ΠΕΙΡΑΖΕΙ??

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Fotini έγραψε: όμως δεν εβγαινε ο λογος μου απο εγωισμο αλλα απο καρδιας και το ενοιωθα
Αποστόλη, επείδη ήταν δικά μου λόγια αυτά, ήθελα να σου πω ότι ηταν μια προσωπικη μου ώθηση να γραψω καθως διαβάζοντας την συζήτηση σας, έλαβα μια προσωπική επαλήθευση, που ήταν κατι προσωπικο και πιθανον το ποστ μου να φανηκε καπως εμβολημο, αλλα και παλι πρόκειται για μια προσωπικη μου Αληθεια για την οποια δεν εχω πρόθεση να πεισω καποιον

παντως συμφωνώ ότι η Αλήθεια επιβεβαιωνεται στην Ζωή του κάθε ένα
:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Apostolis
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 11 Ιαν 2011 2:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Apostolis »

χμ, ναι, έχεις δίκιο Φωτεινάκι, δικά σου λόγια ήταν. Συγνώμη αν εν τη ρίμη του λόγου τα εμφάνισα ως λόγια της Βάσως αλλά δε βλέπω να υπάρχει διαφορά, είστε αμφότερες αξιαγάπητες.

Δε βρίσκω εμβόλιμο το ποστ σου, καθόλου μάλιστα. Δεν πολυκαταλαβαίνω, είναι η αλήθεια, ποια ήταν αυτή η προσωπική επαλήθευση στην οποία αναφέρεσαι, αλλά σέβομαι την ιδιωτικότητα της αναφοράς και χαίρομαι εάν έγινα αιτία, εγώ ή η συζήτηση, για να τη λάβεις.

Είναι φανερό ότι δεν προσπαθείς να πείσεις κανένα, αλοίμονο. Πέρα απ' αυτό όμως, νομίζω ότι όλοι κατά καιρούς έχουμε την παρόρμηση να βγάλουμε στην επιφάνεια τις βαθύτερες αλήθειες μας και να τις μοιραστούμε με τους άλλους. Αρκετές φορές, αυτό εξελίσσεται σε ανάγκη να τις επιβάλλουμε στους άλλους, θεωρώντας ότι είναι οι σωστές, μια που είναι τόσο βαθιά ριζωμένες μέσα μας. Αυτή η σταυροφορία είναι που προσπαθώ πάση θυσία να αποφύγω, κρατώντας όσο γίνεται το μέτρο και σεβόμενος τις θέσεις, απόψεις και πιστεύω του απέναντί μου. Θεωρώ ότι το ίδιο κάνεις εσύ όσο και κάθε άλλος εδώ μέσα και πραγματικά χαίρομαι πολύ και απολαμβάνω τις συζητήσεις που γίνονται γιατί ξέρω ότι δεν έχω απέναντί μου σταυροφόρους ή γενίτσαρους αλλά ανθρώπους που σέβονται τη διαφορετικότητά μου, όπως και κάθε άλλου μέλους. Θα ήθελα να ξέρεις ότι ρουφάω με απληστία τα λόγια σας και νιώθω ότι είμαι ανάμεσα σε ανθρώπους που μόνο αγάπη έχουν να προσφέρουν...

Σ' ευχαριστώ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Για έναν άνθρωπο που στερείται τροφής, θεός είναι το ψωμί.
_____________
Μαχάτμα Γκάντι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Λεών έγραψε: Η αγάπη βρίσκεται σε όλους μέσα όπως και η αλήθεια δεν υπάρχει διαφορετική αλήθεια αλλά διαφορετικές απόψεις.
Η Αλήθεια είναι μόνο μία και αυτήν την βρίσκουμε
ψάχνοντας με ειλικρίνεια απέναντι στον Εαυτό μας.


Όλα αυτά που έγραψες αρχικά,μιλάει καθαρά για την κατάντια
στον κόσμο που είναι αποκλειστικά και μόνο έργο του ανθρώπου
και όχι του Θεού και εκεί πάλι θύμωσα που δεν τα ξεχώρισες.
:x @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι, είναι πολύ λυπηρό. Εδώ μάλλον ταυτίζονται οι όροι "απόψεις" και "πεποιθήσεις"...

