Σας βρήκα κατά τύχη(ίσως και όχι!)πάντως χαίρομαι...

ReikiCenter-ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Γειά σου Έφη!! :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!! >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Elen75
Δημοσιεύσεις: 2052
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010 6:36 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Elen75 »

Καλώς ήρθες Έφη!! :-D :x
"Αν θες να γνωρίσεις το Συμπαν, γνωρισε τον Εαυτο Σου"
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Δημοσίευση από Έφη »

Καλώς ήρθες συνονόματη! >:d<
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

Καλώς σας βρήκα. Να΄στε καλά. @};- :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Καλώς ήρθες κι από μένα! :x :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

Τις τελευταίες εβδομάδες σε σκέφτομαι συνέχεια Βασούλα. Σχεδόν κάθε μέρα. Και σκέφτομαι και τα παιδιά που πήραμε μαζί το δεύτερο βαθμο. Θέλω για ακόμα μια φορά να τους ευχαριστήσω μέσα απο τη καρδιά μου. Ολα αυτά που ειπωθηκανε και όλα αυτά που μοιραστηκανε με βοηθησανε τόσο μα τόσο πολύ.

Επειδή αυτές οι συνειδητοποιήσεις είναι καθαρα προσωπικές γι'αυτό τις γράφω εδω.

Χάρη σε κάποιο απο τα ατομα που ήμασταν μαζί στο 2ο βαθμό που παραδέχτηκε ότι έκανε μια κουβέντα με τη μητέρα του, η οποία κάποια στιγμή λίγο καιρό πριν του είπε πως δεν το ήθελε στην αρχή έκανα κάποιες συνειδητοποιήσεις πολύ σημαντικές. Βέβαια με βοηθησες παρα μα παρα πολύ και εσύ Βασούλα που ελεγες εκείνη την ημέρα : καμια γυναίκα δε θέλει πραγματικά να κάνει παιδιά. Και άλλα πολλά (το ονομα του ατομου δεν το γράφω γιατί δεν έχω παρει την άδεια και δε ξέρω αν θέλει)

Οταν εμεινα έγκυος στο δεύτερο μου παιδί ΔΕΝ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. Εμεινα έγκυος γιατί το ήθελε ο άντρας μου και εγω ήθελα να μείνω με τον άντρα μου οπότε ήθελα να του κάνω το "χατίρι". :-( Και δυστυχώς μέχρι που έφυγε δεν είχα πάρει χαμπάρι τίποτα. Απλά "εδιωχνα" το παιδί μου γιατί και καλά με κουράζε, είχα και καταθλιψη οπότε μια χαρά τα είχα βολέψει :-( Το ότι έφυγε τελικά για μένα ήταν Θείο δώρο. Ξύπνησα απο το λήθαργο που είχα μπεί. Ανακάλυψα τόσα μα τόσα πολλά που πραγματικά αυτό που λέω συνέχεια είναι : Μα πως τα έκανα εγω αυτά? Δεν έβλεπα τίποτα? Δεν καταλαβαινα τίποτα? Και παρ'όλο που είναι πολύ επωδυνες και δύσκολες συνειδητοποιήσεις και τα μάτια μου "τρέχουν" και κλαίω συνέχεια σε στιγμές που δεν το θέλω και δεν το περιμένω καν, χαίρομαι γιατί νιώθω να "καθαρίζω". Να λυτρώνομαι.

Λέω συνέχεια (ή έστω έλεγα) θέλω να γυρίσει πίσω ο άντρας μου. Θυμάσαι τι με ρώτησες Βασούλα : "για ποιο λόγο?" Ειλικρινά όταν αρχισα να ψάχνω το γιατί βρήκα "διαμάντια" απο κάτω. Φόβους και ανασφάλιες. Και όταν πιάνω το ένα βρίσκω αλλά τόσα απο κάτω. :-( Θα μου πείτε είναι μια αρχή και αυτό. Σωστά.

