Τόποι δύναμης στον Ελλαδικό χώρο

Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Για την Σαμοθράκη το επιβεβαιώνω και εγώ. Έχει απίστευτη ενέργεια, εγώ είχα ανέβει στην τελευταία βάθρα επάνω, μπήκα στο νερό, και νόμιζα πως δεν είχα προβλήματα! Επίσης μπορώ να πω για την Τήνο, η ενέργεια στον ναό, είναι εντονότατη! Εγώ δάκρυσα με το που μπήκα, σαν να με χτύπησε ένα κύμα.. αγάπης! Αλλά μια πολύ αγνή ποιότητα, και από τότε την κρατώ στην καρδιά μου :x :x :x

Φωτεινή πιστεύω πως το γνήσιο Φενγκ-σουι έχει αποτελέσματα, και τονίζω το γνήσιο, γιατί ο καθένας στην τηλεόραση λέει ότι θέλει, για εμπορικούς λόγους πολλές φορές! Κατέστρεψαν την αστρολογία, δεν θα καταστρέψουν και άλλες φυσικές επιστήμες! Ας σταματήσει αυτή η παρακμή της παραπληροφόρησης πια! ;)
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Fotini έγραψε:
Τα μέρη όπου η Γη εκπέμπει αρνητική ακτινοβολία είναι παραδοσιακά γνωστά στον Ευρωπαϊκό πολιτισμό ως «αρρωστημένοι τόποι» και είναι αυτοί οι τόποι που εντοπίζονται στον Ανατολικό πολιτισμό, με την μέθοδο Φενγκ-Σούι.
να ρωτησω κατι δλδ η φιλοσοφια του Φενγκ σουι εχει δοσεις αληθειας?
Από τα λίγα που έχω ακούσει, θυμήθηκα κάτι που ίσως να σχετίζεται. Σύμφωνα με τον Heartman ανά ζώνες στη γη περνάει ένα μαγνητικό πλέγμα 20 εκατοστών. Ανά δύο μέτρα. Τα σημεία που δύο τέτοιες...λωρίδες όπως τις αντιλαμβάνομαι... τέμνονται, σχηματίζουν τετράγωνα που ονομάζονται γεωπαθογόνοι κόμβοι. Αυτοί έχουν αρνητική επίδραση επάνω μας, χαρακτηριστικό παράδειγμα ο βαρύς ύπνος που λέγεται ότι κάνει κανείς κάτω από μια συκιά. Οι συκιές έχουν την τάση να φυτρώνουν πάνω σε αυτούς τους κόμβους.

Οι αρχαίοι έλληνες πάλι, είχαν γνώση όλων αυτών κ από που ακριβώς περνάνε αυτοί οι κόμβοι και καθώς φρόντιζαν τα νοσοκομεία τους να είναι χώροι ίασης και ηρεμίας από όλες τις απόψεις, φρόντιζαν ευθύς εξαρχής να μην τα χτίζουν πάνω σε τέτοια σημεία.

Στις γάτες πάλι, για ένα περίεργο λόγο, αρέσει πολύ να ξαπλώνουν σε τέτοια σημεία!

Οπότε τώρα ξέρετε... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ!!!! :-o :P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Οπότε τώρα ξέρετε... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΑΤΕΣ!!!!
:D :D :D τιποτα δεν χρειάζεται να αποφύγουμε, αρκεί να θυμηθούμε τον τρόπο που μπορούμε να "διαβάζουμε" την Γαία!!!

Ενα γεωμετρικό σχήμα μπορεί να εναρμονίσει τις θετικές εκροές της Γαίας και τις ενώσει με την θετική κοσμική ενέργεια από κάποιο ουράνιο άστρο.
Οι πυραμίδες, λέγεται, ότι έκαναν αυτήν την εργασία με τον ουράνιο Σείριο.

Σήμερα, κάποιοι Μύστες δημιουργούν εσωτερικά γεωμετρικά σχήματα με την πνευματική-αιθερική τους ύλη και βρίσκοντας τις θετικές εκροές της Γαίας (τις λεγόμενες "ενεργειακές πύλες") ελκύουν κοσμική θετική ενέργεια από ουράνια άστρα, με σκοπό τον παραπέρα ευνοϊκό μετασχηματισμό της εξελικτικής της διαδικασίας, ευεργετώντας έτσι και τον μικρόκοσμό της!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Πολυ ενδιαφερουσες πληροφοριες!!! :-D :-D
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Στις γάτες πάλι, για ένα περίεργο λόγο, αρέσει πολύ να ξαπλώνουν σε τέτοια σημεία!
Πάνω σ' αυτό θα ήθελα να πω ότι πραγματικά οι γάτες (αν έχετε γάτα στο σπίτι) πάνε συνήθως και κοιμούνται ή κάθονται στα σημεία όπου υπάρχει αρνητική ενέργεια. Είναι πολύ καλό σημάδι γι' αυτόν που τις έχει για να καταλαβαίνει σε ποιό σημείο του σπιτιού του συγκεντρώνεται η αρνητική ενέργεια.

