ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

της Λίλιαν Σίμου

Νέα Σελήνη στον Ζυγό με ανατροπές και αλλαγές


Εικόνα


Νέα Σελήνη μόλις μετά ένα χρονικό διάστημα που είχε ανακατατάξεις πρακτικές και αισθηματικές, παράλληλα με εκλείψεις.

Πολλά γεγονότα, άφησαν έντονα τα ίχνη τους και μας δημιούργησαν προσδοκίες που απογοήτευσαν.

Από τα τέλη Ιουλίου ως τα τέλη της προηγούμενης εβδομάδας, δεν ήταν εύκολο να έχουμε σαφή προσανατολισμό σε πολλούς τομείς της ζωής μας.

Πλέον ο ανάδρομος Ερμής ορθοδρόμησε, συμβαδίζει με τον Β. Δεσμό για μία ακόμη φορά στον Ζυγό. Ήρθε η στιγμή να προγραμματίσουμε τα μελλοντικά μας βήματα και μάλιστα τα βήματα των σχέσεων και των συνεργασιών. Καθώς οι τελευταίοι μήνες ανέδειξαν τα κενά και έπεσαν τα προσωπεία γύρω μας, σήμερα πλέον οφείλουμε να προχωρήσουμε μόνο με εκείνους που ταυτίζονται με τους στόχους και μπορούν να μας στηρίξουν και να συμπορευτούν με μας.

Ο Ερμής κυβερνά την Αφροδίτη, τον Άρη και τον Δία στην Παρθένο, επομένως το συναίσθημα και η δράση μπορούν στο εξής να εκφραστούν περισσότερο πληθωρικά και άνετα. Προσοχή θα χρειαστεί μόνο η αντίθεσή τους προς τον Ποσειδώνα. Δεν έχουμε εντελώς ξεπεράσει την ουτοπία ή τον κίνδυνο εξαπάτησης.

Η Νέα Σελήνη που συμβαίνει τα ξημερώματα της 13ης Οκτωβρίου, στις 3.07 πμ, στην 19η μοίρα 21΄ του Ζυγού, είναι το εφαλτήριο για να δώσουμε νέα τροπή στη ζωή μας μετά την δυσχέρεια των τελευταίων μηνών.

Εμπεριέχει όμως μία αντίθεση.

Ως προς το ζώδιο του Ζυγού, αναζητάμε ξανά την αρμονία στις σχέσεις μας. Έχει διασαλευτεί και έχουν κριθεί πολλές από αυτές. Καθώς ο Ζυγός αναφέρεται στην πρώτη εμπειρία προς την κοινωνικοποίησή μας, η Νέα Σελήνη προωθεί την προσωπική μας θέση στο άμεσο περιβάλλον μας. Άρα, αφορά κάθε σημαντική σχέση, προσωπική, συναδελφική, αλλά και κάθε συναλλαγή.

Η Νέα Σελήνη όμως δέχεται την αντίθεση του Ουρανού, σχηματίζοντας ένα ιδιαίτερα έντονο σκηνικό που αγγίζει τις ισορροπίες των σχέσεων κάθε είδους και τις μεταβάλλει.

Τα συναισθήματα είναι απαιτητικά, έντονα και υπερβολικά κάποιες φορές. Οι κοινωνικές σχέσεις αλλάζουν όμως μέσα από συγκρούσεις απρόβλεπτες, αναστατώνουν την ισορροπία και προκαλούν έκπληξη. Η συναισθηματική έκρηξη φέρνει μεταβολές, πάθη ή και τέλος στις σχέσεις που δεν έχουν γερό υπόβαθρο. Διαφορετικά, ανανεώνονται όσες είναι ισχυρές και ατόφιες…

Ο κυβερνήτης της Νέας Σελήνης, η Αφροδίτη, σε πτώση και αντίθεση προς τον Ποσειδώνα, σηματοδοτεί τις ευάλωτες ισορροπίες που προκύπτουν. Μία πλάνη, ένα όνειρο ανέφικτο, μία επίπλαστη εικόνα, προκαλούν κριτική, σχόλια και άγχος, δυσκολεύοντας την αρμονία. Ωστόσο, η εκτίμηση του ωραίου, του ποιοτικού, της αξίας, της αγάπης, της ομορφιάς, βοηθά στη μετάδοση συναισθημάτων και στην ένωση των ανθρώπων.

Η Αφροδίτη θα μπορούσε να είναι μέσω της εκλογίκευσης, μία αντίσταση στο ουτοπικό ή παραπλανητικό στοιχείο που προκαλεί την προσοχή μας.

Ας ευχηθούμε στο εξής, οι σχέσεις που μας ενδιαφέρουν να κρύβουν μόνο ευχάριστες εκπλήξεις και όσες ανατραπούν, να αφήσουν ελεύθερο το πεδίο, για να συναντήσουμε εκείνους που είναι κατάλληλοι για μας στον νέο αυτό κύκλο ζωής.


http://astrolife.gr/nea-selini-ston-zigo/" onclick="window.open(this.href);return false;





με τις υγείες μας παιδάκια :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Valia »

από το 2010 έχω φάει την ανατροπή και την αλλαγή με το κουτάλι :D :D :D λίγη πλήξη που και που δεν βλάπτει έχω να πω...Αν μου συμβεί κάτι, να ξέρετε σας αγαπώ :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Annoula »

άντε καλέ 8-} 8-} :-j :-j
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Τα άστρα φταίνε λοιπον; Μου ήρθε λίγο ουρανοκατέβατο όταν το διαβασα. Τοσο συγχρονικό; 8-}
Βρηκα πάντως ποιον θα κατηγορήσω. :D :D :D

Τα συναισθήματα είναι απαιτητικά, έντονα και υπερβολικά κάποιες φορές. Οι κοινωνικές σχέσεις αλλάζουν όμως μέσα από συγκρούσεις απρόβλεπτες, αναστατώνουν την ισορροπία και προκαλούν έκπληξη. Η συναισθηματική έκρηξη φέρνει μεταβολές, πάθη ή και τέλος στις σχέσεις που δεν έχουν γερό υπόβαθρο.
:-(
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Βικούλα »

πολυ ωραιο το αρθρο @};- >:d< >:d< >:d<
ευτυχωωως δεν παθαμε τιποτα :violin: @-) :)) :)) O:-)
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Stefanos »

:whistle: :whistle: :whistle:
Οκ και άντε τώρα να πω ότι το σύμπαν δεν μιλάει από παντού :shhh:
Με την φωνή σου βεβαίως βεβαίως @};- @};- @};-
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :x :x :x

<:-p
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Giotoula »

:x :x :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Annoula έγραψε:άντε καλέ 8-} 8-} :-j :-j
:D 8-} :o) <:-p
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:x :x :x <:-p
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από Μάνος »

:x :x :x
:o) :o) :o)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ

Δημοσίευση από JOANNA »

:x :x :x >:d<
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”