Ο Μυστικός αριθμός 11

Τινα
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 11:46 am

Δημοσίευση από Τινα »

Γεια σας και καλως σας βρηκα!!!

Διαβαζοντας το θεμα 11, εχω να κανω και εγω μερικες προσωπικες καταθεσεις.
Δεν ξερω τι ειναι παντως εμφανιστηκε πριν 2 χρονια περιπου στην ζωη μου και δεν ηξερα τιποτα γιαυτο.
Δεν τυχαινε απλα να το δω αλλα με εβαζε να το δω, δηλαδη μου επεβαλε.
Η περιπτωση ειναι σαν της Εμις περιπου , μονο που εγω δεν το φοβηθηκα αλλα μερικες φορες καπου στην μεση τσατιζομουν. Ελεγα αντε παλι τι θα γινει παλι.
Ηταν μια προηδοποιηση πριν γινει κατι . Η ζωη μου εχει ερθει τουμπα, εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια. Μυστικα βγηκαν στην επιφανεια , προδωσιες , ξεκαθαρισμα και αναθεωριση του εαυτου μου. Καποια στιγμη με χτυπησε η πραγματικοτητα κατακεφαλα . Τωρα το βλεπω (11) και γελαω και το μονο που λεω ειναι οτι ειναι να ερθει ας ειναι για καλο.
Παρολο που ακομα ειμαι πολυ χαμενη και πολυ αδυναμη ενεργειακα απο τα πολλα χτυπηματα. Κανοντας μια ανασκοπηση των τελευταιων 2 χρονων και χωρις να ξερω που θα καταληξω , ξερω οτι ειναι για καλο, επρεπε να γινει ασχετα οτι ποναει πολυ και οι μερες και νυχτες που περνας ειναι .....ειναι δεν περιγραφονται.
Τι αλλο παρατειρησα , οτι στην ζωη σου εκεινη την περιοδο ερχονται ατομα (και φευγουν αλλα) με σκοπο να σε βοηθησουν , ας πουμε σε αυτην την μεταβαση.
Τα ατομα που μπηκαν στην ζωη μου , μπηκαν τελειως με παροδοξο και μεταφυσικο τροπο και ειμαι πολυ χαρουμενη και ευγνωμων γιαυτα.
Ο ενας απο αυτους ομως , ηταν και ο ποιο καταλητικος στην ζωη μου (οπως λεει και η Ελλι), με πηρε απο το χερι , παρολο που ποτε δεν εχουμε συναντηθει και μου εδειξε πτυχες του εαυτου μου που δεν γνωριζα , με αφηνε να τις ανακαλυπτω , σπρωχνωντας με σιγα σιγα και ανακαλυψα πολλα για το εαυτο μου που δεν πιστευα οτι μπορουσα να κανω. (ειναι μεγαλη τιμη για εμενα που γνωρισα αυτο το ατομο) και ναι δεν ηταν - ειναι ευκολο
Ξερω οτι σαν αριθμος το 11 ειναι δυσκολος αλλα οχι για κακο απλως καθε τι που τελειωνει δεν μπορει να τελειωσει χωρις πονο, για να μεταβει στο επομενο επιπεδο.
Εχω ομως και παρατειρησει ανθρωπους (απο δημοσιευματα και διαφορα αλλα) που το 11 ηταν καταστροφικο γιαυτους, αλλα δεν εφταιγε ο αριθμος , απλως καποια στιγμη αρχισαν να μπλοκαρουν τον εαυτο τους και μην ξεροντας να ισορροπησουν τις αλλαγες εφερνε ασχημα αποτελεσματα μπορει και ακραια.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καλώς ήρθες Τίνα! >:d< >:d< >:d<

Η Ζωή μας, ανεξάρτητα από αριθμούς, είναι ένα "ταξίδι" συναντήσεων. Επειδή ο "συνηθισμένος" άνθρωπος επαναπαύεται σε οτι γνωρίζει για τον εαυτό του, είναι δηλαδή η δομή του μυαλού του κατ' αυτόν τον τρόπο φτιαγμένη, που χρειάζεται συνεχώς ωθήσεις για να μπει πιο βαθιά και να ανακαλύψει τον εσωτερικό του κόσμο, γι' αυτό χρειάζονται "συμβόλαια" των Ψυχών μας...

