ΟΝΕΙΡΑ....ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ

Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

ΟΝΕΙΡΑ....ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Madraoulas »

Δεν ξερω αν το εγραψα σωστα σ αυτη την ενοτητα..τεσπα

Ηθελα να ρωτησω αν βλεπετε ΕΓΧΡΩΜΑ ΟΝΕΙΡΑ

Εγω παντα τα βλεπω με χρωματα!!!
Εχθες συγκεκριμενα ειδα ενα ονειρο και ακομα και τωρα θυμαμαι τα χρωματα τοσο μα τοσο ζωντανα.....κατακκοκινα σκουληκια-γαριδες(δε με φαγανε καλε)....μπλε ουρανο...κρυσταλλινο νερο.....κιτρινωπα μακαρονια....ανθρωπους(συναδελφους) οπως πραγματικα ειναι....καφε χωμα.....
ολα τοσο ζωντανα και πραγματικα

Σημαινει κατι το εγχρωμο ονειρο?

Υ.Γ....αν πω τ ονειρο θα εχουμε ονειροκριτη? :roll:
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μadraoulas θα σου πω για τα όνειρα...
Φυσικά είναι η δική μου οπτική, έτσι όπως την αντιλήφθηκα εσωτερικά, όπως τόσα πολλά που έχουν αναδυθεί σαν πηγαία γνώση...
Δεν προέρχονται από βιβλία, γι' αυτό και το τονίζω...

Εχω να ονειρευτώ πάνω από 5 χρόνια...Με όνειρα όπως το δικο σου, ζωντανά, με χρώματα, άλλοτε με εφιάλτες, άλλοτε με γαλήνη, άλλοτε με σασπένς, άλλοτε με έρωτες... Ονειρευόμουν πολύ και παράλληλα τα θυμόμουν κιόλας!

Επεξεργάστηκα πολύ αυτήν την περίπτωση σε μένα, γιατί δεν μπορούσα αμέσως να καταλάβω γιατί μου συμβαίνει...
Προέκυψε παράλληλα με την εσωτερική εργασία μου και διαπίστωσα ότι όσο λιγότερα "κρύβονταν" στο υποσυνείδητο, τόσο λιγότερο ονειρευόμουν...έως ότου τα όνειρα σταμάτησαν εντελώς.

΄Οταν εργάστηκα με τις "σκεπτομορφές" μου, τότε κατανόησα και την "αξία" των ονείρων...

Ο φυσικος μου πατέρας που είχε πεθάνει, δεν ερχόταν να μου στείλει μήνυμα να προσέχω (χαχαχα, άλλη τρέλλα κι αυτή...), αλλά ερχόταν για να "δω" εγώ τις ριζωμένες πεποιθήσεις μου μαζί του και να καθαρίσω τις προγονικες σκεπτομορφές μου...

΄Οταν ονειρευόμαστε φτάνουμε μόνό μέχρι την 4η διάσταση...Εκεί βρίσκεται το πεδίο που δρα το συναισθηματικό μας σώμα και δημιουργεί "πραγματικοτητες" ανάλογα με το τι έχει εισπράξει από την δράση-αντίδραση μας στον φυσικο κοσμο, είτε από την συνείδηση, είτε από το υποσυνείδητο...

Δημιουργεί λοιπόν παραστάσεις και τοπία, τέρατα και αγγέλους, και τα βιώνει παραστατικά και ζωντανά...΄Αλλοτε η συνείδηση τα θυμάται, άλλοτε όχι. Εκεί, σ' αυτό το πεδίο, συναντιέται με αγαπημένα πρόσωπα που έχουν πεθάνει, ή με αγαπημένα πρόσωπα που ζουνε, ή με εχθρούς ή με φίλους, ανάλογα με την συγκεκριμένη στιγμή που βρίσκεται εκεί.

