Κυρίαρχοι αριθμοί (κατά Kay Lagerquist, Lisa Lenard)

Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Κυρίαρχοι αριθμοί (κατά Kay Lagerquist, Lisa Lenard)

Δημοσίευση από Ichor »

Κυρίαρχοι αριθμοί

Γενικά

Πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι οι κυρίαρχοι αριθμοί δεν έιναι ένδειξη τελειότητας, ούτε έχουν μεγαλύτερη σημασία από τους άλλους αριθμούς. Όλοι οι άνθρωποι με Κυρίαρχους αριθμούς έχουν έλθει στη Γη για να μάθουν την κυριαρχία σε κάποιο τομέα και ταυτόχρονα να εκπληρώσουν μια συμφωνία βοήθειας της ανθρώπινης φυλής.
Όλοι οι κυρίαρχοι αριθμοί, αντιμετωπίζουν την πρόκληση να ζήσουν σύμφωνα με τις πνευματικές αρχές και την ανώτερη συνειδητότητα. Οι περισσότεροι θα ζήσουν πολυάριθμες δοκιμασίες και προκλήσεις σε μια προσπάθεια να αναπτύξουν της κυριαρχία τους.
Δεν είναι ασυνήθιστο να βρίσκεις αναμεσά τους, αλκοολικούς, τοξικομανείς ή άστεγους.
Μερικοί δυσκολεύονται πολύ να χειριστούν την ανώτερη δόνηση κι έχοντας τη δυνατότητα της ελεύθερης βούλησης επιλέγουν να μην αντιμετωπίσουν την παραπάνω πρόκληση.
’λλοι επιλέγουν να αδιαφορήσουν για το αρχικό τους συμβόλαιο, που ήταν να βοηθήσουν την ανθρώπινη φυλή. Αυτές οι επιλογές δημιουργούν καρμικό χρέος, καταστάσεις από τις οποίες δεν μπορούν να ξεφύγουν αλλά μόνο να τις αναβάλουν.....!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ichor την 02 Ιούλ 2007 11:24 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Ο κυρίαρχος 33/6
Κυρίαρχος της θεραπευτικής Ενέργειας μέσω της Αγάπης

Μια πολύ επιφανειακή περιγραφή του Κυρίαρχου Αριθμού 33 θα ήταν διαισθητικός, αλτρουιστής και ανιδιοτελής. Αυτός ο αριθμός βρίσκεται σε ένα διαρκές ταξίδι για να ανακαλύψει την ισχυρή θεραπευτική του ενέργεια μέσα από την ανοιχτή καρδιά και την χωρίς όρους αγάπη. Μέσα από την αγάπη και το προσωπικό παράδειγμα, ο 33/6 αφυπνίζει τους άλλους για να καταλάβουν πως να κάνουν τις πνευματικές αλήθειες να λιετουργήσουν στον υλικό κόσμο.

Λέξεις κλειδιά :
  • Οραματιστής, ευαίσθητος, ανιδιοτελής υπηρεσία, διακονία, αβατάρ, αλτρουισμός, φροντίδα, καλλιέργεια του πνεύματος, μυστικισμός, συμπόνια, τρυφερή καρδιά, συναισθηματικός, προστατευτικός, επιεικής.
Αντίστοιχα ζώδια :
  • Καρκίνος / Ιχθείς
Χρώματα :
  • Βαθύ γαλάζιο
Πολύτιμοι λίθοι :
  • Λαζούριο
Συνδέεται με τον Φύλακα ’γγελο Μιχαήλ, τον άγγελο της προστασίας, που είναι αφοσιωμένος στην προφύλαξη του πνευματικού πεπρωμένου κάθε ψυχής.

Για πολύ καιρό ο 33/6 θεωρούνταν ο υψηλότερος Κυρίαρχος Αριθμός, που αντιπροσωπεύει το ανώτατο δυνατό επίπεδο της ανθρώπινης συνειδητότητας. Γι' αυτό το λόγο, ο αριθμός 33 είχε χαρακτηριστεί σχεδόν θεϊκός και ονομαζόταν ο αριθμός αβατάρ.

