ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Μάνος »

:-( :-( :-(
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Emmaki »

Να μαι κ εγω :romance-inlove:

Οι απαντήσεις που δώσατε δείχνουν ότι ανήκετε στην ομάδα των Οραματιστών. Οι Οραματιστές είναι μια ομάδα ψυχών που βλέπει πέρα από το προφανές. Τοποθετούνται συνήθως σε θέσεις κλειδιά όπου χρειάζεται να παίρνουν αποφάσεις. Ενώ οι άλλες ομάδες ψυχών είναι αφοσιωμένες στο συγκεκριμένο έργο τους, οι οραματιστές είναι αυτοί που βλέπουν πέρα από το συγκεκριμένο. Βλέπουν το δάσος και όχι το δέντρο. Βλέπουν τον ορίζοντα και όχι την πεδιάδα. Γι αυτό είναι σε θέση να δίνουν τις σωστές οδηγίες για να υλοποιούνται τα μεγάλα έργα της ανθρωπότητας.

Στο πρώτο μισό της εξέλιξής τους, οι οραματιστές γίνονται εγωκεντρικοί τύραννοι χωρίς κατανόηση και υπομονή. Αντί να οδηγούν, διατάζουν, γίνονται αυταρχικοί, κατηγοριοποιούν τους ανθρώπους σε χρήσιμους και άχρηστους, με αποτέλεσμα, πολλές φορές να οδηγούνται στο να βιώσουν την απόρριψη. Η απόρριψη είναι η μεγαλύτερη δοκιμασία των Οραματιστών η οποία όμως είναι και αναπόφευκτη αλλά και απαραίτητη, προκειμένου να αναπτύξουν τη σοφία και τη διορατικότητά τους.

Στο δεύτερο μισό της εξέλιξής τους, οι οραματιστές κατεβαίνουν από το θρόνο τους και οδηγούν στην πρώτη γραμμή. Από τύραννοι γίνονται εμπνευστές. Αναγνωρίζουν ότι δεν υπάρχουν χρήσιμοι και άχρηστοι άνθρωποι, παρά μόνο άνθρωποι που χρησιμοποιούν σωστά τις ικανότητές τους και άνθρωποι που δεν το κάνουν.

Δώρα: Αυτοί που βλέπουν τη μεγάλη εικόνα και οδηγούν την ανθρωπότητα στην υλοποίηση του σκοπού της

Εμπόδια: Εγωισμός, αλαζονεία

Προκλήσεις: Αλληλεγγύγη, γεναιοδωρία, κατανόηση, ταπεινοφρσύνη

Τι ωραία τεστακια Βασούλα μου :romance-adore: :romance-kisscheek:

Παιδάκια γλυκά :romance-grouphug:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

ουάου! Οραματιστής O:-) :romance-kisscheek: :romance-heartsthree: :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Στους Οραματιστές κι εγώ...

Αποτέλεσμα: Η Ψυχική σας Ομάδα είναι οι Οραματιστές

Οι απαντήσεις που δώσατε δείχνουν ότι ανήκετε στην ομάδα των Οραματιστών. Οι Οραματιστές είναι μια ομάδα ψυχών που βλέπει πέρα από το προφανές. Τοποθετούνται συνήθως σε θέσεις κλειδιά όπου χρειάζεται να παίρνουν αποφάσεις. Ενώ οι άλλες ομάδες ψυχών είναι αφοσιωμένες στο συγκεκριμένο έργο τους, οι οραματιστές είναι αυτοί που βλέπουν πέρα από το συγκεκριμένο. Βλέπουν το δάσος και όχι το δέντρο. Βλέπουν τον ορίζοντα και όχι την πεδιάδα. Γι αυτό είναι σε θέση να δίνουν τις σωστές οδηγίες για να υλοποιούνται τα μεγάλα έργα της ανθρωπότητας.

