ΨΥΧΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ

Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Νάσαι καλά κοριτσάρα μου....!
χανόμουνα παιδί μου....σελίδες Χ σελίδων....!

Να ξέρω που ψάχνω.....!

χεχεχεχεχε
Φιλάκια πολλάαααααααα
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε:O KΡΟΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ 8

Ο Κρόνος είναι ο κυβερνήτης πλανήτης όσων έχουν γεννηθεί στις 8, στις 17 ή στις 26 οποιουδήποτε μήνα.
Ανάμεσα στους επτά σημαντικότερους πλανήτες του Ηλιακού μας συστήματος, ο Κρόνος είναι ο πιο μακρινός από τη Γη. Είναι αδρανής, κρύος και ξηρός εκ φύσεως και θεωρείται ο δυσμενέστερος των δυσμενών πλανητών. Καθώς ο Κρόνος συμπληρώνει μια περιστροφή γύρω από την εκλειπτική του σε 30 χρόνια, παραμένει σε κάθε ζώδιο για δυόμιση χρόνια.

Ο Κρόνος, ο πλανήτης του σκότους, κυβερνά την σκοτεινή όψη της ανθρώπινης φύσης, όπως είναι η συνείδηση (επίγνωση του σωστού και του λάθους). Ο Κρόνος είναι δυσμενής. Περιορίζει. Στα κρόνια άτομα δεν αρέσει η πειθαρχία. Είναι επαναστατικά και παραβάτες του νόμου. Συμπεριφέρονται σαν "γέροι" και είναι πιο μεγάλα από την πραγματικη τους ηλικία.

ΨΥΧΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 8

Το 8 είναι ο ψυχικος αριθμός όσων έχουν γεννηθεί στις 8, 17 και 26 οποιουδήποτε μήνα. Ο αριθμός 8 φέρνει αυτοπεποίθηση και αποφασιστικότητα.
ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ

Είναι επίσης μυστηριώδης αριθμός. 8) Τα άτομα 8 είναι σε πολλές περιπτώσεις παρεξηγήσιμα, ακόμα κι από τους πλησιέστερους φίλους και συγγενείς τους. 8) Είναι εργατικά και δέχονται τις προκλήσεις με εντιμότητα. :lol: Τότε, κάνουν τα αδύνατα, δυνατά.
Είναι εσωστρεφή, συγκρατημένα, υπομονετικά, σκεπτικά, βαθιά, σοβαρά, μελαγχολικά και εξωτερικά ήρεμα και ισορροπημένα. :roll: :roll: :roll:

Είναι πολυ ειλικρινή σε κοινωνικές οργανώσεις, ομάδες, κοινότητες ή οικογένειες που ανήκουν και αφιερώνουν όλη τους την ζωή σ'αυτές. Δεν βοηθιούνται πολύ από άλλους, κυρίως γιατί τους αρέσει να κάνουν τα πάντα μόνοι τους και γιατί δεν τους αρέσει να ζητούν βοήθεια ή να βοηθιούνται. :oops: :oops: :oops:

΄Εχουν δυνατή παρουσία, που καμιά φορά μπορεί να είναι λίγο βαριά,(ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΟΜΩΣ :shock: :shock: :shock: )
όμως η προσωπικότητά τους είναι ξεχωριστή. Η δύναμη της θέλησης και η σοβαρότητα τους δίνει την δύναμη να φέρνουν σε πέρας με επιτυχία ό,τι αναλαμβάνουν.

Παρ' όλο που συναντούν εμπόδια, καθυστερήσεις, αποτυχίες και προκλήσεις,(ΧΤΥΠΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΘΑ Τ ΑΝΤΕΞΩ)
η ισχυρή τους προσωπικότητα, επιμονή, θέληση και υπομονή, τα οδηγει στην ολοκλήρωση του έργου τους και έτσι μένουν στην ιστορία.(ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ Κ......... ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗ :twisted: )
΄Εχουν πίστη στην ζωή και γενικά είναι γεννημένα για να υπηρετούν έναν σκοπό για τον οποίο θυσιάζονται και γίνονται εργαλεια του.