ίσως είναι χρήσιμο να πω, εδώ, κάτι πάνω σ' αυτό,
ίσως έτσι "δικαιολογήσεις" μέσα σου τον θυμό του Λεών, Αποστόλη μου...

Μια άποψη δημιουργείται από πολλά ερεθίσματα, κυρίως νοητικά...αν μέσα σ΄αυτά τα ερεθίσματα μπορέσουν να αναδυθουν συναισθήματα ευχάριστα, τότε ο νους αυτά τα ερεθίσματα τα συγκεκριμενοποιεί και τα κάνει πεποίθηση...Είναι η ανάγκη του νου μας αυτή, γιατί από μόνος του δεν μπορεί να νιώσει όλα τα συναισθήματα, παρά μόνο τα συνειδητά...
Η ελπιδα στον άνθρωπο είναι μια αναγκαιότητα, που οφείλεται στα ασυνειδητα συναισθήματα που πιέζουν αόρατα τα ψυχικά μας πεδία και ζητάνε κατευνασμό μέσα από μια "πίστη"...

΄Ολη αυτή η λειτουργία του πιο άμεσου πεδίου του ανθρώπου, δηλαδή του συναισθηματικού, επηρεάζει τον νου μας για να οριοθετήσει την πεποίθηση και έτσι την φέρνει στο συνειδητό μας, σαν αλήθεια, που όμως "προσβάλλεται" διαρκώς από την κοινή λογική και το συλλογικό ασυνείδητο, μέσα από το οποίο, ένας φυσικός άνθρωπος, είναι δεσμευμένος στο κοσμικό κακό...

Ουσιαστικά ο φυσικός άνθρωπος "παλεύει" με την πόλωση...

Είναι όμως εντελώς διαφορετική η λειτουργία του εσωτερικού Ανθρώπου, ο οποίος έχει βιώσει μια πνευματική εμπειρία. Το βιωμα αυτό ανοίγει "πύλες" στο ανώτερο νοητικό του πεδίο και διαρρέει το πνευματικό, με αποτέλεσμα να αφυπνίζει την δυναμική του θεϊκού του πυρήνα...
Ο νους σ' αυτά τα πιο λεπτοφυή πεδία δεν μπορεί να βιώσει την πόλωση και έτσι η εμπειρία γίνεται αληθινή και όχι πραγματική...
Η διαφορά μεταξύ της αληθινής και της πραγματικής εμπειρίας, είναι ότι η πρώτη βιώνεται με την διάνοια, ενώ η δεύτερη με τον νου...

Η διάνοια δεν υπολογίζει χώρο και χρόνο, ενώ ο νους περιορίζεται μέσα στα φυσικά του όρια...΄Ετσι η εμπειρία μέσω της διανοιας αφομοιώνεται από το συναίσθημα και έρχεται στο φυσικό μας επίπεδο σαν αλήθεια, που τεκμηριώνεται μέσα από την εφαρμογή της και πρακτικά...

Συνήθως ο άνθρωπος έχει ιδανικά, αλλά αυτά τα προσβάλλει ο ίδιος στην ζωη του και στην σχέση του με τον Εαυτό του. Δηλαδή πρακτικά δεν μπορεί να τα εφαρμόσει, παρά μέσα από την πόλωση και τον διαχωρισμό. Είναι καλός και κακός ο κόσμος του...Είναι καλός και κακός ο θεός του...Αυτό δημιουργεί το συνειδητό του "καλό", αγνοώντας το ασυνείδητο του "κακό"...Και επειδή ακριβώς είναι ασυνείδητο, οι δαίμονες παίζουν τον ρόλο του "εξουσιαστή" που χρειάζεται να αποφύγει...Είναι όμως σαν να προσπαθεί να αποφύγει τον εαυτό του...

