Ημέρα γέννησης και Ιδιότητες

Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Emmanouela έγραψε:Και συνεργάζομαι και επινοητική είμαι....καλά για το ταλαντούχα....δεν το συζητώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
Κοίτα να δεις......... 8)
Ξεχάσανε οι άθλιοι να γράψουν και το....μετριόφρων!!
:P
Nαταλία-Νεφέλη

Re: Ημέρα γέννησης και Ιδιότητες

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ichor έγραψε: 9
Η γέννησή σας την 9η ημέρα του μήνα σας κάνει ιδεαλιστές. Το ανοικτό μυαλό σας δίνει την ικανότητα ευρείας συνεργασίας με το περιβάλλον σας, ανεκτικοί, γενναιόδωροί, συμπονετικοί, ευαίσθητοι. Σας αρέσει να δίνετε περισσότερα από ότι παίρνετε.
Τσ τσ τσ!!! εμ τι! μπρίκια κολάμε! :P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σας αρέσει να δίνετε περισσότερα από ότι παίρνετε.
Δηλαδή αυτό το θεωρείς προτέρημα? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

E.....εντάξει.....αυτό θέλει λίγο ρετουσάρισμα!!! αλλά μην μου πεις ότι τα υπόλοιπα δεν είναι ωραία!!!! Ελα μωρέεεεεεεεεεεεεε :P ;) Ρε συ Βάσω ώρες ώρες μου θυμίζεις τη μάνα μου!!!! Από τα χίλια καλά στο αρνητικό θα πάει να κολήσει!! :? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τότε θα επανεξετάσω την γνώμη μου για την μητέρα σου Ναταλάκι! :D :D

Αυτό είναι το σημαντικότερο ελαττωμα, που κάνει όλα τα άλλα προτερήματα "μπάχαλο" μικρή μου!! :?

το "ανεκτικοί" με το να δίνεις περισσότερα, όπως επίσης το "συμπονετικοι" με το να παίρνεις λιγότερα, κάνουν έναν συνδυασμό που σκοτώνει! :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Σαδομαζοχιστικο ε; Κι όμως μαζί της έχω κάνει μεγάλο πόλεμο και δεν χαριζω τίποτα!!!Την έχω αιφνιδιάσει τους τελευταίους μήνες με την παγερή αδιαφορία μου στο μελόδραμά της!! (Μήπως αυτό το τελευταίο έπρεπε να το γράψω στο ποστ Αντίο Μαμά;) )Τελικά πάντως, να ξέρεις ότι καταντά εξωφρενικά εκνευριστικό να μην έχουν ΠΟΤΕ να πούνε οι κοντινοι σου ΤΙΠΟΤΑ θετικό για σένα ακόμα κι αν ξέρεις και ξέρουν ότι τα θετικά σου είναι πολύ περισσότερα από τα αρνητκά σου, σε βλέπουνε σαν ένα βουνό σκατά, χαίρονται όταν πιάνεις πάτο και λυπούνται κάθε φορά που σε βλέπουν να σηκώνεσαι και να πηγαίνεις μπροστά!!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και εσένα τι σε νοιάζει για την άποψή τους?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ε τι να κάνουμε ρε Βασούλα!! Δεν είμαι κι από πέτρα! Την οικογένειά του ο καθένας λαχταρά να την έχει κοντά του!! Στην Ελλάδα ζούμε άλλωστε! Αν ήμουν....Σουηδέζα θα άλλαζαν τα πράγματα δεν είμαι όμως!! Οταν έχει γίνει τόσο μαζική η απόριψη κάπου τρελαίνεσαι! Μόνον οι δύο θείοι μου δέχονται πια να ακούσουν και την δική μου πλευρά!! Ωστοσο το ότι δεν μου έχει στρίψει ακόμα και το ότι διατηρώ κάποια ψυχραιμία και ισορρπία το χρωστάω βασικά στο ρέικι και στην εδώ παρουσία. Στο ξετύλιγμα όλων αυτών! Πριν το ρέικι είχα πιάσει τέτοιον πάτο που ονειρευόμουν κάθε μέρα εγκληματικά σενάρια!! Τώρα έχω πολύ περισσότερο επικεντρωθει στο να θερπεύσω τον εαυτό μου!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αχ βρε Ναταλάκι... >:d<

Είτε στην Ελλάδα, είτε στην Αυστραλία, σε ενδιαφέρει η άποψη των άλλων για σένα, μόνο όταν εσύ δεν αποδέχεσαι τον εαυτό σου και την αποδοχή την αναζητάς απ' έξω και όσο δεν την παίρνεις θυμώνεις.

