Ο Μυστικός αριθμός 11

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

' Ετσι λέγεται, Ευδαιμονία, αλλά τελικά κανείς δεν ξέρει ούτε καν τι σημαίνει νέα εποχή... :?

Τρελλαίνομαι, όταν, επειδή λέγεται κάτι, οι άλλοι τρέχουν...και κυρίως φοβούνται...

έτσι συμφωνώ με την Δώρα, ότι οι συχνότητες των αριθμών αγγίζουν τα προσωπικά ανοίγματα του καθενός μας και δεν είναι μαζική "απειλή" ή "ευλογία" αντίστοιχα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Βασω,
εχεις δικιο που με ρωτας τι εννοω με την λέξη βοήθεια. Δεν περιμενω κανενα σωτήρα απ εξω απο μενα, να μην παρεξηγηθω.
Απλα θα ηθελα αν καποιος ξερει κατι παραπανω να μου πει για την εμφανιση του 11. Σε μενα τουλαχιρτον εμφανιζεται επιτακτικα σαν κατι να ζηταει να κανω. Οσο κι αν εχω προσπαθησει δεν εχω κατανοησει ακριβως το τι ειναι αυτο.
Μεσα απο εναν διαλογισμο πηρα την απαντηση " να αναγνωρισεις οτι τι 1 δεν ειναι 1 αλλά 2"
Πιστεψα οτι η σημασια αυτων των λογων ήταν οτι οι αλλοι ειναι ο καθρεφτης μας την εκαστοτε στιγμη, και αρχισα να λειτουργω με αυτη την λογική.
Ομως η εμφανιση του 11 οχι μονο δεν σταματησε, αλλα αυξηθηκε ακομα πιο πολυ, με αντιστοιχη εμφανιση σωματικων προβληματων ανεξιχνιαστης αιτιας.
Δεν θα ενοχλούσα το φορουμ για μια ανοητη νευρωση ( αν ετσι νομιζουν καποιοι αναγνωστες). Ειλικρινα νομιζω οτι μου ζητιεται κατι πολυ πιο σημαντικο και αν δεν το κανω το τιμημα θα ειναι μεγαλο. Ψαχνω λοιπόν τι ειναι αυτο που μου ζητιέται μεσα απο την αριθμολογία.
Ευχαριστω ολους για την αγαπη σας και την ανταποδιδω με ολη μου την καρδια
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Δεν θα ενοχλούσα το φορουμ για μια ανοητη νευρωση ( αν ετσι νομιζουν καποιοι αναγνωστες).
Έμυ μου σε καμία περίπτωση δεν μας ενοχλείς....... >:d< >:d< >:d<

Μέσα σ' αυτό το "φόρουμ" ,το βάζω σε εισαγωγικά γιατί ποια το θεωρώ σαν οικογένεια, ο καθένας μας προσπαθεί να βοηθήσει τον άλλον όσο μπορεί καλύτερα. Γι αυτό μην νιώθεις άβολα και άσχημα. >:d< >:d<

Τώρα εγώ προσωπικά δεν ξέρω πολλά πράγματα για τον αριθμό 11 παρόλο που κι εμένα μου παρουσιάζεται κατά καιρούς απλώς τον καλοδέχομαι.

Αλλά νομίζω ότι είναι άνοιγμα πύλης για καλό. Το οποίο καλό τελικά είναι σχετικό.
Καλό κάνουν και οι φακές, αλλά στα παιδιά συνήθως δεν αρέσουν..
Καλό κανει κι ένα φάρμακο που είναι πικρό.... αλλά το πίνουμε για να μας βοηθήσει....

