Συσκευή αρωματοθεραπείας

little
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020 5:37 pm

Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από little »

Καλησπέρα και πάλι σε όλους ! :romance-heartstiny:
Ήθελα να αγοράσω μια κεραμική συσκευή αρωματοθεραπείας και αναρωτιεμαι αν εχετε καποια καλή να μου προτείνετε. Γιατι δεν εχω ξαναπάρει και δεν εχω ιδέα. Διαβασα πχ μια καλη κριτική για εκεινη της apivita οτι πχ την ιδια ποσοτητα λεει αλλη συσκευη πιο φτηνη την καιει στο μισο χρονο απο οτι της apivita και πως εχει και καλυτερη αποδοση στο αρωμα. Αλλα διαβασα και καποιες αρνητικες κριτικες. Πχ εχει λενε λιγη χωρητικοτητα και πρεπει να χεις τον νου σου να την γεμίσεις.
Βρηκα και αυτην εδω και μου φαινεται πως εχει αρκετο χωρο για νερο.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλημέρα little πρέπει να βγάλουμε το λινκ του σαιτ που πόσταρες, δεν διαφημίζονται σαιτ προιόντων προς πώληση σε αυτό το forum και γενικά οποιοδήποτε σάιτ :)

Τώρα για τους αρωματιστές που ρωτάς έχω πάρει αρκετούς και σε αυτό που έχω καταλήξει ώς συμπέρασμα είναι ότι σίγουρα η θήκη που μπαίνει το ρεσό και η υποδοχή του αιθέριου ελαίου δεν πρέπει να έχουν πολύ μεγάλη απόσταση μεταξύ τους για να γίνεται σωστά η καύση :romance-heartstiny: κατα τα άλλα έχω πάρει αρωματιστές ακριβούς απο γνωστές εταιρίες και δεν μου άρεσαν και βρήκα τελικά απλούς που μου έκαναν μια χαρά! Θέλει λίγο πειραματισμό ο αρωματιστής είναι η αλήθεια , να βρεις αυτόν που σου κάνει, όπως όλα άλλωστε στη ζωή :) :romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
little
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020 5:37 pm

Re: Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από little »

Καλημέρα Δώρα! :romance-heartsthree:
Οκ θα το γνωρίζω από εδώ και πέρα.
Σε ευχαριστώ για την διευκρίνιση και για την βοήθεια!
Αν και σκέφτομαι τελικά να πάρω κάποιον από γυαλί, διάβασα πως έτσι γίνεται πιο σωστή καύση του αιθέριου ελαίου, και δεν καταστρέφεται.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλημέρα little, έτσι έχω ακούσεικι εγώ για τους γυάλινους ναι! :romance-heartstiny:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
little
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020 5:37 pm

Re: Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από little »

Καλημέρα Δωρούλα :x
Βρήκα έναν πανέμορφο που ειναι ηλεκτρικός με θέρμανση. Οπότε ίσως να πάρω αυτόν για αρχή....αλλά δεν ξέρω μετά αν θα συμφέρει ή αν θα θέλει πάρα πολύ αιθέριο έλαιο. Γιατί από ότι κατάλαβα το βάζεις σκέτο χωρις νερο.
Ξέρεις αν αυτα τα κοσμήματα με το σφουγγαρακι-υφασματακι μεσα δουλεύουν και αν κρατάει για πολύ ώρα το άρωμα τον αιθέριων ελαίων;
Έλεγα να παρω ένα βραχιολι που βρήκα. Θα το μυρίζουν και οι άλλοι το άρωμα μας όμως αν ειναι σε μια νορμαλ αποσταση μακρυα μας; Ισως μπορω να τους βαλω και καποιο άρωμα...αντι για αιθέριο έλαιο.
Ασχετο με το θεμα αλλα λεω να δοκιμασω και ξυλα palo santo...αυτο που δεν καταλαβα ειναι ποσες φορες μπορουμε να ξαναχρησιμοποιήσουμε το ιδιο ξύλο; Καπου διαβασα πως μπορεις να το αναψεις ξανα όσες φορες θες ισχυει; Δηλαδη μια φορα θα τα αγορασω και θα κρατησουν για παντα; 8->
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλημέρα little, δεν τις έχω υπ όψιν μου αυτές τις ηλεκτρικές συσκευές :romance-heartstiny:

Και να σου πώ την αλήθεια δεν έχει τύχει να δω αυτά τα βραχιολάκια που λες ούτε τα ξύλα palo santo, εγώ χρησιμοποιώ έναν κλασσικό αρωματιστή για τα αιθέρια έλαια στο σπίτι και είμαι πολύ ευχαριστημένη :romance-heartstiny:

:romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
little
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020 5:37 pm

Re: Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από little »

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ Δωρούλα για την απάντηση ! :romance-inlove: @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συσκευή αρωματοθεραπείας

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:romance-inlove: :romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”