Ανάγκη για αίμα

Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Ανάγκη για αίμα

Δημοσίευση από VasilisM »

Υπάρχει ένα παλικάρι 28 ετών στον Ευαγγελισ΅ό που χρειάζεται 40 φιάλες αί΅α. Σοßαρό ατύχη΅α ΅ε ΅ηχανή, έχουν πειραχτεί ζωτικά όργανα. Τα στοιχεία είναι:
Μερισιώτης Βαγγέλης
Ευαγγελισ΅ός ΜΕΘ2
ώρες 8.30-14.00 και 15.00-19.00
Χρειάζεται να κάνει ΅ετα΅όσχευση συκωτιού και πρέπει να ßρού΅ε αί΅α αποκλειστικά ο΅άδας 'Ο αρνητικό'.
Εάν ΅πορείτε ανακοινώστε το διότι έχει ζωή ΅ία ΅ε δύο εßδο΅άδες.
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ. ΤΗΛ-ΦΑΞ :26210-35638ΚΙΝ: 6944 434 559
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ωχ!! Βασίλη μπορώ να πω σε γνωστούς μου, αλλά δεν ξέρω που αλλού να το ανακοινώσω! Μόνο αίμα 0 αρνητικό χρειάζεται; Καμιά άλλη ομάδα;
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μακάρι να είχαμε την συγκατάθεσή του να στείλουμε ρέικι, εφόσον δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο! :-( :-(
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ειδα στο fb να αναφερεται για το ιδιο ονομα οτι προκειτε για spam mail.. Ισως και για εμποριο αιματος.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Τι να πω ρε Αμαλία, και εγώ στο fb το είδα, και το έβαλα και εδώ απλά. :-? :?
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Το φανταστηκα και εγω το ιδιο θα εκανα αλλα στην συνεχεια ειδα γραφανε στα σχολια τα παραπανω..
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:-( :-( :-( :-( Κι αν τα σχόλια ήταν η απλή καχυποψία των ανθρώπων;;; Αλλά και πάλι πως μπορείς να ξέρεις; Κι ύστερα σου λένε γιατί δεν εμπιστεύεσαι πια κανέναν; Γιατί τόοοοοοση καχυποψία για όλα; Γιατί τόοοοσος φόβος για όολα! Πολλές φορές δεν με αναγνωρίζω καν, αλλά διαβάζοντας αυτό εχτές ήρθα στην θέση της οικογένειας αυτού του παιδιού που ίσως κάπου να υπάρχει κιόλας, κι ένιωσα έναν κόμπο στο στομάχι! Τι να πιστέψεις πια και τι να απορίψεις;
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Eνα τηλέφωνο θα μας πείσει... :-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ας πάρει τηλέφωνο όποιος μπορεί να βοηθήσει και θέλει. Εγώ απλά το μετέφερα για να το δουν περισσότερα άτομα. Δεν έχω τέτοιου τύπου αίμα.
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βασίλη μου αυτή η ομάδα αίματος είναι φοβερά σπάνια, κι ενώ αυτοί που έχουν αυτή την ομάδα αίματος μπορούν να δώσουν σε ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ, οι ίδιοι μπορούν να πάρουν μόνο από άτομα της δικής τους ομάδας, δηλαδή 0 ρεζους αρνητικό που είναι όπως είπα πολύ σπάνια. Γι αυτόν τον λόγο αποτελεί απίθανο κόλπο σ υλλογής τέτοιας σπάνιας μονάδας αίματος για να το μοσχοπουλάνε αργότερα!! Ως δότης αίματος αλλά και ως κόρη νοσοκόμας, γνωρίζω πολύ καλά τι μαφίες είναι ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ κρατικά και μη!! Εϊναι καλό να το πούμε βέβαια, ή να τηλεφωνήσουμε αλλά όταν είχα ρωτήσει χτες βράδυ τη μάνα μου μου είπε ότι κανένα νοσοκομείο δεν ζητούσε τόσες πολλές φιάλες μιας τόσο σπάνιας ομάδας γιατί είναι αδύνατο να βρεθούν Ολες οι εγχειρήσεις ζητάνε μέχρι και 10 φιάλες στις πιο σοβαρές περιπτώσεις, ουδέποτε όμως 40 και μιάς τόσο σπάνιας ομάδας, και της βρώμισε κι εκείνης εμπόριο αίματος! Οποιος έχει μου είπε η μάνα μου μια τόσο σπάνια ομάδα αίματος ας το κρατήσει για συγκεκριμένες καταστάσεις που μπορούνε να αποδειχτούν ότι δεν θα καταλήξει σε παζάρεμα!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Οντως ετσι ειναι Ναταλι ειναι σπανια και συνηθως μεχρι 10 ζητανε..
Το γνωριζω γιατι την εχει ο αδερφος μου και στο τροχαιο τοτε ετσι εγινε ακριβως..
Ωστοσο καλυπτουν τις αναγκες αλλα νοσοκομεια σε περιπτωση αμμεσης αναγκης και εν συνεχεια το δινεις..
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ναι παιδιά, είναι μούφα το "ανάγκη για αίμα". Σιγά μην περίμεναν την καλή θέληση των ανθρώπων, πότε θα πάνε να δώσουν αίμα για να σώσουν έναν τραυματία. Έχουν τα αποθέματα, και οι εκκλήσεις από εκεί και πέρα είναι για την αναπλήρωση αυτών.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”