Στο πρώτο μισό της εξέλιξής τους, οι οραματιστές γίνονται εγωκεντρικοί τύραννοι χωρίς κατανόηση και υπομονή. Αντί να οδηγούν, διατάζουν, γίνονται αυταρχικοί, κατηγοριοποιούν τους ανθρώπους σε χρήσιμους και άχρηστους, με αποτέλεσμα, πολλές φορές να οδηγούνται στο να βιώσουν την απόρριψη. Η απόρριψη είναι η μεγαλύτερη δοκιμασία των Οραματιστών η οποία όμως είναι και αναπόφευκτη αλλά και απαραίτητη, προκειμένου να αναπτύξουν τη σοφία και τη διορατικότητά τους.

Στο δεύτερο μισό της εξέλιξής τους, οι οραματιστές κατεβαίνουν από το θρόνο τους και οδηγούν στην πρώτη γραμμή. Από τύραννοι γίνονται εμπνευστές. Αναγνωρίζουν ότι δεν υπάρχουν χρήσιμοι και άχρηστοι άνθρωποι, παρά μόνο άνθρωποι που χρησιμοποιούν σωστά τις ικανότητές τους και άνθρωποι που δεν το κάνουν.

Δώρα: Αυτοί που βλέπουν τη μεγάλη εικόνα και οδηγούν την ανθρωπότητα στην υλοποίηση του σκοπού της

Εμπόδια: Εγωισμός, αλαζονεία

Προκλήσεις: Αλληλεγγύγη, γεναιοδωρία, κατανόηση, ταπεινοφρσύνη
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Ellie
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018 10:55 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Ellie »

Νομίζω ότι πολύ μου ταίριαξε αυτό. Η αντιπαλότητά μου με την πραγματικότητα είναι συνεχής και ο συναισθηματικός πλουραλισμός με εξουθενώνει :romance-inlove:

Αποτέλεσμα: Η Ψυχική σας Ομάδα είναι οι Μυστικιστές

Οι απαντήσεις που δώσατε δείχνουν ότι ανήκετε στην ομάδα των Μυστικιστών. Οι Μυστικιστές είναι οι ομάδες ψυχών που πειραματίζονται με τους νόμους και τις φυσικές δυνάμεις της πραγματικότητας. Σκοπός τους είναι η ανάπτυξη της συνείδησης και η ανακάλυψη των δυνατοτήτων μας. Το πνεύμα των μυστικιστών είναι ανήσυχο. Δεν μπορούν να αποδεχτούν τα φυσικά όρια της πραγματικότητας και έτσι τα προκαλούν και τα αλλάζουν. Εργάζονται σε πνευματικά πεδία και βοηθούν στη συλλογική εξέλιξη της ανθρωπότητας. Ο συναισθηματικός τους κόσμος είναι σαν ένας ωκεανός που δεν μπορούν εύκολα να τον διαχειριστούν και έτσι οδηγούνται πολλές φορές σε οδυνηρές καταστάσεις που τους πληγώνουν.

Στο πρώτο μισό της εξέλιξής τους οι Μυστικιστές νιώθουν την αφόρητη πίεση που τους δημιουργεί αυτό που οι άλλοι αποκαλούν πραγματικότητα και αρχίζουν να την αμφισβητούν επιθετικά. Μπορεί να γίνουν βίαιοι ή να πειραματιστούν ωθούμενοι από προσωπικά προβλήματα, με αποτέλεσμα να κάνουν κακή χρήση των δυνάμεών τους. Οι Μυστικιστές έχουν έμφυτη γνώση των ικανοτήτων τους και συνήθως η επιθυμία να τις ανακαλύψουν, ξεκινά, έχοντας ως κίνητρο τις προσωπικές διαφορές.

Στο δεύτερο μισό της εξέλιξής τους, το κίνητρό τους παύει να είναι προσωπικό και γίνεται συλλογικό. Εργάζονται για την πνευματική εξέλιξη της ανθρωπότητας, εισάγουν νέους τρόπους σκέψεις, γίνονται φωτεινοί δάσκαλοι και καθοδηγητές που οδηγούν εκατομμύρια ανθρώπους, στην υπέρβαση των ορίων τους και στην εμπειρία της πνευματικότητας.