Η ζωή τους είναι γεμάτη αγώνες δεν το βάζουν κάτω πριν πετύχουν τον στόχο τους. Τα άτομα 8 είναι επομένως καλοί πολεμιστές, πολιτικοί, επιστήμονες. Είναι επαναστατικοί εκ φύσεως και μπορεί να έχουν σχέση με μεγάλες ανατροπές που μερικες φορές προκύπτουν από καταστροφές.(ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΩ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΓΥΑΛΙ ΚΑΡΦΙ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ)
΄Ομως η πρόθεσή τους είναι να υπηρετούν σιωπηρά και να θυσιάζουν την ζωή τους για το καλό των φτωχών και αδικημένων.(ΜΗΤΕΡΑ ΤΕΡΕΖΑ)(ΟΧΙ ΤΕΡΕΖΟΥΛΑ :shock: )

Η ζωή τους είναι απρόβλεπτη. Οι απροσδόκητες αλλαγές τους αναγκάζουν να προσαρμόζονται συνεχώς σε νέες συνθήκες. Αυτό δυσκολεύει τους φίλους και συγγενείς τους στο να τους κατανοήσουν και γι' αυτόν κυρίως τον λόγο, οι άλλοι τους παρεξηγούν.ΑΠ ΤΑ ΨΗΛΑ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΛΙΓΑ :!:

Εξαιτίας της μοναχικότητας, της σοβαρότητας, της έλλειψης ευθυμίας, της ανικανότητας εκτίμησης του χιούμορ και της δυσαρέσκειας την οποία επιδεικνύουν απέναντι στα αστεία, νιώθουν πολύ μόνοι στην καρδιά τους. Ο τρόπος ζωής τους, τους κάνει ακοινώνητους. ΄Εχουν λιγοστούς καλούς φίλους που μπορούν να ρίχνουν φευγαλέες ματιές στην αθωότητα και τρυφερότητα που κρύβουν βαθιά μέσα τους. Εξωτερικά είναι σκληροί, αλλά μέσα τους πολύ στοργικοί, αφοσιωμένοι και ευγενικοί άνθρωποι, που αντιμετωπίζουν κάθε είδους στερήσεις και δυσκολίες, προκειμένου να προστατέψουν τα συμφέροντα των φίλων τους. Υπερασπίζουν τους φίλους τους και τους σώζουν από διάφορες καταστάσεις, μπορούν όμως να γίνουν οι χειρότεροι εχθροί. ΄Οταν θυμώνουν αναστατώνεται το σύμπαν, κι ακόμα και το δυνατότερο άτομο μπορεί να τρέμει. :twisted: :twisted:

Δεν ησυχάζουν, αν δεν νικήσουν και δεν ταπεινώσουν τον εχθρό τους. :x Διατηρούν μέσα τους εχθρότητα μέχρι το τέλος της ζωής τους. :twisted: Περιμένουν υπομονετικά και επιτίθενται στους εχθρούς τους την κατάλληλη στιγμή. Δέχονται την ήττα με χαρά και αλλάζουν στρατηγική, όμως δεν ησυχάζουν μέχρις ότου πάρουν εκδίκηση. Είναι ακραίοι και φθάνουν στα άκρα, τόσο στην φιλία, όσο και στην έχθρα.(ΚΑΛΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΟΡΠΙΟ ΣΑΝ ΩΡΟΣΚΟΠΟ)(ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΛΩΣΩ ΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ :roll: :roll: :roll:

