Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Vasoula »

Επεσα πάνω σ' αυτό το γράμμα, κατά την πρωινή μου περιήγηση στο ιντερνετ...

Χαμογέλασα, αλλά αμφισβήτησα συγχρόνως αν και ποιοί θα το καταλάβουν...
Ουσιαστικά, για την δική μου αντίληψη, δεν απευθύνεται μόνο στους πελάτες ενός μπορντέλου, αλλά στους άντρες του κόσμου και έχει και πολλά στοιχεία μέσα του για τις γυναίκες του κόσμου...

Ο πληρωμένος έρωτας δεν υφίσταται μόνο από το πόσα χρήματα δίνεις ή πόσα χρήματα παίρνεις, αλλά από τις παραχωρήσεις που κάνεις για να νιώσεις μια μικρή ικανοποίηση...
Ο στόχος μπορεί να είναι ο οποιοσδήποτε και όχι απαραίτητα τα χρήματα...
Όταν η προσποίηση έχει γίνει κάτι τόσο φυσιολογικό και κανείς δεν παίρνει είδηση τι του συμβαίνει εκείνη την στιγμή που αναγκάζεται είτε να δεχτεί την προσποίηση, είτε να την κάνει, όταν δεν ξέρει τι παίρνει και τι δίνει εκείνη την στιγμή, το σίγουρο είναι ότι λαμβάνει μέρος σε μια πράξη αηδίας και κενότητας, ακόμα και αν δεν έχει την ταμπέλα της ιερόδουλης ή του πελάτη...

Μπορεί να μην πληρώνει ή να μην πληρώνεται σε χρήμα, παρ' όλα αυτά οι στόχοι που έθεσε για τον Έρωτα θα του ζητήσουν μερίδιο από την αξιοπρέπειά του, σε κάποια στιγμή στην Ζωή του...γιατί δεν μπορείς να συμπεριφέρεσαι σε κάτι Θεϊκό, σαν να βρίσκεσαι σε μπορντέλο, όσο και αν η Ζωή εδώ στον φυσικό κόσμο έχει γίνει τέτοιος οίκος...Στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε, τουλάχιστον τον δικό μας Οίκο...

Διαβάστε το προσεκτικά....


:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Η επιστολή μιας πρώην ιερόδουλης προς τους πελάτες της.

Την «ωμή» πραγματικότητα, όπως τη βιώνει μια ιερόδουλη, περιγράφει μια γυναίκα που για χρόνια εργάστηκε σε διάφορους οίκους ανοχής της Δανίας.

Η Tanja Rahm εργαζόταν σαν ιερόδουλη μέχρι τα 23 της όποτε και εγκατέλειψε την πορνεία για να γίνει σεξoλόγος και θεραπεύτρια.

Η ίδια συνέγραψε μια επιστολή-γροθιά στο στομάχι, απευθυνόμενοι στους άντρες-πελάτες. Η επιστολή αυτή δημοσιεύτηκε στο «Prostitution Narratives: Stories of survival in the Sex Trade», το βιβλίο των Caroline Norma και Melinda Tankard Reist.

Διαβάστε την…

«Αγαπητέ, πελάτη του σeξ

Αν θεωρείς ότι εγώ ένιωσα έλξη προς εσένα, τότε κάνεις τρομερό λάθος. Δεν είχα ποτέ καμία επιθυμία να πάω στη δουλειά, ούτε μια φορά. Το μόνο πράγμα στο μυαλό μου, ήταν να βγάλω λεφτά και γρήγορα.

Μην μπερδέψεις το γεγονός, ότι επειδή είναι εύκολα λεφτά, ήταν πάντα εύκολα για μένα. Γρήγορα ναι. Γιατί γρήγορα έμαθα ότι τα “κόλπα” που σου έκανα για να “ολοκληρώνεις” γρήγορα, τα έκανα μόνο και μόνο για να τελειώσουμε και να φύγεις από πάνω μου όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Κι όχι, δε με ερέθισες ποτέ κατά τη διάρκεια της πράξης. Ήμουν μια τέλεια ηθοποιός. Για χρόνια, είχα την ευκαιρία να εξασκούμαι στο να μη σκέφτομαι τίποτα. Οι σκέψεις μου, όσο ήμασταν μαζί, ήταν αλλού. Κάπου, όπου δεν μπορούσες να μου κλέβεις τον αυτοσεβασμό…

Αν πιστεύεις ότι μου κάνεις χάρη που με πληρώνεις για 30 λεπτά ή μια ώρα, τότε κάνεις λάθος. Θα προτιμούσα να γινόταν όλο αυτό, πολύ πιο γρήγορα. Όταν θέλεις να μου το παίξεις σωτήρας, ρωτώντας με τι γυρεύει ένα τόσο όμορφο κορίτσι σε ένα τέτοιο μέρος, χάνεις το φωτοστέφανο σου όταν μου ζητάς να ξαπλώσω και βάζεις όλη σου τη δύναμη πάνω στο σώμα μου.