Ο πόνος για ότι τελειώνει είναι κι αυτό ένας όρος αυτών των "συμβολαίων"...Τελικά, αν το καλοεξετάσεις ώριμα, τίποτα δεν τελειώνει, αν μέσα σου έχεις αφήσει "χώρο" στην Αρχή...
Και από εκεί ξεκινά πάντα η Δύναμή μας!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
marialena
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2010 4:02 pm

Δημοσίευση από marialena »

Διάβαζα το πόστ και έμεινα με
το στόμα ανοιχτό όταν χτύπησε
η πόρτα άνοιξα και παρέλαβα
μια κλίση για δικαστήριο από
έναν άνθρωπο που είχα προσπαθήσει
να βοηθήσω μέσω της δουλειάς μου
στις 11 Απριλίου 2011.
Ομως εγώ θα εξακολουθώ να βοηθώ
όταν με χρειάζονται και ας χησιμοποιηθει
το 11 όσες φορές θέλει.
@};-
Έχεις τα πινέλα,. έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον Παράδεισο και μπες μέσα!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Μαριαλένα , όσο συνειδητοποιημένοι και να είμαστε, πάντα χρειάζεται να δινουμε σημασία στις προκλήσεις που έρχονται... @};- :x
Ομως εγώ θα εξακολουθώ να βοηθώ
όταν με χρειάζονται και ας χησιμοποιηθει
το 11 όσες φορές θέλει.
Μονο και μονο για να είμαστε και εσωτερικά 100% ακριβεις στις δηλώσεις που κάνουμε εξωτερικά! @};- :x >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
marialena
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2010 4:02 pm

Δημοσίευση από marialena »

Ναι Ντάνυ αυτό που έγραψα ήταν αυθόρμητο.
Θα προσπαθήσω να δω τι είναι αυτό που θέλει
να μου δείξει αυτό το γεγονός.
>:d< @};-
Έχεις τα πινέλα,. έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον Παράδεισο και μπες μέσα!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

>:d< >:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

marialena το avatar σου είναι υπέροχο! :-D
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Τινα
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 11:46 am

Δημοσίευση από Τινα »

Vaso έγραψε:καλώς ήρθες Τίνα! >:d< >:d< >:d<

Η Ζωή μας, ανεξάρτητα από αριθμούς, είναι ένα "ταξίδι" συναντήσεων. Επειδή ο "συνηθισμένος" άνθρωπος επαναπαύεται σε οτι γνωρίζει για τον εαυτό του, είναι δηλαδή η δομή του μυαλού του κατ' αυτόν τον τρόπο φτιαγμένη, που χρειάζεται συνεχώς ωθήσεις για να μπει πιο βαθιά και να ανακαλύψει τον εσωτερικό του κόσμο, γι' αυτό χρειάζονται "συμβόλαια" των Ψυχών μας...

Ο πόνος για ότι τελειώνει είναι κι αυτό ένας όρος αυτών των "συμβολαίων"...Τελικά, αν το καλοεξετάσεις ώριμα, τίποτα δεν τελειώνει, αν μέσα σου έχεις αφήσει "χώρο" στην Αρχή...
Και από εκεί ξεκινά πάντα η Δύναμή μας!

:x :x :x
Συμφωνω , μερικες φορες πιστευω οτι μονη μου προκαλεσα αυτη την αλλαγη........
Ειχε ερθει το τε ο καιρος που επρεπε να αλλαξω ορισμενα πραγματα γιατι εβλεπα οτι και με εκαναν δυστηχισμενη αλλα και βολεμενη ..... μου ειχε ερθει αυτη η σκεψη (οτι μαλλον μονη μου προκαλεσα τα γεγονοτα .... βεβαια με βοηθεια απο πανω) πριν απο λιγο καιρο που σκεπτομουν μια κουβεντα που ειχα με εναν απο τους ανθρωπους που με βοηθησαν πριν ξεκινησει ολο το θεμα αλλαγης......
Του ειχα πει οτι κατι πρεπει να κανω γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η κατασταση... και ποιο πολυ η κατασταση βολεματος ..... τελικα καταλαβα οτι ποιο πολυ μιλουσα στον εαυτο μου (εκεινη την ωρα μαλλον το πηρα αποφαση) παρα σε αυτον που ειχα απεναντι μου. Επρεπε να γινει μια αρχη , μια αλλαγη. Μετα τα πραγματα κυλισαν μονα τους, με πολλα 11αρια , προμυνηματα και την ζωη μου να ερχεται πανω κατω.

