?????

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

?????

Δημοσίευση από WonderBoy »

Υπαρχει κάποιο πρόβλημα με την ενότητα καλημέρα??δεν μου την φορτώνει :-? :-?

Καλημέρα @};- @};- @};-
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

μια χαρα ανοιγει
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

ουτε εμενα μου ανοιγε και απορρησα :-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-?

όπα! τι είναι αυτό τώρα? Εμένα μου ανοιγει... :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Και εμενα κανονικα.
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Εμένα μια χαρούλα μου ανοίγει, αλλά εδώ και τέσσερεις μέρες δεν μπορώ να βάλω emoticons κι έχω πάθει μια....μίνι υστερίααααααααα!!! Εγώ με τα ανθρωπάκια εκφράζομαι καλύτερα!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Nαταλίιιιιιιιι σταμάτα να το γράφεις σε όλο το φόρουμ! Το εμπεδώσαμε πουλάκι μου!!! :)) :)) :))

Και κοιτα....καιρός είναι να μάθεις να εκφράζεσαι με τον Εαυτό σου ε? ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Το μαθαίνω το μαθαίνω!!!! Και μάλιστα....τώρα με το Καρούνα....είναι και εντατικό το τμήμα παρακολούθησης!!!! χιχιχιχιχιχ!!!!!!! Αλλά εντάξει μωρέ...μην εκνευρίζεσαι, τα ανθρωπάκια χρειάζονται πάντα !! Μια έκφραση emoticon λέει αυτό που δεν λένε χίλλιες λέξεις!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλί, μια πεποίθηση είναι κι αυτό!

Μήπως να σταματήσουμε να λειτουργούμε με πεποιθήσεις?

Θεωρούμε "ελαττωματική" την επικοινωνία μέσω ιντερνετ, γιατί δεν έχουμε προσωπική αντίληψη της έκφρασης του άλλου. Πάντα παίζουν ρόλο οι υλικές μας αισθήσεις...

Γι' αυτό τα "ανθρωπάκια" διευκολύνουν, για να δώσουν 'χώρο" στην έκφρασή μας...Κυρίως λειτουργούν για να δώσουν έμφαση στον τόνο του συναισθήματος (χαρά, ευγνωμοσύνη, θυμό, αγάπη, ντροπή).

Ας αναπτύξουμε και τις εσωτερικές αισθήσεις, για να "επικοινωνούμε" χωρίς την ανάγκη "εκφραστικής" βοήθειας!

Αφουγκραζόμαστε περισσότερο, παρά βλέπουμε!

Δεν σε μαλλώνω μωρέ, αλλά όσα γράφεις είναι συναισθηματικά κατανοητά, τουλάχιστον σε μένα!
Πότε θυμώνεις, πότε ντρέπεσαι, πότε χαίρεσαι, το νιώθω...

Δεν μου χρειάζονται τα "ανθρωπάκια" για να σε νιώσω, βρε πουλάκι μου! Για προσπάθησε να το κάνεις κι εσύ...


και κυρίως ΔΕΝ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ Ναταλί! Κυρίως αυτό, μικρούλα μου!!! Μάλλον εσύ εκνευρίστηκες, στο λέω για να δεις πως λειτουργούν μεταξύ μας οι καθρέφτες, που δεν έχουν να κάνουν με τα ανθρωπάκια! ΄Εχουν να κάνουν μόνο με τα συναισθήματά μας!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Γλούπς!!!! Για να ενευριστώ χρειάζομαι πολύ πιο γερή δόση από την δική σου !! Χιχιχιχιχι! Μπορεί πολλές φορές να νιώθω πάρα πολύ αμήχανα ή να ντρέπομαι με κάποια πράγματα.....αλλά όχι δεν εκνευρίζομαι!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

οκ! εσύ ξέρεις!

αν μπορείς όμως να μου εξηγήσεις,πως συνέλαβες ένα δικό μου συναίσθημα που δεν υφίσταται?

Ξέρεις είναι θέμα της εργασίας μας, να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τα ασυνειδητα συναισθήματα μας!