Στην καθημερινή ζωή ο 33/6 είναι ο υπέρμαχος των αδικημένων που εκπέμπει συμπόνι, αγάπη και ενσυναίσθηση. Δίνει τον εαυτό του, προσφέρει ενθάρρυνση και ολόψηχη κατανόηση σε όλους όσους χρειάζονται βοήθεια. Επειδή είναι ευαίσθητοι και έχουν τρυφερή καρδιά, μπορεί εύκολα να παρασυρθούν από την απελπισία των άλλων, νιώθοντας μέχρι το μεδούλι της καρδιάς τους, το βαθύ πόνο του κόσμου.
Είναι υπερευαίσθητοι και μπορεί να υποφέρουν από την ολόψηχη ταύτισή τους με όσους έχουν ανάγκη.
Δεν είναι ασυνήθιστο να βρίσκονται αποκλεισμένοι σε καταστάσεις συνεξάρτησης.
Ο 33/6, όπως και όλοι οι Κυρίαρχοι αριθμοί, πρέπει να βρουν ισορροπία και αποστασιοποίηση (αλλά με μια νοοτροπία φροντίδας). Αυτά δεν είναι εύκολα μαθήματα για τον 33/6. Επειδή αποτελείται από δύο 3άρια, βιώνει τη συναισθηματική ένταση σε διπλάσια ένταση. Επιπλέον, έχοντας τον 6 (3+3) σαν ριζικό αριθμός, έχει το βάρος της αυτοεπιβεβλημένης ευθύνης για το καλό των άλλων.

Όσοι έχουν αυτό τον αριθμό, φροντίζουν συχνά για ηλικιωμένους ή για άτομα με ειδικές ανάγκες, ήπροσφέρουν κάποια υπηρεσία που ωφελεί την ανθρωπότητα.

Ανώτερη δόνηση:
Έχει ένα ειδικό χάρισμα να δουλεύει με ταπεινοφροσύνη και να μην επηρεάζεται από τη δύναμη που διαθέτει. Τα άτομα 33/6 βλέπουν κάτω από την επιφάνεια και αντιλαμβάνονται το καλό σε όλους τους ανθρώπους, ανεξάρτητα από χρώμα, φυλή ή δογμα.
Διαθέτουν δημιουργική, καλλιτεχνική ενέργεια και δεν είναι ασυνήθιστο να βλέπουμε ψυχαγωγούς με αριθμό 33/6. Εκφραστικοί και δραματικοί.

Κατώτερη δόνηση:
Η πρόκληση είναι να εστιάσουν στους στόχους και να μην μείνουν στην επιφάνεια ή να προσπαθούν να λύσουν όλα τα προβλήματα της ανθρωπότητας....!
Αυτος ο αριθμός έχει έρθει για μάθει να αποστασιοποιείται, να εκφράζει αγάπη και κατανόηση και να ανταπορκίνεται πρόθυμα στις ανάγκες των άλλων.
Αν θυμάται ότι "υπάρχει ένα παγκόσμιο σχέδιο", θα καταφέρει να μειώσει το στρες.
Δυσκολεύονται να διακρίνουν που πραγματικά χρειάζεται η βοήθειά τους. Πρέπει να μάθουν να ξεχωρίζουν τη φαντασία από τα γεγονότα και επίσης ότι δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους τους ανθρώπους....!

Ένα μέρος του μαθήματος που έχει να μάθει είναι : η καθαρή έκφραση των δικών του αναγκών και η προθυμία να αφήσει τους άλλους να αναλ΄βουν την ευθύνη για τη δική τους ζωή.....!
Η θυσία είναι πολύτιμη μόνο αν εξακολουθει να απομένει κάποιος "εαυτός" για να την κάνει.

Το μάθημα της θεραπείας με την αγάπη είναι να αγαπάς και να θεραπεύσεις πρώτα τον εαυτό σου, ώστε να μπορεί να υπηρετήσεις πραγματικά την ανθρωπότητα.....!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Σ ευχαριστω!!!!

Καθησες κι εγραψες τοσα πολλα ?
Να σου στειλω λιγο ρεικι στα δαχτυλακια ??????
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

papilia bellargus έγραψε:Σ ευχαριστω!!!!

Καθησες κι εγραψες τοσα πολλα ?
Να σου στειλω λιγο ρεικι στα δαχτυλακια ??????
καταρχήν..........χαρά μου........κι ας μην είμαι 33αράκι.....! :) :) :)
Το όνομα που με βάφτισαν ήταν 33/6, και το εξαφάνισαν από την ταυτότητά μου....!(τα παραποίησαν....για το καλό μου....!) :) :) :)

όσο για το ρέικι στα δακτυλάκια........ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ, ειδικά στο δεξί....! plsssssssssss :) :) :)

φιλάκια.......
καλό κουράγιο στους Κυρίαρχους .....!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Αποστολη εξετελεσθη
Οβερ.
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Mου γεννήθηκε μια απορία μολις.
Αυτοι οι ανθρωποι πως τα γνωριζουν αυτα?
Ειναι καποια παλια γνώση ?
Μονοι τους τα βρηκαν?
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Να ρωτήσω κάτι;;;;;;;;;;;; :roll:


Πως το βρίσκουμε αυτό;;;(η άσχετη)
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Όταν κάνεις αναγωγή στον μονοψήφιο.

