AΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ

Deukalion
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 21 Ιουν 2008 4:21 am

Δημοσίευση από Deukalion »

5 Πεπρωμένου
6 Ψυχικος
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Vaso έγραψε:ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ 6
΄Οπως ειπώθηκε προηγουμένως, το 6 δεν είναι καλό ως αριθμός πεπρωμένου. Αυτό ισχύει ιδίως για τις γυναίκες. Το 6 στον αριθμό πεπρωμένόυ δημιουργεί πολλά σεξουαλιά προβλήματα για τα οποία δεν ευθύνεται εξ ολοκλήρου το άτομο.
Κάνει το άτόμο να έχει ανεπιθύμητες σεξουαλικές σχέσεις. ΄Οταν το 6 είναι ο ψυχικος αριθμός, η φυσική έλξη προς το αντίθετο φύλλο πηγάζει από τον ψυχικό κόσμο του ατόμου και είναι ισορροπημένη. ΄Οταν όμως τέτοια πράγματα συμβαίνουν τυχαία, σχεδόν χωρίς την θέληση του ατόμου, η φυσική σχέ΄ση φαίνεται να εξαναγκάζεται σαν από την μοίρα.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 6 έχουν όλες τις ανέσεις και την πολυτέλεια, χάρη στην τύχη τους. ΄Εχουν ό,τι θέλουν, όμως δεν μπορούν να βρουν κατάλληλο σύζυγο, εκτός κι αν παντρευτούν σε μικρή ηλικία.
Φροντίζουν τους φίλους και συγγενείς τους χωρίς δεύτερη σκέψη και δουλεύουν σκληρά γι' αυτό σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους.

Γίνονται πολύ ανεξάρτητοι, όμως παραμένουν κοινωνικοί.
Είναι καλοί συνομιλητές και αφηγητές. Ταξιδεύουν πολύ και διασκεδάζουν τη ζωή. Τους αρέσει το νόστιμο καλό φαγητό΄.

Τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 6 είναι περισσότερο συναισθηματικά, παρά λογικά και έχουν την τάση να αναπολούν το παρελθόν.
Δεν δέχονται να δεσμευονται και να υποχρεώνονται. Παραβαίνουν τους νόμους και δεν ακολουθούν τις παραδοσιακές θρησκείες. Ενδιαφέρονται για τις απόκρυφες επιστήμες, όπως είναι η αλχημεία, η μαγεία, η μαύρη μαγεία.

Είναι αξιόπιστοι, ειρηνόφιλοι, ρομαντικοί, μεθοδικοί στην δουλειά τους και καλοί διπλωμάτες. Προστατεύουν τα συμφέροντα της τάξης τους.
Τα χρήματα ξεγλιστρούν από τα χέρια τους. Είναι γενναιόδωροι και ξοδεύουν πολλά για να διασκεδάζουν συγγενείς και φίλους.

Τους αρέσει να συλλέγουν ωραία ρούχα, αρώματα, καλλυντικά, κοσμήματα και πολύτιμες πέτρες.

Παραμένουν ελκυστικοί, γοητευτικοί και νεανικοί μέχρι τα γεραμάτά τους. Ειδικά οι γυναίκες διατηρούν την ομορφιά τους για πολύ.
Δουλεύουν υπερβολικά και το παρακάνουν με την απόλαυση του σεξ. Είναι επιρρεπή στα αφροδίσια νοσήματα.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Βάσω δεν το θέλω το 6.....τίποτα καλό δεν έχει.....
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ??? :-(
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Κι εγώ το ίδιο είπα!! Σαν να με μουτζώσανε είναι οι αριθμοί μου!! Αλοιμονό μου αν μου συμβαίνουνε όλα αυτά!! Θα αυτοκτονήσω μόνο και μόνο για να ξανγεννηθώ άλλη μέρα και με άλλο όνομα...
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

KAI EΓΩ ΝΑΤΑΛΙΑ ΜΟΥ!!! :-( :-( :-(
πω πω μα τι κάναμε καλέ και είναι όλα έτσι???

απογοητεύτηκα...... :oops:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Βάσω δεν το θέλω το 6.....τίποτα καλό δεν έχει.....
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ???
Γιωτούλα μια χαρά καλέ είναι το 6!!!!για ξαναδιάβασε το!!! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Οταν το 6 είναι ο ψυχικος αριθμός, η φυσική έλξη προς το αντίθετο φύλλο πηγάζει από τον ψυχικό κόσμο του ατόμου και είναι ισορροπημένη. ΄Οταν όμως τέτοια πράγματα συμβαίνουν τυχαία, σχεδόν χωρίς την θέληση του ατόμου, η φυσική σχέ΄ση φαίνεται να εξαναγκάζεται σαν από την μοίρα.
Εδώ τα λέει όλα Γιώτα!!όταν φύγουν τα πράγματα απο το τυχαίο και προχωρήσουν σταδιακά προς το συνειδητό τότε όλα μπορούν να γίνουν!! :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

