ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ ΜΟΤΙΒΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ ΜΟΤΙΒΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

Δημοσίευση από Madraoulas »

Εδω και 2 μηνες περιπου βλεπω συνεχεια επαναλαμβανομενα μοτιβα αριθμων (αριθμους αυτοκινητων, ωρα, στο ιντερνετ, στο κοντερ του αυτ/του) οπως:..1212...11:11...4747.....3333...9393.....22:22...κλπ..και αυτο συμβαινει καθημερινα 2-3 φορες

Τι εχετε να μου πειτε να ωστε να δωσω την προσοχη μου?..τι θελει να πει ο ποιητης?
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

στο κοντερ τι βλεπεις?
το 88?
ή παει και παραπανω? :D :D :D
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Και εμένα!!!
αυτό το 11:11 είναι μαγνήτης για εμένα....
σε ώρα , σε barcode , παντού.....

αλλά ο μεγάλος μου ακόλουθος σε αυτή την ζωή είναι το 13.....
όλες οι πινακίδες των αυτοκινήτων τελειώνουν σε 13 ή έχουν άθροισμα 13......σημαντικά συμβάντα στην ζωή μου έχουν γίνει ημερολογιακά την 13η του μηνός.....

να σημαίνει κάτι?
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Το 111 ή 11:11 είναι ένας αριθμός που με ακολουθεί πάνω από 20 χρόνια.

Τώρα τους τελευταίους μήνες έχω το 888 το 666 το 333.

Εξηγήσεις σε αυτούς τους συνδυασμούς αριθμών δίνει η Doreen Virtue στο βιβλίο Θεραπεία με τη βοήθεια των Αγγέλων στις τελευταίες σελίδες του βιβλίου.

Εκείνη λέει ότι είναι ένας τρόπος επικοινωνίας των Αγγέλων με εμάς, σαν να μας δίνουν μήνυμα.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Ζefira και εμένα το ίδιο....χρόνια το 11:11.....το βιβλίο το έχω διαβάσει αλλά και πάλι έμεινα με απορίες....

έμεινα με την εντύπωση ψάχνοντας και διαβάζοντας ότι πιο πολύ αυθυποβάλλω τον εαυτό μου και όλα γύρω μου εμφανίζοται με την συγκεκριμένη μορφή του αριθμού.....

όπως και το μάτι μου όταν κοιτάει την ωρα πέφτει πάντα στο 11:11 το πρωί.....

όταν είχε έρθει ο uri geller από περιέργεια πήγα σε ένα σεμιναριό του και μίλησε πολύ για το 11 ......ήθελε να δεί μετά ιδιαιτέρως τους ανθρώπους που "μαγνητίζονται" από το 11:11 αλλά και πάλι δεν προέκυψε τίποτα .......δεν καταλήξαμε σε συμπέρασμα και να σου πώ την αλήθεια εγώ δεν πείστηκα καθόλου από όλο αυτό.....

τώρα για ιδιαίτερη επικοινωνία με αγγέλους πάλι εγώ δεν έχω......
μόνο στα ονειρά μου.....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και εμένα μου συνέβη σε μια περίοδο της ζωής μου, όλα γύρω μου να είναι μέσα σ' ένα 11.11.

η πιστωτική μου κάρτα, η ώρα, ταμπέλες κλπ...΄Οπου έπεφτε το μάτι μου...

Πύλες λένε...

Δεν παρατήρησα τίποτα επί προσωπικού...

Την πύλη την ανοίγω μόνη μου και όχι κάποιος αριθμός!

Δεν πιστεύω τίποτα από αυτά! Γιατί επί του πρακτικού δεν βοηθάνε στην κατανόηση...

Από απόψεις άλλο τίποτα...επί του πρακτικού δεν έχω αντιληφθεί διαφοροποίηση της σημαντικοτητας...