Αλλά σταματώ εδώ Ναταλάκι...Γιατί μπαίνουμε σε μια βαθύτερη λειτουργία του υποσυνείδητου και δεν είναι αυτός ο κατάλληλος χώρος!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Οχι Βάσω, δεν ήταν εκνευρισμός δικος μου, αλλά ένας προσωπικός μου αιώνιος φόβος ότι κουράζω τους άλλους, ότι τους θυμώνω, ότι τους γίνομαι βάρος και γι αυτό συχνά παύουνε να επιθυμούνε την παρέα μου. Ξέρεις αυτός ο φόβος με κυνηγάει από πάντα, από πολύ μικρή, και τώρα μόνο δουλεύω με αυτόν! Γι αυτό σου είπα με τόση συγουριά ότι δεν εκνευρίστικα, αλλά μου βγήκε πάλι αυτός ο τρόμος και η ντροπή ότι έγινα πάλι κουραστική για κάποιον!!!! Αυτή η ανάγκη να καλμάρω τα πράγματα!!! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτή!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Απόλυτα κατανοητή Ναταλάκι!

΄Ισως εγώ δεν έγινα κατανοητή, αλλά δεν πειράζει μικρή μου!
΄Εχουμε χρόνο...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε: αλλά ένας προσωπικός μου αιώνιος φόβος ότι κουράζω τους άλλους, ότι τους θυμώνω, ότι τους γίνομαι βάρος και γι αυτό συχνά παύουνε να επιθυμούνε την παρέα μου.
Αυτή η ανάγκη να καλμάρω τα πράγματα!!! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτή!
Σε εμενα εγινες Ναταλι και θελω να σου πω οτι οσο δουλλευεις με τον ευατο σου αυτο αλλαζει αρκει να εχεις θαρρος , υπομονη και επιμονη.
Ειχα και εγω αυτον τον φοβο στο παρελθον και ετσι το μονο που καταφερνα ηταν να γινομαι ενα ερμαιο στα χερια των αλλων χωρις ορια και καθολου αυτοσεβασμο προς εμενα...
Χαζοχαρουμενο πολλες φορες προκειμενου να καλυψω την ανασφαλεια μου και πολλα αλλα...
Δουλλευοντας και ψαχνοντας τις βαθυτερες αιτιες με αληθεια ομως χωρις κριτικη ουτε για τους αλλους ουτε για ευατο σου, αγκαλιαζοντας εσυ εσενα ολα αλλαζουν...
Σταματα να σκεφτεσαι τους αλλους τι σου εκαναν και τι δεν σου εκαναν και δες με αληθεια τι εκανες εσυ σε εσενα και τι δεν εκανες και ξεκινα...
Οταν θα θελεις εσυ εσενα τοτε δεν θα σε νοιαζει το τι θελουν οι αλλοι , και στην τελικη οκ δεν ειναι δυνατον να αρεσουμε ολοι σε ολους..
Ομως αμα σεβομαστε τον ευατο μας τοτε σιγουρα σεβομαστε ολους! @};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:..... αλλά μου βγήκε πάλι αυτός ο τρόμος και η ντροπή ότι έγινα πάλι κουραστική για κάποιον!!!! Αυτή η ανάγκη να καλμάρω τα πράγματα!!!!
Οπως το αντιλαμβάνομαι αυτο από μόνο του φέρνει ασυνειδητα θυμό στον Εαυτό μας.

Δηλαδή ενω φαινομενικά "σκεφτώμαστε" τους άλλους, εντοπίζουμε ασυνειδητα ότι τους "κουράζουμε" λόγω καποιας δικής μας έλλειψης ή ταμπέλας που είναι καλά τοποθετημένη μέσα μας.

Ετσι ο σκιώδης πονεμένος Εαυτος, που αισθάνεται "ντροπή" και "τρομο" , πληγωνεται περισσότερο και αντιστέκεται αντιθετα προς τη θεραπεια.... και γίνεται ένας φαυλος κύκλος! :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”