ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Valia

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:Πώς συμπεριφέρονται τα ζώδια μόλις τους πεις "Χωρίζουμε";;

ΤΑΥΡΟΣ

Στα πρώτα δευτερόλεπτα θα αναρωτηθείς αν ο Ταύρος σε άκουσε, γιατί δεν θα δεις καμιά αλλαγή στη στάση του ή στην έκφρασή του. Θα ανησυχήσεις κιόλας μήπως έπαθε κανένα εγκεφαλικό. Αλλά όχι. Σύντομα θα συνεχίσει αυτό που έκανε και το πολύ-πολύ να σου πει: « Έχουμε τίποτα έτοιμο για φαγητό ή να παραγγείλουμε απ' έξω; Παίζει και μια καλή ταινία στην τηλεόραση». Εδώ έχεις τη χρυσή ευκαιρία να κάνεις γαργάρα την πρότερη αναγγελία σου και να ξεχαστεί το θέμα. Αν παρόλα αυτά εσύ αφρόνως επιμένεις στο αίτημά σου, ετοιμάσου για την επόμενη αντίδραση που συνοψίζεται στη φράση: «Θες να φύγεις; Μόνο πάνω από το πτώμα μου».


ΖΥΓΟΣ

Για τον Ζυγό οι χωρισμοί είναι κάτι που δεν θα έπρεπε να υπάρχει, ακριβώς όπως η αδικία, η φτώχεια και οι κιτς ταπετσαρίες. Κι εφόσον υπάρχουν, ας τον φυλάει ο καλός Θεός να μην τους υφίσταται απροειδοποίητα και χωρίς τη θέλησή του. Αν λοιπόν του κάνεις ένα τέτοιο χουνέρι, θα σου τονίσει την τεράστια αχαριστία από μέρους σου, απέναντι στην καλή σου τύχη που τον έφερε στη ζωή σου για να σου την αναβαθμίσει. Δεν σε βοήθησε να διαλέξεις κουρτίνες για το σπίτι σου; Δεν σε πήγαινε στα καλύτερα μέρη; Δεν σου ανέβασε το καταβαραθρωμένο πολιτιστικό σου επίπεδο και την αξιοθρήνητη αισθητική σου; Και να εσύ πώς του το ανταποδίνεις.


myastro.gr
ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από eirini »

ΤΟΞΟΤΗΣ

Η πρώτη αντίδραση του Τοξότη κατά πάσα πιθανότητα θα είναι να ρωτήσει τον λόγο που τον χωρίζεις, αλλά μάλλον εκείνα που υποθέτει ότι αποτέλεσαν την αιτία είναι άσχετα με την πραγματικότητα. Αυτό όμως θα σου δώσει την ευκαιρία να μάθεις καινούργια πράγματα όπως, «Σε πείραξε η φάση που έγινε με τη γειτόνισσα; Έλα μωρέ, δεν ήταν κάτι σοβαρό και το κάναμε μόνο μια φορά». Ό,τι έχεις να πεις και να κανονίσεις σε σχέση με τον χωρισμό σας θα πρέπει να το κάνεις επί τόπου και χωρίς αναβολή, γιατί μετά δεν θα τον βρίσκεις στο τηλέφωνο. Θα έχει πάει εκδρομή στα κάστρα του Λίγηρα με τη γειτόνισσα.
όλα ειναι =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ΚΑΡΚΙΝΟΣ

Ο Καρκίνος θα σου ρίξει ένα βλέμμα που θα σου σπαράξει την καρδιά. Το κάτω χείλος του θα τρεμουλιάσει και τα μάτια του θα δακρύσουν, ενώ θα ψελλίζει: «Δεν μπορεί να το εννοείς. Τι θα απογίνεις χωρίς εμένα; Εδώ δεν μπορείς να φροντίσεις τον εαυτό σου στα στοιχειώδη... Ορίστε, τι έφαγες το μεσημέρι στη δουλειά; Πάλι βρομιές από το σουβλατζίδικο, έτσι; Γι' αυτό έχεις αρχίσει και παχαίνεις. Πρέπει να σου δίνω φαΐ από το σπίτι, ώστε να κάνεις καλή διατροφή... Μα τι λέω, Θεέ μου... Αφού εσύ με παρατάς... Μα δεν καταλαβαίνεις πως δεν κάνουμε ο ένας χωρίς τον άλλο; » And the Oscar goes to...
Πω, πω νομίζω ότι διαθέτω πολύ περισσότερο εγωισμό ( :-D ) από τον τυπικό καρκίνο!