Ο μόνος λόγος που τα γράφω αυτά είναι γιατί μόνο εδω μέσα θα μπορούσα να παραδεχτώ ότι δεν το ήθελα το παιδί μου και δε θα κριθώ σαν απαίσια μητέρα. Και το λυτρωτικό ξερετε πιο είναι? Οτι απο τη στιγμή που το παραδεχτηκα το είπα φωναχτα μπορώ πια να αγαπάω το παιδί μου. Μπορώ να δεθώ συναισθηματικά μαζί του. Φέτος το καλοκαίρι συνειδητοποιησα ότι την αγαπάω πραγματικά. Οτι μπορώ να επιτρέψω στον ευατό μου να την αγαπάει και ας μην την ηθελα στην αρχή. Δε σημαίνει κάτι ότι δεν την ήθελα στην αρχή. Η σχέση μας έχει αλλάξει τόσο μα τόσο πολύ. Και παρ'όλο που είναι κολλημένη πάνω μου κατανοώ την φοβία της και την ανάγκη της και δε δυσανασχετώ πια. :-D Περιμένω απλά να "νιώσει" την αλλαγή και να νιώσει ασφαλής.

Ειλικρινά Βάσω σε ευχαριστώ πολύ. Και το άτομο που "ανοιχτηκε" και είπε τις δικές του αλήθειες. Και τις δυο Ελενες γιατί με αυτά που είπε η κάθε μια με βοηθησαν πολύ. Για διαφορετικό λόγο η κάθε μια.

Να'στε όλες και όλοι καλά. :* >:d<
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Εφάκι... >:d< >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Πολυ χαιρομαι εφουλα :x :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Εφάκι :x >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Να σε υποδεχτω και εγω με την σειρα μου Εφη στην παρεα του φορουμ .......καλιο αργα παρα ποτε >:d<
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

Σας ευχαριστώ πολύ :* :* :* :* :* >:d< >:d< >:d< >:d<

Αχ!Ελενάκι ειδικά εσύ με εκείνη τη τελευταία σου εκρηξη συναισθημάτων (όταν είχαμε μείνει η Βάσω η Εμμανουέλα η Ελένα εσύ και εγω) πόσο μα πόσο πολύ με βοηθησες στην επαδιαπραγματευση των θελων μου. Να ψάξω να βρω ποια είναι τα πραγματικά μου θέλω και όχι τα κοινωνικά μου θέλω :-(
Καλά μη φανταστείτε ότι τα βρήκα. Ακόμα στο ψάξιμο είμαι :P
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Εφάκι >:d< >:d< >:d< >:d< :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Eφούλα... >:d< >:d< >:d<

Κάθε φορά που κάποιος άνθρωπος "συλλαμβάνει" ΄μία ασυνείδητη ανάγκη του, που τον αφήνει εκτεθειμένο στην Ψυχή του, κάθε φορά, μα κάθε φορά, για μένα είναι μια "νίκη" ενάντια στο κοσμικό!

Χαμογελάει η Ψυχή μου, όταν αρχίζει η "θεραπεια" σε κάποιον άνθρωπο...

Ξέρεις Εφούλα...πόσα σ' αγαπώ λένε οι άνθρωποι, απλά γιατί φοβούνται ότι δεν θα τα καταφέρουν να επιβιώσουν μόνοι τους?

Ξέρεις πόσες "εκπτώσεις" κάνουν?

Αυτό το ασυνείδητο, που το γνωρίζω πολύ καλά, είναι η αιτία που η ανθρωπότήτα είναι σ' αυτά τα χάλια...

Και εγώ το έχω υποσχεθεί...
Ο Δρόμος της Αλήθειας και της Ζωής είναι ο μοναδικός μου...

Τα "κοινωνικά" θέλω...αχ Εφούλα...!!!!!

Πήρα χαρά σήμερα, παρ' όλο που το είχες γράψει εδώ και μέρες...Σήμερα το είδα, γιατί σήμερα έπρεπε να το δω...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Εφούλα ...... >:d< :-D :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΑΤΕ! - Όροι του Φόρουμ”