ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Είναι ωραίο να ακούμε το σώμα μας, πάντα μας μιλάει @};-

>:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Επιβλαβής Ουσία: αρρωστημένοι-εξαρτητικοί δεσμοί με τους γύρω μας... και ιδίως γονεις..!!! 8-x 8-x 8-x
Έρευνα δείχνει ότι κόβοντας τους δεσμούς αυτούς ηρεμείς και χάνεις και κιλά :-D :-D
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:-D
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

σκεφτόμουν παλιά ότι ο κάθε άνθρωπος, ενώ έχει ίδια σε λειτουργικότητα όργανα, δεν αντιδρά το ίδιο στις τροφές και στα φάρμακα που βάζει στον οργανισμό του.

Υπάρχει κάτι που μας διαφοροποιεί, ώστε η βλαπτικότητα επί των οργάνων και γενικά του οργανισμού μας, να μην είναι γενικής φύσεως.

Αυτό που μας διαφοροποιεί, είναι η σωστή διαχείριση των συναισθημάτων.

Μια υγιής ζωή δεν περιέχει μόνο σωστή τροφή, άσκηση, ύπνο...Ενώ αυτά φαίνονται απόλυτες ανάγκες του οργανισμού μας, η σωστή διαχείριση των συναισθημάτων, η επαφή με την Ψυχή μας, φαίνεται ότι είναι ο ακρογωνιαίος λίθος για την ομαλή λειτουργία του φυσικού μας οργανισμού.

Σκεφτείτε ότι την καρδιά δεν την βλάπτουν τα λιπαρά...Αν υπάρχουν δυσάρεστα συναισθήματα μίσους, τα οποία αρνούμαστε να διαχειριστούμε, θα βλαφτεί η ομαλή της λειτουργία, ακόμα και αν δεν φάμε ποτέ στην ζωή μας λιπαρά.

το ίδιο συμβαίνει και με συναισθήματα πίκρας, ντροπής, ενοχών, ζήλειας...Το κάθε συναίσθημα, όταν δεν έρχεται σε επαφή μαζί μας, επιδρά και σε κάποιο όργανο και του αλλάζει την αυθεντική του λειτουργία.

Ο τρόπος ζωής των ανθρώπων λέγεται ότι είναι υπεύθυνος για την υγεία του. Εγώ πιστεύω ότι ο τρόπος ζωής των ανθρώπων δεν αφορά το εξωτερικό του περιβάλλον τόσο επιδραστικά, όσο αφορά το εσωτερικό του περιβάλλον.

Οι πιέσεις από το εξωτερικό περιβάλλον, δεν βρίσκουν ένα υγιές εσωτερικό περιβάλλον για να εξισορροπήσουν.

Αν ένας άνθρωπος πχ. τρώει φαστ φουντ, δεν θα τον βλάψει απαραίτητα η τροφή αυτή, αλλά η ανικανότητα να διαχειριστεί σωστά τον χρόνο του και να έρθει σε επαφή με τον εαυτό του.

Η τροφή, συγκεκριμένα, όποια κι αν είναι, είναι αδύνατον να συνδυαστεί με ποιότητα, αν με κάθε μπουκιά κατεβάζουμε και ποσότητες δυσάρεστων συναισθημάτων που δεν έχουμε προλάβει να παρατηρήσουμε, να διαχειριστούμε και να νιώσουμε...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

έτσι είναι :-( @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
o_nikos
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 24 Ιουν 2012 10:25 am

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από o_nikos »

Καλημέρα κυρίες.

Ωραίο το νήμα αυτό. Βέβαια, δεν ξέρω τι απομένει για να καταναλώνουμε αφού όλα είναι βλαβερά.

