ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΟΣ Χ
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2013 5:51 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΣ Χ »

Τι κανει ο ανθρωπος για να στεφθει Βασιλιας :romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:
Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΟΣ Χ
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2013 5:51 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΣ Χ »

Επανερχομαι με το νεο νεο τεστ.Ειναι να μην παρω φορα =)) =)) =)) :)) :)) :)) :whistle: :whistle: :whistle:
Άβαταρ μέλους
Αντρίκος
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 01 Μάιος 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Αντρίκος »

Aγγελακο μου :romance-kisscheek: :D :D :D

Εκανα κιεγω το τεστακι,

Αποτέλεσμα: Η Ψυχική σας Ομάδα είναι οι Μυστικιστές


Οι απαντήσεις που δώσατε δείχνουν ότι ανήκετε στην ομάδα των Μυστικιστών. Οι Μυστικιστές είναι οι ομάδες ψυχών που πειραματίζονται με τους νόμους και τις φυσικές δυνάμεις της πραγματικότητας. Σκοπός τους είναι η ανάπτυξη της συνείδησης και η ανακάλυψη των δυνατοτήτων μας. Το πνεύμα των μυστικιστών είναι ανήσυχο. Δεν μπορούν να αποδεχτούν τα φυσικά όρια της πραγματικότητας και έτσι τα προκαλούν και τα αλλάζουν. Εργάζονται σε πνευματικά πεδία και βοηθούν στη συλλογική εξέλιξη της ανθρωπότητας. Ο συναισθηματικός τους κόσμος είναι σαν ένας ωκεανός που δεν μπορούν εύκολα να τον διαχειριστούν και έτσι οδηγούνται πολλές φορές σε οδυνηρές καταστάσεις που τους πληγώνουν.

Στο πρώτο μισό της εξέλιξής τους οι Μυστικιστές νιώθουν την αφόρητη πίεση που τους δημιουργεί αυτό που οι άλλοι αποκαλούν πραγματικότητα και αρχίζουν να την αμφισβητούν επιθετικά. Μπορεί να γίνουν βίαιοι ή να πειραματιστούν ωθούμενοι από προσωπικά προβλήματα, με αποτέλεσμα να κάνουν κακή χρήση των δυνάμεών τους. Οι Μυστικιστές έχουν έμφυτη γνώση των ικανοτήτων τους και συνήθως η επιθυμία να τις ανακαλύψουν, ξεκινά, έχοντας ως κίνητρο τις προσωπικές διαφορές.

Στο δεύτερο μισό της εξέλιξής τους, το κίνητρό τους παύει να είναι προσωπικό και γίνεται συλλογικό. Εργάζονται για την πνευματική εξέλιξη της ανθρωπότητας, εισάγουν νέους τρόπους σκέψεις, γίνονται φωτεινοί δάσκαλοι και καθοδηγητές που οδηγούν εκατομμύρια ανθρώπους, στην υπέρβαση των ορίων τους και στην εμπειρία της πνευματικότητας..

Δώρα: Πνευματικότητα, αμφισβήτηση της πραγματικότητας

Εμπόδια: Ισχυρά και βαθιά προσωπικά συναισθήματα.

Προκλήσεις: Χρήση της δύναμης για την πνευματική ανάπτυξη ολόκληρης της ανθρωπότητας.
"Τα πράγματα δεν αγγίζουν την ψυχή αλλά στέκουν ακίνητα έξω από αυτήν, ενώ οι ενοχλήσεις προέρχονται αποκλειστικά και μόνο από κρίση που σχηματίζουμε μέσα μας γι΄αυτά." Μάρκος Αυρήλιος
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο συναισθηματικός τους κόσμος είναι σαν ένας ωκεανός που δεν μπορούν εύκολα να τον διαχειριστούν και έτσι οδηγούνται πολλές φορές σε οδυνηρές καταστάσεις που τους πληγώνουν.
Ναι, αλλά μετά κοίτα τι σε περιμένει Αντρίκο μου :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Αγγελάκοοοοοοοοοοο έχω λιώσει.... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31550
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

