ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Σύμφωνα με τον Γιοχάρι, τα γράμματα μεταφράζονται σε αριθμούς ως εξής:

(προσθέτουμε όνομα και επίθετο. Αν υπάρχουν δύο βαφτιστικά ονόματα, προσθέτουμε και τα δύο)

ελληνικά

1 = α, ι, ρ
2 = β, κ, σ
3 = γ, λ, τ
4 = δ, μ, υ
5 = ε, ν, φ
6 = θ, ξ, χ
7 = ζ, ο, ψ
8 = η, π, ω


και λατινικά

1 = a, i, j, q, y
2 = b, c, k, r
3 = g, l, s
4 = d, m, t
5 = n, e
6 = u, v, w, x
7 = o, z
8 = f, h, p


πάμε για τον ονομαστικό αριθμό Νο 1
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 15 Ιούλ 2007 10:43 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 1

Το 1 ως ονομαστικός αριθμός μπορεί να είνα ευνοϊκός. Η ανάμνηση των ανθρώπων με αυτόν τον ονομαστικό αριθμό μένει για πολύ καιρό. Ως ονομαστικός αριθμός το 1 από μόνο του δεν είναι ικανό να φέρει μεγάλη επιτυχία, αλλά αν βοηθιέται από έναν αριθμό πεπρωμένου 1, φέρνει μεγάλα οφέλη, δημοτικότητα, συνεργασία, φήμη και προσοχή.

Το ς ως ονομαστικος αριθμός διευκολύνει την πρόοδο σε όλους τους τομείς. Είναι πολυ καλό για συγγραφείς, ποιητές μουσικούς, ηθοποιούς, ηγέτες.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 2

Το 2 ως ονομαστικός αριθμός φέρνει ευγένεια και νεότητα. Η γαληνευτική δράσου του αριθμού αυτού κάνει αυτούς που τον έχουν ως ονομαστικο αριμό, λιτούς και γαληνιους. Εάν βρίσκεται σε αρμονία με τον αριθμό πεπρωμένου, ο ονομαστικός αριθμός βοηθάει στην απόκτηση καλής φήμης. ΄Ομως μπορεί να φέρει επιτυχίες σε τομείς όπως είναι η εισαγωγή εξαγωγή βοτάνων και οι εργασιες με βοτανοθεραπεία.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 3

Το 3 είναι καλός ως ονομαστικός αριθμός. Ο ονομαστικός αριθμός είναι σημαντικός για τις κοινωνικές σχέσεις.
Ο κόσμος αναγνωρίζει και θυμάται ένα άτόμο από το όνομά του.
Το 3 ως ονομαστικος αριθμός προσδίδει χιούμορ, δημοτικότητα και προθυμία για βοήθεια. Φέρνει καλή τύχη αν βρίσκεται σε αρμονία με τον αριθμό πεπρωμένου. Αν βρίσκεται σε αρμονία με τον ψυχικό αριθμό, φέρνει φήμη (οι άλλοι τους θυμούνται).
΄Οσοι έχουν ονομαστικο αριθμό 3 είναι θαρραλέοι, έμπιστοι, πειθαρχημένοι και ανεκτικοί.
Είναι καλοί αφηγητές και ομιλητές. Αν το 3 βρίσκεται σε αρμονία με τον ψυχικό αριθμό και τον αριθμό πεπρωμένου, προσδίδει ηγετικές ιδιότητες στο άτομο. Από την μια, φέρνει υψηλές θέσεις, και από την άλλη, οδηγεί σε καταστάσεις μέσα στις οποίες το άτομο έχει να παλέψει πολύ για τις ιδέες και τα ιδανικά του. Αποδεικνύονται επιτήδειο στο εμπόριο και ενεργούν σαν να έχουν απόλυτη πείρα σε όλους τους τομείς του.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Αν θυμάμαι καλά την άλγεβρά μου, έχω 3 ονομαστικό, 7 ψυχικό και 8 πεπρωμένου! Και θυμίζω Ζυγός με παρθένο.
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Προσθέτουμε όλους τους διψήφιους που προκύπτουνε μέχρι να φτάσουμε σε μονοψήφιο,σωστά?
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Θοδωρή μου, μέχρι το 9 πάει...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 4

Το 4 σε γενικές γραμμές δεν είναι καλός αριθμός. Κάνει το άτομο καχύποπτο, δεν δημιουργεί ευρύ κύκλο έμπιστων φίλων, ούτε φέρνει ευτυχία στον εργασιακό τομέα.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 5

Το 5 είναι καλό και ως ονομαστικός αριθμός. Κάνει το άτομο προοδευτικό, χαρούμενο, ζωντανό. Χαρίζει δημοτικότητα και θετικούς κραδασμούς. Αυτός ο ονομαστικός αριθμός είναι εξαιρετικά ωφέλιμος όταν και ο αριθμός του πεπρωμένου είναι 5. Τότε, φέρνει στο άτομο μεγάλη επιτυχία στον υλικο τομέα και φήμη.