Γυμναστική κάνετε; τρέχετε σε διάδρομο στο γυμναστήριο; ή κάνετε βάδισμα στο διάδρομο διαβάζοντας περιοδικά;

Αυτό το αλλαλούμ το πρωθυπουργού που νοσηλεύεται του Υπουργού Οικονομικών που νοσηλεύεται ομοίως και μάλιστα προτού ορκιστεί Υπουργός, της Διάσκεψης Κορυφής τα αποτελέσματα της οποίας θα τα διαβάσουμε στις εφημερίδες κατόπιν εορτής, ενώ οι Αβραμόπουλος-Σταϊκούρας-Ζανιάς θα προπαθούν απεγνωσμένα να μπουν στην αίθουσα κρατώντας την προγραμματική συμφωνία ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ και να ζητήσουν μια αόριστη αναδιαπραγμάτευση, μήπως σας κάνει να καταναλώνετε πολλές επιβλαβείς ουσίες από νευρικότητα;

Τι είναι αυτό το "Σούζυ, τρώς!"; Είναι συνθηματικός χαιρετισμός των μελών μιας σέχτας, όπως π.χ. χειραψία των Μασώνων, ή η κάθε μία από σας θυμίζει στην άλλη να μην τρώει πολύ;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ρε φίλε έχεις μπερδευτεί λίγο μου φαίνεται γιατί εδώ μέσα δεν είναι γυμναστήριο και εμείς δεν είμαστε σάκοι του μπόξ για να ξεσπάς τον θυμό σου
καλύτερα να πάς σε ένα γυμναστήριο να οφεληθείς αντί να κάθεσαι και να μας κρίνεις
άντε γιατί από εχθές σαν πολλά μας τα έιπες
αντί να κρίνεις το τι μπορεί να προσφέρουν οι άλλοι κοίτα λίγο τι μπορεί να προσφέρεις εσύ ,εκτός βέβαια απο την αγένεια ,τον θυμό σου και την ασέβεια σου
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

ψυχραιμία Ιωννάκι μου! :romance-adore:


και συνεχίζω...

To βλαπτικό περιβάλλον της Γης, η βλαπτική τροφή, η δυσμενείς σχέσεις μεταξύ μας, προέρχονται, σίγουρα, από μια εσωτερική επίδραση, που δρα από ένα αόρατο επίπεδο και δεν γίνεται ποτέ συνειδητή.

΄Όταν ο άνθρωπος δεν γνωρίζει τον εσωτερικό του κόσμο και προσπαθεί να μάθει να ζει μέσα στο εξωτερικό του περιβάλλον, το μόνο που θα συμβεί είναι ένας ανήλεος πόλεμος που στόχο θα έχει την ζωή του.

Μπορεί φυσικά να προσαρμοστεί σε οποιοδήποτε περιβάλλον, όσο εχθρικό και να γίνεται, μα και η κατσαρίδα μπορεί…΄Ένα ανώφελο έντομο που δεν έγινε με την Σοφία του Δημιουργού, αλλά από την ανοησία του ανθρώπου…Γι’ αυτό και γίνεται ολοένα και πιο ανθεκτική…Δεν είναι τυχαίο που την φοβούνται/σιχαίνονται σχεδόν όλοι οι άνθρωποι!
Και όσο τα συναισθήματα δυναμώνουν για το έντομο, τόσο πιο ανθεκτική εκείνη γίνεται…

Είναι ον του υπογείου…
Μήπως τελικά και ο φυσικός άνθρωπος είναι ον του ασυνείδητου?

Αν δεν εξετάσουμε την Φύση μας από όλες τις οπτικές, θα μείνουμε ο άνθρωπος που αποδρά σε έναν φανταστικό κόσμο...Θα γυμνάζει το σώμα του, ενώ ο νους θα μένει αδρανής από την πίεση των συναισθημάτων του...

Ενώ αντίθετα δεν χρειάζεται να αποδράσουμε από κάποιον κόσμο, αλλά να ενώσουμε τους κόσμους εντός μας!

Φυσικός, συναισθηματικός, νοητικός και πνευματικός κόσμος δεν είναι διαφορετικά πεδία, αλλά προκύπτουν διαφορετικά, γιατί κανείς δεν μας έμαθε να είμαστε Συνειδητοί στις εντός μας καταστάσεις…

Πιστεύω ότι αυτό που είπε ο Ράιχ είχε κάποια δόση αλήθειας…
Ανεξάρτητα αν μας βολεύει ή όχι…

