Εκτάσεις τρικέφαλων & Γυμναστική στο σπίτι

fitbill
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 19 Σεπ 2016 12:43 pm

Εκτάσεις τρικέφαλων & Γυμναστική στο σπίτι

Δημοσίευση από fitbill »

Γεια σας παιδιά, :)

Είμαι ο Βασίλης και με ενδιαφέρει η φυσική κατάσταση και η υγιεινή διατροφή. Πιστεύω πάρα πολύ ότι αυτός ο συνδυασμός αυτών των 2 είναι ο καλύτερος τρόπος για να ζεις και να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στις ανάγκες και τις δυσκολίες της καθημερινότητας σου.

Σίγουρα στις μέρες μας, ο ελεύθερος χρόνος για τον καθένα μας είναι περιορισμένος και λίγος, όποτε και η τακτική εκγύμναση του σώματος μας γίνεται ακόμα πιο δύσκολη. Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ είναι μια καλή λύση για τον καθένα μας εξοικονομώντας αρκετό χρόνο και χρήμα.

Το τελευταίο ΒΙΝΤΕΟ που ετοίμασα έχει να κάνει με μια από τις αγαπημένες μου ασκήσεις - ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ

Aς προχωρήσουμε τώρα με κάποιες περαιτέρω λεπτομέρειες της άσκησης ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ:

• Την άσκηση μπορούμε να την εκτελέσουμε είτε όρθιοι είτε καθιστοί.
• Γυμνάζουμε ένα-ένα χέρι την κάθε φορά και το χέρι που δε γυμνάζεται βοηθάει στη σωστή στήριξη του χεριού που εκτελεί την άσκηση.
• Το σημείο αρχής της κάθε επανάληψης, δεν πρέπει ποτέ είναι κάτω από 90 μοίρες κλίση, ενώ στο τέλος κάθε επανάληψης το χέρι δεν πρέπει ποτέ να ισιώνει αλλά αντιθέτως να υπάρχει πάντα μια μικρή κλίση.
• 1 σετ ολοκληρώνεται όταν γυμναστούν και τα 2 χέρια μας από 1 φορά, ενώ 1 ολοκληρωμένη άσκηση αποτελείται ως γνωστόν από 4 σετ.
• Σε κάθε σετ εκτελούμε 8-15 επαναλήψεις, ανάλογα με το στόχο που έχουμε θέσει εξαρχής και τα κιλά που σηκώνουμε.
Find the right motivation in life
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Εκτάσεις τρικέφαλων & Γυμναστική στο σπίτι

Δημοσίευση από Annoula »

Βασίλη, καλωσόρισες και σ' ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Το βιντεάκι που μας έβαλες δεν μπορώ να το δω αυτή τη στιγμή, θα το κοιτάξω αργότερα. >:d< @};-

Σε ενημερώνω ότι θα σβήσω από την υπογραφή σου το κομμάτι εκείνο που παραπέμπει στο blog. Ένας από τους όρους του φόρουμ είναι ότι δεν επιτρέπουμε τις διαφημίσεις. @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Εκτάσεις τρικέφαλων & Γυμναστική στο σπίτι

Δημοσίευση από Ellaki »

καλώς μας ήλθες Βασίλη :)
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
fitbill
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 19 Σεπ 2016 12:43 pm

Re: Εκτάσεις τρικέφαλων & Γυμναστική στο σπίτι

Δημοσίευση από fitbill »

Annoula έγραψε:Βασίλη, καλωσόρισες και σ' ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Το βιντεάκι που μας έβαλες δεν μπορώ να το δω αυτή τη στιγμή, θα το κοιτάξω αργότερα. >:d< @};-

Σε ενημερώνω ότι θα σβήσω από την υπογραφή σου το κομμάτι εκείνο που παραπέμπει στο blog. Ένας από τους όρους του φόρουμ είναι ότι δεν επιτρέπουμε τις διαφημίσεις. @};-
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν το ήξερα αλλιώς δε θα το έκανα κιόλας. Μου αρέσει να μοιράζομαι πληροφορίες σχετικά με τη καλή φυσική κατάσταση και την υγιεινή διατροφή. Πιστεύω ότι αυτά τα 2 είναι από τους καλύτερους συνδυασμούς να πάρουμε δύναμη και να πολεμήσουμε με επιτυχία τα προβλήματα της καθημερινότητας μας.
Find the right motivation in life

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”