προσθέτεις ημέρα και μήνα, μετά το έτος

πχ

18/01/1967 :
1+8 = 9
0+1 = 1
1+9+6+7 = 23

τώρα 9 + 1 + 23 = 33

ή 1+8+1+1+9+6+7 = 33

Ο ριζικός αριθμός εδώ είναι το 6. Προέρχεται όμως από το 33.

Θέλει αρκετή προσοχή η αναγωγή.........!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

’ρα εγώ είμαι....

1+4=5
0+2=2
1+9+8+4=22

5+2+22=29

εε;;;;

’ρα δεν έχω τίποτα στο 33,44 κλπ...... :cry:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν πολυκατάλαβα...

Τι σημαίνει 33/6?

33 είναι το άθροισμα της ημερομηνίας γέννησης?

Πέννη μου κάνε το καλό...

και εξήγα :roll:


Η αριθμολογια είναι ένα ατέλειωτο "χάος" γνωμών...

ή που θα μας τρελλάνουν...ή που θα βρούμε άκρες...


Ο Γιοχάρι. πχ. συνδυάζει όλους τους αριθμούς....

΄Εχει και εξήγηση για τον κάθε ένα...

όχι μόνο τους διπλούς (11, 22, 33 κλπ.), αλλά για τον κάθε διπλό!!

Θα τα γράψω κάποια στιγμή...

΄Ετσι έχεις έναν συνδυασμό από αριθμούς που σε αφορούν (ψυχικό, πεπρωμένου, ατομικό και ονόματος), που μέσα από αυτούς κατανοείς το εγώ σου καλύτερα.

Γιατί οι αριθμοί αναφέρονται στο "εγώ" μας. Στον χαρακτήρα μας.
Αν όμως διευρύνουμε την έννοια της ύπαρξης μας, τότε ο μόνος αριθμός που μας αντιπροσωπεύει είναι το ΕΝΑ!!!

Λέω εγώ τώρα... :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Έχεις αγάπη μου.....!

2+9 = 11.....! :) :)


πάμε να δούμε το 11 λοιπόν....! :) :)
χρωστά ρέικι στα δακτυλάκια.........χαχαχαχαχαχα
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Α, Πέννη μου, τώρα κατάλαβα...

Για δες λοιπόν και το 27!!!

ρέικι στα δαχτυλάκια???

Μα το ρωτάς????
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Α τώρα κατάλαβα καλύτερα, η ξανθιά (σσσσσσσσσσστττ μην μας αντιληφθούν)....

εντάξει πρέπει το άθροισμα να βγαίνει σε διπλό αριθμό ε?

:roll: :roll: :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13194
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Όχι μόνο στα δαχτυλάκια....στα ποδαράκια....στα ματάκια....και στο κεφάλι...(μέχρι να μου εξηγήσεις και να καταλάβω....θα έχεις ξημερώσει!!!!!!! :shock: :shock: )

Ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!
Γλυκό Πεννάκι....σμουατς!!!! :D
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Τι σημαίνει 33/6?
Σημαίνει ότι έχεις ριζικό αριθμό 6. ’ρα τις δονήσεις και τα χαρακτηριστικά του 6.
Επιπρόσθετα όμως σαν κυρίαρχος 33 πρέπει να κατακτήσεις την κυριαρχία στο 3.

Με 33/6 σημαίνει ότι έχεις τα εφόδια (την κατάκτηση της κυριαρχίας) του 3 εις διπλούν (Αυτοέκφραση, κέφι, ενθουσιασμό, αισιοδοξία)
τα οποία και πρέπει να χρησιμοποιήσεις για να φέρεις το 6 στη γη (δηλαδή την ανιδιοτελή αγάπη, μέσα από την φροντίδα, την οικογένεια, το καθήκον....)

τώρα καλύτερα...?

Θυμάσαι κάτι για μαθηματικο μυαλό Βάσω μου....? :lol: :lol: :lol:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”