ΟΝΕΙΡΑ....ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Τάσος
Δεν πιστευω να θελει να πει οτι θα ηρεμησει το σεξουαλικο ενστικτο

μπα στο λεω εκ πειρας δεν θελει να ηρεμησει, να δηλωσει την παρουσια θελει :)) :))

αμ ενα ενα μας τα εξηγει τα ζωακια, πρωτα τα σκυλακια και μας αφηνει κερασακι τα αλογακια :D , ομορφα :D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:)) :)) :)) :)) :)) :))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ειδα χθες μεσα σε εναν υπνο δυο ονειρα ιδιαιτερα αλλα δεν καταλαβα το νοημα ειδικα στο πρωτο..
Ειδα οτι τον πατερα μου που εχει πεθανει στο ιδιο κρεβατι με μενα αλλα αναποδα και οι πατουσες του ακουμπουσαν τις δικες μου και καλα οτι μου ζεσταινε τα κρυα μου ποδια.. :-(
Ετσι εκανα οταν ειμουν μικρος και χωνομουνα στο κρεβατι των γονιων μου και τους κρυωνα με τα ποδια μου τα δικα τους :D

Και στο καπακι βλεπω αν και δεν το θυμαμαι και τοσο καθαρα πως εξελιχτηκε και τι εγινε αλλα θυμαμαι οτι μαλον μιλουσα με την μανουλα μου στο σπιτι και ειμουν φοβισμενος παντου κερια αναμενα και καλα οτι υπηρχε ο εξ απο εδω η παρουσια του καπου εκει και ειχα φοβηθει αρκετα και μετα ενα αερακι φυσηξε και εσβηνε τα κερια. :-o

ΤΟ δευτερο μαλον εχει να κανει με τους φοβους μου.

:-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το δεύτερο έχει να κάνει με τον βαθιά ριζωμένο φόβο σου, Τασούλη!!!! ;)

Το πρώτο μάλλον σημαίνει ότι ένας αγαπημένος άνθρωπος σε βοηθά να γειωθεις... ΄Εχεις ανάγκη να κατανοήσεις το βαθύ μυστήριο του θανάτου και καλείς αγαπημένες μορφές για να σε βοηθήσουν να κατανοήσεις το βαθύ μυστήριο της ζωής...

Δική μου σκέψη βέβαια ε? :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μου πέρασε και εμένα από το μυαλό για την γειωση βασουλα μου επειδή το είχα νιώσει μετά τον πρωτοβαθμο που ένιωθα κρύα τα πόδια μου.

Παντός κάτι κακό δεν προβλέπουν τα ονειρα μας ε φανταστική βασουλα μας;; :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D Το "κακό" προκύπτει μόνο όταν δεν μπορούμε να επιλέξουμε το Καλό, βρε Τασούλη μου...

Καμιά φορά ο Εαυτός μας μάς στέλνει προμηνύματα για να μας βοηθήσει...Και χρησιμοποιεί τα σύμβολα των ονείρων, έτσι κάποιο αγαπημένο μας πρόσωπο φαίνεται να μας δίνει συμβουλές στο όνειρό μας, αλλά στην ουσία από εμάς προκύπτει αυτό!
Από ένα άλλο πεδίο ενόρασης!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:-? :-? :-? :-?

Πχ μια συναδελφος ειδε σε ονειρο οτι θα πεθαινε ο πατερας της και θεωρησε αυτο που λενε οτι το αντιθετο οτι θα παει καλα η υγεια του τελικα..
Αλλα πεθανε σε λιγοτερο απο μια εβδομαδα. :-(
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

^tasoulis^ έγραψε:Ειδα οτι τον πατερα μου που εχει πεθανει στο ιδιο κρεβατι με μενα αλλα αναποδα και οι πατουσες του ακουμπουσαν τις δικες μου και καλα οτι μου ζεσταινε τα κρυα μου ποδια.. :-(
Ετσι εκανα οταν ειμουν μικρος και χωνομουνα στο κρεβατι των γονιων μου και τους κρυωνα με τα ποδια μου τα δικα τους :D
:-( :-( :-(
Πολύ συγκινητικό...

Ο ανηψιός μου είχε δει σε ηλικία 5 χρονών την πεθαμένη γιαγιά του (πεθερά μου) και ξύπνησε συνεχίζοντας να συνομιλεί μαζί της.
Όταν επανήλθε στην "πραγματικότητα" μας εξήγησε ότι η γιαγιά ήρθε στο δωμάτιο και μιλούσανε, τον ρώτησε αν χτύπησε πολύ ( είχε χτυπήσει την προηγούμενη στο νηπιαγωγείο)και του χάιδευε το τραύμα του στο πόδι.
:-(
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x :x :x @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ειδα σε ονειρο οτι ειχαμε μαζεψει με εναν κολητο σαλιγκαρια και οτι τα ηθελε για το σπιτι να φτιαξει ενα μικρο κηπο και να τα εχει εκει..
Τα ειχε αφησει κατω στην παλια γειτονια μου ωπου μενει ακομα το φιλαρακι και ειχαν κολησει στον τοιχο αλλα ενα το ειχαν πατησει και ειχε γινει σαν πιτα σουβλακι :?
Μαζευα τα υπολοιπα σαλιγκαρια στις χουφτες μου για να του τα παω :-? :alien:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μήπως χρειάζεσαι τον ατομικό σου χώρο για να αναπτυχθείς? :-?

εκτός κι αν σκοπεύεις να πας στην Κρήτη και ονειρεύεσαι τους κοχλιούς της από τώρα... :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:Μήπως χρειάζεσαι τον ατομικό σου χώρο για να αναπτυχθείς? :-?

εκτός κι αν σκοπεύεις να πας στην Κρήτη και ονειρεύεσαι τους κοχλιούς της από τώρα... :))
Ο ονειροκριτης παντως λεει οτι θα εχω ευτιχια στην ζωη μου αν ειδα σαλιγκαρια και κληρονομια αν τα τρωω :P
Καλα ειναι και τα δυο παντως. :D

Εχμμ για την κρητη μαλον αλλαζουν τα σχεδια σιγα σιγα. :-~
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:εκτός κι αν σκοπεύεις να πας στην Κρήτη και ονειρεύεσαι τους κοχλιούς της από τώρα... :))
:)) :)) :))
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:)) :)) :)) :)) :)) :))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”