Ανάλογα με το τι βλέπει, μπορούμε να μπούμε στο υποσυνείδητό του και να "διαβάσουμε" τι δρα εκεί και τον πιέζει...Η επεξήγηση των ονείρων είναι ολόκληρη επιστήμη και αν κάποιος εντρυφήσει με σοβαρότήτα σ' αυτήν, θα ανακαλύψει θησαυρούς για να "φωτίσει" υποσυνείδητες "δράσεις" του ανθρώπου.

Η ερμηνεία τους δεν έχει να κάνει με μελλοντολογία, όπως έχω ακούσει καμιά φορά, γιατί το μέλλον μας δεν το γνωρίζει κανείς, αφού οι αποφάσεις μας είναι στιγμιαίες και αλλάζουν πάντα έστω και την τελευταία στιγμή.
Αν ερμηνεύοντας κάποιος τα όνειρα, δώσει μελλοντικά στοιχεια, αυτά αφορούν μόνο τις υποσυνείδητες παρακινήσεις, που οδηγούν στο αποτέλεσμα...

Ενόσω αρχίζουμε να "φωτίζουμε" το υποσυνείδητο τα όνειρα λιγοστεύουν μέχρι να εξαφανιστούν, όταν ο άνθρωπος μπορέσέι και "καθαρίσει" το συναισθηματικό του πεδίο και περάσει στην επόμενη διάσταση, αυτή του πνεύματος...όπου μετά η δράση του εκεί γίνεται μέσω του νοητικού του πεδίου και περιέχει οραματισμούς που έχουν σκοπό την πνευματική του ανέλιξη...
Αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο... :wink:

Τα όνειρα λοιπόν έχουν να σου πουν για σένα και τον εαυτό σου και η αντίληψή των ζωντανών χρωμάτων έχει να κάνει με την δυνατότητα αντίληψης την στιγμή που ονειρεύεσαι...
΄Αλλοτε είμαστε κουρασμένοι και κοιμόμαστε βαθύτερα, οπότε τα όνειρα είναι σαν μια μακρυνή ανάμνηση, και άλλοτε είμαστε πιο ξεκούραστοι και τα όνειρά μας είναι πιο ζωντανά σε χρώματα και δράση...

Στενάχωρα, ευχάριστα, ερωτικά...΄Ολα έχουν την σημασία τους!

Πρόσεξε, δεν μιλάω για οραματισμούς...που γίνονται με πλήρη συνειδηση και όχι σε βαθύ ύπνο!

Ο Φρόϊντ έχει αναλύσει τα όνειρα και ήταν κάποτε το ευαγγέλιο μου...Κάθε πρωϊ σηκωνόμουν και έτρεχα αμέσως στο βιβλίο...
Για να δω αν θα πεθάνω, επειδή είδα στον ύπνο μου να μου πέφτουν τα δόντια...
Χαχαχα!! ΄Οπως βλέπεις εδώ είμαι... :D :D

Πολύτιμες οι απαντήσεις και άλλων φίλων μας πάνω σ' αυτό το θέμα... :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Ξαναγράφω λοιπόν:

Είδα που λέτε ένα υπέροχο όνειρο το βράδυ. Απάντησε "μαγικά" σε προβληματισμούς μου και με τη συνεργασία αγαπημένων ψυχών...
Θα παραλείψω κάποιες λεπτομέρειες που είναι πολύ προσωπικές.

