Κυρίαρχοι αριθμοί (κατά Kay Lagerquist, Lisa Lenard)

Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

εντάξει πρέπει το άθροισμα να βγαίνει σε διπλό αριθμό ε?
ΝΑΙιιιιιιιιιιιιιιιιιι........!

Να προκύπτει στην πορεία της αναγωγής ένας διπλός ή ένας καρμικός....!

Είδες γιατί με δυσκολεύουν τά άλλα......? ε?
εγώ τους αριθμούς τους καταλαβαίνω καλύτερα...........!
χαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θυμάσαι κάτι για μαθηματικο μυαλό Βάσω μου....?

:cry: :cry: ο καθένας έχει τις δυσκολίες του!!

Γι' αυτό ερωτεύθηκα τον Πυθαγόρα...γιατί έχει κάτι που μου λείπει :oops:

προτιμώ όμως την γλώσσα της αγάπης ε? μου είναι πιο εύκολο :lol:

και έχω και όλους εσάς που μπορείτε... :wink:

μαθηματικά στο σχολείο, τα πέρναγα λόγω του "μέσου" μου!!!χαχαχαχαχα!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

προτιμώ όμως την γλώσσα της αγάπης ε? μου είναι πιο εύκολο
μπορώ να έχω προτίμηση στα μαθηματικάααααα.......μου είναι πιο εύκολο.........?χαχαχαχαχαχαχαχ :lol: :lol: :lol:

και τη γλώσσα της αγάπης να μου τη μεταφράζεις εσύ....?

φιλάκια πολλά πολλά.....
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Κυρίαρχος 11/2
Ο Πνευματικός Αγγελιοφόρος

Βρίσκεται σε ένα ταξίδι για να βρει τη δική του αληθεια (φώτιση) καθοδηγούμενος από πνευματικές εμπνεύσεις και στη συνέχεια να μεταφέρει αυτή τη φώτιση στους άλλους για να βοηθήσει στην ανύψση της πνευματικής συνείδησης του πλανήτη. Έχει γεννηθεί για να φέρει πνευματικές ενοράσεις (μηνύματα) στη Γη.

Λέξεις κλειδιά:
  • Πολύ έξυπνος, εμπνευσμένος, εξυψ΄νει την ανθρωπότητα, φέρνει φως στους άλλους, έχει νευρική ενέργεια, είναι οραματιστής, θέλει να είναι το επίκεντρο της προσοχής, αναζητά την πνευματική αλήθεια, ηγέτης, πνευματικός δάσκαλος, ειρηνοποιός, διαπραγματευτής, εξαιρετικά διασθητικός.
Αντίστοιχα ζώδια :
  • Τοξότης, Υδροχόος
Χρώματα :
  • Γυαλιστερό λευκό, ασημί, πλατινέ
Πολύτιμοι λίθοι:
  • Σεντέφι
Με τη δόνηση του 11/2 συνδέεται ο Φύλακας ’γγελος Ουριήλ, ο οποίος τους εξυψώνει και τους εμπνέει, οδηγώντας τους πίσω στην αλήθεια αποκαθστώντας την ισορροπία.

Αντιπροσωπεύουν την ατομικότητα, το πρωτοποριακό πνεύμα, την ηγεσία, τη μοναχικότητα και την ανεξαρτησία ενώ παράλληλα τα δένουν με την συντροφικότητα, το ομαδικό πνεύμα, την αρμονία και την ειρήνη.
Συχνά έχει εμπειρίες "αποκάλυψης" που πηγάζουν από τις εμπειρίες του και από την αναζήτηση για την αλήθεια γύρω από το μυστήριο των σχέσεων, των χρημάτων και της εργασίας.
Αν και συμμετέχουν στον έξω κόσμο, στην πραγματικότητα ζουν περισσότερο στον εσωτερικό κόσμο.

Ψυχική δοκιμασία:
Να μάθει να ζει τίμια και με ακεραιότητα. Να μάθει να υποτάσσεται ή να παραδίδεται στα ανώτερα ιδανικά.