Δώρα: Πνευματικότητα, αμφισβήτηση της πραγματικότητας
Εμπόδια: Ισχυρά και βαθιά προσωπικά συναισθήματα.
Προκλήσεις: Χρήση της δύναμης για την πνευματική ανάπτυξη ολόκληρης της ανθρωπότητας.
Some things in this world should never be explained,
like the first time someone touches your soul,
the moment you discover your purpose,
and the last time you kiss someone you love
#rmdrake
Άβαταρ μέλους
Giorgos
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 18 Σεπ 2017 6:58 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Giorgos »

Να μαι κ εγωωωωω έκανα το τεστακι κ αυτο το αποτέλεσμα έβγαλα :romance-adore: :doh:

Αποτέλεσμα: Η Ψυχική σας Ομάδα είναι οι Φύλακες της Γνώσης



Οι απαντήσεις που δώσατε δείχνουν ότι ανήκετε στους Φύλακες της Γνώσης. Οι φύλακες της Γνώσης είναι αυτοί που διατηρούν και διαφυλάττουν τη Γνώση από την απαρχή της ανθρωπότητας. Μελετούν, διαβάζουν και μαθαίνουν με σκοπό να ανασύρουν τις αρχαίες μνήμες τους και να διατηρούν την ισορροπία του πλανήτη. Εστιάζουν στην εξέλιξη του νου τους και αναπτύσουν εξαιρετική ευφυία. Μια ευφυία που δεν σχετίζεται με το IQ, αλλά με το να μπορούν να διακρίνουν τις δυσαρμονίες και τα κακώς κείμενα της ανθρώπινης εξέλιξης, τα οποία προσπαθούν να διορθώσουν.

Στο πρώτο μισό της εξέλιξής τους, οι Φύλακες της Γνώσης τείνουν να γίνονται επικριτικοί, να υποτιμούν τους άλλους και να γίνονται έρμαια της γνώσης τους. Η τεράστια συγκέντρωση πληροφοριών λυγίζει πολλές φορές την ανθρώπινη φύση τους και χάνουν την επαφή με τα συναισθήματά τους. Ενώ κάποιες φορές μπορεί να κάνουν και κακή χρήση της.

Στο δεύτερο μισό της εξέλιξής τους, μαθαίνουν πώς να διαχειρίζονται και να ταξινομούν τις γνώσεις τους. Αποστασιοποιούνται από αυτή και κατανοούν ότι ο ρόλος τους είναι η διαφύλαξη της και όχι η χρήση της. Είναι εκείνοι που κρίνουν ποιος είναι έτοιμος να λάβει τη γνώση και ποιος χρειάζεται ακόμα να εργαστεί προκειμένου να τη λάβει στο μέλλον. Είναι αυτοί που φροντίζουν να μη φτάσει η γνώση στους λάθος ανθρώπους ή που την ωθούν να φτάσει σε όσους είναι απαραίτητη.

Δώρα: Τεράστια δυνατότητα αποθήκευσης γνώσης. Αποτελούν έναν ανεκτίμητο θησαυρό αληθειών.

Εμπόδια: Κακή χρήση της γνώσης

Προκλήσεις: Διαχείριση της Γνώσης, Κατανόηση του ιερού ρόλου τους
------------------------------------------
Μην σταματάς πότε να μαθαίνεις, γιατί η ζωή δεν σταματά ποτέ να σε διδάσκει...
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από JOANNA »

παιδακια :romance-grouphug:

Ομορφα αυτα τα τσετσακια Βασουλι μου :romance-heartsthree: :romance-kisscheek:



Αποτέλεσμα: Η Ψυχική σας Ομάδα είναι οι Εργάτες του Φωτός

Οι απαντήσεις που δώσατε δείχνουν ότι είστε ένας Εργάτης του Φωτός. Οι Εργάτες του Φωτός αποτελούν τη δύναμη της υλοποίησης. Έρχονται, δεν ρωτούν, δεν αμφισβητούν, εργάζονται ακούραστα μέχρι να επιτύχουν το σκοπό τους. Οι εργάτες του φωτός έχουν ειδικές αποστολές και εργάζονται σε κάθε λογής συστήματα και οργανώσεις. Αυτό που τους διακρίνει είναι η ακούραστη διάθεσή τους για εργασία και η επίτευξη των στόχων τους.