Δεν ικανοποιούνται με μικρές επιτυχίες.ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΙ ΑΛΛΟ
Στοχεύουν στις μεγάλες επιτυχίες και τιμες. Πιστεύουν πως η δουλειά είναι η προσφορά λατρείας τους και στοχεύουν σε μεγάλα πράγματα, σε οποιαδήποτε δουλειά ή επάγγελμα κάνουν. Μισούν την υποκρισία και την απάτη και οι ίδιοι είναι τίμιοι, πρακτικοί και έξυπνοι. Γίνονται σοφοί σε νεαρή ηλικία και έχουν την ικανότητα να κρίνουν τους άλλους. Νιώθουν διαφορετικά από τους άλλους και κάνουν πράγματα που απαγορεύονται από τον νόμο και την κοινωνία. Δεν πιστεύουν στα ήθη και τα έθιμα, κι έρχονται σε σύγκρουση με τις κοινωνικές ηθικές αξίες. Είναι υλιστές και η οικονομική τους σιγουριά είναι πρωτεύον γι' αυτούς. Παρ' όλα αυτά, όμως, δεν κυνηγούν το χρήμα. Αγαπουν την ιδεολογία τους. Μπορούν να κάνουν την οποιαδήποτε δουλεια, προκειμένου να κερδισουν χρήματα.
Επειτα μπορούν να ξοδέψουν και την τελευταία δεκάρα για τους άλλους, χωρίς κανένα ιδιοτελές κίνητρο ή προσδοκία ανταπόδοσης.ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΗΛΙΘΙΟΙ :?: :?:
΄Ομως, δεν μπορούν να ξοδέψουν για τον εαυτό τους ή τα μέλη της οικογένειάς τους. Μέχρι την ηλικία των 35 ετών δεν αποταμιεύουν καθόλου και περνούν αρκετές οικονομικές κρίσεις στην ζωή τους. ΄Ομως, μετά την ηλικά αυτή, μπορεί να έχουν τραπεζικους λογαριασμούς. ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΕΜΕΙΝΕ :roll: :roll:
Θ ΑΝΤΕΞΩ :?: :?:
Τους αρέσει πολύ να βλέπουν τον λογαριασμό τους να μεγαλώνει και ξοδεύουν χρήματα εύκολα. Προσπαθούν να ξεπεράσουν το συνεχή εσωτερικό διάλογο του νου τους και να διδαχτούν από τις απόκρυφες επιστήμες, τη θρησκεία, τη φιλοσογία, τον διαλογισμό κλπ. Παρότι δεν έχουν βαθύ και αληθινό ενδιαφέρον για την θρησκεία, φθάνουν και πάλι στα άκρα, επιτυγχάνοντας τα βαθύτερα στάδια του διαλογισμού, στην περίπτωση που έχουν σταθεί αρκετά τυχεροί, ώστε να έχουν λάβει καλή καθοδήγηση.
ΒΑΣΩ HELP I NEED SOMEBODY :!: :!: :!: NOT JUST ANYBODY :oops: 8) :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Κυρια κυρια και γω θελω :P :P :P :P

εγω 26 ο συζυγος 13 και η μικρη μας 23.....

thanks :!: kisses :!:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

της ανικανότητας εκτίμησης του χιούμορ και της δυσαρέσκειας την οποία επιδεικνύουν απέναντι στα αστεία, νιώθουν πολύ μόνοι στην καρδιά τους.
Αυτό, Μαργαρίτα μου, εδώ μέσα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!! Το έχεις αντιληφθεί πόσο γελάει ο ένας με τον άλλον ε? Γελοιοι γίναμε, αλλά ειμαστε χαρούμενοι, σε πείσμα των "σοβαρών" ε??

Γι' αυτό η καρδιά σου δεν θα νιώθει ποτέ μόνή, τουλάχιστον εδώ μέσα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τώρα εσύ είσαι 8, ο συζυγος 4, το μικρό σας 5. Μπορεις να διαβάσεις τις εξηγήσεις των αριθμών τους.

Θα σου γράψω όμως για την σχέση σας με τον σύντροφό σου.

Δηλαδή 8 με 4...περίμενε...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Συνδυασμός ψυχικών αριθμών 4 με 8

Ο αριθμός 8 είναι ένας ήρεμος, γαλήνιος και ειρηνικός αριθμός για τον 4. Και οι δύο αριθμοί είναι ζυγοί και στατικοί. ΄Ομως, το 4 είναι αριθμός ενεργός κι έτσι ο συνδυασμός του με το 8 δεν επιφέρει αδράνεια και παθητικοτητα. Και οι δύο αριθμοί είναι παράνομοι, ασυμβίβαστοι και επαναστάτες. Και οι δύο αριθμοί βοηθούν τους φτωχους και καταπονημένους. Αν ενδιαφέρονται για την πολιτική δημιουργούν μια ισχυρή αντιπολίτευση και μάχονται για τα ανθρώπινα δικαιώματα και την ελευθερία του ατόμου. Τα άτομα 8 είναι καλά για τα 4, ως προς την φιλία, την συνεργασία και τον γάμο. Η σχέση λειτουργεί πολύ καλύτερα αν το 8 είναι άντρας και το 4 γυναίκα. Το 8 παρέχει ασφάλεια, και το 4 μπορεί έτσι να αναπτύξει τις αρετές του. Ο αριθμός 8 είναι ξπολύ ισχύρός και όσοι επηρεάζονται από αυτόν κερδίζουν υλικά πλούτη και επιτυχίες στο β΄μισό της ζωής τους. Τα άτο΄μα 4 σημειώνουν επιτυχίες μόνο στο τελευταίο μέρος της ζωής τους. Στην αρχή, και οι δύο αριθμοί έχουν να αντιμετωπίσουν δυσκολίες, καθυστερήσεις, αντιθέσεις και σκληρούς αγώνες, όμως το τελευταίό τμήμα της ζωής τους είναι καλο. Τα άτομα 4 θα έπρεπε να επιλέξουν τα άτόμα 8 για φιλία, συνεργασία και σχέση. Πρέπει να αποφεύγουν την ημερομηνία 8, για συναντήσεις, όπως και τον αριθμό 8 για κατοικία, προκειμένου να αποφύγουν δυσκολίες και καθυστερησεις.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Η μοναξια καλη μου παιζει μαλλον σε προσωπικο επιπεδο.
παιρνω ακομα μια φορα το μαθημα οτι εγω τελικα ειμαι ο ανδρας της ζωης μου :roll: :roll: :roll: .