"...Η φύση δεν έχει σχεδιαστεί με χάρακα και διαβήτη. Ο τρόπος που δρα δεν είναι μηχανιστικός μα λειτουργικός.
Γι' αυτό και ο μηχανιστής λαθεύει πάντα όταν εφαρμόζει στην φύση τις μηχανιστικές αρχές. Υπάρχει ένας νόμος της αρμονίας των φυσικών λειτουργιών, ένας νόμος που διαποτίζει και κυριαρχεί πάνω σ' ότιδήποτε υπάρχει. Μα αυτή η αρμονία και αυτοι οι νόμοι δεν έχουν καμία σχέση με την ακαμψία της μηχανιστικής τέχνης που επιβάλλει ο άνθρωπος στον χαρακτήρα του και τον πολιτισμό του...
Ο μηχανιστικός πολιτισμός είναι μια παρέκλιση από τον φυσικό νόμο. Κι ακόμη χειρότερα, είναι μια φυσική εκτροπή, μια θανάσιμη παραλλαγή, όπως ένας λυσσασμένος σκύλος αποτελεί αρρωστημένη ποικιλία της οικογένειας των σκύλων..."


Βίλχελμ Ράιχ
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε:Μια υγιής ζωή δεν περιέχει μόνο σωστή τροφή, άσκηση, ύπνο...Ενώ αυτά φαίνονται απόλυτες ανάγκες του οργανισμού μας, η σωστή διαχείριση των συναισθημάτων, η επαφή με την Ψυχή μας, φαίνεται ότι είναι ο ακρογωνιαίος λίθος για την ομαλή λειτουργία του φυσικού μας οργανισμού.
Ο τρόπος ζωής των ανθρώπων λέγεται ότι είναι υπεύθυνος για την υγεία του. Εγώ πιστεύω ότι ο τρόπος ζωής των ανθρώπων δεν αφορά το εξωτερικό του περιβάλλον τόσο επιδραστικά, όσο αφορά το εσωτερικό του περιβάλλον.

Οι πιέσεις από το εξωτερικό περιβάλλον, δεν βρίσκουν ένα υγιές εσωτερικό περιβάλλον για να εξισορροπήσουν.
Η τροφή, συγκεκριμένα, όποια κι αν είναι, είναι αδύνατον να συνδυαστεί με ποιότητα, αν με κάθε μπουκιά κατεβάζουμε και ποσότητες δυσάρεστων συναισθημάτων που δεν έχουμε προλάβει να παρατηρήσουμε, να διαχειριστούμε και να νιώσουμε...
Συμφωνώ Βασούλα μου!! @};- @};- @};-
Νομίζω και ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε και την τροφή μας απευθείας...
Αν τρώω πχ γλυκό με ενοχές, περισσότερο κακό θα μου κάνει παρά αν το έτρωγα συνειδητά επειδή εκείνη τη στιγμή μου αρέσει να το κάνω...
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
o_nikos
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 24 Ιουν 2012 10:25 am

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από o_nikos »

Δεν μπορώ να πω πως ο Βίλχεμ Ράιχ είναι το φόρτε μου.

Περισσότερο μου αρέσει ο Ίρβινγκ Γιάλομ. Μπορώ μάλιστα να πω ότι δεν έχω βρεί τίποτα στα βιβλία του που να διαφωνώ.

Ένα βιβλίο του το "Όταν έκλαψε ο Νίτσε" είναι τόσο ενδιαφέρον ώστε μπορεί κανείς να μείνει και χωρίς να τρώει βλαβερά φαγητά. Αλλά βέβαια, δεν περιμένω στην Ελλάδα από κανέναν να εκτιμήσει τον Γιάλομ. Τον διαβάζουν όπως το Αθηνόραμα.

Για το αδυνάτισμα, το καλύτερο είναι ένα βιβλίο της Τζούντιθ Μπεκ, δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλά είναι πολύτιμο, επειδή προσπαθεί να αλλάξει τις σκέψεις, έτσι ώστε να σκέπτεσαι όπως ένα άτομο που δεν έχει ανάγκη ή παρορμήσεις να τρώει πολύ. Και υπάρχουν πολλά τέτοια άτομα, όμως οι άνθρωποι που παχαίνουν έχουν συνήθως θαυμασμό σε ανθρώπους σαν τον Πάνο Καμμένο και στις προφανείς διαιτητικές συνήθειές του.

Θα μπορούσα να συνεχίσω, αλλά φαντάζομαι πως κάποιο καζάνι θα βράζει εναντίον μου, επειδή δεν σκέπτομαι προς το πρότυπο που κυριαρχεί εδώ μέσα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Όταν ο θεός έφτιαξε τον ΄Ανθρωπο του αφαίρεσε την ντροπή...