Για να είναι κανεις συνειδητός στην Ζωή του, χρειάζεται να έχει ερευνήσει την αιωνιότητα της...Και μέσα σ' αυτήν την αιωνιότητα υπάρχει ο θεός, σαν δυναμική Συνειδητότητα, που εξατομικεύει...
Δηλαδή ο φυσικός άνθρωπος γινεται Ατομο μέσα στην θεϊκή του Συνείδηση...Δεν ζει με συναισθηματικά και νοητικά ολογράμματα, αλλά εκφράζει την ΄Υπαρξή του σε όλα τα επίπεδα του θεού...

΄Οταν ο φυσικός άνθρωπος βιώσει αυτήν την εμπειρία, τότε δεν υπάρχει μέσα του πόλωση, ούτε φόβος, παρά μόνο Αλήθεια που εκφράζεται μέσα από την ουσία της Αγάπης μέσα σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Συνειδητότητα του θεού…

΄Ολο αυτό δεν έχει σχέση με ότι οι άνθρωποι θεωρούν satori, φώτιση, νιρβάνα…
Εχει να κάνει με την Ζωή σε όλα της τα επίπεδα και την εναρμόνιση τους στον υπαρκτό Κόσμο της ΄Υλης σαν φυσικό πεδίο μορφών και εκδηλώσεων της μίας συνειδητής Ενέργειας που κινείται σε όλο το φάσμα των δονήσεων…από τις πιο υψηλές έως τις πιο χαμηλές…

΄Όταν αυτή η πνευματική εμπειρία γίνεται βίωμα σε έναν άνθρωπο, τότε στην αρχή θέλει να την εκφράσει έτσι όπως ακριβώς την έχει βιώσει…με Αλήθεια! Ο αρχικός θυμός είναι μια κατάσταση στην συνείδησή του που δεν έχει «διαχωριστική» αξία, ούτε «εξουσιαστική», ούτε «επιβολική», αλλά είναι η ενέργεια που δρα στο πραγματικό, μέσω του αληθινού…

Και την παρομοιάζω με τον θυμό του Ιησού στον ναό, που έχει συμβολική πάντα σημασία, αλλά είναι εμφανέστατη η δράση του αληθινού που εξέφραζε εκείνη την ώρα (δηλαδή του θεού), ενάντια στο καθιερωμένο πραγματικό (που ήταν το εμπόριο)…

Βεβαια οι άνθρωποι «κρίνουν» τις πραγματικές πράξεις και έτσι σ’ αυτήν την φυσική πραγματικότητα, ο θυμός σημαίνει και προσβολή της απλής πραγματικότητας του άλλου…Είναι μια διαδρομή που χρειάζεται μέχρι να «κατακτήσει» ο ΄Ανθρωπος την ουδετερότητα…που σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει αδιαφορία…
Γιατί κι αυτή ακόμα η ουδετερότητα παρεξηγημένη είναι…

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

και μια που αναφέρεσαι στη μετακίνηση της Ιωάννας στην Αθήνα, θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι: Εάν σήμερα το βράδυ, πριν κοιμηθώ, ζητήσω από τον Ουριήλ (ή το Ραφαήλ) να σε έχει καλά στην υγεία σου, θα είναι σα να κάνω ευχή σε τζίνι; Εάν ζητήσω την καλή έκβαση της δίκης που η Βάσω ανέφερε ότι έχει την Παρασκευή, θα είναι κάτι που δεν αρμόζει να ζητάς από ένα πνευματικό διδάσκαλο; Πρόσεξε, δε μιλάω ερειστικά, πραγματικά θέλω να μάθω. Αν ζητούσα να μου έρθει ένα εκατομμύριο ευρώ στο λόττο, μάλλον θα ήταν ποταπό και ίσως προσβλητικό για μια τέτοια οντότητα. Εάν όμως το ζητούσα υποσχόμενος ότι δε θα κρατήσω ούτε ένα ευρώ για μένα, αλλά θα το μοιράσω σε ιδρύματα που το έχουν ανάγκη, σε φτωχές οικογένειες, σε άπορα παιδιά, θα ήταν διαφορετικά;
Όταν θέλουμε να βοηθήσουμε έναν άνθρωπο,
τον βοηθάμε μέσα από την Αγάπη μας γι’ αυτόν και μόνο…
Ας ξεκινήσουμε από εκεί…