ANGELS ON EARTH έγραψε:
Οταν το 6 είναι ο ψυχικος αριθμός, η φυσική έλξη προς το αντίθετο φύλλο πηγάζει από τον ψυχικό κόσμο του ατόμου και είναι ισορροπημένη. ΄Οταν όμως τέτοια πράγματα συμβαίνουν τυχαία, σχεδόν χωρίς την θέληση του ατόμου, η φυσική σχέ΄ση φαίνεται να εξαναγκάζεται σαν από την μοίρα.
Εδώ τα λέει όλα Γιώτα!!όταν φύγουν τα πράγματα απο το τυχαίο και προχωρήσουν σταδιακά προς το συνειδητό τότε όλα μπορούν να γίνουν!! :x :x :x :x
αυτό δεν το πολύ-έχω καταλάβει να σου πώ την αλήθεια..... :oops: :oops: :oops:
πως ξεφεύγουν τα πράγματα από το τυχαίο??
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πως ξεφεύγουν τα πράγματα από το τυχαίο? :-?

μα όταν γίνεις εσύ συνειδητή και δεν αφήσεις τα πράγματα να γίνονται τυχαία. Οι επιλογές είναι πάντα δικές μας, Γιώτα μου, ακόμα και αν φαίνονται μοιραίες...

Η απόφασή μας να ζήσουμε ουσιαστικά, είναι μόνο δική μας! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Γλαύκη
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 11:41 am

Δημοσίευση από Γλαύκη »

βάσω καλημέρα!
τώρα ανακάλυψα την εν λόγω ενότητα :x !!!
να τολμήσω να ζητήσω κι εγώ μια μικρή βοήθεια/συμβουλή?!
3 με 3 είμαι (και ψυχικός και πεπρωμένου)...
όταν και αν έχεις λίγο χρόνο... :oops:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κοριτσάκι υπάρχουν οι εξηγήσεις μέσα εδώ στην ενότητα.
Θέλεις να σου τις βρω? :-?


viewtopic.php?t=192&start=0

viewtopic.php?t=65&start=0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 20 Ιούλ 2009 10:31 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ 3

Το 3 δεν είναι καλό ως αριθμός πεπρωμένου. Κάνει το άτομο να εργάζεται σκληρά, να υπερφορτώνει τον εαυτό του και να αποκτά στρες και εντάσεις. Επίσης δημιουργεί αταμία στη ζωή του. ΄Ομως τα άτομα με αριθμό πεπρωμένου 3 έχουν γερή κράση και είναι γεμάτα σθένος. ΄Ετσι μπορούν να αντέξουν απίστευτες πιέσεις.

Η αδυναμία τους για το σεξ τους φέρνει σε αντίθεση με τα άλλα μέλη της οικογένειας και οι πράξεις τους προκαλούν. ΄Όμως είναι τυχεροί και μπορούν να αποφύγουν την αντίθεση αυτή.
Η ανοιχτή και κριτική τους φύση τους δημιουργεί προβλήματα:
  • Οι φίλοι τους προδίδουν
    Δεν επωφελούνται απο τους αδερφούς τους
    Εχουν αποτυχίες στα ερωτικά τους και μερικες φορές αποκτούν κακή φήμη
    Ο εγωισμός τους εμποδίζει την ωρίμανση και την ανάπτυξή τους
    Οταν καυχιούνται, οι άλλοι απομακρύνονται
    Η περηφάνια τους τους κάνει να χάνουν πολλές ευκαιρίες για διάκριση
    Ο παραλογισμός τους τους δημιουργεί οικονομικές κρίσεις
Από την άλλη είναια τυχεροί και η τύχη τους σώζει από όλα τα προβλήματα και τα ατυχήματα. Τα χρήματα έρχονται στα χέρια τους όποτε τα χρειάζονται. ΄Ετσι είναι σε θέση να υλοποιήσουν τα όνειρά τους. Είναι γεννημένοι ηγέτες, ανεβαί΄νουν εύκολα στην πολιτικη και καταλαμβάνουν καλές θέσεις στην κυβέρνηση.

Αρχίζουν σαν συνηθισμένοι άνθρωποι και ανεβαίνουν στο ζενίθ της σταδιοδρομιας τους με σκληρή εργασία, καλή τύχη, μια καλά αναπτυγμένη αίσθηση υπευθυνότητας και συνειδητά σχέδια.

Αποφεύγουν τις φιλονικίες και μερικες φορές πρέπει να ξοδεύουν χρήματα από την τσέπη τους για να αποζημιώσουν ενοχλημένους φίλους ή μέλη της οικογένείας που έχουν πέσει θύματα των υπερενθουσιωδών τους σχεδίων ή της αλλαγής των σχεδίων τους την τελευταία στιγμή.