΄Ετσι ούτε το αξιολογώ...Και από την στιγμή που σταμάτησα να το αξιολογώ, δεν εμφανίζεται πια τόσο συχνά...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Συμφωνώ απολύτως Βασούλα.... :-D

απλά κάποιες φορές γίνεται τόσο μα τόσο εκνευριστικό που αναρωτιέσαι......
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Κι όμως αρκετοί που ασχολούνται με Αγγέλους υποστηρίζουν ότι αυτά τα σετ αριθμών είναι κατά μία έννοια επικοινωνία.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α μπα!

Ζεφυράκι να είσαι σίγουρη ότι θα το είχα αντιληφθεί με την πρώτη...

Καμία επικοινωνία...τουλάχιστον δεν προέκυψε σε μένα με τους αριθμούς αυτούς!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Την πύλη την ανοίγω μόνη μου και όχι κάποιος αριθμός!

Δεν πιστεύω τίποτα από αυτά! Γιατί επί του πρακτικού δεν βοηθάνε στην κατανόηση...
Οι ’γγελοι πιστεύω ότι όταν ζητήσεις τη βοήθειά τους θα ψάξουν να βρουν τρόπο προσέγγισης, σύμφωνα με τις δυνατότητες του καθενός.

Μπορεί να προσπαθήσουν να επικοινωνήσουν μέσα από ένα τραγούδι, μέσα από όνειρο, από μια τυχαία συνάντηση, μέσα από φωτογραφία, από μια μυρωδιά, από μοτίβα αριθμών. Το να βρεις την πύλη μόνη σου είναι ένα μεγαλείο, όμως δεν έχουμε, τουλάχιστον στην αρχή όλοι μας τις ίδιες δυνατότητες. Γι αυτό ο τρόπος επικοινωνίας Τους ποικίλει.

Η Χαριτίνη Χριστάκου στο βιβλίο Αγγελική Καθοδήγηση αναφέρει στη σελίδα 113 ότι :
Οι ’γγελοι είπαν ότι οι αριθμοί είναι ένας πιο αρσενικά φιλικός τρόπος να παρακινήσουν τους άντρες να λύσουν το μυστήριο. Επειδή οι άντρες λειτουργούν διαφορετικά από τις γυναίκες, οι αριθμοί είναι ένας από τους εύκολους δρόμους για να κάνουν επαφή μαζί τους.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α όχι μάλλον με παρεξήγησες Ζεφυράκι...

Δεν υποβάθμισα την υποστηρικτική ενέργεια των πνευματικών όντων...Εγώ θα το έκανα?

Αλλά θεωρώ ότι η υποστήριξη σαν πληροφορία έχει και επεξηγηματική διαδικασία και δεν σε αφήνουν στην άγνοια να αναρωτιέσαι, δείχνοντάς σου απλά έναν αριθμό, που για σένα δεν έχει νόημα...

Αν χρειάζεται να δω κάτι μέσα από το 11.11. δεν θα με άφηναν στην άγνοια, απλά δείχνοντάς μου έναν αριθμό, αλλά θα υπήρχε και μια διαδικασία κατανόησης...Αυτό εννοούσα...

Βλεπω ότι πολλοί άνθρωποι θέλουν να κατανοήσουν αυτήν την συγχρονικότητα με τον συγκεκριμένο αριθμό, αλλά επειδή η πληροφορία είναι ελλιπής, πιστεύω μέσα μου ακράδαντα ότι δεν προέρχεται από πνευματικά όντα, αλλά από τον απλό ανθρώπινο νου, που επινοεί πνευματική δράση και κάνει σενάρια...

Ουδέποτε με άφησαν "αβοήθητη" να κοιτάζω μια πληροφορία με απορία. Πάντα υπήρχε συνέχιση με συνέπεια και αγάπη...
Αλλιώς τι νόημα έχει η υποστηρικτική τους ενέργεια?

