' αυτό το φόρουμ που είναι για όλους τους ανθρώπους, είτε έχουν ρέικι, είτε όχι...

θα χαρώ πολύ να μάθω για εσένα και τις εμπειρίες σου, γιατί για το ρέικι οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουμε τι είναι και πως ανοίγει την πνευματική μας συνείδηση, μόνο εφόσον είμαστε προσανατολισμένοι προς αυτήν την Κατεύθυνση του Θεού...

Ευχομαι να μην με παρεξηγήσεις, παρ' όλα αυτά δεν θα ήμουν συνεπής με τον Εαυτό μου, εάν δεν σου εξέφραζα αυτά που ένιωσα, χωρίς καμια ανάγκη να γίνουν αποδεκτά κιόλας.

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Φωτεινη Ευχαρις
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 17 Απρ 2013 10:10 pm

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Φωτεινη Ευχαρις »

Καλησπερα. Με εκπληξη διαβασα το σχολιο σου σχετικα με το αρθρο που δημοσιευσα και λυπαμαι πολυ που εδωσα λαθος εντυπωσεις και παρεξηγηθηκε η προθεση μου να δηλωσω την αγαπη μου για το ρεικι.
Αλλωστε δεν μπηκα στην διαδικασια να δωσω πληροφοριες αφου ειναι αυτονοητο και πασιφανες οτι ολοι γνωριζετε γιαυτο....η μονη προθεση που ειχα ηταν να αποκτησω καινουργιους φιλους με κοινο γνωρισμα την αγαπη μας για το ρεικι. Επιπλεον να μοιραστω μαζι σας τις εμπειριες μου πανω σ ' αυτο....
Ευχομαι να ξεχαστε το ατυχες συμβαν και να δημιουργει η αρχη μιας φιλιας....

Re: πηγη δημιουργιας
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Vasoula »

:)

Φωτεινή χαίρομαι πολύ για όσα μοιράζεσαι >:d< >:d< >:d<

και φυσικά στην αρχή μιας γνωριμίας μπορεί να προκύψουν κάποιες μικροπαρεξηγήσεις, που δεν είναι για να τις θυμάται κανείς...Καμιά φορά οι πράξεις παρανοούνται σε ότι αφορά τις προθέσεις μας και το ιντερνετ ευνοεί αυτήν την παρανόηση...Όμως δεν το αφήνουμε στην τύχη του...Εμείς εδώ φροντίζουμε την επικοινωνία σαν φίλοι και όχι σαν μέλη απλά...Θα έχεις την ευκαιρία να το νιώσεις, στην πορεία.

θέλω να σου ομολογήσω ότι το δεύτερο συνθετικό του ονόματός σου, είναι πάρα πολύ σημαντικό για εμένα, μιας και αφορά ένα μεγάλο μέρος της Ζωής μου και με έκπληξη το διάβασα :)

Αν θέλεις και είσαι θετική σ' αυτό, θα ήταν μεγάλη μου χαρά να μοιραστείς μαζί μας, πως έφτασες σ' αυτό...
Αν όχι τώρα, ίσως κάποια στιγμή μέσα στην διαδρομή μας

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

καλώς ήρθες Φωτεινή στην παρέα μας :x @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

καλως ηρθες Φωτεινή.. >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από JOANNA »

Καλώς ηρθες Φωτεινή >:d< >:d<
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Καλωσόρισες Φωτεινή >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Danielli »

Γεια σου Φωτεινή, καλωσήλθες!! :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Βικούλα »

Φωτεινή Καλώς ήρθες >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Φωτεινη Ευχαρις
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 17 Απρ 2013 10:10 pm

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Φωτεινη Ευχαρις »

Καλησπερα vaso.

Μετα απο σκεψη για το αν θελω πραγματικα να απαντησω στην απορια σου για το ονομα μου θα σου πω πως το Ευχαρις μου δοθηκε μετα απο επικοινωνια που ελαβα για την οποια δεν θα επεκταθω
Γιατι αφ ' ενος ειναι κατι πολυ προσωπικο αφ ' ετερου ειμαι σιγουρη πως καταλαβαινεις τι εννοω.....
Το σιγουρο ειναι πως εχω περασει και εγω τις επωδυνες στιγμες μου και δεν βρισκομαι
Τυχαια στον δρομο αυτο......

Με αγαπη
Φωτεινη
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Vasoula »

σε καταλαβαίνω Φωτεινή... :) >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Fotinoula »

Καλώς ήρθες Φωτεινή >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από margaritarenia »

Καλώς ηρθες Φωτεινη ! :x :sunny:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12152
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: πηγη δημιουργιας

Δημοσίευση από Maraki »

Φωτεινή καλώς όρισες... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”