?????

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Danny έγραψε:
Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:..... αλλά μου βγήκε πάλι αυτός ο τρόμος και η ντροπή ότι έγινα πάλι κουραστική για κάποιον!!!! Αυτή η ανάγκη να καλμάρω τα πράγματα!!!!
Οπως το αντιλαμβάνομαι αυτο από μόνο του φέρνει ασυνειδητα θυμό στον Εαυτό μας.

Δηλαδή ενω φαινομενικά "σκεφτώμαστε" τους άλλους, εντοπίζουμε ασυνειδητα ότι τους "κουράζουμε" λόγω καποιας δικής μας έλλειψης ή ταμπέλας που είναι καλά τοποθετημένη μέσα μας.

Ετσι ο σκιώδης πονεμένος Εαυτος, που αισθάνεται "ντροπή" και "τρομο" , πληγωνεται περισσότερο και αντιστέκεται αντιθετα προς τη θεραπεια.... και γίνεται ένας φαυλος κύκλος! :D
^:)^ ^:)^ ^:)^ :D :D :D :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Το μαθαίνω το μαθαίνω!!!! Και μάλιστα....τώρα με το Καρούνα....είναι και εντατικό το τμήμα παρακολούθησης!!!! χιχιχιχιχιχ!!!!!!! Αλλά εντάξει μωρέ...μην εκνευρίζεσαι, τα ανθρωπάκια χρειάζονται πάντα !! Μια έκφραση emoticon λέει αυτό που δεν λένε χίλλιες λέξεις!!
Για σκεψου ομως Ναταλι οτι εσυ δεν εβαζες μονο ενα ,δυο, αντε τρια emoticonς... εβαζες καμια 20αρια σε καθε ποστ (και δεν μιλαμε για τα ανεκδοτα που εκει ενταξει.. :-D )
Ετσι 20 επι χιλιες λεξεις μας κανουν 20.000 λεξεις σε ενα μονο ποστ :D
προσωπικα χαρηκα που δεν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις γιατι τωρα με την απλη και λιτη γραπτη σου εμφανιση σε διαβαζω πιο ευχαριστα.. :-D >:d< :
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Danny έγραψε:
Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:..... αλλά μου βγήκε πάλι αυτός ο τρόμος και η ντροπή ότι έγινα πάλι κουραστική για κάποιον!!!! Αυτή η ανάγκη να καλμάρω τα πράγματα!!!!
Οπως το αντιλαμβάνομαι αυτο από μόνο του φέρνει ασυνειδητα θυμό στον Εαυτό μας.

Δηλαδή ενω φαινομενικά "σκεφτώμαστε" τους άλλους, εντοπίζουμε ασυνειδητα ότι τους "κουράζουμε" λόγω καποιας δικής μας έλλειψης ή ταμπέλας που είναι καλά τοποθετημένη μέσα μας.

Ετσι ο σκιώδης πονεμένος Εαυτος, που αισθάνεται "ντροπή" και "τρομο" , πληγωνεται περισσότερο και αντιστέκεται αντιθετα προς τη θεραπεια.... και γίνεται ένας φαυλος κύκλος! :D
Ακριβως! @};- :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

silver29 έγραψε:
Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Το μαθαίνω το μαθαίνω!!!! Και μάλιστα....τώρα με το Καρούνα....είναι και εντατικό το τμήμα παρακολούθησης!!!! χιχιχιχιχιχ!!!!!!! Αλλά εντάξει μωρέ...μην εκνευρίζεσαι, τα ανθρωπάκια χρειάζονται πάντα !! Μια έκφραση emoticon λέει αυτό που δεν λένε χίλλιες λέξεις!!
Για σκεψου ομως Ναταλι οτι εσυ δεν εβαζες μονο ενα ,δυο, αντε τρια emoticonς... εβαζες καμια 20αρια σε καθε ποστ (και δεν μιλαμε για τα ανεκδοτα που εκει ενταξει.. :-D )
Ετσι 20 επι χιλιες λεξεις μας κανουν 20.000 λεξεις σε ενα μονο ποστ :D
προσωπικα χαρηκα που δεν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις γιατι τωρα με την απλη και λιτη γραπτη σου εμφανιση σε διαβαζω πιο ευχαριστα.. :-D >:d< :
χαχαχαχαχα!!! Έπεφτε πολύ φλυαρία.....ε Γιαννάκη;;;
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ναι!!! :-D
swami kirtana
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009 8:19 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΥΛΙΔΑ

Δημοσίευση από swami kirtana »

Ναταλι, σιγουρα εισαι σε καλο δρομο, ειμαι βεβαιος γιαυτο. :x @};-
Για να αλλαξεις τον Κοσμο, πρεπει πρωτα να
αλλαξεις τις σκεψεις σου.

Σαν την καλη μελισσα, περνω το μελι οπου το βρω.

Το Ταξιδι γινεται Εδω και Τωρα.
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ευχαριστώ πολύ καλέ μου Swami!

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”