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Eγω θα τοποθετηθω απο αλλη πλευρά...
Δενπαρατηρω αριθμους αυτο τι σημαίνει οτι οι Αγγελοι κι ολες οι οντοτητες δεν με βοηθαν;Μα αφου το βλεπω επι του πρακτικου.
Απλα πιστεύω οτι εντεχνως καμια πραγματα..."ενδυονται" για να γινουν πιιο...υπερβατικά,ακατανότητα και πάντα έξω απο μας.
Γιατι τα μηνυματα καθε ειδους δεν παραμενουν σε συμβολα αλλα γειωμενα στην ιδια την ζωή μας!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Ναι σφαιρούλα αυτό είναι να βρούμε τελικά τη χρυσή τομή.

Σίγουρα το ότι δεν βλέπουμε αριθμούς δε σημαίνει ότι οι ’γγελοι μας αγνοούν. Έχουν βρει άλλο τρόπο επικοινωνίας μαζί μας.

Όταν βλέπω τέτοια μοτίβα αριθμών κατά τη διάρκεια μιας σκέψης μου ξέρω ότι είναι μαζί μου εκείνη τη στιγμή. ;) ;)

Ότι μας κάνει να νιώθουμε ασφάλεια και σιγουριά είναι όμορφο.

Έχει συμβεί αρκετές φορές αντί για νούμερα να διαβάσω κάτι εδώ μέσα το οποίο να είναι απάντηση στις σκέψεις μου. :-D :-D

Καλοδεχούμενος όποιος τρόπος επικοινωνίας μαζί τους. :x :x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Με την εννοια Αγγελοι , χαρακτηρίζουμε μια αλλη συχνότητα δόνησης στην οποία οταν εμεις βρεθούμε , εχουμε μια πιο εντονη σύνδεση με το κοσμικό και ως εκ τουτου μια περισσότερη αντίληψη απο την συνηθισμένη που διαθέτει η σκέψη μας.

Τα ενεργειακά αυτά ''οντα'' ειναι εκει .....οπως ειναι και η θεότητα. Εμεις θα πρέπει να ''ανεβουμε'' προς αυτά με την προσωπική μας εργασία και την συνειδησιακή μας διευρυνση. Με την λέξη ''ανεβάινω'' εννοω ενα πιο λεπτοφυή και ανωτερο κραδασμό και οχι κατι που ειναι στον ουρανό η στο υπερεπέραν αφου η πνευματική ενεργεια διαποτίζει τα παντα οπου και να ειναι και στην διαφορα ταχύτητητας της αναγονται οι πολλαπλες εκφράσεις της.

Οταν οραματιζόμαστε μία ''ανοδο'' ...αυτο που ουσιαστικά κανουμε ειναι να δηλώνουμε την βούληση μας για αυτή την επαφή ετσι ωστε τα εγκεφαλικά μας κύμματα να εναρμονιστούν με τις συχνότητα των ''αγγέλων''. Γι αυτο χρειαζόμαστε συγκέντρωση και ικανότητα δημιουργικής φαντασίας.
Με τους αριθμούς τωρα τελευταία ασχολούμαι, πολυ περιφερικά μια και για να τους κατανοήσει κανεις πρεπει να εχει γνωσεις φυσικής και μαθηματικών .....που δεν.... :-(

Ομως απο οτι αντιλαμβανομαι εχουν χρησιμοιποιηθεί σαν κωδικοί εννοιων και δεν ειναι με κανενα τρόπο ''μαγικά'' που καλουν οντοτητες κλπ που ουτε καν γνωρίζουνε αυτες τις εννοιες και που δεν ''σκεπτονται'' οπως εμεις.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Νομίζω ότι έχω ακούσει το τραγούδι.. δεν περιγράφεται με λέξεις, δεν έχω ξανακούσει κάτι παρόμοιο. Ίσως να ήταν και της φαντασίας μου όμως.
Οι αριθμοί πάντως και τα μαθηματικά, είναι η έκφραση της λογικής, εξηγούν ένα κομμάτι του ορατού κόσμου πολύ καλά.. όταν ξεφεύγουμε από τις 3 διαστάσεις (γεωμετρία fractal, θεωρία χορδών κλπ) αρχίζουν και δίνουν παράξενα αποτελέσματα..ακατανόητα μέχρι στιγμής.
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”