Το σημαντικό είναι να βρουν πραγματικά αυτό που νιώθουν ότι πρέπει να κάνουν. Άπαξ και συμβεί αυτό, τότε, δεν σταματούν μέχρι να υλοποιήσουν το σκοπό τους. Οι ψυχές αυτές αποτελούν τον πυρήνα της δημιουργίας, είναι τα εκτελεστικά όργανα και πάντα βρίσκονται σε σημεία κλειδιά κάθε κυβέρνησης, εταιρείας ή οργάνωσης. Είναι αξιόπιστοι, ακούραστοι και αποτελεσματικοί.

Στο πρώτο μισό της εξέλιξής τους οι Εργάτες του Φωτός αμφιταλαντεύονται μέχρι να βρουν το κατάλληλο έργο τους. Η αίσθηση του σκοπού είναι τόσο ισχυρή που μπορεί να τους κάνει ψυχρούς εκτελεστές, εάν πιστέψουν ότι πρέπει να το κάνουν κι αυτό. Μέχρι να αναρριχηθούν και να αποκτήσουν τις θέσεις που τους αξίζουν, μπορεί να γίνουν ανελέητοι και σκληροί.

Στο δεύτερο μισό της εξέλιξής τους, χρησιμοποιούν τις δυνάμεις τους για να οικοδομήσουν ένα καλύτερο μέλλον για την ανθρωπότητα. Εργάζονται σκληρά, απαρνούνται τα πάντα και εκδηλώνουν μια σχεδόν υπεράνθρωπη ικανότητα κατά τη διαδικασία της υλοποίησης. Τελικά, οι Εργάτες του Φωτός είναι οι μόνοι που θα επιτύχουν σίγουρα τον στόχο που έχουν θέσει. Δεν είναι τυχαίο εξάλλου, ότι κάποιες από τις μεγαλύτερες φυσιογνωμίες που άλλαξαν τον ρου της ιστορίας, ανήκαν σε αυτή την ομάδα.

Δώρα: Ακούραστοι με ισχυρή αίσθηση του σκοπού τους

Εμπόδια: Μειωμένη επαφή με τη συναισθηματική τους φύση

Προκλήσεις: Το πέρασμα από την εργασία προς ίδιον όφελος, στην εργασία για το συλλογικό όφελος.
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

παιδακια τι ωραια!! :romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:

αντε ρε Τζοαννακι να αυξανομαστε!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :romance-heartsthree: :romance-adore:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Η ψυχική μου ομάδα:ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
ΔΩΡΑ: ΘΕΡΑΠΕΊΑ ΑΓΑΠΗ
ΕΜΠΟΔΙΑ:ΕΥΑΛΩΤΟΣ ΨΥΧΙΣΜΟΣ /ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΡΩΙΜΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ
ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ:ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΗ

Αννούλα μαζί ε,,,;

💖💖💖💖💖💖💖😍😍😍😘😘 :romance-heartstiny:
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Annoula »

εννοείται συγχωριανή :romance-inlove: >:d<
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

καλά είχες καμία αμφιβολία Χρυσουλιτσα μου?

το τεστ είναι real! O:-) O:-) O:-)


Ας συγκεντρωθούμε λοιπόν στα χαρίσματα της Ψυχής μας, στο σχέδιο μας... :romance-grouphug:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x O:-) O:-) O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

O:-) O:-) O:-) :romance-heartstiny:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Μάνος »

O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”