Το 5 ως ονομαστικός αριθμός δεν είναι καλό για τα άτόμα με ψυχικό αριθμό ή αριθμό πεπρωμένου 2, 4, 7.
Ο αριθμός 2 γίνεται ακόμα πιο ασταθής με έναν ονομαστικό αριθμό 5. Με τον αριθμό 7 αποκτάται κακή φήμη. Και με τον αριθμό 4, το άτομο 4 αντιμετωπίζει όλο και πιο πολλές δυσκολίες, δεδομένου ότι το 5 είναι ο αριθμός της επικοινωνίας και το 4 δεν είναι επικοινωνιακό.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 6

Το 6 είναι πολύ κατάλληλος ονομαστικός αριθμός για ποιητές, καλλιτέχνες, μουσικούς και χορευτές. Κάνει το άτομο φιλικό και έτσι τα άτομα 6 είναι δημοφιλή και εύκολα αποδεκτά.
Αυτός ο ονομαστικός αριθμός είναι επίσης καλός για όσους ενδιαφέρονται για απόκρυφες επιστήμες. Μπορούν να αποκτήσουν μαγικές δυνάμεις.
Ο ονομαστικός αριθμός 6 κάνει το άτομο συνεργάσιμο, ευγενικό, συμπαθητικό, φιλόξενο, φιλεύσπλαγχνο, συναισθηματικό, κοινωνικο και λάτρη του κουτσομπολιού.
Ελκύονται εύκολα από την εσωτερική και εξωτερική ομορφιά και ως προς τους ανθρώπους και ως προς την φύση.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 7

Ο αριθμός 7 σε συζυγία με οποιονδήποτε ψυχικό αριθμό ή αριθμό πεπρωμένου, εκτός από το 1 και το 5, είναι ένας καλός ονομαστικός αριθμός. Αν ο ψυχικός αριθμός είναι ο ίδιος με τον ονομαστικο, αυτό βελτιώνει την ποιότητα του ψυχικού αριθμού και κάνει το άτομο πιο αποδεκτό, φιλικό, κοινωνικό. Αν ο ονομαστικός αριθμός είναι ίδιος με τον αριθμό πεπρωμένου, κάνει το άτομο πρωτοπόρο.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 8

Το 8 είναι καλός ως ονομαστικός αριθμός, μόνον όταν ο ψυχικός αριθμός ή ο αριθμός πεπρωμένου είναι 1, 3 και 6. Διαφορετικά φέρνει δυσκολίες, καθυστερήσεις και εμπόδια. Κάνει το άτομο μοναχικό και αντιπαθητικο στους φίλους και τους συγγενείς του. ΄Ομως ξόταν ο ψυχικος αριθμός ή ο αριθμός πεπρωμένου είναι 1, 3 ή 6, είναι δημοφιλείς, φιλικοί και γενικά αγαπητοί.
Η ως ένα σημείο απομόνωση τους βοηθάει να ξεφύγουν για λίγο από τα πλήθη που πάντα τους περιτριγυρίζουν. Φέρνει επιτυχία, όνομα και φήμη, παρότι έχει να αντιμετωπίσει δυσκολίες.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 9

Το 9 δεν είναι καλό ως ονομαστικός αριθμός για κάποιον με ψυχικό αριθμό ή αριθμό πεπρωμένου 9. Θα κάνει την επίδραση του Αρη πολύ ισχυρή και θα δημιουργήσέι προβλήματα στο γάμο.
Ομως το 9 είναι πολύ καλός ονομαστικός αριθμός για ξόσους έχουν ψυχικό αριθμό ή αριθμό πεπρωμένου 2,3 και 7. Για τα άτομα 6 δεν είναι ούτε καλός, ούτε κακός. Στα άτομα 2 φέρνει δύναμη, στα 3 καλή τύχη και στα 7 βοήθεια από παντού.
Ένας ονομαστικός αριθμός 9 κάνει το άτομο ειλικρινές,εκφραστικό, δημιουργικό και ανεξάρτητο. Δίνει ισχυρή θέληση και αποφασιστικότητα, καθώς και δύναμη και αντοχή στις στερήσεις και αντιθέσεις της ζωής. Κάνει το άτομο να δουλεύει σκληρά και δεν του αφήνει χρόνο να διασκεδάσει και να ξεκουραστεί. Φέρνει ανησυχία αλλά και δημιουργικότητα.
Χαρίζει μια περιπετειώδση και ρομαντικη φύση. Κάνει τους άντρες πιο αρρενωπούς και προσθέτει λάμψη και γοητεία στις γυναίκες. Είναι ευνοϊκός για όσους έχουν πνευματικές κλίσεις, τους κάνει να συναντούν αναγνωρισμένους πνευματικούς δασκάλους, ενορατικούς, ψυχοθεραπευτές. Μερικές φορές οι ίδιοι κατακτούν τα επίπεδα αυτά και γίνονται ονομάστοί για την διαίσθησή τους.
Το 9 δεν είναι καλός ονομαστικος αριθμός, για ξόσους έχουν ψυχικό αριθμό 4 ή 8.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εγώ ουφ!!! ευτυχώς 6!!

Από ότι βλέπω όλοι οι ονομαστικοί αριθμοί, πάσχουν λίγο ε???
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Χαχαχαχαχα ...

Μηπως επασχε λιγο αυτος που τους ωρισε αυτες τις ιδιοτητες ?
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”