Εσύ δεν αποδέχεσαι τον εαυτό σου, γιατί δεν τον γνωρίζεις και κρίνεις τις συμπεριφορές των άλλων, δημιουργώντας αδιέξοδο...

Για να έχει νόημα όλη η εσωτερική σου εργασία με το ρέικι, ξεκίνα από την παρατήρηση του εαυτού σου, προσπαθώντας να νιώσεις τις ανάγκες σου και να βρεις το όφελος από τα βιώματά σου σαν παιδί. Το να προσπαθείς να τα αγνοήσεις και να τα απορρίψεις, σε φέρνει έντονα στην αυτο-απόρριψη.
΄Οταν η διάθεσή μας για την εμπειρία μας είναι απορριπτική και θεωρουμε ότι εισπράξαμε αδικία, το μόνο που θα κάνουμε είναι να απορρίπτουμε εκείνη την χρονική περίοδο της ζωής μας, και έτσι αφήνουμε μέσα μας ένα μέρος του εαυτού μας ανώριμο, απελπισμένο και θυμωμένο, που δεν μπορεί να ακούσει την εσωτερική καθοδήγηση, γιατί έχει "πεισμώσει"....

Η ωριμότητα δεν συμβαδίζει, δυστυχώς, με την ηλικία μας. Αν παρατηρείς τους ανθρώπους όταν θυμώνουν, θα αντιληφθείς ένα παιδί που διεκδικεί απελπισμένα την αγάπη και την δικαίωση από τους άλλους, από την κοινωνία και από τον θεό...
Και όσο αυτή η δικαίωση και η αγάπη δεν έρχεται εμπράκτως, θυμώνουν, απορρίπτουν, αμύνονται και έτσι η ανθρωπότητα παραμένει ανώριμη να στηρίξει την πνευματική της αποκατάσταση.

Ενας ώριμος άνθρωπος αναλαμβάνει την ευθύνη της ζωής του αποκαθιστώντας την "διαστρέβλωση" της ανθρώπινης φύσης του, ώστε ο θεός μέσα του να είναι ενωτικός και έτσι να μπορέσει να επανασυνδεθεί με τον Ανώτερο Εαυτό του, μέσα από την "θεραπεια" των νοητικών και συναισθηματικών του "εμμονών"...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ξεκίνα να διαγράφεις μερικά πάγια στοιχεία Ναταλία, νιώθεις άμεσα την ανανέωση.. Μην αφήσεις όμως τα κοινωνικά "πρέπει" και "καθωσπρέπει" να σε επηρεάζουν στην κρίση του τι θα διαγράψεις.. από την μικρή διαδρομή μου μέχρι τώρα, αυτό με βοηθάει πααααρα πολύ.
Πολέμα και Οραματίσου
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

:x @};- >:d< :* και για τους δυό σας!!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

>:d< :x @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΣΙΛΗ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΠΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! :x @};- :-D @};- :x
Άβαταρ μέλους
miber
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 29 Απρ 2010 1:17 am
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από miber »

7
Γεννημένος την 7η ημέρα του μήνα έχετε τάση τελειομανίας. έτσι γίνεστε εγωιστές, ατομιστές. Έχετε τάση προς τα μεταφυσικά. Είσαστε ευαίσθητοι , επίμονοι. Δεν δέχεστε εύκολα εντολές, δεν σας αρέσει να σας κυβερνούν. Έχετε δικιά σας εργασία ή είσαστε προϊστάμενος.
Μα ακριβώς έτσι 8)
Και να προστεθεί ότι θέλουν χρόνο για τον εαυτό τους και ίσως κάποιες φορές να φαίνονται απόμακροι.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

20
Η γέννησή σας την 20ή ημέρα του μήνα προσθέτει έναν βαθμό ευσυγκινησίας, ευαισθησίας, και διαίσθησης. Η ενέργεια από το 2 σας κάνει να είσαστε πολύ κοινωνικοί και να κάνετε νέους φίλους εύκολα και γρήγορα. Νευρικότητα στο εργασιακό περιβάλλον. Είσαστε καλόκαρδοι και επιδιώκετε συνεχώς την αγάπη. Είστε πιο επιρρεπείς από άλλους για να γίνετε καταθλιπτικοί, δεδομένου ότι οι συγκινήσεις μπορούν να γίνουν εσωτερικές και να προκαλέσουν την ανησυχία και τη διανοητική σας αναταραχή. Φαντάζει δύσκολο να αλλάξετε τη διάθεσή σας όταν βρίσκεστε σε κατάθλιψη. Μπορεί σε πολλές περιπτώσεις να είσαστε εξαιρετικά στοργικοί.
τη βάαααααααααααααψαμε :D :D :D
αύτη η επιδίωξη της αγάπης θα με φάει :-( :-( :-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”