Φιλάκια πολλά κοριτσάκι. :* :*
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

emi έγραψε: Δεν θα ενοχλούσα το φορουμ για μια ανοητη νευρωση ( αν ετσι νομιζουν καποιοι αναγνωστες). Ειλικρινα νομιζω οτι μου ζητιεται κατι πολυ πιο σημαντικο και αν δεν το κανω το τιμημα θα ειναι μεγαλο.
Εμυ μου εχουν ενοχλησει για τελειως ηλιθια θεματα εδω στο φορουμ :D :D :D :D Οποτε σε καμμια περιπτωση να μην νοιωθεις οτι ενοχλεις για κατι που εσενα σε κανει να τρομοκρατεισαι :? :?
Αλλα δεν καταλαβαινω
Ποιος ειναι αυτος που σου ζηταει ?
Και αν εσυ δεν καταλαβεις τι ακριβως ζηταει εστω πως θα πληρωσεις για κατι το οποιο δεν αναγνωριζεις?
Και ποιο τιμημα ειναι αυτο το τοσο μεγαλο που καλεισαι να πληρωσεις ? :? @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Zefira,

σ ευχαριστω , καταλαβαινω πολυ καλα τι εννοεις. Γι αυτο και φοβαμαι. Γιατι πολλες φορες αυτο που το συμπαν θεωρει "καλο" για μας ειναι πολυ σκληρο για τα ανθρωπινα κριτηρια. Δεν ειμαι θεος ξερω τι μου ζητιεται κατα βαθος αλλα τρομαζω στην ιδεα να υπερβω τοσα πραγματα μονομιας. Γι αυτο ηθελα καποια παρηγορα λογια. Το να υπαρχουν ανθρωποι ομως που σε καταλαβαινουν ειναι κι αυτο μια παρηγορια.
Προσωπικα ποτε δεν καταλαβα εκεινους που με ευχολόγια περιμενουν τον ερχομο της 'Νεας Εποχης" ΟΙ προσωπικες μου επιγνωσεις και εμπειριες δεν με πληροφορουν για κατι τετοιο.
να εισαι καλα κι εσυ κοριτσακι ( εγηω ειμαι καποιας ηλικιας αλλα το "κοριτσακι" μου αρεσε
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Margot,

σ ευχαριστω για την αγαπη σου. Εισαι πολυ καλη.
Εχεις αγαπη. Και εχεις τα παντα.
Η ζωη χωρις αγαπη δεν εχει νοημα. Αρα εσυ εχεις το νοημα.
Κι εγω εδω μεσα βρισκομαι για να παρω κατ αρχην αγαπη.
Ανιδιοτελη, αδελφικη αγαπη. Απ αυτο πασχει ο κοσμος μας. Ολα τα άλλα ειδη "αγαπης" διατιθενται εν αφθονια αλλα δεν βοηθουν
Να εισαι καλα
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Γι αυτο και φοβαμαι.
Τι φοβασαι βρε κοριτσακι στο τωρα.......
Ασε την Νεα Εποχη :-? οταν ερθει .......
Τωρα Εμυ μου σημερα ...εσυ γιατι δεν εχεις αγαπη? και την ψαχνεις?και φοβασαι? :-? :-? :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

emi έγραψε:
σ ευχαριστω , καταλαβαινω πολυ καλα τι εννοεις. Γι αυτο και φοβαμαι. Γιατι πολλες φορες αυτο που το συμπαν θεωρει "καλο" για μας ειναι πολυ σκληρο για τα ανθρωπινα κριτηρια.
Εμυ μου καταρχας καλως ηρθες στην παρεα μας!!

Το συμπαν ειναι σοφο και να εισαι σιγουρη οτι μας δινει πραγματα αλλα και την δυναμη να τα αντεξουμε, επιπλεον δεν μας δινει τιποτα σαν τιμωρια, σε ολα αυτα οσο και να μην το θυμομαστε εχουμε συμφωνησει μαζι του ..
Ολα ειναι μερος της εξελιξης μας αρκει να τα παρατηρησουμε και να τα αποδεχτουμε..

