ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ-ΜΑΡΚΕΤ

Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ-ΜΑΡΚΕΤ

Δημοσίευση από eirini »

έλεος!!!! X(
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23447
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ-ΜΑΡΚΕΤ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Αυτό για τα σουπερμάρκετ, μου φάνηκε λίγο υπερβολικό, κυρίως η επανάληψη ξανά και ξανά του "σκλάβου". Δεν νομίζω το να ακολουθείς τις τεχνικές του μάρκετινγκ, να σημαίνει αυτομάτως ότι έχεις συνάψει και συμβόλαιο με τον διάολο. Μου φάνηκε υπερβολικό...

Σαφέστατα και ακολουθούν πολλές και διάφορες τεχνικές, οι οποίες και απευθύνονται σε όσους πάνε χωρίς να ξέρουν τι θέλουν, ή σε όσους δεν μπορούν να ελένξουν τον εαυτό τους - πράγμα που υπάρχει και σε οποιαδήποτε άλλη εμπορική εταιρία. Αλλά άμα ξέρεις τι θέλεις, και μπεις και στην διαδικασία να ψάξεις τα προϊόντα (και δεν μπαίνεις απλά βουρ μέσα και να αγοράσεις το πρώτο πράγμα που θα δεις), πιστεύω δεν "κινδυνεύεις". Σε αυτό, εγώ έχω δει ότι με βοηθάει πολύ και το να είμαι με καλαθάκι και όχι με καρότσι, ακόμα και εάν πηγαίνω πιο συχνά. Έτσι, ούτε χώρο έχεις για παραπανίσια πράγματα, αλλά και βλέπεις ποια πράγματα τελικά σου χρειάζονται καθημερινά.

Για τις δωροκάρτες κλπ, τις είχα κι εγώ παλαιότερα (τώρα στο σουπερμάρκετ που πάω δεν έχει). Ήξερα ότι γνωρίζαν αυτομάτως τα προϊόντα που αγόραζα, αλλά δεν ένοιωσα ποτέ να με ενδιαφέρει κι όλας. :-??

Αυτό για τις πατάτες το θυμάμαι που είχε κυκλοφορήσει πριν κάνα χρόνο ή και περισσότερο. Η επίσημη απάντηση του ΑΒ ήταν ότι δεν απαγορεύεται νομικά η φύτεψη, απλά αποτελεί προειδοποίηση ότι άμα το φυτέψεις δεν θα βγει "καλό" το φυτό. Όχι πως με έπεισε, ενημερωτικά σας το λέω...
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ-ΜΑΡΚΕΤ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ένας και μοναδικός τρόπος για να σταματήσει αυτή η πρακτική:Σαμποτάζ στα σούπερ μάρκετ, τα μπακάλικα και τους παραγωγούς που εμπορεύονται τέτοια είδη! Διαβάζετε τα καρτελάκια! Αφήστε αυτά τα προϊόντα στα ράφια τους να τα φάνε μόνοι τους!!!! Η οικονομική ζημιά είναι η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνουν!!!!

Ενημερώστε όσους περισσότερους μπορείτε, με όποιον τρόπο μπορείτε!!! Είναι ίσως η πιο σημαντική πληροφορία που έχει κυκλοφορήσει τα τελευταία χρόνια!!!
Ευχαριστούμε Βασούλα! :x :x :x Αποφεύγουμε και ενημερώνουμε! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΥΓΕΙΑ - ΟΜΟΡΦΙΑ”