Η μαγεία των πλανητών(φωτογραφίες)

nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Η μαγεία των πλανητών(φωτογραφίες)

Δημοσίευση από nikos »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Ένα ταξιδάκι στο σύμπαν! Φανταστείτε τον εαυτό σας κάπου στη Γη... πόσο μικρή δείχνει όταν τη βλέπεις σε σχέση με το Δία, το Σείριο, τον Αρκτούρο ?
Δεν μοιάζουν τόσο μικρά τα όποια προβλήματα? :wink: Κάντε ένα σύντομο διαλογισμό και ταξιδέψτε με τη φαντασία σας μέσα στη μαγευτική θάλασσα του σύμπαντος... Νιώστε τη μικρότητα και τη μεγαλοσύνη σας σε αυτό! :D (Για να βλέπω τα κεντράκια να ανοίγουν! :D :D :D )
Καλό "ταξίδι"! :D
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Α, Νίκο, πόσο συγκινητικό είναι να βλέπεις το μεγαλείο...

Είδα τον Σείριο...χαχαχα πόσο μικρός
Και η γη?
άφαντη, ασήμαντη, μα τόσο σημαντική, που μόνο εμείς το ξέρουμε...

Πως θα είναι άραγε μετά την ανάληψή της?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αχ ετσι νοιώθω,ετσι νοιώθω κι αυτο κάνω αυτό !!!!!!!!!Ευχαριστώ που μου το δινεις σε εικονα.Εγώ βλέπω απλά να ειμαι μεσα στο συμπαν κι οχι πανω στην Γη .....
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33533
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πω,πω Νίκο να είσαι καλά!Η εικόνα βοηθάει πολλές φορές να κάνουμε απίστευτες συνειδητοποιήσεις!!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Η αλήθεια είναι οτι το σύμπαν είναι απέραντο......εμείς είμαστε το 1/1.000.000 απο αυτά που υπάρχουν εκεί έξω....!!

Και είμαι σίγουρη οτι θα υπάρχουν κι άλλες μορφές ζωής....!!!Και άλλοι άνθρωποι,άλλα και άλλα πλάσματα!!!!!
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

εμείς είμαστε το 1/1.000.000 απο αυτά που υπάρχουν εκεί έξω....!!
Μάζευε λόγια... :lol:

Πες 1/1.000.000.000.000 (τρις) και κάτι σαν αρχίζεις να ξύνεις την επιφάνεια του θέματος... :shock:

Να θυμάστε όμως, ότι το μέγεθος δεν είναι πάντα το πιο σημαντικό στοιχείο... :wink:
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Είδα τον Σείριο...χαχαχα πόσο μικρός
Σε σχέση με μας Βάσω ο Σείριος είναι τεράστιος!. Με τον Αρκτούρο βέβαια... :roll:
Η εικόνα βοηθάει πολλές φορές να κάνουμε απίστευτες συνειδητοποιήσεις
Α, ναι συμφωνώ! Ξέρεις αν κοιτάξεις με τηλεσκόπιο τα αστέρια είναι μαγευτικό! ’σε που σου κάνει και ένα 6ο κέντρο περκέτι! :lol:
Το κακό είναι πως με τόσα φώτα που έχει η πόλη είναι δύσκολο να τα δεις αν έχεις ερασιτεχνικό όπως εγώ. Έχετε δοκιμάσει να δείτε τη Σελήνη με κυάλια? Εμπειρία! Αν καθήσετε αναπαυτικά και τη χαζεύετε είναι υπέροχα! Ειδικά η Πανσέληνος!
Και είμαι σίγουρη οτι θα υπάρχουν κι άλλες μορφές ζωής....!!!Και άλλοι άνθρωποι,άλλα και άλλα πλάσματα!!!!!
Έχω "δει" κάποια από αυτά και πιστεύω πως υπάρχουν. Πάντα το πίστευα και πριν έρθω σε επαφή. Το σύμπαν είναι πολύ μεγάλο για να είμαστε μόνο εμείς μέσα. :D
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Πάντα το πίστευα και πριν έρθω σε επαφή. Το σύμπαν είναι πολύ μεγάλο για να είμαστε μόνο εμείς μέσα.
Για αυτό είμαι σίγουρη εγώ.......τόσοι πλανήτες...με συνθήκες ζωής....δε μπορεί να μην υπάρχουν άλλες μορφές ζωής!!!

Και δεν είναι απαραίτητο να είναι πράσινοι με μεγάλο κεφάλι και πόδια χταποδιού.... :shock: ...

Θα υπάρχουν κι αυτά...αλλά οχι μόνο αυτά!!!!!

:wink:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εμμανουέλα πολλές μορφές ζωής, πάρα πολλές...

Είναι ανόητος όποιος πιστεύει ότι μόνο στην γη υπάρχει μορφή ζωής...

Δεν ξέρω αν είναι από "ύλη" και τι σημαίνει ύλη για τους άλλους γαλαξίες, πλανήτες, σημεία...

Πάντως από φως είναι σίγουρα... :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Το κακό είναι πως με τόσα φώτα που έχει η πόλη είναι δύσκολο να τα δεις αν έχεις ερασιτεχνικό όπως εγώ
Δεν ήξερα ότι ασχολήσε Νίκο.. τωρα μόλις διάβασα το post.. αν σου κάνουν έχω μερικα εξαρτήματα και φίλτρα να σου δωσω.. καθος και ενα η δυο βιβλία που έχουν πολύ ενδιαφέρον.. (αν καταφέρω να τα βρω...)
Η καλύτερη περίτωση να δεις την πανσέληνο με τηλεσκόπιο είναι να έχει ένα απαλό συνεφάκι μπροστα της.. για να αποροφά το πολύ φως.. ή να χρησιμοποιήσεις φίλτρα στο φακό... :wink:
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Ο Ανταρες σε ποιον αστερισμο βρισκεται? Δεν τονεξερω.
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Στου Σκορπιού. Η ζωδιακή του θέση είναι 9'4'' Τοξότη.

Ηλία σε ευχαριστώ, έχω κάποια φιλτράκια τέτοια καθώς και βιβλιαράκια, μην μπεις στον κόπο! :)
There is a difference between knowing the path and walking the path

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”