και αυτός το θεώρησε δικαίωμα να είναι αναίσχυντος!!


να δεις ποιός το είπε, ποιός το είπε... :eusa-think:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Νικο εχεις τρελαθει με τα πολιτικα μου φαινεται και τα συνδιαζεις ολα με αυτα.
Για μια φορα ακομα μου επιβεβαιωνεις κ σε ευχαριστω γιαυτο οτι η μορφωση δεν κανει τον ανθρωπο ΑΝΘΡΩΠΟ.
Τα παντα για σενα φαινονται σαν φωτεινες αστραφτερες ταμπελες αλλιως δεν εχουν αξια για σενα οπως φαινεται.
Καλη συνεχεια φιλε. @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

δεν χρειάζεται να αποδράσουμε από κάποιον κόσμο, αλλά να ενώσουμε τους κόσμους εντός μας
αρκεί να θελήσουμε να μάθουμε ποιοί πραγματικά είμαστε :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Κακή Επιστήμη στην υπηρεσία της διαφήμισης


Διάφορα ματζούνια καταπίνονται για τη λεγόμενη αποτοξίνωση και οι κυρίες αλείφουν το πρόσωπό τους με ακριβές κρέμες για να γίνουν ξανά νέες. Επιστημονικοί όροι, πολλές φορές και επιστήμονες επιστρατεύονται για να δώσουν στην απάτη επιστημονική λάμψη.
Βιομαγνητικά κύματα, τοξίνες, βιταμίνες, ελεύθερες ρίζες, βιολογικά συστατικά, είναι επιστημονικοί όροι που χρησιμοποιούνται για να στηρίξουν μια μεγάλη απάτη. Πολλές φορές γίνεται μέσω της τηλεόρασης.
Δείτε στο «Κουτί της Πανδώρας» πώς η διαφήμιση επικαλούμενη την επιστήμη και τις έρευνες προωθεί προϊόντα, παραπλανώντας τον καταναλωτή;
Πως η επιστημονικοφάνεια πείθει και πως οι ιατρικές και επιστημονικές μελέτες «στήνονται» κάποιες φορές για να προσδώσουν σε προϊόντα κύρος και αξιοπιστία;
«Επειδή τίποτα δεν είναι, όπως φαίνεται»


http://www.koutipandoras.gr/?p=19671
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ -ΕΠΙΒΛΑΒΗ ΠΡΟΪΟΝΤΑ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

AXIA έγραψε:Κακή Επιστήμη στην υπηρεσία της διαφήμισης


Διάφορα ματζούνια καταπίνονται για τη λεγόμενη αποτοξίνωση και οι κυρίες αλείφουν το πρόσωπό τους με ακριβές κρέμες για να γίνουν ξανά νέες. Επιστημονικοί όροι, πολλές φορές και επιστήμονες επιστρατεύονται για να δώσουν στην απάτη επιστημονική λάμψη.
Βιομαγνητικά κύματα, τοξίνες, βιταμίνες, ελεύθερες ρίζες, βιολογικά συστατικά, είναι επιστημονικοί όροι που χρησιμοποιούνται για να στηρίξουν μια μεγάλη απάτη. Πολλές φορές γίνεται μέσω της τηλεόρασης.
Δείτε στο «Κουτί της Πανδώρας» πώς η διαφήμιση επικαλούμενη την επιστήμη και τις έρευνες προωθεί προϊόντα, παραπλανώντας τον καταναλωτή;
Πως η επιστημονικοφάνεια πείθει και πως οι ιατρικές και επιστημονικές μελέτες «στήνονται» κάποιες φορές για να προσδώσουν σε προϊόντα κύρος και αξιοπιστία;
«Επειδή τίποτα δεν είναι, όπως φαίνεται»


http://www.koutipandoras.gr/?p=19671
Για αυτό κι εγώ τραβάω τα μαλλιά μου όταν βλέπω επιστημονικούς όρους να χρησιμοποιούνται όπως νά'ναι... ~x( ~x( ~x(
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΥΓΕΙΑ - ΟΜΟΡΦΙΑ”