Ήμουν στην άκρη ενός δρόμου όπου δεξιά κι αριστερά ήταν αγροί και λόφοι.Ήταν μια ευθεία ο δρόμος όπου δεν φαινόταν αρχή και τέλος. Είχα καθήσει να ξαποστάσω και ήμουν προβληματισμένος. Ένιωθα πολύ κούραση συναισθηματικά η αλήθεια είναι. Τα ρούχα μου ήταν λερωμένα από χώμα και λάσπη. Το μπλουζάκι μου αμάνικο σκισμένο και η παντελόνα μου λίγο πάνω από τον αστράγαλο επίσης σκισμένη. Ήμουν ξυπόλητος και μου άρεσε...
Τριγύρω μου ήταν όρθιοι 7 "σύντροφοι".
Ρωτάω αφηρημένα τι έγινε σε κάτι που σκεφτόμουν.
Ένας από τους 7, αγαπημένος γεροδεμένος Ινδιάνος με την παραδοσιακή του ένδυση σηκώνει το τσεκούρι του και μου δείχνει πίσω μου:
"Κοίτα...μεγάλωσαν!"
Γυρνάω και βλέπω ένα καταπράσινο δάσος να απλώνεται κατά μήκος 100μ περίπου πίσω. Πυκνό και καταπράσινο...
Συγκινήθηκα...
"Υπάρχει..."
"Ό,τι σπέρνεται ζει για πάντα..."
"Που είναι τα αγαπημένα μου τα ...... όμως?"
"Περίμενε να φωνάξω να έρθουν" είπε και κατευθύνθηκε λίγα μέτρα προς το δάσος. Σήκωσε το χέρι του γνέφοντας.
Μέσα από τα δέντρα, μια μαύρη μάζα φάνηκε που ερχόταν τρέχοντας κατά πάνω μας. Πετάχτηκα όρθιος από χαρά γιατί αναγνώρισα! Ήταν λύκοι!
’ρχισα να τρέχω πάνω τους με ανοιχτά τα χέρια και κλαίγοντας...
Έγινα ένα κουβάρι μαζί τους, κυλιόμουν και τους αγκάλιαζα...
Έφτασαν μέχρι το δρόμο, ήταν χιλιάδες και έπαιζαν χαρούμενοι.
Ξαφνικά με πλησίασε ένας μεγάλος με ένα λυκάκι δίπλα του ο οποίος με κοιτούσε στα μάτια. Μεταμορφωνόταν και γινόταν λυκόσκυλο στο πρόσωπο, περήφανο, μέχρι που απέκτησε τη μορφή του σκύλου που είχα χάσει πριν μια δεκαετία... Εκεί πλάνταξα και γονάτισα...άνοιξα τα χέρια μου και τον πήρα αγκαλιά ενώ εκείνος με έγλυφε στο πρόσωπο και το κουτάβι προσπαθούσε να σκαρφαλώσει στο πόδι μου.
Εκείνη τη στιγμή έγινε συνειδητοποίηση και σύνδεση μέσα μου και η ψυχή μου "θυμήθηκε"...
Τον αποχαιρέτησα και γύρισα προς το δρόμο. Κοιτάχτηκα με τον Ινδιάνο στα μάτια και επικοινωνήσαμε νοητικά.
"Το ζώο μέσα σου είναι ελευθερία"
"Το είχα παραμελήσει..."
Συνεχίσαμε το δρόμο μας και οι λύκοι μας χαιρετούσαν με τα ουρλιαχτά τους...
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ειδικά τη σκηνή με τους λύκους γιατί ήταν πολύ ζωντανή και σήμαινε πολλά για εμένα... :roll: :D
Thanx! :D
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikos την 13 Μαρ 2008 11:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Να σαι καλα για την μοιρασιά.Εγω νομιζα σην αρχή οτι ηταν ιστορία.....κι όχι όνειρο.Πολυ δυνατό βρε παιδί μου.