@};- >:d<
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Λοιπόν, κατε με, το 11:11 συμβολίζει το πέρασμα της καινούριας ενεργειακά εποχής, που αργά η γρήγορα περνάμε όλη τελικά. Είναι μια πύλη που καλείσαι να περάσεις και να λάβεις με μεγάλη χαρά της ενέργειες της Νέας εποχής. Επειδή έχει ανέβει η συνείδηση τον ανθρώπων, ο πλανήτης έχει αλλάξει την δόνηση του. Όποτε μαζί του αλλάζουμε και εμείς. Το 11:11 δηλώνει αυτήν την αλλαγή.....
Αυτό σημαίνει οτι πρέπει να εμπιστεύεσαι περισσότερο τον εαυτό σου και να μην φοβάσαι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εμυ μου, κατά αρχήν να σε καλωσορίσω στην παρέα μας και να σε διαβεβαιώσω και εγώ με την σειρά μου, ότι εδώ μέσα μοιραζόμαστε κυρίως. ΄Αρα ούτε ενοχλείς, ούτε παρεξηγείσαι… :x :x :x :x

Στο θέμα που αναφέρεσαι, θα σου πω την δική μου εμπειρία, γιατί μια απλή άποψη δεν είναι ικανή να κατευνάσει τους φόβους σου.

΄Όταν αποφάσισα να βρω τον Εαυτό μου, αποφάσισα να κάνω ότι μου αναλογούσε σαν μερίδιο προσωπικού δρόμου, και να τον ακολουθήσω με αφοσίωση.
Τα όρια και τις παραμέτρους τις όριζα εγώ, γιατί αυτός ο δρόμος ήταν και είναι δική μου ευθύνη και δεν άφησα κανέναν εκτός από εμένα να βάλει ούτε ένα μικρό πετραδάκι, ώστε να σκοντάψω.

΄Όταν σκόνταφτα και έπεφτα είχα άμεση επαφή με το εμπόδιο που εγώ η ίδια είχα τοποθετήσει σ’ αυτόν τον δικό μου δρόμο και απλά δεν το έβλεπα…

Δεν ξέρω τι εννοείς «μου ζητιέται», αλλά επειδή έχω πολλά χρόνια επικοινωνία, θα ήθελα να σου πω ότι εμένα δεν μου έχει ζητηθεί τίποτα από κανέναν.

Πολλοί επίγειοι δάσκαλοι προσπάθησαν να μου ζητήσουν, ή να μεσολαβήσουν τάχα για να μου ζητηθεί από κάποια πνευματική οντότητα το οτιδήποτε, αλλά δεν «μάσησα»…

Οτιδήποτε ήταν να κάνω, το αναγνώριζα με πνευματική συνείδηση και μετά με την φυσική μου δράση το ολοκλήρωνα.

Ο αριθμός νιώθω, λίγη σημασία έχει για την πορεία σου…Και για την πορεία κάθε ανθρώπου….
Αυτό που είναι να κάνεις για τον Εαυτό σου, δεν μπορεί να επιβληθεί, ούτε να είναι δύσκολο, βαρύ και ακατόρθωτο, γιατί τότε απλά δεν έχεις κατανοήσει τον Εαυτό σου…

Η εμφάνιση σωματικών συμπτωμάτων έρχεται όταν τα ψυχικά μας πεδία, δηλαδή το συναισθηματικό κυρίως, είναι γεμάτα μπλοκαρίσματα και φόβους. Ποτέ μία ασθένεια δεν έρχεται σαν τιμωρία για κάτι που έκανες ή δεν έκανες, αλλά έρχεται γιατί ακριβώς δεν γνωρίζεις τον Εαυτό σου ολόκληρο και «παλεύεις» με το πνεύμα και την συνείδηση να ολοκληρώσεις την ζωή σου…

Μα η ζωή δεν ολοκληρώνεται παρά μόνο όταν την δεις ολόκληρη…
Ότι περιέχεις είναι δικό σου και δεν μπορείς να αφήσεις ένα μέρος του Εαυτού σου έξω, γιατί απλά φοβάσαι να το αγγίξεις.