Για τους σκύλους ισχύει ακριβώς το αντίθετο! Πάνε και βρίσκουν σημεία όπου ρέει θετική ενέργεια!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31547
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Πάνω σ' αυτό θα ήθελα να πω ότι πραγματικά οι γάτες (αν έχετε γάτα στο σπίτι) πάνε συνήθως και κοιμούνται ή κάθονται στα σημεία όπου υπάρχει αρνητική ενέργεια. Είναι πολύ καλό σημάδι γι' αυτόν που τις έχει για να καταλαβαίνει σε ποιό σημείο του σπιτιού του συγκεντρώνεται η αρνητική ενέργεια.
να πω κατι πανω σε αυτο για τις γατες

δεν το εχω παρατηρησει στη γατα που εχω αν και την εχω χρονια

ειναι μαλιστα σιγουρο οτι παει και καθεται οπου της βαλω την μαξιλαρα της, παρατηρημενο αυτο :-D

εκτος αν εχει η μαξιλαρα της το θεμα :D :D O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

’ν δεν κάνω λάθος, ένα μέρος του φυσιολογικού ενστίκτου χάνεται στα οικόσιτα ζώα...όπως ακριβώς γίνεται και στον άνθρωπο της πόλης, που δεν μπορεί να νιώσει την Φύση, μέσα στα τσιμεντένια κλουβιά του...

Θεωρώ ότι αυτό ισχύει για τις άγριες γάτες και όχι για τις γάτες/ή σκύλους-παιδιά που έχουμε στα σπίτια μας και μεγαλώνουν με ασφαλή τρόπο...πάνω σε μαξιλάρες! :)) :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31547
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:’ν δεν κάνω λάθος, ένα μέρος του φυσιολογικού ενστίκτου χάνεται στα οικόσιτα ζώα...όπως ακριβώς γίνεται και στον άνθρωπο της πόλης, που δεν μπορεί να νιώσει την Φύση, μέσα στα τσιμεντένια κλουβιά του...
ναι και εμενα αυτο μου ηρθε μετα που το σκεφτηκα, οταν το ζωο μενει μεσα σε ενα σπιτι μαθαινει και στις αναλογες συνθηκες

π.χ. η γατουλα κοιμαται το βραδυ και ειναι ξυπνια την ημερα, πραγμα που δεν εχει καμια σχεση με την Φυση της καθως ειναι αιλουρειδες

παρολαυτα το καλοκαιρι που παει στο χωριο, την θυμαται μια χαρα την Φυση της εν μια νυκτι :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

την αφήνεις ελεύθερη όταν είστε στο χωριό?
Αν την αφήνεις ελεύθερη θα επανέρθει στην φυσική της ενέργεια, σε κάποιο χρόνο... αν μένει μέσα στο σπίτι δεν θα είναι εύκολο, ακόμα κι αν αλλάζει συνήθειες.

Δυστυχώς τα ζώα χρειάζεται να είναι στην Φύση...Εδώ όμως στην πόλη δεν έχουν αυτήν την δυνατότητα :-( :-( :-(

Ειδικά με τις άπειρες διασταυρώσεις που έχουν κάνει στα εκτροφεία και τα μικρά γεννούνται στα κλουβιά, δεν έχουν καμία τέτοια ευκαιρία, πιστεύω. Το φυσικό τους ένστικτο αμβλύνεται και προσαρμόζονται!

Κάπως έτσι όμως είναι και με τον άνθρωπο.
΄Ισως κάποτε ένιωθε τον παλμό της γης και των άστρων…
΄Ενιωθε τους κινδύνους από την δόνηση…

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31547
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:την αφήνεις ελεύθερη όταν είστε στο χωριό?
Αν την αφήνεις ελεύθερη θα επανέρθει στην φυσική της ενέργεια, σε κάποιο χρόνο... αν μένει μέσα στο σπίτι δεν θα είναι εύκολο, ακόμα κι αν αλλάζει συνήθειες.