Να σας πω εγω τι ειδα χθες που θυμαμαι μονο ένα μερος του.
Οτι καπου υπήρχαν βρωμιές σαν απο σκουπιδια σπιτιου.....
Καπου μεσα σε αυτόν τον χωρο που ναι μεν δεν ήταν σπιτι μου αλλά καπου εκει βρισκομουν........ενοιωσα να εχω στο στομα μου κατι σαν φαγητό το οποίο με αηδίαζε πραγματικά ,το στομα μου δεν ειχε καν χωρο να το αντεξει και φυσικά τα εφτυσα και ξυπνησα απο το ανακάτωμα του στομαχιου μου.
Περιγραφή "ανακατωτική"παιδια αλλά την ένοιωσα σαν πραγματική.
Νομιζω ότι κατι ήθελα να χωνεψω που δεν χωνευεται...........ή οτι συμβαινει γυρω μου εργασιακά με κανει να γυριζει το στομαχι μου.
Εχω μπροστα μου την "εξουσία"Εδω και καιρο το δουλευω το θεμα το γ@μ....κι ακόμα μπροστα μου ειναι .....
ΦΟβος δεν βιώνεται
Απαξία δεν βιώνεται
ΑΠογοήτευση βιώνεται για τους γυρω μου που μαλλον νόμιζα ότι μπορούν αλλά οσο πιο πολυ δεν μπορουν να σε εξουσιάζουν τοσο περισσοτερο ασκουν σε σενα εξουσία ακόμα κι αν σιωπάς.
_________________
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Σε πρήζουν εν ολίγοις ε? :roll:
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Με πρήζουν, με πρήζουν γμτ μου! :?
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Θα ήθελα να μοιραστω κι εγω μαζί σας ενα ονειρο που είδα πριν κάποια χρονια και ήταν τόσο ζωντανό που οταν ξυπνησα νομιζα οτι είχα πάθει αμνησία...

Ημουν λέει με κάποιον(εναν άντρα..που δε θυμάμαι καθόλου το πρόσωπό του) μεσα σε ενα ασημι αυτοκίνητο και πηγαίναμε βόλτα σε ενα βουνο..
Ανεβαίναμε συνεχως σε ένα γκρεμο και απο κάτω μας ηταν θάλασσα.Οσο ανεβαίναμε η θάλασσα φαινόταν πολύ πιο αχνη...δεν υπήρχαν διαχωριστικά στο δρομο, μόνο γκρεμός..

Κάποια στιγμή χάνει τον έλεγχο του αυτοκινήτου και πέφτουμε απο το γκρεμο..στη διάρκεια αυτή μέχρι να πέσει το αυτοκίνητο, μου κράτησε το χερι, μου ειπε να μη φοβάμαι και οτι θα σωθούμε...

Εγώ δεν φοβήθηκα καθόλου...είδα ότι ειχα ζησει μεχρι εκεινη τη στιγμη να περνάει απο μπροστά μου σαν ταινία(πράγματι..)..δεχόμουν τον θάνατο μου σαν μια φυσική κατάσταση, σα να ήταν για μενα κατι απολύτως φυσιολογικό...και όπως περίμενα για να πεθάνω, έβλεπα οτι πλησιάζαμε προς τη θάλασσα και πηγαίναμε να πέσουμε πάνω σε μια εξέδρα.....

Το αυτοκίνητο έπεσε απο ενα τεράστιο ύψος πάνω στην εξέδρα και δεν πάθαμε απολύτως τίποτα...
Η εμπιστοσύνη που είχαμε δείξει και οι δυο......

Αυτό το όνειρο το εχω δει σε διάφορες παραλλαγές...αλλά πάντα με το ίδιο θέμα...έπεφτα στη θάλασσα με αυτοκίνητο και πάντα σωζόμουν!!!
Εκείνο βέβαια ειναι το μονο ζωντανο ονειρο που εχω δει ποτε μου..

Τα ονειρα ειναι περιεργο αντικειμενο εξηγησης του υποσυνειδήτου...των επιθυμιων ή και των φόβων μας....
Αρκεί να τους αναγνωρίζεις και τελειώνουν συντομα όλα...

Ευχαριστω πολυ.... :D
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εκείνο βέβαια ειναι το μονο ζωντανο ονειρο που εχω δει ποτε μου..
γιατί τα άλλα όνειρα σου Εμμανουέλα τι είναι? πεθαμένα? :lol: :lol: :lol:

μήπως θέλεις να πεις ότι είναι ένα όνειρο που σε σημάδεψε γιατί ένιωσες πως το έζησες και έτσι το θυμάσαι έντονα? :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Εμμα μου , μαλλον ειναι ενα ονειρο " δεικτης " για την επερχομενη ζωη σου και θανατο σου .
Αλλα ΠΟΙΟ‘ μπορειν να εξηγησει ????