Η αγάπη δεν είναι συναίσθημα, αλλά η γνώση του θεού…
Και ευχομαι να την βιώσεις μαζί του…

Ότι χρειαστείς, είμαστε όλοι εδώ για σένα… @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

H Doreen Virtue λεει οτι το 1(1)(1) ειναι μια "χρυση ευκαιρια" γιατι το συμπαν τραβαει φωτογραφια τις σκεψεις μας εκεινη τη στιγμη.
Ανοιγει μια πυλη εκεινη την ωρα οπου μπορουμε να ευχηθουμε τα παντα..
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Η δική μου αίσθηση Έμυ από αυτό του αντιμετωπίζεις είναι η εξής::

Εδώ και αρκετό καιρό έχεις νοιώσει την ανάγκη να κάνεις μια στροφή στην ζωή σου είτε σε επαγγελματικό είτε σε προσωπικό ή οικογενειακό επίπεδο.. Το ρίσκο της απόφασης πολλές φορές σε φοβίζει γιατί δεν γνωρίζεις τι θα συμβεί μετά...
Μέσα από μελέτη πληροφορήθηκες για το 11 ή 11:11 και ενδόμυχα έδωσες μια εντολή στον εαυτό σου να σου θυμίζει τις αλλαγές που επιθυμείς διακαώς να κάνεις και συνεχώς αναβάλλεις... η 1η εντολή είναι με την παρουσίαση του αριθμού 11 Όμως επειδή σίγουρα θα αγνούσες αυτό το σημάδι έδωσες εσυ η ίδια και μια 2η εντολή που εμφανίζεται με το σύμπτωμα στο φυσικό σώμα...
Κανένας εκτός από τον εαυτό σου γήινος ή εξωγήινος δεν μπορεί να σε αναγκάσει να πράξεις κάτι που εσύ δεν έχεις σχεδιάσει με τον εσωτερικό σου εαυτό....
Αντί να επικεντώνεσαι στην παρουσία του αριθμού αφουγκράσου αυτά που σου λένε τα σωματικά συμπτώματα... Πόνος στο λαιμό, στο στομάχι που...???Αν σκύψεις με ειλικρίνεια στο προβλημα σου τότε θα δεις ολοκάθερα τι επιθυμεί από σενα ο εαυτός σου.....
Στην αρχή θα είναι δύσκολο και οι αντιστάσεις μεγάλες γιατί όλη σου η προσωπικότητα θα ανθίσταται, ότι δεν μπορεί να είναι έτσι....
Θα σου παίζει παιχνίδια τύπου ....και αν έχω επιλεγεί από τους Δασκάλους ή άλλες κοσμικές οντότητες του γαλαξία για ένα συγκεκριμένο έργο??? ’φησε λοιπόν τον εαυτό σου να αφουγκραστεί σε πρώτη φάση και να εντοπίσει αυτό που αναζητά??? Μήπως με ένα πνευματικό ρόλο ζητά να βρεις την αναγνώριση ενδόμυχα που ίσως δεν έχεις βρεί σε κάποιο τομέα της ζωής σου???
Απλά σκέψεις!!!!!!
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Haridea,