Ανθρωπιστές μέχρι το κόκκαλο, μερικές φορές λόγω της έντονης έντασής τους και της υψηλής δόνησής τους "ηλεκτρίζουν" την ατμόσφαιρα.
Λόγω της αυξημένης τους διαίσθησης, αντιλαμβάνονται σε βάθος τις προσωπικές καταστάσεις καθώς και τα ευρύτερα θέματα του κόσμου. Είναι συχνά ο αριθμός των ατόμων με ψυχικές ικανότητες.

Η ανώτερη δόνηση:
Ηγέτες που εμπνέουν οπαδούς, αλλά μονο αν επιλέξουν να χρησιμοποιήσουν την κοσμική ή πνευματική τους γνώση μέσα από τις βαθιές διασθητικές τους ικανότητες (1+1) Αν επιλέξουν να ζουν στη χαμηλή δόνηση (2) θα βρίσκονται σε μια θέση υποστήριξης των άλλων, ρόλο όμως που δεν μπορεί να παίξει για πολύ.
Είναι ένα λαμπρό φως που φέρνει πνευματικό μήνυμα.

Η κατώτερη δόνηση:
Βαδίζει σε μια λεπτή διαχριστική γραμμή ανάμεσα στο μεγαλείο και την αυτοκαταστροφή. Είτε κυριεύεται από φόβους και φοβίες, είτε θα εξυψθεί στα ύψη του φωτός.
Η ανάπτηξή του θα εξαρτηθεί από το αν δεχθεί το ασυνήθιστο χάρισμα της διασθητικής κατανόησης και της πνευματικής αλήθειας. Πρέπει να ζει με την πίστη, γιατί έτσι μόνο θα κάνει ειρήνη με τον εαυτό του.....!

Διάσημοι 11/2:
Εμπνευσμένοι: Βόλφγκανγκ Αμαντέους Μότσαρντ, Λεονάρντο ντα Βίντσι, Ιούλιος Βερν, Αντόνιο Βιβάλντι
Ειρηνοποιοί: Τζέιμς Ερλ Κάρτερ, Ανγουάρ Σαντάτ
Στα φώτα της δημοσιότητας: Πριγκίπισσα Νταϊάνα, Πρίγκιπες Γουίλιαμ και Κάρολος, Τόνι Μπλέρ, Μπίλ Κλίντον, Ζακλίν Κένεντυ Ωνάση, Κάθριν Χέμπουρν
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Συγνώμη;;;;;;;;
Εκεί ανήκω και εγώ;;;;; :shock: :shock: :shock:

Μπράααααβοοο!!!!
8)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εκεί ανήκω και εγώ
Eμμανουέλα μου όλοι έχουμε στόχο και προορισμό.
Πλάνο για την πορεία μας, βασικό.

όλοι μα όλοι!!!

Ο πνευματικός προσανατολισμός "σκαλώνει" στην γήινη διαδρομή και αυτή είναι η πρόκλησή μας!!!

΄Ομως μέσα σε αυτόν τον στόχο, κάποιοι έχουν αποφασίσει να τελειώσουν με την 3η διάσταση...Απόφαση που τους οδηγεί έστω και μέσα από το σκοτάδι, να αναλάβουν τα ηνία του στόχου αυτού. Αλλοι τα καταφέρνουν, άλλοι θεωρούν στην πορεία ότι έχουν κάτι ακόμα να ολοκληρώσουν και δεν μπορούν.

Τίποτα δεν είναι προδιαγεγραμμένο, η ελεύθερη βούληση παίζει πάντα, εδώ στην 3η διάσταση!!!

Αν ο στόχος του Εαυτού είναι να εργαστεί σε ανώτερα πεδία, θα σε βοηθήσει να το αντιληφθείς με όποιο τρόπο!!!
Αν δεν κατανοήσεις έγκαιρα αυτήν την βοήθεια, τότε άντε πάλι...ένας νέος κύκλος ζωής...


Γι' αυτό ύπάρχει η "ανώτερη δόνηση" και η "κατώτερη δόνηση", γιατί υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσεις να ανεβεις στην δόνηση!!
Δεν είναι ντε και καλά ότι θα γίνει...

΄Εχει σημασία η διαδικασία της ανάληψης, για την οποία θα μιλήσουμε κάποια στιγμή.