κοιτα ομως να μην πεσεις σε γρεμο με αυτοκινητο στη θαλασσα στο ξυπνιο σου εεε ?? χαχαχαχα γιατι εκει αμφιβαλλω πολυ αν θα σωθεις ..... Η ζωη σου σε αυτην την περιπτωση θα παραβει το ονειρο σου .... εξηγημενο ή ανεξηγητο χεχ .

ΝαμασΤΕ
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Πολυ όμορφα όνειρα και έντονα αρκετά.

Σχετικά με τα χρώματα και την ένταση που βιώνουμε τα όνειρα θα ήθελα να πως το εξής:

Ο συμβολισμός των χρωμάτων στην καθημερινή μας ζωή είναι προφανής.
Επειδή τα χρώματα έχουν άμεση επίδραση στα συναισθήματα μας με την δύναμη που έχουν να διεγείρουν (πχ κόκκινο) ή να ηρεμούν (πχ γαλάζιο , πράσινο), να ευχαριστούν (μωβ, ροζ) ή να καταπιέζουν (μαυρο......)

Επειδή είμαστε ανθρωπάκια αυτό οφείλεται στην σχέση μας με τον πλανήτη μας που ζούμε και βιώνουμε την καθημερινότητα!
Δηλαδή ο ουρανός μας (απέραντος / αγκαλιά) είναι γαλάζιος, το αίμα μας είναι κόκκινο (ένταση / ζωή), ο ήλιος είναι χρυσός (αθάνατος / δύναμη).

Σε βαθύτερο τώρα συλλογισμό και ιδιαίτερα στα όνειρα με τα παιχνίδια που μας παίζει το ασυνείδητο το χρώμα συμβολίζει όλες τις ενέργειες και τις όψεις της ζωής ( ώστε ο θάνατος να είναι είτε μαύρος / πλήρης έλλειψη χρώματος -- στην Δύση, είτε λευκός / πλήρης ένωση και ολοκλήρωση χρωμάτων -- στην Ανατολή.

Ο αποκρυφισμός βέβαια δίνει πιο βαθιές ερμηνείες στα χρώματα συνδέοντας τα επτά χρώματα του φάσματος με τον ιερό αριθμό επτά αλλά και με τις νότες της μουσικής!!!!!!!

:D
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ωραίο θέμα αυτό.. Τώρα το είδα γιατί σκεφτόμουν να ανοίξω ένα θέμα με τα όνειρα γενικά.

Τελευταία με προβληματίζουν τα όνειρα μου, γιατί είναι τελείως μπερδεμένα [πάντα ήταν]. Είναι "κουλά" τελείως, απο την αρχή του ονείρου μέχρι το τέλος. Πχ να βλέπω οτι είμαι σε ένα οικογενειακό τραπέζι, να βρίσκονται εκεί και κάποια παιδιά απο την σχολή μου και να μιλάμε, τελικά να φεύγουμε με ένα δικό μας πλοίο με τα παιδιά αυτά, και σκοπός μας είναι να σκοτώσουμε κάποιους καρχαρίες ή τεράστια απειλητικά ψάρια που είναι στην θάλασσα και ρίχνουμε κοντάρια για να τα σκοτώσουμε τα οποία κατευθύνουμε με το σάλιο μας!!!! :lol: Αυτό είναι μόνο ενα μικρό δείγμα. Υπάρχουν πολύ πιο "κουλά" απο αυτό.