Τι εννοεις με αυτο ? "συμβόλαια" των Ψυχών μας...
Οτι εχουμε κανει συμβολαια πριν κατεβουμε ωστε να μην βολευτουμε?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τίνα μου, όλα εδώ στον Φυσικό κόσμο είναι "εργασία"...Η τελειοποίηση της προσωπικότητάς μας είναι η αρχική πρόθεση κάθε μετενσάρκωσης, ώστε να αναδυθεί συνειδητά η Φύση του Ανθρώπου, σε κάθε επίπεδο ύπαρξης του!

Η Ζωή εδώ έχει πράξεις και φαινόμενα, που μας διαχωρίζουν και μέσα και έξω...Αν μείνει κανείς σ' αυτά, θα "αντέχει" τις ανατροπές στην ζωή του, μέσα από την εμπειρία του...και η φυσική του ωριμότητα θα προκύπτει, πάντα, μοιραία από αυτήν την εμπειρία.

Το ζητούμενο όμως δεν είναι να περιμένεις να σε αλλάξει η εμπειρία της ζωής, αλλά να επέμβεις στον ψυχισμό σου και να ανατρέψεις συνειδητά, τον προγραμματισμό που σε κατατάσσει στο επίπεδο μόνό ενός φυσικού ανθρώπου, που προσπαθεί διαρκώς να γίνεται καλύτερος, μην γνωρίζοντας από την αρχή με τι να συγκρίνει αυτό το "καλύτερος"...

Σ' αυτήν την πορεία της εξέλιξής μας, οι άνθρωποι γύρω μας έχουν τον ρόλο τους...
Ο προδότης, ο φίλος, ο εραστής, ο δάσκαλος...όλοι δεν έρχονται στην ζωή μας μοιραία και τυχαία, αλλά για να μας οδηγήσουν στην Αλήθεια της Ζωής και στον Εαυτό μας!
Σε ένα άλλο επίπεδο της ύπαρξής μας, τα πάντα είναι ένα! Και αν αντιληφθείς αυτήν την ενότητα, τότε θα κατανοήσεις περισσότερο την έννοια των "συμβολαίων" που έχουμε μεταξύ μας, που αποσκοπούν στο να ανεβάσουμε την συνείδησή μας σε ένα υψηλότερο στάδιο εξέλιξης...

Ο καθένας στον χρόνο του...Γιατί εδώ στον Φυσικό κόσμο, ο χρόνος και ο χώρος έχουν εκείνη την σημασία που τους δίνουμε, ανάλογα με το τι "αντέχουμε"...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Τινα
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 11:46 am

Δημοσίευση από Τινα »

Vaso έγραψε:Τίνα μου, όλα εδώ στον Φυσικό κόσμο είναι "εργασία"...Η τελειοποίηση της προσωπικότητάς μας είναι η αρχική πρόθεση κάθε μετενσάρκωσης, ώστε να αναδυθεί συνειδητά η Φύση του Ανθρώπου, σε κάθε επίπεδο ύπαρξης του!

Η Ζωή εδώ έχει πράξεις και φαινόμενα, που μας διαχωρίζουν και μέσα και έξω...Αν μείνει κανείς σ' αυτά, θα "αντέχει" τις ανατροπές στην ζωή του, μέσα από την εμπειρία του...και η φυσική του ωριμότητα θα προκύπτει, πάντα, μοιραία από αυτήν την εμπειρία.

Το ζητούμενο όμως δεν είναι να περιμένεις να σε αλλάξει η εμπειρία της ζωής, αλλά να επέμβεις στον ψυχισμό σου και να ανατρέψεις συνειδητά, τον προγραμματισμό που σε κατατάσσει στο επίπεδο μόνό ενός φυσικού ανθρώπου, που προσπαθεί διαρκώς να γίνεται καλύτερος, μην γνωρίζοντας από την αρχή με τι να συγκρίνει αυτό το "καλύτερος"...

Σ' αυτήν την πορεία της εξέλιξής μας, οι άνθρωποι γύρω μας έχουν τον ρόλο τους...
Ο προδότης, ο φίλος, ο εραστής, ο δάσκαλος...όλοι δεν έρχονται στην ζωή μας μοιραία και τυχαία, αλλά για να μας οδηγήσουν στην Αλήθεια της Ζωής και στον Εαυτό μας!
Σε ένα άλλο επίπεδο της ύπαρξής μας, τα πάντα είναι ένα! Και αν αντιληφθείς αυτήν την ενότητα, τότε θα κατανοήσεις περισσότερο την έννοια των "συμβολαίων" που έχουμε μεταξύ μας, που αποσκοπούν στο να ανεβάσουμε την συνείδησή μας σε ένα υψηλότερο στάδιο εξέλιξης...