Δυστυχώς τα ζώα χρειάζεται να είναι στην Φύση...Εδώ όμως στην πόλη δεν έχουν αυτήν την δυνατότητα :-( :-( :-(
-
ναι και αυτο με στενοχωρεί που ειναι κκλεισμένη μεσα στους τεσσερις τοιχους

το καλοκαιρι στο εξοχικο ειναι εξω και γυρνοβολαει και οποτε θελει ερχεται να φαει και μπανει μεσα στο σπιτι, το χαιρεται παρα ΄πολύ

ειναι δική μου ευθυνη, και την εχω αναλαβει αλλα αν καποια στιγμη φυγει δεν νομιζω να παρω αλλο ζωακι διοτι δεν θελω να ειναι σε ενα διαμερισμα, εκτος και αν τοτε ζω σε φαρμα :-D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Fotini έγραψε: ναι και αυτο με στενοχωρεί που ειναι κκλεισμένη μεσα στους τεσσερις τοιχους
Αυτο με στεναχωρει και εμενα για την καρλα αλλα δυστυχως δεν μπορω να την αφησω παρολου που υπαρχει αυλη χωρις να ειναι δεμενη με λουρι ειναι σιγουρο οτι θα χαθει..
Δυο φορες που μας ξεφυγε μπροστα στα ματια μας καηκαμε να την βρουμε και να την πιασουμε... :-( :-(
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αμαλάκι, τα οικόσιτα ζώα δεν επιβιώνουν εύκολα πια χωρίς περίθαλψη, στις πόλεις! Δυστυχώς!

Αν αφήσεις ελεύθερο ένα πουλί, που γεννήθηκε και μεγάλωσε σε κλουβί, το πιθανότερο είναι να το φάνε οι γάτες!

Και βλέπω γύρω μου κακομοιριασμένα ζώα που κάποιοι είτε εγκατέλειψαν, είτε τα έχασαν...

Η ελευθερία είναι αγαθό, αρκεί να την αντέχεις...Και τα οικόσιτα ζώα των πόλεων, έτσι όπως έχουν μεγαλώσει πια, δεν την αντέχουν. Πεινάνε ή δολοφονούνται...δεν βρίσκουν νερό και καμιά φορά ούτε τροφή.

Ας είναι...ξεφύγαμε πολύ από το θέμα! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ναι το ξερω εδω βολτα την βγαζεις και μετα απο λιγο οταν εχει ζεστη αρχιζει τα τρελα της λες και εχει παθει θερμοπληξια..
Μολις ξεφυγει και φαει κανα φυλλο κανει εμμετο γενικα ειναι για μεσα και με πολυ φροντιδα!!!

>:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πάντως, πράγματι αν αφήσεις τις γάτες στη φύση, εύκολα ξαναβρίσκουν το ένστικτό τους! Έχω μία σιαμέζα, την οποία την έχω μεγαλώσει στα πούπουλα! :-D

Παρόλα αυτά, επειδή εμείς εδώ έχουμε εξοχή, εχτές μου έφερε έναν ποντίκαρο στην βεράντα (για δώρο!) έπαθα την πλάκα μου!!! :-o :-o
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31547
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:Αμαλάκι, τα οικόσιτα ζώα δεν επιβιώνουν εύκολα πια χωρίς περίθαλψη, στις πόλεις! Δυστυχώς!

Αν αφήσεις ελεύθερο ένα πουλί, που γεννήθηκε και μεγάλωσε σε κλουβί, το πιθανότερο είναι να το φάνε οι γάτες!

Και βλέπω γύρω μου κακομοιριασμένα ζώα που κάποιοι είτε εγκατέλειψαν, είτε τα έχασαν...

Η ελευθερία είναι αγαθό, αρκεί να την αντέχεις...Και τα οικόσιτα ζώα των πόλεων, έτσι όπως έχουν μεγαλώσει πια, δεν την αντέχουν. Πεινάνε ή δολοφονούνται...δεν βρίσκουν νερό και καμιά φορά ούτε τροφή.

Ας είναι...ξεφύγαμε πολύ από το θέμα! ;)
συμφωνώ σε αυτο, οποτε απο την στιγμή που καναμε τοτε με την συνειδηση του τοτε την κινηση και τα πηραμε τουλαχιστον ας τα φροντισουμε με αγαπη O:-)

αλλα ναι μαλλον ξεφυγαμε απο το θεμα..... :-D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”