Τα άτομα αυτά είναι ευλογημένα να έχουν καλή οικογενειακή ζωή. Οι σύντροφοι τους τους στηρίζόυν και αναλαμβάνουν ευθύνες για το σπίτι, δίνοντάς τους έτσι χρόνο για να αφοσιωθούν σε καλές και ευσεβείς πράξεις. Οι σύντροφοί τους πρέπει να μοιραστούν και να εξυπηρετήσουν τους πολλούς φίλους και γνωστούς εκ των οποιων πολλοί είναι φτωχοί που χρειάζονται προστασία και βοήθεια.

΄Εχουν ζεστή καρδιά, είναι γενναιόδωροι, τίμιοι, έμπιστοι και πλουτίζουν μέσω της μαγνητικής τους προσωπικότητας και συμπεριφοράς.

Βρίσκουν φίλους και βοηθούς παντού.

Τους αρέσει να γίνονται ιερείς και να εκτελούν θρησκευτικά έργα. Τους αρέσει πολύ να ψέλνουν.
Τους αρέσει η αρχαία ιστορία και η πολιτική

Κερδίζουν από πολλές πηγές και μερικές φορές χρησιμοποιούν λαμνθασμένους τρόπους για να κερδίσουν χρήματα. ΄Ομως τα ξοδεύουν χωρίς τσιγκουνιά για άλλους και τα αξιοποιούν αγοράζοντας διαακοσμητικά χώρου και άλλα κομφόρ.

Είναι ευλογημένοι με δημιουργικότητα, καλη φαντασία, καλή διαίσθηση και ικανότητα σαφούς έκφρασης, προφορικής ή γραπτής. ΄Ομως δεν αποκτούν όνομα, φήμη και χρήματα νωρίς στην ζωή τους, τότε που το επιθυμούν περισσότερο. Αυτά τους έρχονται αργότερα, όταν έχουν ωριμάσει.

Τους αρέσουν τα νόστιμα φαγητά και το να έχουν ωραία σπίτια με όλες τις ανέσεις.
Κάνουν ύπνο βαθύ και δεν κοιμούνται πολύ
Πιστεύουν στην ειρήνη και στην ευτυχία για όλους.
Είναι πολύ κατάλληλοι για εκδόσεις, μπίζνες, ανώτερη εκπαίδέυση, έρευνα, ταξιδια και τουρισμό και εισαγωγές-εξαγωγές. Μπορούν επίσης να εργαστούν ως χρυσοχόοι ή δικηγόροι.
Μπορούν να διδάξουν φιλοσοφία, που είναι το αγαπημένο τους θεμα. Επίσης μπορούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους σε θρησκευτικές και φιλανθρωπικές οργανώσεις.
Vaso έγραψε:Από το βιβλίο "ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ" του ΧΑΡΙΣ ΓΙΟΧΑΡΙ (εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ)

Ξεκινώ με τον αριθμό 3

Ο ΔΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ 3

Ο Δίας είναι ο κυβερνήτης πλανήτης όσων έχουν γεννηθεί στις 3. 12, 21 και 30 οποιουδήποτε μήνα.

Ο Δίας είναι ένας γιγάντιαίος πλανήτης, αυτόφωτος, που ακτινοβολεί ενέργεια περισσότερη απ' όση λαμβάνει από τον ΄Ηλιο. Εξαιτίας του τεράστιου μεγέθους του, είναι ο βαρύτερος πλανήτης του ηλιακού μας συστήματος. Στα σανσκριτικα είναι γνωστός σαν γκουρού που σημαίνει βαρύς και "αυτός που απομακρύνει το σκοτάδι". Αυτό κάνει τον Δία διδάσκαλο των θεών (ντέβα-γκουρού), διδάσκαλο της δικαιοσύνης και της φώτισης. ΄Οπως οι γκουρού γίνονται καθρέφτες της ζωής των μαθητών τους, όντας αληθινοί διδάσκαλοι και βοηθοί, έτσι και ο Δίας βοηθά την πρόοδο και την διεύρυνση του οτιδήποτε αγγίζει.

Σύμφωνα με τις ινδουιστικες γραφές, ο Δίας είναι ο πλανήτης του κουργάγιου, της δύναμης, της σκληρής εργασίας, της ενέργειας, της γνώσης και του λογου.

ΨΥΧΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ 3
Το 3 είναι ο ψυχικός αριθμός όσων έχουν γεννηθεί στις 3, 12, 21 και 30 οποιουδήποτε μήνα

Ως μέλος του συνόλου των μονών αριθμών, το 3 είναι αριθμός δυναμικος. Κάνει το ά΄τομο ανεξάρτητο, θαρραλέο, δραστήριο, εργατικο, αξιόπιστο, δημοφιλές, πειθαρχημένο και αυτοπεποίθηση. ΄Εχει την τάση να εισάγει καινούργια πράγματα.