εισαι πολυ κοντα στο πως νιωθω με οσα ειπες.
Πραγματι εχω απολυτη αναγκη για μια αλλαγη, και προσπαθω γι αυτην εδω και πολλα χρονια. Η πραγματικη μου αναγκη ειναι μια υγιης συντροφικη σχεση, αλλα αντι αυτου εχω εισπραξει εξαπατηση, πονο, προδοσια, ακομα και απειλη της ζωης μου.
Με ποναει πολυ η μοναξια και η εμφανιση του 11 εχει να κανει με αυτην την ελλειψη. Ομως για να κανω αυτην την αλλαγη χρειαζονται δυο. Δεν περναει μονο απο το δικο μου χερι. Και φυσικα μετα τα οσα μου συνεβησαν εχω γινει επιφυλακτικη και πολυ προσεκτικη στις επιλογες.
Σιγουρα τα σωματικα συμπτωματα αφορουν τον συσωρευμενο πονο απο οσα αρνητικα εχω εισπραξει.
Δεν ξερω αν εχω κανει καποια μυστικη συμφωνια με τον εσωτερο εαυτο μου αλλα πριν απο καθε τετοιο συμβαν ( προδοσιας, εξαπατησης κ.λ.π) η εμφανιση του αριθμου 11 ηταν χαρακτηριστικη.
Ναι τωρα πια εχω φτασει να κανω συνειρμους μολις βλεπω τον αριθμο, αλλα στην αρχη δεν ηταν ετσι.
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Έμυ μου κατάλαβα το πρόβλημα σου γιατί ακριβώς το έχω νοιώσει και εγώ... Ιδιοτέλεια,προδοσία και άλλα συναφή...
Όμως έβαλα το μαχαίρι πολύ βαθιά μέσα μου και αντιλήφθηκα, ότι προκαλούσα εγώ αυτές τις καταστάσεις γιατί δεν αγαπούσα τον εαυτό μου και ήθελα να τον τιμωρώ με κάποιο τρόπο...
Όταν γεμίσεις με τον αληθινό εαυτό Έμυ μου τότε δεν θα νοιώθεις μοναξιά. Όσο προσπαθείς να βρεις αυτή την αγάπη έξω από σένα τόσο θα βρίσκεσαι συνεχώς σε παρεμφερείς καταστάσεις που θα θέλουν να σου δείξουν κάτι... Η συντροφικότητα που όλοι ψάχνουμε και αναζητούμε, το άλλο μας μισό , είναι η πληρότης από το ένωμα αρσενικού και θηλυκού πόλου μέσα σου... Δεν είναι εύκολο ούτε υπάρχει μυστική συνταγή...Απλά αφουγκράσου τον εαυτό σου και αγάπησε τον πολύ για του αξίζει όλη η αγάπη του κόσμου...
Όσο για το 11 θα σου δώσω μια ερμηνεία κατά Πυθαγόρα:
10+1=11 Η παραπλάνηση, Μια μικρή μονάς ενάντια στην Μεγάλη Μονάδα...Η αντιδιαστολή ανοίγει 2 δρόμους στην μικρή μονάδα. Είτε να εξυψωθεί προς την αρμονία συνδεδεμένη με την Μεγάλη Μονάδα είτε να προσαρτηθεί στην διαίρεση... στην δυαδικότητα...
Όσο λοιπόν δεν στρέφεσαι προς την Μεγάλη μονάδα τόσο η μικρή μονάδα θα σε παραπλανεί
Καλή Δύναμη
Χρυσούλα
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Ναι Χρυσούλα,
εχει δικιο ο Πυθαγορας, εχω πια συνδεσει το 11 με την παραπλανηση. Και εχω μαθει να μην πεφτω πια στην παγιδα της. Το 11 με προειδοποιει καθε φορα που προκειται να κατεβω σε χαμηλοτερο επιπεδο και να παραπλανηθω κι ετσι μπορω πια και το αποτρεπω εγκαιρα. οσο για την αγαπη του εαυτου συμφωνω απολυτα. Η εμπειρια του 11 με εμαθε να βλεπω το καθρεφτισμα στις σχεσεις μου. Και ειδα ποσο χαμηλη αυτοεκτιμηση ειχα και ισως ακομα εχω.
Ξερεις αυτα τα πραγματα δεν λυνονται με το μαγικο ραβδακι, και πολλες φορες δεν αρκει η συνειδητοποιηση. Χρειαζεται συνεχης εγρηγορση και παραμονη σε υψηλο επιεπδο συνειδησης κι αυτο μερικες φορες κουραζει.
Εμαθα αποψε κατι πολυ ενδιαφερον. Την ερμηνεια του Πυθαγορα για το 11 στην οποια ειχα μονη μου καταληξει απο παρατηρηση των δικων μου σχετικων εμπειριων.
Σ ευχαριστω γι αυτο. Δεχνει οτι ειμαι σε καλο δρομο.
Εμυ

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”