Περισσότερο με εκφράζει ο ωροσκόπος μου:
Ο Κριός θα σε κοιτάξει πετρωμένος, γιατί ασφαλώς δεν το περίμενε εσύ να θέλεις να αφήσεις... ποιον; Εκείνον ;!!! Θα κατεβάσει το κεφάλι όχι φυσικά από ταπείνωση αλλά για να σε κουτουλήσει,


:D
Ο Λέων αρχικά θα σε κοιτάξει με έκπληξη σαν να έχεις ξαφνικά μεταμορφωθεί σε καγκουρό με μπλε ρίγες. Πώς γίνεται κάποιος, οποιοσδήποτε, να διανοηθεί να τον χωρίσει; Είσαι με τα καλά σου; Μέθυσες; Έχεις πάρει ληγμένα; Του κάνεις πλάκα;

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Κάποτε χώρισα με Λιοντάρι και τι μου είπε ρε παιδιά!!!
"Το μυαλό σου δεν είναι καθαρό! Κοίτα να ξεζαλιστείς και τα ξαναλέμε!"

Δεν το πιστεύω ααααααααααα=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από eirini »

:)) :)) :)) :)) :)) :))
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

=)) =)) =))
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:
Ο Καρκίνος θα σου ρίξει ένα βλέμμα που θα σου σπαράξει την καρδιά. Το κάτω χείλος του θα τρεμουλιάσει
το έκανα εικονα! :)) :)) :)) :)) :))
και εγω!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

=)) =)) =)) =))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από panos »

Γαματα ειναι :))
σε αυτο θα παρω μονο απ διδυμ γιατι απο οροσκοπο δεν το βλεπω (σκορπιος)
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Δημητρα :)) :)) :)) :)) :))
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Ενα κι ένα είναι !!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

ΠΑΡΘΕΝΟΣ

Όταν κάνεις την αναγγελία σου, μην περιμένεις ο Παρθένος να αρχίσει να σούρνεται στα πατώματα απειλώντας ότι θα φαρμακωθεί. Αντίθετα είναι ικανός να σου πει ότι τον βγάζεις από τη δύσκολη θέση να σε χωρίσει εκείνος πρώτος, που δεν το έκανε γιατί σε λυπόταν (σιγά τώρα...). Θα σου πει πόσο ανυπόφορος, ανοργάνωτος και ακατάστατος ήσουν και πόσο τον είχες κουράσει. Και άντε να τα μαζεύεις, γιατί έχει δουλειές, να αποστειρώσει οποιαδήποτε επιφάνεια ή αντικείμενο άγγιξες και να πετάξει στον δρόμο οτιδήποτε θα αφήσεις πίσω σου. Μπορεί να νιώσεις ανακούφιση για το πόσο εύκολο ήταν τελικά, αλλά και μια απογοήτευση θα την πάρεις. Μα τόση αδιαφορία πια;
ααααααααααααααααααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) ενα απλο και παγωμενο "οκ" ειναι αρκετο σε συνδυασμο με το βλεμμα που σκοτωνει, μετα τα μαζευει και φευγει γιατι δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο και πραγματικα καλυτερα που εφυγε μετα απο αυτο που ειπε... με εχω εικονα στο παρελθον :D :D :D :D :D
ολα ειναι ενα κι ενα =)) =)) =)) =))
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από elenaki »

Ο Λέων αρχικά θα σε κοιτάξει με έκπληξη σαν να έχεις ξαφνικά μεταμορφωθεί σε καγκουρό με μπλε ρίγες. Πώς γίνεται κάποιος, οποιοσδήποτε, να διανοηθεί να τον χωρίσει; Είσαι με τα καλά σου; Μέθυσες; Έχεις πάρει ληγμένα; Του κάνεις πλάκα;
Καλε φημες!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
ΠΑΡΘΕΝΟΣ

Όταν κάνεις την αναγγελία σου, μην περιμένεις ο Παρθένος να αρχίσει να σούρνεται στα πατώματα απειλώντας ότι θα φαρμακωθεί. Αντίθετα είναι ικανός να σου πει ότι τον βγάζεις από τη δύσκολη θέση να σε χωρίσει εκείνος πρώτος, που δεν το έκανε γιατί σε λυπόταν (σιγά τώρα...). Θα σου πει πόσο ανυπόφορος, ανοργάνωτος και ακατάστατος ήσουν και πόσο τον είχες κουράσει. Και άντε να τα μαζεύεις, γιατί έχει δουλειές, να αποστειρώσει οποιαδήποτε επιφάνεια ή αντικείμενο άγγιξες και να πετάξει στον δρόμο οτιδήποτε θα αφήσεις πίσω σου. Μπορεί να νιώσεις ανακούφιση για το πόσο εύκολο ήταν τελικά, αλλά και μια απογοήτευση θα την πάρεις. Μα τόση αδιαφορία πια;
Και αφου περασει το πρωτο σταδιο ριχνουμε και μια αποστειρωση!!!!Αυτα ειναι!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Κάποτε χώρισα με Λιοντάρι και τι μου είπε ρε παιδιά!!!
"Το μυαλό σου δεν είναι καθαρό! Κοίτα να ξεζαλιστείς και τα ξαναλέμε!"
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΤΑ 12 ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Λιώνω και με τα 12 ζώδια...!!!!
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”