Η Αγάπη μας κάνει Δυνατούς και μας δίνει πίσω την
θέση μας στην Πνευματική ολότητά μας, που σημαίνει
ότι μπορούμε να δράσουμε πάντα για το όφελος του
ανθρώπου, με ιδία ευθύνη…


Όταν είμαστε Δυνατοί, δεν χρειάζεται να
παρακαλέσουμε καμία πνευματική οντότητα
να το κάνει για εμάς, γιατί έτσι εναποθέτουμε
την δύναμή μας σε κάποιον άλλον,
που θεωρούμε *ανώτερο* από εμάς…
δηλαδή δηλώνουμε εμμέσως την μικρότητά μας…
Πως λοιπόν να λειτουργήσει η Δύναμη της Αγάπης;
Με ποιόν τρόπο;

Από την άλλη, η δική μας μεσολάβηση,
φανερώνει και μια αλαζονική διάθεση, ότι εμείς
είμαστε ικανότεροι από εκείνον να ζητήσουμε
την συνδρομή κάποιας πνευματικής οντότητας,
που εκείνος δεν μπορεί…

Οι πνευματικές οντότητες δεν βοηθούν αντί για εμάς…Συνεργάζονται μαζι μας μέσα στην Ολική
Συνειδητότητα του Θεού…

Όμως…Λες δεν πιστεύεις στον θεό και
μάλλον σ’ αυτό εντάσσεται και η πίστη
των χριστιανών στην Παναγία ή και στον
Ιησού Χριστό.

Παρακαλάνε οι άνθρωποι τον θεό τους
για να έχουν *καλό* στην ζωή τους,
και αυτό για σένα είναι μάλλον ουτοπία…
Και συμφωνώ με αυτό που πιστεύεις, μέχρι
του σημείου που σε ολοκληρώνει…

Πως λοιπόν θα ζητήσεις από κάποια
πνευματική οντότητα να συνδράμει έναν
συνάνθρωπό σου, όταν δεν πιστεύεις στην Ουσία της;

Ουσιαστικά χρησιμοποιείς και εσύ
την προσευχή του χριστιανού, με άλλον
τρόπο…Αναγνωρίζεις εδώ την εσωτερική
σου διαμάχη;Πιστεύω, δεν πιστεύω;

΄Οσο για τα χρήματα που λες ότι δεν πρέπει
να ζητάμε βοήθεια γι’ αυτά από τις πνευματικές
οντότητες και τα διαφοροποιείς σύμφωνα με
την πρόθεσή σου, μου δείχνει ότι απέχεις από
την προσωπική σου *αφθονία*, γιατί βασίζεται
στο θρησκευτικό πρότυπο της αμαρτίας της ύλης…

Η ύλη όμως είναι πνευματική, μέρος του θεού,
και το μόνο που την κάνει ενστικτώδη είναι η
δική μας άποψη για τον εαυτό μας! @};- @};-
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

@};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Βασω, Λεων.. @};- @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:στην αρχή θέλει να την εκφράσει έτσι όπως ακριβώς την έχει βιώσει…με Αλήθεια! Ο αρχικός θυμός είναι μια κατάσταση στην συνείδησή του που δεν έχει «διαχωριστική» αξία, ούτε «εξουσιαστική», ούτε «επιβολική», αλλά είναι η ενέργεια που δρα στο πραγματικό, μέσω του αληθινού…
..........
Βεβαια οι άνθρωποι «κρίνουν» τις πραγματικές πράξεις και έτσι σ’ αυτήν την φυσική πραγματικότητα, ο θυμός σημαίνει και προσβολή της απλής πραγματικότητας του άλλου…Είναι μια διαδρομή που χρειάζεται μέχρι να «κατακτήσει» ο ΄Ανθρωπος την ουδετερότητα…που σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει αδιαφορία…
Γιατί κι αυτή ακόμα η ουδετερότητα παρεξηγημένη είναι…

:x :x :x

@};- @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

@};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27250
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

:x @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Μου εκανε κλικ παλι και θα το πω οπως μου βγηκε