η πλακα ειναι οτι τα φτιαξαμε στις 16
αρραβωνιαστηκαμε στις 8
παντρευτηκαμε στις 4 :shock: :shock:
ειναι καρμικο το θεμα το αισθανομαι :roll: :roll: :roll:

ευχαριστω καλη μου για τον χρονο σου :!:
φιλακια
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αν το "άντρας" περιέχει ασφάλεια, σιγουριά, άφεση, δοτικοτητα, τότε δεν το βλέπω κακό να είσαι!

¨Οταν λέμε "ο άντρας της ζωής μου είμαι εγώ" όμως και δηλώνει απογοήτευση από τον αντρικό ρόλο, τότε χρειάζεται περαιτέρω διεργασία, γλυκειά μου Μαργαρίτα.

Ισορροπία σημαίνει δεν στηρίζομαι στον έναν άξονα, δέχομαι και δίνω, δύνατός και ευάλωτος, αφήνομαι και δρω.

:lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Εγώ πάλι, συνάγω το συμπέρασμα ότι όσους κι αν αλλάξεις, μια ζωή θα είναι σα να τα έχεις με τον ίδιο άντρα...
:roll: :roll: :roll:
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χαχαχα!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Γειά σου γλυκό μου 5νταράκι!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Έχω συνδιασμό αρηθμού πεπρωμένου 8 και ψυχικού αρηθμού 3. Τελικά ωραίο ακούγεται! :wink: Χιχιχι....
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ευτυχώς!!! :lol:

Το 3αράκι απαλύνει λίγο τα συμπτώματα... :lol:

αλλιώς... :shock: :shock:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ειρήνη
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 01 Δεκ 2007 4:06 pm
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ειρήνη »

Εγώ έχω ψυχικό αριθμό 2 και ο καλός μου 8.
Όταν διάβασα τους αριθμούς ξεχωριστά νόμιζα ότι μας γνωρίζεις προσωπικά και μας περιγράφεις κανονικά.

Με τον ονομαστικό αριθμό 1 που έχω το ψυχικό 2 τί παίζει?
Αφέσου σε αυτό που θέλει να συμβεί
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

angela_al έγραψε:Εγώ πάλι, συνάγω το συμπέρασμα ότι όσους κι αν αλλάξεις, μια ζωή θα είναι σα να τα έχεις με τον ίδιο άντρα...
:roll: :roll: :roll:
Συμφωνω απολυτως :
Εγώ πάλι, συνάγω το συμπέρασμα ότι όσες γυναικες κι αν αλλάξεις, μια ζωή θα είναι σα να τα έχεις με την ίδιο γυναικα . . .

Απιθανα λογια .. χαιρομαι που τα ακουσα Angela .... :-)
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

angela_al έγραψε:
Εγώ πάλι, συνάγω το συμπέρασμα ότι όσους κι αν αλλάξεις, μια ζωή θα είναι σα να τα έχεις με τον ίδιο άντρα...



Γι΄αυτό κι εγώ επιλέγω πια, σύμφωνα με την ψυχή...

Δεν είναι το ίδιο... :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Vaso έγραψε:
angela_al έγραψε:
Εγώ πάλι, συνάγω το συμπέρασμα ότι όσους κι αν αλλάξεις, μια ζωή θα είναι σα να τα έχεις με τον ίδιο άντρα...



Γι΄αυτό κι εγώ επιλέγω πια, σύμφωνα με την ψυχή...

Δεν είναι το ίδιο... :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:
ολε ολε ολε!!!! :D :D :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”