ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αν μπορέσει η φίλη σου να μας εξηγήσει τι σημαίνει η λέξη "ευνουχίζω" για εκείνην, θα μπορέσουμε να της απαντήσουμε ακριβώς στην ερώτησή της!

Η λέξεις με τις οποίες εκφραζόμαστε έχουν έτσι κι αλλιώς την δονητική συχνότητα του κέντρου από το οποίο εκπορεύονται...

Αν λοιπόν τις εκφράσεις από ένα μπλοκαρισμένο κέντρο λαιμού έχουν άλλη σημασία από το να τις εκφράσεις με την καρδιά σου!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Αυτό που μου είπε είναι ότι τώρα πια όταν την αποκαλούν Μαράκι το δέχεται ως ότι ειναι μικρή,ανύμπορη και ανίκανη να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες.Ξεκινάει από τους γονείς της νομίζω :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι αλλά και Μαρία να την πεις, πάλι το θέμα της αυτο-εμπιστοσύνης υπάρχει!

άρα η λέξη θα την πειράξει ή όλο το οικοδόμημα που έχει κρύψει πίσω από το υποκοριστικό?

Ο ευνουχισμός της (αν υποθέσουμε πως με το υποκοριστικό ευνουχίζεται) προέρχεται από την έκφραση των άλλων, ή από την αυτο-απορριπτική της διάθεση?

δεν νομίζω ότι είναι απλά τα πράγματα...Οι δεσμεύσεις μας στις έννοιες που αυτές για εμάς εκφράζουν μιαν αλήθεια, είναι προς επεξεργασία και όχι οι ίδιες οι έννοιες καθεαυτές!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Έχω την αίσθηση ότι η διάθεση της είναι τέτοια :-(

Θα της τα μεταφέρω όλα αυτά με το νι και με το σίγμα :x

Ευχαριστούμε @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Anna έγραψε:με ψυχικό 4, πεπρωμένου 5 και ονομαστικό 3 θα ζήσω γιατρέ μου;;; :D :D :D
Καλέεεεεεε εξφενδονίστικα τώρα!! Πως ξέρουμε τον ψυχικό αριθμό μας και πως μαθαίνουμε τον αριθμό πεπρωμένου; Τι είναι αυτοί οι αριθμοί δηλαδή; Το ονομά μου πάντως έναι το νούμερο 7 .
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ναταλί έχει πληροφορίες στις προηγούμενες σελίδες του ποστ!! :D :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Αχ ναι καλέ....τα βρήκα!!! O:-) λοιπόν έχουμε και λέμε
Ονομαστικός 7
ψυχικός 9
Πεπρωμένου 8
Καλε τι λετε για όλα τα παραπάνω!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναταλί μου μπορείς να διαβάσεις και μόνη σου και να βγάλεις τα συμπεράσματά σου! :-D

Βασικά εμφανίζει, σύμφωνα με τους αριθμούς σου, ότι έχεις πολλές δυσκολίες, όμως με την εργασία μας όλα ανατρέπονται να το ξέρεις!
Η εξήγηση που δίνεται σε κάθε αριθμό είναι μια απλή ένδειξη και όχι καταλυτική...
Παρ' όλα αυτά έχω διακρίνει ότι στους περισσότερους εμφανίζει στοιχεία του χαρακτήρα τους, και των δυσκολιών που επέρχονται στην πορεία της ζωής, μέσα από αυτό που έχουν χτίσει σαν δόγμα!
΄Ετσι έχει κανείς μία ένδειξη στο που να στραφεί για να μετουσιώσει τις δυσκολίες σε εμπειρία εξέλιξης...