Αν νομίζεις πως χάρη στον ανδρισμό σου, μπορείς να με φέρεις στη κορύφωση, να ξέρεις ότι προσποιούμαι. Θα μπορούσα να κερδίσω χρυσό μετάλλιο στην προσποίηση. Προσποιούμαι τόσο καλά, που ο ρεσεψιονίστ, πέφτει από την καρέκλα του από τα γέλια. Τι περίμενες; Είσαι ο νούμερο πέντε, ή ο έκτος ή όγδοος εκείνη την ημέρα.

Νομίζεις ότι ερεθίζομαι, σωματικά ή πνευματικά, με το να κάνω σeξ με άντρες που δεν επιλέγω εγώ η ίδια; Ούτε καν. Τα γεννητικά μου όργανα έχουν “καεί” από τα προφυλακτικά και τα λιπαντικά. Και κουράστηκα. Κουράστηκα τόσο, που συχνά πρέπει να είμαι προσεκτική όταν κλείνω τα μάτια για να μην αποκοιμηθώ, ενώ συνεχίζω και “συμμετέχω” στην ερωτική πράξη.

Αν νομίζεις ότι με πληρώνεις για να ακούω τις ψιλοκουβέντες σου, τότε ξανασκέψου το. Δεν έχω κανένα ενδιαφέρον για τις δικαιολογίες σου. Δεν με ενδιαφέρει αν με τη γυναίκα σου δεν κάνετε σeξ. Όταν πιστεύεις ότι σε συμπονώ και σε κατανοώ, τότε σίγουρα είναι ψέμα. Δε νιώθω παρά περιφρόνηση για σένα.

Όταν υμνείς εμένα και το σώμα μου, ή τις σεξοuαλικές μου ικανότητες, απλά είναι σαν να κάνεις εμετό πάνω μου. Δε βλέπεις τον άνθρωπο πίσω από τη μάσκα… Στην πραγματικότητα, δε λες ποτέ εκείνες τις σκέψεις που θέλω να ακούσω. Αντίθετα, λες αυτά που εσύ έχεις ανάγκη να ακούσεις.

Λες, προκειμένου να διατηρήσεις την αυταπάτη, και σταματάς να σκέφτεσαι πώς κατέληξα εδώ, όταν ήμουν μόλις 20 ετών. Βασικά, δεν σε ενδιαφέρει καθόλου. Γιατί έχεις μόνο ένα στόχο- να δείξεις τη δύναμή σου, πληρώνοντας με για να χρησιμοποιήσεις το σώμα μου για ευχαρίστηση.

Και όχι, δεν πηγαίνω σπίτι όταν εσύ τελειώνεις. Εγώ, συνεχίζω να εργάζομαι, λέγοντας στον επόμενο πελάτη ακριβώς την ίδια ιστορία που θέλει να ακούσει. Είστε τόσο απορροφημένοι από τη λαγνεία σας…

Όταν αγοράζεις το σεξ, αυτό λέει πολλά για σένα, για την ανθρωπιά σου, για τη σεξουαλικότητά σου. Για μένα, είναι αδυναμία. Η πορνεία υπάρχει γιατί είσαι μισογύνης και γιατί ενδιαφέρεσαι για τις σεξουαλικές σου ανάγκες. Σε λυπάμαι, ειλικρινά, επειδή νομίζεις ότι το σεξ είναι να εκσπερματώνεις μέσα στον κόλπο μιας ξένης.

Είχα πολλές εμπειρίες ως ιερόδουλη. Με ώθησε ώστε να γράψω αυτό το γράμμα σε σένα. Εσύ, φυσικά, περνιέσαι για ένας από τους καλούς πελάτες. Αλλά δεν υπάρχουν καλοί πελάτες…

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Tanja Rahm»

Πηγή: tanjarahm.dk, news.com.au, μετάφραση: newsbeast
http://www.tilestwra.com/i-epistoli-mia ... lates-tis/" onclick="window.open(this.href);return false;


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Ellaki »

πόσο μα πόσο αλήθεια :-( @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry: @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Βικούλα »

:-( @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

@};-
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Annoula »

@};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Giotoula »

@};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από ARTYADIS »

@};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ifaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3238
Εγγραφή: 06 Απρ 2009 10:42 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Ifaki »

:-( @};-
Ο μεγαλύτερος Σκοπός μας είναι να ενώσουμε τα μέρη της Ψυχής μας μέσα στην Αγάπη του Θεού και του Ανθρώπου
Χωρίς να μας νοιάζει ποιόν απογοητεύουμε

_________________
"Πολέμα και Οραματίσου"...

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Μάνος »

:cry: :cry: :cry:
@};- @};- @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από panos »

@};- @};- @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Elen75
Δημοσιεύσεις: 2052
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010 6:36 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Elen75 »

@};- @};- @};-
"Αν θες να γνωρίσεις το Συμπαν, γνωρισε τον Εαυτο Σου"
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από lazaros »

Αληθεια ολο..... @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ....

Δημοσίευση από Λιζούλα »

@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”