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε, αλλά αρχίζει να καταντάει "κουραστικό" αυτό! Το υποσυνείδητο μου λογικά πρέπει να'ναι τελείως μπερδεμένο ή τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ με τα όνειρα που βλέπω. :roll:

’λλοι βλέπουν εφιάλτες, εγώ ποτέ. Ο μοναδικός μου "εφιάλτης" είναι οταν βλέπω πολλές φορές οτι μου πέφτουν τα δόντια :roll:

[Το ρέικι που έκανα χτες το βράδι στον λαιμό έβγαλε πολύ πράγμα σήμερα τελικά!!!!]

Και τώρα όσον αφορά τα εγχρωμα όνειρα που λέει ο Madraoulas, εγώ κάπου είχα διαβάσει οτι βλέπουμε όνειρα με χρώματα όταν κάνουμε lucid dreaming [δηλαδή να ξέρουμε εκείνη τη στιγμή πως βλέπουμε όνειρο], αλλά δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αυτό γενικά.
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Εγώ παιδιά γνωρίζω ότι τα όνειρα είναι γαι τον καθένα πολύ προσωπική υπόθεση και μόνο ο ίδιος μπορεί να τα αποκωδικοποιήσει!Τουτέστιν οι ονειροκρίτες δεν πολυισχύουν του στιλ, αν δεις να σου πέφτουν τα δόντια είναι στενοχώρια κλπ. Κάτι σημαντικό που βοηθάει στην ανάλυση των ονείρων μας είναι να γνωρίζουμε ότι οτιδήποτε ή οποιονδήποτε βλέπουμε έχει να κάνει αποκλειστικά με κομμάτια του εαυτού μας!Για παράδειγμα μπορεί κάποιος να δει κάποιον πεθαμένο συγγενή ή γονιό, δεν είναι επικοινωνία με το υπερπέραν συνήθως αλλά κομμάτι του εαυτού μας που έχει να κάνει με τον άνθρωπο που βλέπουμε!υπάρχουν βέβαια και τα προφητικά όνειρα ή αυτά που μεταφέρουν μηνύματα και με την εμπειρία μαθαίνουμε και τα ξεχωρίζουμε!εμένα με βοήθησε το παρακάτω ερωτηματολόγιο για να μπορέσω και εγώ η ίδια να αποκρυπτογραφήσω το υποσυνείδητό μου γιατί όλοι μας μπορούμε αρκεί να είμαστε ειλικρινής και αληθινή με τον εαυτό μας εκείνη τη στιγμή που το κάνουμε! Τι νιώθω τη δεδομένη στιγμή στο συγκεκριμένο όνειρο???Τι σκέφτομαι??Πως αντιδρώ??Γιατί βλέπω έτσι κάποοιες καταστάσεις και όχι αλλιώς??Γιατί τώρα και όχι μετά βλέπω να διαδραματίζονται αυτά τα πράγματα στο όνειρό μου???Εγώ με αυτό το ερωτηματολόγιο και έχοντας στο νου μου τα παραπάνω έγραψα για ένα μήνα τα όνειρα που έβλεπα και τα αποσυμβόλισα!ανακάλυψα απίστευτα πράγματα! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Κάτι περίεργο είδα και είπα να το μοιραστώ μαζίσας γιατί μόνη μου δε βγάζω άκρη!Είδα χθες ότι καθόμουν και κοίταζα τα ποδια μου!τα παρατιρούσα και φορούσα ένα καλσόν έντονο πράσινο, λαχανί!Τι να σημαίνει πράσινο στα πόδια βρε παιδιά! :roll:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Χμμμμ... μήπως έχει να κάνει με την γείωση; :roll:
Το συγκεκριμένο χρώμα τι σου βγάζει;
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμ...εγώ θα έλεγα, διαισθητικά, και επειδή το πράσινο γενικά είναι ένα χρώμα που δηλώνει τον "χώρο" μας, ότι ετοιμάζεσαι για ένα νέο βήμα...Το ότι κοιτούσες τα πόδια σου, μου λέει, ότι νιώθεις λιγο φόβο μήπως χάσεις τον χώρο σου, και θέλεις να νιώσεις ασφάλεια...


:roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”