ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΕΛΕΓΧΟΥ

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΕΛΕΓΧΟΥ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Διαβάζουν κάτι, ανατριχιάζουν, συγκινούνται, φοβούνται, θυμώνουν, χαίρονται και μετά... συνεχίζουν ήσυχα ήσυχα να τρώνε με την μαμά τους την Κυριακή τα μεσημέρια :))
Και είναι η πλειοψηφία που να πάρει...
Βασούλα έγραψε:αυτό το δημιουργικό μέρος των ενστίκτων, πόσο ανόητο και δυνατό έγινε τελικά, που να ορίζει τις ζωές των ανθρώπων, ώστε στις αληθινές απειλές να κοιμούνται, ενώ στις συναισθηματικές απειλές να κινητοποιούνται...
Βασούλα έγραψε:Η στρατηγική ελέγχου δεν ξεκινάει παρά από την ανάγκη μας να ελεγχθούμε για να νιώθουμε ασφαλείς. Εκπαιδευόμαστε σκληρά γι' αυτό.
Εδώ όμως είμαστε για να ξε-μάθουμε από αυτή την εκπαίδευση!
Μια εκπαίδευση που μας έχει κάνει ανθρωπάκια...
Θέληση, Πίστη και Εμπιστοσύνη να υπάρχει και όλα θα μπορέσουμε να τα αλλάξουμε τελικά!!!
Στο χέρι μας είναι! ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ!!!
O:-) O:-) O:-)
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:


Βασούλα έγραψε:Αυτό που έχω ανακαλύψει είναι ότι οι άνθρωποι δεν απεχθάνονται την αλλαγή, αλλά τον πόνο(κόπο) που μεσολαβεί από τον Στόχο έως το Αποτέλεσμα. Αυτό το ενδιάμεσο διάστημα της προσπάθειας απεχθάνονται και γι' αυτό η ανθρωπότητα καθορίζεται από την φυγοπονία της.

Αυτό το "Αρχή-Μέση-Τέλος", απαραίτητο σε όλη την διαδικασία της Υλοποίησης έχει γίνει "Αρχή και Τέλος"...και η Μέση αφήνεται στους "ειδικούς" και εκεί ακριβώς αλωνίζουν αυτοί... Και όταν αλλοιώνεται το Αποτέλεσμα και δεν συμφωνεί με τον Στόχο, τότε οι άνθρωποι απογοητεύονται, τάχα ότι δεν υπάρχει αλλαγή...
Βασούλα μου :x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΕΛΕΓΧΟΥ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vasoula έγραψε: Η στρατηγική ελέγχου δεν ξεκινάει παρά από την ανάγκη μας να ελεγχθούμε για να νιώθουμε ασφαλείς. Εκπαιδευόμαστε σκληρά γι' αυτό.
@-) @-) :? :?

Έλεος πια με τους μαλάκες :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown: >:P >:P >:P
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”