Μέχρι στιγμής από ότι διάβασα, όλος αυτός ο στόχος σε σένα διευκολύνεται...Το αντιλαμβάνεσαι????

Την σκυτάλη τώρα την έχεις εσύ και μόνο!!! Τα εφόδια τα έχεις και τα παίρνεις καθημερινά!!!!!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Έτσι είναι Βάσω μου...
Έτσι ακριβώς....

:P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Και προς Θεού...Εμμανουέλα!!!

Μην το πάρεις σαν "βάρος" όλο αυτό!!

Να γιατί δεν συμφωνώ με αυτήν την κατηγοριοποίηση....

όπως και με τα παιδιά "ίντιγκο" και "κρυστάλλινα"!!!

Δεν είναι βάρος, είναι ελευθερία.

Συνήθως αρχίζουν οι άνθρωποι και αγωνιούν με τον σκοπό και τον στόχο τους...Και οι γονεις τους το ίδιο...

΄Ομως πίστεψέ με, δεν υπάρχει "πρέπει να..."
όλα γίνονται απλά...μόνο με αγάπη!!

Καμία αγωνία, κανένα βάρος, κανένας προβληματισμός...

΄Αλλωστε τις δυνατές αποφάσεις, δεν τις εμποδίζει κανένας γονιός, κανένα μικρούλη εγώ!!!
Αυτό σου το υπογράφω!!!

΄Ερχεται η στιγμή της απόφασης, που όμως θέλει πάρα πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ μεγάλο ΘΑΡΡΟΣ, ΑΦΟΣΙΩΣΗ, ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Γι' αυτό ύπάρχει η "ανώτερη δόνηση" και η "κατώτερη δόνηση", γιατί υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσεις να ανεβεις στην δόνηση!!
Δεν είναι ντε και καλά ότι θα γίνει...
Έτσι ακριβώς.........!
Είναι επιλογή μας αν θα βιώσουμε στην ανώτερη ή την κατώτερη δόνηση, ώστε να φτάσουμε στο στόχο μας.

Αν διαβάσεις στα γενικά, θα δεις ότι είναι σύνηθες οι άνθρωποι με κυρίαρχους αριθμούς, μη αντέχοντας τις δονήσεις, να καταφεύγουν σε κάθε είδους εξάρτηση.....!

Η αριθμολογία, απλά βοηθάει να αντιληφθούμε το σκοπό μας, ή τα καρμικά μας χρέη. Το αν μπορούμε να κάνουμε την υπέρβαση και να ζήσουμε στις υψηλές δονήσεις του πεπρωμένου μας, είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.
και θα συμφωνήσω με τη Βάσω.............:
΄Ερχεται η στιγμή της απόφασης, που όμως θέλει πάρα πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ μεγάλο ΘΑΡΡΟΣ, ΑΦΟΣΙΩΣΗ, ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ.
Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον το αναζητάμε.........και είναι σημαντικό βήμα.....! :) :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Η Εμμανουέλα ίσως να μην το έχει συνειδητοποιήσει.....!
Έρχονται όμως κάτι χαστούκια..........!!!!
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Η Εμμανουέλα ίσως να μην το έχει συνειδητοποιήσει.....!
Η Εμμανουέλα, προφανώς.........κάνει την πάπια........!
χαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Διότι έχει συνειδητοποιήσει πολλά περισσότερα........από πολλούς.
Τη βοηθά και η οικογένεια.........και το μυαλό της........!

’σε την τεμπελιά.......και δούλευε........! χεχεχεχεχεχεχε
:lol: :lol: :lol: :lol:

φιλάκια στα μαλλάκια
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σωστοοοοοοοοοοοο!!!

Αλλά και οι "πάπιες" κάποια στιγμή βουτάνε το κεφάλι τους Πέννη μου...Οπότε... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Αλλά και οι "πάπιες" κάποια στιγμή βουτάνε το κεφάλι τους Πέννη μου...Οπότε...
_________________
οπότε.......... Ζουζούνα........βγάλε το κεφάλι επάνω.......θα σκάσεις....!

σσσσσσσσσματσ :) :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Εικόνα


Μια βοήθεια στο παπάκι;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

υπάρχει αυτή η βοήθεια

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”