ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:-? :-? :-?

Και το κινητό πώς το πληρώνει; Ή τους φόρους;

:-?

Δεν ξέρω αν είναι λύση και αυτό, πάντως...
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από VasilisM »

το κινητό είναι για εισερχόμενες μόνο.
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν ξέρω αν είναι λύση και αυτό, πάντως...
ναι για μένα! με χίλια!


΄Ετσι πάντως με βλέπω σε λίγο καιρό, όταν το τσιπάκι θα γίνει υποχρεωτικό...΄Ερχεται, προετοιμαστείτε...
Στην αρχή θα είναι πιο μαλακό...Θα πουν οι άνθρωποι "έλα βρε αυτό δεν είναι και τόσο τρομερό"...και μόλις θα αποδεχτούν αυτό το πρώτο όχι τόσο τρομερό, θα έρθει το δεύτερο και αμέσως μετά το τελικό...αυτό που θα τους δεσμεύσει αιώνια...

η εποχή που έρχεται μας ωθεί στο ή "γυμνός" στον θεό, ή "ντυμένος" στον διάλο...Δεν θα υπάρχουν άλλες επιλογές!

Θυμηθείτε το!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Bασούλα άνετα θα σε ακολουθήσω γιατί δεν θα αφήσω με τίποτα να μου βάλουν τσιπάκι [-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από panos »

εγω βλεπω οτι ηδη μας εχουν βαλει το τσιπακι απλα ακομα μας εχουν αφησει την υποτιθεμνη επιλογη να το περνουμε μαζι μας οποτε θελουμε! βλεπε κινητο βλεπε λαπτοπ κ.α


πολυ καλο του βγαζω το καπελο ^:)^ ^:)^
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μπέττυ αν τύπωναν χρήμα συνεχώς, η αξία του χρήματος θα έπεφτε.. γι αυτό δεν γίνεται
Δεν είναι μόνο αυτό! :-? Έχει να κάνει και με τα αποθέματα χρυσού που διαθέτει κάθε κράτος
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ARTYADIS έγραψε:
Μπέττυ αν τύπωναν χρήμα συνεχώς, η αξία του χρήματος θα έπεφτε.. γι αυτό δεν γίνεται
Δεν είναι μόνο αυτό! :-? Έχει να κάνει και με τα αποθέματα χρυσού που διαθέτει κάθε κράτος
Εκτός της Αμερικής? :-w
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Δεν είναι μόνο αυτό! :-? Έχει να κάνει και με τα αποθέματα χρυσού που διαθέτει κάθε κράτος
Αυτό ίσχυε μέχρι το 1970 (αν θυμάμαι καλά). Πλέον δεν έχει καμία σχέση το χρήμα με τον χρυσό.
(βλ. http://en.wikipedia.org/wiki/Gold_standard)
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Μία συγκινητική ιστορία-μάθημα στη ζοφερή πραγματικότητα

Η οικονομική κρίση έχει επηρεάσει και τα παιδιά που βλέπουν τους γονείς τους να αγχώνονται γιατί δεν μπορούν να αντεπεξέλθουν στα πάγια έξοδα του σπιτιού.

Υπάρχουν όμως και κάποιες οικογένειες που ανήκουν στις πιο προνομιούχες και δεν είναι αναγκασμένες να βιώνουν αυτόν το γολγοθά.

Ένας πατέρας βρήκε ένα πρωτότυπο ομολογουμένως τρόπο για να διδάξει στο παιδί του τι εστί φτώχεια.

Διαβάστε μία συγκινητική ιστορία μέσα από τα «μάτια» ενός παιδιού.

«Μια πλούσια οικογένεια ζει με όλες τις ανέσεις, απολαμβάνοντας καθημερινά ό,τι επιθυμεί, μόνο που όλα τα μέλη της δείχνουν να μην εκτιμούν τον πλούτο τους. Το αντίθετο, μάλιστα! Είναι τις περισσότερες φορές αχάριστοι, δύσκολα ικανοποιούνται και πάντα ονειρεύονται κάτι παραπάνω από αυτό που έχουν. Ο πατέρας, απογοητευμένος από την αχαριστία, αποφασίζει να ξεκινήσει τη διδαχή από το γιο του και να του δείξει στην πράξη τι σημαίνει πραγματική φτώχεια. Έτσι επιλέγει μια φτωχή οικογένεια που ζει σε ένα ορεινό χωριό και τον παίρνει μαζί του να περάσουν λίγες μέρες μέσα στην απόλυτη φτώχεια… Όμως τα πράγματα δεν εξελίσσονται όπως ακριβώς θα ήθελε! Το αποτέλεσμα εκπλήσσει όχι μόνο τον ίδιο αλλά και όλους εμάς.

Πέρασαν τρεις μέρες και δύο νύχτες στο χωριό. Στο δρόμο της επιστροφής ο πατέρας γεμάτος αγωνία ρώτησε το γιο του:

«Πώς σου φάνηκε η εμπειρία;»
«Ωραία», απάντησε ο γιος με το βλέμμα καρφωμένο στο κενό.
«Και τι έμαθες;», συνέχισε με επιμονή ο πατέρας.
Ο γιος απάντησε:
- Εμείς έχουμε έναν σκύλο, ενώ αυτοί τέσσερις…
- Εμείς διαθέτουμε μια πισίνα που φτάνει μέχρι τη μέση του κήπου, ενώ αυτοί έχουν ένα ποτάμι δίχως τέλος, με κρυστάλλινο νερό, μέσα και γύρω από το οποίο υπάρχουν και άλλες ομορφιές…
- Εμείς εισάγουμε φαναράκια από την Ασία για να φωτίζουμε τον κήπο μας, ενώ αυτοί φωτίζονται από τα αστέρια και το φεγγάρι…
- Η αυλή μας φτάνει μέχρι το φράχτη, ενώ η δική τους μέχρι τον ορίζοντα…
- Εμείς αγοράζουμε το φαγητό μας, ενώ αυτοί σπέρνουν και θερίζουν γι’ αυτό…
- Εμείς ακούμε CDs. Αυτοί απολαμβάνουν μια απέραντη «συμφωνία» από πουλιά, βατράχια και άλλα ζώα. Και όλα αυτά διακόπτονται πού και πού από το ρυθμικό τραγούδι του γείτονα που εργάζεται στο χωράφι…
- Εμείς μαγειρεύουμε στην ηλεκτρική κουζίνα. Αυτοί ψήνουν στα ξύλα και ό,τι τρώνε έχει θεσπέσια γεύση…
- Εμείς για να προστατευθούμε, ζούμε περικυκλωμένοι από έναν τοίχο με συναγερμό. Αυτοί ζουν με τις πόρτες ορθάνοιχτες, προστατευμένοι από τη φιλία των γειτόνων τους…
- Εμείς ζούμε «καλωδιωμένοι» με το κινητό, τον υπολογιστή, την τηλεόραση… Αυτοί, αντίθετα, «συνδέονται» με τη ζωή, τον ουρανό, τον ήλιο, το νερό, το πράσινο του βουνού, τα ζώα τους, τους καρπούς της γης, την οικογένειά τους…
Ο πατέρας, έμεινε έκπληκτος από τις απαντήσεις του γιου του…
Και ο γιος ολοκλήρωσε με τη φράση:

«Σ’ ευχαριστώ, μπαμπά, που μου δίδαξες πόσο φτωχοί είμαστε…»!
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Yπεροχο! @};-
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

@};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αλήθεια! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”