εδώ ο αριθμός πεπρωμένου

viewtopic.php?t=192&postdays=0&postorder=asc&start=30

εδώ ο ψυχικός αριθμός

viewtopic.php?t=65&start=0


:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Eυχαριστώ!!! :x @};- :*
Χριστούλη μου!!!!! Τώρα τα διάβασα και φρίκαρα η γυναίκα!!! Πολύ λίγα μπορώ να πω ότι με αφορούν!!! Κυρίως η μονιμη γκαντεμιά μου, μια γκαντεμιά που με κυνηγάει από κούνιας!! Εχω περάσει ακόμα και τον Μητσοτάκη σε αυτό το θέμα...... καθως και το ότι μου έχουνε κλέψει τόσες φορές το ποδήλατο που πλέον παίρνω από το σούπερ μάρκετ για να μην μου κοστίζει!! Αλλλά ευτυχώς μόνο ποδήλατο μου κλέψανε ως τώρα..... ούφφφφφφφφφφφφ!! Συγχίστηκα πάλι!!! Λέω να ρωτήσω τη μάνα μου αν θυμάται ποιά ωρα ακριβώς γεννήθηκα γιατί αν ήταν έστω οχι μεσανυχτα αλλά λίγο μετά.....γλιτώνω πολλούς μπελάδες!!!! Τότε ο ψυχικός μου θα είναι το 1 και πεπρωμένου το 9 αρά καλά θα είναι ρε γαμώτο ή τουλάχιστον κάτι καλύτερο από αυτό το χάλι!!!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Γιατί να περιμένουμε από την αριθμολογία να μας πει για τον εαυτό μας; Ή από τα ζώδια ή από οπουδήποτε αλλού εκτός από εμάς; Βλέπω μερικούς γνωστούς μου οι οποίοι προσκολλώνται τόσο έντονα σε αυτά και τα διαβάζουν με μανία, έχω ακούσει εκφράσεις όπως.. "ααα έχω και αυτό το χαρακτηριστικό" ενώ διάβαζε το άρθρο για το ζώδιο της.. η άποψη μου είναι ότι μπορείς να μάθεις πολύ ελάχιστα και πολύ μα πάρα πολύ γενικά πράγματα, τα οποία μπορεί να τα διακρίνει και μόνος του κάποιος που θέλει να τα δει. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κάποιος που θέλει να τα δει.
...και δεν μπορεί!!!!
είναι η απάντηση μου στην ερώτησή σου, Βασίλη μου!!

είναι πολυ πιο εύκολο να μας μαθαίνουμε μέσα από τους χαρακτηρισμούς των άλλων, παρά να μπούμε βαθιά μέσα μας να μαζέψουμε τα χαρακτηριστικά μας...Γιατί αν το κάνουμε, μετά δεν μας μένει παρά να τα "κάψουμε" στο πυρ του πνεύματος, για να εκδηλωθούμε αγνά...Αλλά αυτό είναι φοβιστικό...πέφτουν οι νοητικές άμυνες και βρίσκεσαι ή μπροστά στον θεό, ή μπροστά στον δαίμονα...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ανάλογα τι έχει να αντιμετωπίσει ο καθένας..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 06 Οκτ 2009 5:26 am

Δημοσίευση από vaggelis »

Όποιος θέλει μπορώ να του στείλω ένα προγγραματακι για να κάνει εύκολα της αριθμολογικες πράξεις O:-)
Όταν αγαπάς ζεις, όταν αγαπιέσαι αξίζεις, όταν αγαπάς και αγαπιέσαι αξίζει να ζεις.
Άβαταρ μέλους
miber
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 29 Απρ 2010 1:17 am
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από miber »

Αυτή την περίοδο διαβάζω το βιβλίο της Αριθμολογίας από Kay Lagerquist, Ph.D. & Lisa Lenar.

Είμαι σε διερευνητικό στάδιο. Σχετικά με τον ονομαστικό αριθμό λέει πως χρησιμοποιούμαι το όνομα + μεσαίο όνομα (αν υπάρχει) + το επώνυμο σύμφωνα με το επίσημο πιστοποιητικό γέννησης.

Θα ήθελα να ρωτήσω...το μεσαίο όνομα μπορεί να είναι το πατρικό; Είναι αναγκαίο στην αριθμολογία;

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”