Βασω...εισαι ο πιο ολοκληρωμενος Ανθρωπος που γνωριζω...και το λεω αυτο γιατι ΑΠΛΑ τα λογια σου αγγιζουν την εσωτερικη μου αληθεια (την οποια αυτη αληθεια δεν την εχω κατακτησει αλλα την διαισθανομαι)
σ ευχαριστω... @};- :x
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24524
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

"Vaso
΄Οταν ο φυσικός άνθρωπος βιώσει αυτήν την εμπειρία, τότε δεν υπάρχει μέσα του πόλωση, ούτε φόβος, παρά μόνο Αλήθεια που εκφράζεται μέσα από την ουσία της Αγάπης μέσα σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Συνειδητότητα του θεού…

Βεβαια οι άνθρωποι «κρίνουν» τις πραγματικές πράξεις και έτσι σ’ αυτήν την φυσική πραγματικότητα, ο θυμός σημαίνει και προσβολή της απλής πραγματικότητας του άλλου…Είναι μια διαδρομή που χρειάζεται μέχρι να «κατακτήσει» ο ΄Ανθρωπος την ουδετερότητα…που σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει αδιαφορία…
Γιατί κι αυτή ακόμα η ουδετερότητα παρεξηγημένη είναι…

:x :x :x
"Λεών
Η ύλη όμως είναι πνευματική, μέρος του θεού,
και το μόνο που την κάνει ενστικτώδη είναι η
δική μας άποψη για τον εαυτό μας! @};- @};-
Βάσω , Λεών @};- @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Βάσω, Λεών, τι όμορφα! @};- @};-
Η αγάπη βρίσκεται σε όλους μέσα όπως και η αλήθεια. δεν υπάρχει διαφορετική αλήθεια αλλά διαφορετικές απόψεις.
Η Αλήθεια είναι μόνο μία και αυτήν την βρίσκουμε
ψάχνοντας με ειλικρίνεια απέναντι στον Εαυτό μας
.

Πολύ μου άρεσε αυτό! Να σε βάλω Λέων μου να το αναπτύξεις (αλλά καλύτερα σε ένα πιο "κατάλληλο" τόπικ)?

Με βρίσκεις εντελώς αντίθετη, μιας και πιστεύω στην υποκειμενικότητα της αλήθειας, ανάλογα με τα βιώματα και την αντίληψη του καθενός.
Σοφάκι, για να σου πω και την δική μου άποψη. Ο καθένας μπορεί να έχει την αλήθεια του! Και οπωσδήποτε μπορεί να διαφοροποιείται από την αλήθεια του άλλου, λόγω των διαφορετικών βιωμάτων και έτσι να την αντιλαμβανόμαστε ως υποκειμενική. Και ο καθένας οφείλει να σέβεται την αλήθεια του άλλου, χωρίς να μπορεί να την αμφισβητεί. Όμως:

Όπως υπάρχουν δισεκατομμύρια διαφορετικοί δρόμοι, όσοι είναι οι δρόμοι των ανθρώπων που κατοικούν σ' αυτόν τον πλανήτη, έτσι υπάρχουν και δισεκατομμύρια διαφορετικές αλήθειες, και όπως όλοι οι διαφορετικοί δρόμοι οδηγούν στον έναν και μοναδικό προορισμό, έτσι και οι διαφορετικές αλήθειες, οδηγούν στο τέλος στην ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ.

Όλοι είμαστε κομματάκια, μόρια του ΟΛΟΥ. Το ίδιο και οι μικρές αλήθειες μας..
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Η ύλη όμως είναι πνευματική, μέρος του θεού,
και το μόνο που την κάνει ενστικτώδη είναι η
δική μας άποψη για τον εαυτό μας!
Έτσι ακριβώς Λεών! @};-

Η ύλη δεν είναι τίποτα άλλο από συμπυκνωμένο Πνεύμα!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι οι πραγματικότητες είναι χιλιάδες, όπως λέει και η Δημητρούλα, η ΟΥΣΙΑ όμως είναι κοινή... Γι' αυτό και η Βάσω μας λέει ότι έχουμε ξεχωριστές διαδρομές, αλλά κοινό προορισμό @};-

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”