παιδάκια γλυκά >:d< >:d< >:d< >:d<

Αποτέλεσμα: Η Ψυχική σας Ομάδα είναι οι Χτίστες

Οι απαντήσεις που δώσατε δείχνουν ότι ανήκετε στην ομάδα των Xτιστών. Οι Χτίστες είναι αυτοί που κάνουν τη διαλογή των ιδεών στον κόσμο μας και αποφασίζουν ποιες από αυτές είναι χρήσιμες και πρέπει να υλοποιηθούν. Έτσι, δημιουργούν τις προϋποθέσεις ώστε να γίνουν οι νέες ιδέες αποδεκτές από την ανθρωπότητα. Το έργο των θεμελιωτών είναι πολύ δύσκολο διότι πάντα έχουν να σκάψουν ένα άγονο έδαφος προκειμένου να δημιουργήσουν τα θεμέλι ή τις συνθήκες όπου θα βλαστήσει ο νέος σπόρος. Έτσι, έχουν ιδιαίτερα ανθεκτικές προσωπικότητες οι οποίες δεν κάμπτονται από τις δυσκολίες ή από την αντιπαράθεση των άλλων ανθρώπων.

Στο πρώτο μισό της εξέλιξής τους, οι Χτίστες αποφασίζουν να πράξουν και παρασέρνουν τα πάντα και τους πάντες προκειμένου να υλοποιήσουν τις ιδέες τους. Η δυναμική τους είναι τέτοια που πολλές φορές μπορεί να βλάψουν εν αγνοία τους τους άλλους. Δεν έχουν έλεγχο της δύναμής τους.

Στο δεύτερο μισό της εξέλιξής τους, οι Χτίστες αναπτύσσουν τη σοφία και τη μεθοδικότητα. Σταματούν να γίνονται βίαιοι και δρουν κατόπιν σχεδιασμού. Επιλέγουν προσεκτικά το πώς θα θέσουν τα θεμέλια με τις λιγότερες δυνατές προσπάθειες και βλάβες και ξεκινούν την υλοποίηση χωρίς να παρασέρνονται από την αίσθηση του επείγοντος. Εργάζονται αργά και σταθερά μέχρι να καταφέρουν αυτό που θέλουν και δεν υπάρχει τίποτα σε αυτό τον κόσμο που να μπορεί να τους σταματήσει.

Δώρα: Αυτοί που κυοφορούν τις νέες ιδέες και δημιουργούν τις κατάλληλες συνθήκες ώστε να ανθίσουν

Εμπόδια: Αδιαλλαξία, έλλειψη ενσυναίσθησης

Προκλήσεις: Μεθοδικότητα, Σοφία

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Αντρίκος
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 01 Μάιος 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Αντρίκος »

Βασουλα έγραψε:Ο συναισθηματικός τους κόσμος είναι σαν ένας ωκεανός που δεν μπορούν εύκολα να τον διαχειριστούν και έτσι οδηγούνται πολλές φορές σε οδυνηρές καταστάσεις που τους πληγώνουν
Βασουλα, δεν θα τον διαχειριστώ. Θα πλευσω στον ωκεανο με ανοιχτα καταρτια κρατωντας στιβαρά το τιμονι. ... Καββαδια τρεμε!! :whistle: ;)) Καπτ'Αντρεας

Ω, ναι!.. @};-

:romance-grouphug: :romance-heartstiny:
"Τα πράγματα δεν αγγίζουν την ψυχή αλλά στέκουν ακίνητα έξω από αυτήν, ενώ οι ενοχλήσεις προέρχονται αποκλειστικά και μόνο από κρίση που σχηματίζουμε μέσα μας γι΄αυτά." Μάρκος Αυρήλιος
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

πάλι καλά που δεν θα τρέχεις στα λιβάδια με ξέπλεκες πλεξούδες Αντρίκο μου #:-s
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

πωπω έχουμε αρκετούς χτίστες στην παρέα O:-) O:-) O:-)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αντρίκος
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 01 Μάιος 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Αντρίκος »

[youtube]

:D :D :D

:romance-grouphug: :romance-heartstiny:[/youtube]
"Τα πράγματα δεν αγγίζουν την ψυχή αλλά στέκουν ακίνητα έξω από αυτήν, ενώ οι ενοχλήσεις προέρχονται αποκλειστικά και μόνο από κρίση που σχηματίζουμε μέσα μας γι΄αυτά." Μάρκος Αυρήλιος
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17570
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33553
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Annoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από nondas »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Και εμένα μυστικιστής μου έβγαλε :x

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”