Ο Μυστικός αριθμός 11

Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ANGELS ON EARTH έγραψε: ....το άτομο βιώνει και εκδηλώνει ότι πιο συγκρουσιακό υπάρχει επι γης! προκλητικές οι ενσαρκώσεις προς το τελος!εύκολα κάποιος χάνεται και θεωρώ ότι αντιμετωπίζει πολύ πιο μεγάλες προκλήσεις!
Είναι αλήθεια ότι οι φέροντες Κυρίαρχους αριθμούς έχουν μεγάλες εσωτερικές συγκρούσεις.....! (Χαρά στο κουράγιο τους....)
Και είναι επίσης αληθεια, ότι είναι εκείνοι που χάνονται πιο εύκολα... επιρεπείς σε ναρκωτικά, αλκοόλ, τζόγο.....κλπ.....!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Ήταν ανάγκη να βάλεις και το 7 ?????
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Εμ, γίνεται 7 χωρίς 1 ή 1 χωρίς 7???? :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ANGELS ON EARTH έγραψε:Εμ, γίνεται 7 χωρίς 1 ή 1 χωρίς 7???? :D
Ο συνδυασμός αυτών των δύο εν τω μεταξύ.....
17, 71 = 8 δηλώνει την κυριαρχία στην ύλη και την αφθονία

όταν βέβαια βιώνονται οι υψηλές τους δονήσεις.....! :wink: :wink:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

όταν βέβαια βιώνονται οι υψηλές τους δονήσεις.....! Wink Wink
Ναι καλέ μου εννοείται..."μόνο όταν βιώνονται στις υψηλές τους δονήσεις", γιατί αλλιώς θα είχα (με το συμπάθειο...) χ..τει στο τάληρο! :lol: :lol: :lol:
Namaste! (πανυγηρίζω τον εσωτερικό σου εκείνο τόπο, όπου και οι δυό μας είμαστε ένα!)

http://vickytoxotis.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Παραθέτω, μετά και απο το αίτημα της Εμυς, το προσωπικό μηνυμα που μου έστειλε για να υπάρχει καλύτερα στην διάθεση μιας ανοιχτής συζήτησης

η ίδια ακόμα όπως αναφέρει δυσκολευεται πρακτικά στην υποβολή θεμάτων στο φόρουμ

Φωτεινη,
κατ αρχην σ ευχαριστω για την ανταποκριση σου στο μηνυμα μου.
Δεν μου χρειλαζεται να διαβάσω πολλά πραγματα γυρω από τον αριθμο 11 γιατι ειμαι βαθειά μεταφυσικό άτομο εδω και πολλά χρόνια και άρα αρκετα΄ενήμερη.
Το πρόβλημά μου έιναι άμεσο κι αν θέλεις ζητάει επιτακτικά μιά αμεση αντιμετώπιση.
Η εμφάνιση του αριθμού συμπτίπτει πάντα με ακράια γεγονότα απο τα οποία απειλειται η ζωή μου.
Τον τελευταίο μήνα η εμφάνιση του αριθμου έχει πυκνωσει απιστευτα και μάλιστα έχει πάρει την μορφή του 111 η και 1111.
Είμαι φοβισμένη για το τι με περιμένει πάλι.
Δεν έιναι θέμα φιλολογίας αλλα αν κάποιος μπορεί να μου δώσει μιά άμεση βοήθεια για να αντιμετωπισω αυτή την μεγάλη πρόκληση.
Δεν ξέρω τι να κάνω. Ειμαι φοβισμένη. Πως να ανοίξω την Πύλη. Είμαι μόνη και οι πιέσεις τεράστιες.
με συγχωρεις που απευθυνθηκα πάλι σε σένα. Ισως θα επρεπε να το βάλω στο φόρουμ αλλα δεν ξέρω ακόμα πως γίνεται. Αν θέλεις βαλτο γιά μένα.
και πάλι σ ευχαριστω για το ενδιαφερον
Εμυ- Αρχιτεκτων μηχ. ετων 53- Αθηνα ( με εξειδικευση στην ψυχολογική αστρολογία)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τι σημαινει "βαθιά μεταφυσικό άτομο"???

Δεν καταλαβαίνω πως μπορούμε να βοηθήσουμε στην προσωπική εμπειρία της ΄Εμυς, αν το μόνο που γνωρίζουμε είναι ο τρόμος που της προκαλείται από τον αριθμό 1111.

Εμένα, πχ., μου συμβαίνει τόσο συχνά πια, που σταμάτησα και να το παρατηρώ...

Το "βαθιά μεταφυσικό άτομο" με προβληματίζει λίγο, γιατί αν ήταν έτσι, δεν θα φοβόταν το αόρατο, ούτε το μοιραίο...

Ευχαρίστως θα βοηθουσα την ΄Εμυ, αν κατανοούσα που χρειάζεται βοήθεια... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Είμαι φοβισμένη για το τι με περιμένει πάλι.
Βασουλα μηπως η ακρη του νηματος αρχιζει απο εδω?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι Γιαννάκη και γι' αυτό το εντόπισα...

Δεν συμφωνεί το "βαθιά μεταφυσικό άτομο" με τον φόβο...

αν και δεν καταλαβαίνω τον όρο "βαθιά μεταφυσικό άτομο", κάνω υποθέσεις ότι θα εννοεί η Εμυ, ότι ασχολείται με τα του πνεύματος και του θεού...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ίσως έχει συνδέσει αυτό τον αριθμό με κάτι ασχημο που συνέβει στο περιβάλον της ή την ίδια..
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχεις δικιο τωρα ειδα που εγραψες την λεξη τρομος!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το άσχημο δεν συμβαίνει αόριστα από κάποιον αόρατο...

αυτό προσπαθώ να καταλάβω...

δεν χρειάζεται να κάνω σενάρια όμως, καλύτερα να μας εξηγήσει η ίδια, τι φοβάται και τι περιμένει σαν βοήθεια... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

η προσέγγιση της Εμυς βασίστηκε σε ότι διάβασε στα πόστ για τον αριθμό 11

της πρότεινα να απευθυνθεί σε βιβλιογρφία και να ενημερωθεί και άλλο για τον αριθμό αυτό

πήρα αυτην την απάντηση εκτός των άλλων που και εμένα με προβληματισε Εμυ
Δεν μου χρειλαζεται να διαβάσω πολλά πραγματα γυρω από τον αριθμο 11 γιατι ειμαι βαθειά μεταφυσικό άτομο εδω και πολλά χρόνια και άρα αρκετα΄ενήμερη.
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

έχω και εγώ βιώσει την επαναληπτικότητα του αριθμού 11 πολλές φορές στην καθημερινότητά μου, πρακτικά ένιωσα το άνοιγμα βαθύτερων μονοπατιών για την χαρτογράφιση του εαυτού μου. Αυτό φέρνει και τις ανάλογες επιγνώσεις, δεν θα μπορούσα όμως να κατανοήσω με τίποτα τον συνδιασμό του τρόμου, του πανικού και του φόβου μεσα πο τη συχνότητα εμφάνισης ενός αριθμού!!
:-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Με λίγα λόγια λέγετε ότι το 11:11 είναι η πύλη της Νέας Εποχής.

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”