Τα άτομα με ψυχικό αριθμό 3 είναι φιλοδοξα, τους αρέσει να περνούν μπροστά στην ζωή. Θέλουν να κάνουν κάτι, ώστε να τους θυμούνται. Από την άποψη αυτή σκέφτονται πολυ το μέλλον.

Είναι η επιστήμονες της ζωής. Διοχετεύουν την ενέργειά τους στην ανακάλυψη πρακτικων λύσεων προκειμένου να κάνουν την ζωή πιο χρωματιστή, πιο χαρούμενη, πιο διασκεδαστική. ΄Εχουν μεγάλη επίγνωση της υπευθυνότητάς τους ως προς τον τομεα αυτό. ΄Εχουν καλή παρατηρητικότητα και λογική, και αγωνίζονται με νου ανοιχτό. ΄Εστι αποκτούν μια καλή κατανόηση της ζωής. Επειδή είναι ευφυείς συνομιλητές και μπορού΄ν να εκφραστούν καθαρά, είναι καλοι δάσκαλοι, σύμβουλοι, ομιλητές και συγγραφείς.

Είναι ανοιχτοί προς τις ιδέες τους και υιοθετούν εύκολα τα θετικά στοιχεία από όλες τις θρησκευτικές τεχνικές. Παρότι δεν συντάσσονται με κάποια καθιερωμένη θρησκεία, στην καρδιά τους είναι θρήσκοι. Πιστεύουν στην αλήθεια, στην πρακτική της εφαρμογή και στην ωραία της έκφραση μέσα στην ζωή.

Αγαπούν την επιτυχία και θέλουν να είναι επιτυχημένοι, ότι κι αν κάνουν.

Είανι εργατικοί καθ' όλη τη διάρκεια της ζωής τους και είναι συνεχώς απασχολημένοι με κατι. Ακόμα κι αν νιώθουν ότι θέλουν να ξεκουραστούν, είναι ανήσυχοι και δεν μπορούν να χαλαρώσουν.

Εκτελούν με επιτυχία όποια εργασία αναλάβουν και συνήθως φέρνουν σε πέρας οτιδήποτε αρχίσουν. Αυτό τους δίνει αυτοπεποίθηση που είναι το κλειδί της ζωής τους.

Είναι αληθινοί στα λόγια τους και τιμούν τις υποχρεώσεις τους. Αυτό τους κάνει αξιόπιστους.

Είναι τυχεροί στο όιτ παίρνουν αγάπη, στοργή, βοήθεια και καθοδήγηση από μεγαλύτερους και άτομα καταξιωμένα.

Εχουν γερή κράση, είναι υγιείς και γεμάτοι σθένος. Κάνουν φίλους εύκολα και έχουν μεγάλο κύκλο γνωριμιών.

Είναι πάντα αισιόδοξοι, δημιουργικοί, χαρούμενοι, εμπνευσμένοι και γεμάτοι χιούμορ.

Είναι πάντα περικυκλωμένοι από άτομα του αντίθετου φύλλου. Είναι επιλεκτικοί και κάνουν εκλεπτυσμένες σχέσεις που τους ωφελούν.

Μπορούν να έχουν σχέσεις με συντρόφους με ψυχικο αριθμό 1,3,6,9 ακόμα κι αν δεν παντρεύονται. ΄Ομως γενικά είναι αγνοί. Τιμούν τους όρκους του γάμου και είναι πιστοί στον σύντροφό τους, ακόμα και αν δεν τους σέβονται και τους φέρονται άσχήμα. Αγαπούν τα παιδιά τους και αναπτύσσουν ισχυρούς δεσμούς με την οικογένεια.

Βοηθούν την ανθρωπότητα, ακόμα και τους εχθρούς τους, όμως μόνον όταν τους ζητηθεί. Είναι αφοσιωμένοι σε κάθε καλή κίνηση και προσφέρουν την βοηθειά τους, χωρίς παζάρια.

Αγαπούν και ωφελούνται από τα ταξιδια.
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Αυτό θα πει συγχρονικότητα :D :D :D ^:)^ ^:)^ ^:)^
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιαννάκη...!!! :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Γλαύκη
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: 20 Μαρ 2009 11:41 am

Δημοσίευση από Γλαύκη »

ξέρω ξέρω! γιάννη ευχαριστώ! όχι βάσω έλεγα μόνο αν μπορούσες να μου πεις κάτι ως συνδυασμός των δύο! αν έχει κάποιο νόημα..
φυσικά και ανέτρεξα και τα έχω διαβάσει ήδη!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, κατάλαβα! μμμ..οκ! θα το κάνω μέσα στην μέρα! >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”