Nεο μελος στην ομορφη παρεα

ReikiCenter-ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
christopher robin
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 22 Αύγ 2013 5:58 pm

Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από christopher robin »

Γεια σας.
Εμαθα τυχαια για το reiki οταν το χειμωνα εκανα μια αναζητηση στο διαδικτυο για ολιστικες μορφες θεραπειας
Η ιστορια μου ξεκινα πριν απο περιπου 2,5 χρονια οταν με ταλαιπωρεισαι μια γαστρεντεριτιδα και επειτα επαθα σπαστικη κολιτιδα.Απο τοτε η ζωη μου αλλαξε ριζικα.Λογω τις κολιτιδας μου παρουσιαστηκε ξαφνικα εντονο αγχος και φοβιες.Λογω της εντασης των αρνητικων συναισθηματων απευθυνθηκα σε εναν ψυχιατρο ο οποιος μου εδωσε χαπια τα οποια πηρα για περιπου 6 μερες και μετα τα πεταξα και ειπα πως θα το παλεψω μονος μου.Ετσι εγινε, συνεχισα τη σχολη μου κανονικα,ομως με πολυ αγχος και τις φοβιες παρεα.Επειτα ξανακυλισα και απευθυνθηκα στην ομοιοπαθητικη.Αλλαξα δυο γιατρους και διαφορα φαρμακα με καποια απο τα οποια εβλεπα διαφορα ομως οχι κατι το ικανοποιητικο,παντα ειχα μεσα μου αυτο το σαρακι να με τρωει και να μη με αφηνει να χαρω τη ζωη.Σε αυτο το διαστημα των 2,5 χρονων πηγαινα οπου επρεπε να παω και αν ημουν καλα πηγαινα για κανα καφε,ταξιδια μηδεν,σχεσεις μηδεν.Το χειμωνα επισης πηγα και σε ψυχολογο για 6 μηνες χωρις κανενα αποτελεσμα.Ετσι βρεθηκε στις αναζητησεις μου το reiki το οποιο μου κεντρισε το ενδιαφερον και μου εδωσε ελπιδες γιατι ο χειροτερος μου φοβος ειναι να συνεχισω να ζω ετσι για μια ζωη.Θα ηθελα να μου πειτε τις γνωμες σας και αν ειχατε σχετικες εμπειριες.Επισης αν ηταν ευκολο καποιος να μου εστελνε reiki απο αποσταση.Θελω πολυ να παρω το πρωτο βαθμο.

Ευχαριστω

ΥΓ.Συγνωμη εαν κουρασα και αν ειπα κατι που δεν ταιριζει με τη δεοντολογια του reiki
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από eirini »

Καλώς όρισες christopher robin >:d<

νομίζω πώς όλοι έχουμε περάσει πάνω κάτω ανάλογες καταστάσεις. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες μεθόδους αλλά εμένα προσωπικά με έχει βοηθήσει πάρα πολύ το ρέικι στο να ακούω αν θες, λίγο περισσότερο τον εαυτό μου.
Επειδή είναι λίγο αργά τώρα, μήπως θα μπορούσες να μας στείλεις ποιες ώρες θα είσαι αύριο σπίτι να σου στείλουμε ενέργεια?
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
christopher robin
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 22 Αύγ 2013 5:58 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από christopher robin »

eirini έγραψε:Καλώς όρισες christopher robin >:d<

νομίζω πώς όλοι έχουμε περάσει πάνω κάτω ανάλογες καταστάσεις. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες μεθόδους αλλά εμένα προσωπικά με έχει βοηθήσει πάρα πολύ το ρέικι στο να ακούω αν θες, λίγο περισσότερο τον εαυτό μου.
Επειδή είναι λίγο αργά τώρα, μήπως θα μπορούσες να μας στείλεις ποιες ώρες θα είσαι αύριο σπίτι να σου στείλουμε ενέργεια?
Eυχαριστω παρα πολυ για το καλωσορισμα και για το ενδιαφερον >:d< .Σημερα θα ειμαι ολη την ημερα στο σπιτι.Χρειαζεται να σας δωσω κατι οπως πχ μια φωτογραφια?
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από eirini »

Ονομα και ηλικία. Αν και να ξέρεις ότι υπάχει ειδική σελίδα για αποστολές ενέργειας :)
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από Δωρουλα »

καλως ορισες και απο μενα christopher robin!! >:d< >:d< >:d< >:d<

καλη περιηγηση σου ευχομαι!! :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
christopher robin
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 22 Αύγ 2013 5:58 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από christopher robin »

eirini έγραψε:Ονομα και ηλικία. Αν και να ξέρεις ότι υπάχει ειδική σελίδα για αποστολές ενέργειας :)
Με λενε Χρηστο και ειμαι 23.Το ειδα το θεμα,απλα νομιζα οτι ηταν για ατομα που ειναι ηδη μυημενα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από Vasoula »

καλώς ήρθες και από εμένα Χρήστο >:d< >:d< >:d<

Σ' ευχαριστώ για το μοίρασμά σου, που μου προετοίμασε μια ευχάριστη έκπληξη, καθότι δεν είναι συνηθισμένο, νέα μέλη να εκφράζουν τα συναισθήματα τους.

Θα σου πω κάτι, που ίσως σε βοηθήσει στην εξομάλυνση της ασθένειάς σου...

Το άγχος δεν προήρθε από την κολίτιδα, αλλά η κολίτιδα ήταν αποτέλεσμα του άγχους...
Το άγχος δεν είναι πάντα εμφανές...Και είναι και το πιο επικίνδυνο...Η εκδήλωση της ασθένειας σού δείχνει πάντα αυτό που πιο βαθιά δεν έχεις πάρει είδηση.

Θα σου στείλουμε ρέικι, αλλά καλύτερα να το γράψεις στην ειδική σελίδα για να το δουν οι περισσότεροι


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από Fotinoula »

Καλώς όρισες Χρήστο και απο εμένα >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Καλώς ήρθες Χρήστο! >:d< >:d< >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από Annoula »

καλώς ήρθες Χρήστο :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
christopher robin
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 22 Αύγ 2013 5:58 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από christopher robin »

Δωρα,Vaso,Fotini,Liza και Anna σας ευχαριστω για το καλωςορισμα.Vaso οντως ετσι ειναι για το αγχος,απλα πηρε αλλες διαστασεις τα τελευταια χρονια.Εγραψα την ιστορια για να σας δωσω την εικονα του προβληματος. :) Θα γραψω και στο σχετικο θεμα.
Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!! >:d<
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από nondas »

Χρήστο καλώς ήρθες >:d<
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από panos »

Καλως ηρθες Χρηστο :x >:d< >:d< >:d< ολοι λιγο πολυ εχουμε τα θεματα μας ,καλη αρχη σου ευχομαι και καλη περιηγηση O:-)
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από Giotoula »

Καλώς ήρθες! >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
christopher robin
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 22 Αύγ 2013 5:58 pm

Re: Nεο μελος στην ομορφη παρεα

Δημοσίευση από christopher robin »

Καλως σας βρηκα Nonda,Pano,Giota. >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ! - Όροι του Φόρουμ”