ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Συγνώμη....για ποιό....δεύτερο μιλάτε; :-?
To σεμινάριο on line που κάνουμε από πέρυσι το Σεμπτέβριο , ξεκινώντας από τις σχέση με τους γονεις και τα προτυπα που έχουν συσσωρευτει και μπλοκάρει στο 2ο κέντρο μας!!! :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ουάου!! Ναι τώρα κατάλαβα!! Ξέρω για το σεμινάριο και αδυμονώ να μπω κι εγώ σε μια τέτοια ομάδα!!! @};-
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναταλακι μονο να εχεις υποψιν σου οτι αυτο το Σεμιναριο δεν ειναι παιξε γελασε..

δεν ειναι σεμιναριο να μαθεις.. εξελ και γουορντ

Το μαχαιρι μπαινει βαθια στο κοκκαλο...
Κι αλλοι αδυμονουσαν και μετα εφυγαν τρεχοντας... και ουτε πισω δεν κοιταξαν... :D
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

silver29 έγραψε:Ναταλακι μονο να εχεις υποψιν σου οτι αυτο το Σεμιναριο δεν ειναι παιξε γελασε..

δεν ειναι σεμιναριο να μαθεις.. εξελ και γουορντ

Το μαχαιρι μπαινει βαθια στο κοκκαλο...
Κι αλλοι αδυμονουσαν και μετα εφυγαν τρεχοντας... και ουτε πισω δεν κοιταξαν... :D
Γιαννη ..... :-( :-( :-( >:d<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ο τρόπος που φεύγει κανείς από ότι δεν αντέχει, έχει και εφαρμογή στην ίδια του την ζωή...
Αλλοι αποχωρούν με αλήθεια και άλλοι με οργή.

Το να γνωρίζεις τι αντέχεις και τι όχι είναι η μεγαλύτερη συνέπεια στην εσωτερική σου ανάγκη.
Το να αποδίδεις στον άλλον, αυτά που δεν αντέχεις από τον εαυτό σου είναι αιτία εσωτερικής οργής και φθοράς.

Με αυτά και αυτά οι άνθρωποι ασθενούν! :-( :-( :-( :-( :-( :-(

Πάντως Γιαννάκη, ναι έχεις δίκιο που το επισημαίνεις αυτό στην Ναταλί.
Και εγώ είμαι πολύ σκεπτική για έναν νέο κύκλο αυτού ειδικά του σεμιναρίου και το λέω μέσα από την καρδιά μου.

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν ανθρώπινα τον εαυτό τους, το θέλουν πιο πνευματικά και αόριστα...Μα όμως δεν γίνεται, να αγγίξεις την εσωτερική "μπίχλα" και να μην πονέσεις, ή να μην της φας στην μούρη...Δυστυχώς!

Οπότε, για φέτος τουλάχιστον, δεν νομίζω ότι θα κάνω κάτι τέτοιο με άλλα μέλη του φόρουμ, μια και δεν υπάρχει μεταξύ μας ακόμα η ανάλογη "εξοικειωση"...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΧΡΥΣΑ
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 2:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ΧΡΥΣΑ »

Το να γνωρίζεις τι αντέχεις και τι όχι είναι η μεγαλύτερη συνέπεια στην εσωτερική σου ανάγκη.
Το να αποδίδεις στον άλλον, αυτά που δεν αντέχεις από τον εαυτό σου είναι αιτία εσωτερικής οργής και φθοράς.
ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩ ΠΟΥΣ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΝΤΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΛΥΤΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΦΟΒΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΑΙ Ν ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΟΥ.ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΣΑΙ! :oops: :oops:
ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ........ @};- @};-

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΘΥΜΟΣ ΚΑΙ ΜΝΗΣΙΚΑΚΙΑ,ΑΠΛΑ ΑΠΟΧΩΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ , ΟΛΑ ΦΤΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗ "ΘΕΣΗ" ΤΟΥ! @};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Και εγώ είμαι πολύ σκεπτική για έναν νέο κύκλο αυτού ειδικά του σεμιναρίου και το λέω μέσα από την καρδιά μου.
Το σεμινάριο αυτο ξεκίνησε με 22? άτομα και αυτη τη στιγμή βρισκεται στα 13..
Οποιος δεν είναι ετοιμος , ή δεν είναι ο δρόμος του αποχωρει , και δεν έχει σημασία σε ποιον το χρεώνει.
Ολες είχαν οφελος, μικρό ή μεγάλο, ίσως και να το αναγνωρίσουν..κάποτε !
Υπάρχει συνέχεια του σεμιναρίου βέβαια... τώρα φουσκώνει το γλυκό ,αλλά αυτες που μείναμε είμαστε σκληρά καρύδια!!! :D :D :D :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Danny έγραψε: Υπάρχει συνέχεια του σεμιναρίου βέβαια... τώρα φουσκώνει το γλυκό ,αλλά αυτες που μείναμε είμαστε σκληρά καρύδια!!! :D :D :D :D
Μην κανεις δηλωσεις ....μην κάνεις δηλώσεις...... :-? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Γιαυτο και ο γέλωτας... :D :D :D :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D :D :D :D

προσθέτω και τον δικό μου γέλωτα!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Danny έγραψε:
Vaso έγραψε:Και εγώ είμαι πολύ σκεπτική για έναν νέο κύκλο αυτού ειδικά του σεμιναρίου και το λέω μέσα από την καρδιά μου.
Το σεμινάριο αυτο ξεκίνησε με 22? άτομα και αυτη τη στιγμή βρισκεται στα 13..
Οποιος δεν είναι ετοιμος , ή δεν είναι ο δρόμος του αποχωρει , και δεν έχει σημασία σε ποιον το χρεώνει.
Ολες είχαν οφελος, μικρό ή μεγάλο, ίσως και να το αναγνωρίσουν..κάποτε !
Υπάρχει συνέχεια του σεμιναρίου βέβαια... τώρα φουσκώνει το γλυκό ,αλλά αυτες που μείναμε είμαστε σκληρά καρύδια!!! :D :D :D :D[/quot
Επέτρεψέ μου Βάσω μου να συμφωνήσω με την Ντάνυ!!! Αλλά ας είναι.... Αν νιώθεις πληγωμένη ακόμα με αυτό που έγινε με τους άλλους κάμε όταν νιώσεις κι εσύ πιο ελεύθερη!!! Κάποια στιγμή θα έρθει ελπίζω και για μένα η ώρα η κατάλληλη να συμμετάσχω!!! ;) :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πληγωμένη όχι δεν νιώθω Ναταλί!

από σεβασμό το κάνω...

και κυρίως γιατί χρειαζόμαστε την μεταξύ μας εξοικειωση, για ένα τέτοιου είδους εγχείρημα...


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27250
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

κι άλλοι γέλωτες

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
να προσέχουμε να μη το κάψουμε έτσι ?
όσο για το σκληρά .......... 13 ροζ τηγάνια καταστρέψαμε =))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Elisavet έγραψε: 13 ροζ τηγάνια καταστρέψαμε =))

:)) :)) :))

τωρα που θα μπουμε στο επομενο μηπως να το αλλαζαμε σε κατι αλλο :-?
ετσι για ποικιλια :D
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Ζητα και θα λαβεις? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :P
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”