Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ελενάκι, στατιστικούλη, ευχαριστούμε! :cheers:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ελενάκι >:d< >:d< :dance:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Annoula »

Ελενάκι >:d< >:d< >:d<

όσο για το συγκρότημα, έχουμε αρκετές θέσεις για κλειστά μικρόφωνα, μη μου στεναχωριέστε :-D :-D :-D
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Alexandros »

ELEN M έγραψε:μέχρι στιγμής έχουμε


Τρίτη με 7 , 35%

Δευτέρα με 4 , 20%

Παρασκευή με 4 , 20%

Τετάρτη με 3 , 15%

Κυριακή με 2 , 10%

Πέμπτη και Σάββατο, μέχρι στιγμής κανείς

Εγώ γεννήθηκα Σάββατο!!!

Το Σάββατο είναι η μέρα του Κρόνου, του πλανήτη της υπευθυνότητας, που τη μεταδίδει σε όσους γεννήθηκαν με την επιρροή του. Παρόλο που έχουν μια συνήθως συγκαλυμμένη αλλά πολύ παθιάρικη πλευρά, οι «Σαββατογεννημένοι» τείνουν να παραμελούν την ευχάριστη και ανέμελη πλευρά της ζωής για χάρη των καθηκόντων και των υποχρεώσεών τους.
Είναι άτομα που δουλεύουν σκληρά, και στις σπουδές και στην καριέρα. Με την εξυπνάδα, τη συσσώρευση των γνώσεων και το οργανωτικό μυαλό τους, είναι επόμενο να οδηγηθούν στην επιτυχία. Παρόλα αυτά, η ζωή τους δεν μένει άδεια συναισθηματικά. Ό,τι δεν κυνηγούν εκείνοι έρχεται μόνο του στον δρόμο τους και η καλοτυχία τους στα ερωτικά, σε συνδυασμό με τη γοητεία τους, τους χαρίζει πλούσιες εμπειρίες.

:D :D :D :D
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Ελενακι :* :* :*
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

πωπωπω Αλεξ μου :))
τείνουν να παραμελούν την ευχάριστη και ανέμελη πλευρά της ζωής για χάρη των καθηκόντων και των υποχρεώσεών τους.
>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
xanthia
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2012 6:35 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από xanthia »

Εγώ Πέμπτη με το Δία :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Alexandros »

Vaso έγραψε:πωπωπω Αλεξ μου :))
τείνουν να παραμελούν την ευχάριστη και ανέμελη πλευρά της ζωής για χάρη των καθηκόντων και των υποχρεώσεών τους.
>:d< >:d< >:d< >:d<
Αυτό και αν δεν το έχω κάνει πράξη Βάσω… :))


2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση στο κείμενο… το ένα ήταν αυτό που σημειώνεις και το άλλο ήταν αυτό:
Ό,τι δεν κυνηγούν εκείνοι έρχεται μόνο του στον δρόμο τους
Για το πρώτο νιώθω αδυναμία και για το δεύτερο νιώθω βαθιά ευγνωμοσύνη…. O:-) :x @};-



@};-
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Αλεξ έγραψε:Για το πρώτο νιώθω αδυναμία και για το δεύτερο νιώθω βαθιά ευγνωμοσύνη….
Όμορφα Άλεξ μου...Έτσι γνωρίζεις ποιά ποιότητα έχεις δυνατή και ποιά χρειάζεται να δυναμώσεις...
Η Πίστη θα δυναμώσει και την Θέληση...


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Alexandros »

>:d< >:d< >:d< :x :x :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Εγώ Δευτέρα
και η Σελήνη δεν μ αφήνει :D
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Valia

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε: ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΤΕΤΑΡΤΗ

Η Τετάρτη είναι η μέρα του Ερμή και τα άτομα που γεννιούνται τότε, έχουν τάση να ζουν περισσότερο μέσα από την εκλογίκευση, παρά μέσα από το συναίσθημα. Ο ομώνυμος μυθολογικός θεός ήταν ο προστάτης των γραμμάτων, του εμπορίου αλλά και των …απατεωνιών.
Εκπροσωπούσε την εξυπνάδα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για καλό και για κακό. Όσοι λοιπόν γεννήθηκαν αυτή τη μέρα, έχουν ένα εξαιρετικά γόνιμο μυαλό που κατεβάζει ιδέες με ασύλληπτο ρυθμό. Ωστόσο βασίζονται τόσο πολύ στη λογική τους, που πολλές φορές μπορεί να δίνουν στους άλλους την αίσθηση ότι παίρνουν τις αποφάσεις τους με κυνικό και υπολογιστικό τρόπο. Οι ίδιοι πάλι, έχοντας τάση να σκέφτονται υπερβολικά, χάνουν την ανεμελιά και την απόλαυση της ζωής.
Τετάρτη, μεγάλη επιτυχία...πάει η ανεμελιά, πάει και η απόλαυση...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

L-) Εγώ Πέμπτη με τον τυχερό Δία! :lol: @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ηρθε και αλλη Πεμπτη για ενισχυση..
Η Πέμπτη έχει κυβερνήτη τον Δία, που μπορεί να χαρίσει σε όσους γεννήθηκαν στη μέρα του μια ζωή καλότυχη και πλούσια σε εμπειρίες, γνώσεις και ταξίδια. Όσοι δέχονται αυτή την επιρροή, είναι συνήθως γεμάτοι θέληση και ενεργητικότητα. Βάζουν στόχους και ξέρουν πώς να τους καταφέρουν, με σταθερότητα και υπευθυνότητα.
Δεν εγκαταλείπουν μέχρι να πετύχουν το ζητούμενο, όχι μόνο για τους ίδιους αλλά και για τα αγαπημένα τους πρόσωπα.
Είναι ευχάριστοι χαρακτήρες και γίνονται αγαπητοί στους άλλους για την ευθύτητα και την ειλικρίνειά τους. Τοποθετούν τις ανθρώπινες σχέσεις, και ιδίως στους δεσμούς της φιλίας, ψηλά στην κλίμακα των αξιών τους. Αγαπούν τα ζώα και τα σπορ. Και μάλιστα, πολλοί διάσημοι αθλητές έχουν γεννηθεί αυτή τη μέρα.
καλε πλακα μας κανει?????????? =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) ααααα μαλλον για αυτο προοριζομουν αλλα καπου στην πορεια το εχασα... =)) =)) =)) =)) =)) =))
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

το καλό που σου θέλω Μπεττούλα είναι να το ξαναβρεις

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”