Ο καθένας στον χρόνο του...Γιατί εδώ στον Φυσικό κόσμο, ο χρόνος και ο χώρος έχουν εκείνη την σημασία που τους δίνουμε, ανάλογα με το τι "αντέχουμε"...

:x :x :x
Ο προδότης, ο φίλος, ο εραστής, ο δάσκαλος...όλοι δεν έρχονται στην ζωή μας μοιραία και τυχαία, αλλά για να μας οδηγήσουν στην Αλήθεια της Ζωής και στον Εαυτό μας!
Αυτο το εχω καταλαβει , ειδικα οταν με χτυπησε η πραγματικοτητα στο κεφαλι,,,,,,,, ενταξυ χρειαζεται να το εμπαιδωσω!!!!! Παντως ειναι και αυτος ο λογος που δεν μπορω να κρατησω κακιες ή μιση . Κατανωω πολυ καλα οτι αυτα που εγιναν και γινονται ειναι για την δικη μου εσωτερικη αλλαγη - αφυπνιση κτλ.... αλλα δεν ειναι και ευκολο.
Για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας , καθε φορα λοιπον πριν γινει κατι ο αριθμος 11 εκανε παρτι ηταν τοσο πολυ εντονο που αρχισαν να το παρατειρουν και οι γυρο μου :-D Αυτο σιγουρα δεν μπορουσα να το προκαλεσω μονη μου...μονο με βοηθεια απο ανωθεν και εχουν δειξει μεγαλη υπομονη μαζι μου :P.
Παντως κακα τα ψεματα οταν ανατρεπεται η ζωη σου και χρειαζεται να παρεις ριζικες αποφασεις και ανατρεπτικες δεν ειναι ευκολο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Παντως κακα τα ψεματα οταν ανατρεπεται η ζωη σου και χρειαζεται να παρεις ριζικες αποφασεις και ανατρεπτικες δεν ειναι ευκολο
Το θεωρώ πολύ πιο εύκολο, από το να συνεχίζεις το βόλεμα...

και είναι πάντα οι απορία μου, όταν μιλάω με τους ανθρώπους που νιώθουν άδεια την ζωή τους και χωρίς νόημα...Είναι μια μαζική συνήθεια αυτή, να θεωρούμε δύσκολο ότι η μάζα θεωρεί εύκολο...

Αν ξεφύγουμε απο τον προγραμματισμό της "ανατροπής", τότε δεν θα υπάρχει ζωή που πρέπει να ανατρέψεις, αλλά θα υπάρχει ο Κόσμος μέσα σου που θα πρέπει να Σε περιέχει...

Το μονο που χρειάζεται να καταλάβουμε είναι ότι η Ζωή δεν μπορεί να εμπειριωθεί ερήμην μας...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Τινα
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 11:46 am

Δημοσίευση από Τινα »

Το θεωρώ πολύ πιο εύκολο, από το να συνεχίζεις το βόλεμα...
Δεν το συζητω , συμφωνω , εξαλλου οταν εχεις βιωσει κατι τετοιο δεν μπορεις πια να μεινεις στο βολεμα , αυτο θα σε φαει ζωντανο γιατι ηδη εχεις δει.
Δεν ειναι ευκολη η ανατροπη αλλα καποια στιγμη και μετα βλεπεις τα μηνυματα και τα ακολουθεις και αυτα σε καθοδηγουν και το κανουν ποιο ευκολο.....ολα δηλαδη μπαινουν στον δρομο τους και η πλοκη ειναι ποιο ομαλη.
Άβαταρ μέλους
marialena
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2010 4:02 pm

Δημοσίευση από marialena »

Wisdom έγραψε:marialena το avatar σου είναι υπέροχο! :-D
Ευχαριστώ >:d<
(Μόλις το είδα μου θύμησε την πρώτη εικόνα
που ειδα ενώ διαλογζόμουν)
Έχεις τα πινέλα,. έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον Παράδεισο και μπες μέσα!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ομως εγώ θα εξακολουθώ να βοηθώ
όταν με χρειάζονται και ας χησιμοποιηθει
το 11 όσες φορές θέλει.
Μαριαλένα πως το συνδύασες αυτό?
Την βοήθεια με το δικαστήριο και τον αριθμό 11, θέλω να πω! :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Re: Ο Μυστικός αριθμός 11

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

11-11-11

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”