Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ΚΡΙΟΣ: Ρίχνει στο κορμί του σπίρτο να πυρποληθεί, αν βρίσκεται παρέα με την αγάπη του ή αντίθετα, εξ απεναντίας με κάποιον που τον τσαντίζει, καθόσον έρως και θυμός έχουν το ίδιο θερμαντικό εφέ.

ΤΑΥΡΟΣ: Τις θερμίδες που κατανάλωσε χωρίς τύψεις στην εορταστική σεζόν (φάε θερμίδα κι άστηνε, κι αν κρυώσεις πιάστηνε, που θα μπορούσε να λέει η παροιμία). Επισήμανση: ό,τι τρώγεται με τύψεις δεν σε ζεσταίνει, εξακριβωμένο…

ΔΙΔΥΜΟΙ: Καίει εγκεφαλικά κύτταρα, διότι ως τέτοιο τετραπέρατο άτομο που είναι, τα έχει σε περίσσεια. Μπορεί να σου δανείσει κιόλας, αν χρειαστείς, φτάνει να κάθεσαι να σου μεταδίδει το πνεύμα του.

ΚΑΡΚΙΝΟΣ: Καίει παλιά γράμματα και φωτογραφίες παρελθόντων ερώτων. Όπως λέει και το άσμα, «να γλιτώσω από τα παλιά, θα τα βάλω όλα φωτιά». Αλλά προηγουμένως τα έχει σκανάρει και σώσει στο PC, γιατί είπαμε να κάψουμε το παρελθόν, αλλά να μείνει και κάτι.

ΛΕΩΝ: Βάζει το κόκκινο φουστάνι (ή πουλόβερ ή κασκόλ-σκουφί-γάντι σετάκι, οτιδήποτε) εκείνο που τον κάνει να μοιάζει πυρκαγιά. Ένας Λέων, όχι μόνο φωτίζει το περιβάλλον του, αλλά και το θερμαίνει κιόλας (δυο σε ένα).

ΠΑΡΘΕΝΟΣ: Καίει τα πτυχία του, αυτά που έχει ή που θα μπορούσε να έχει αποκτήσει, γιατί δεν προέβλεψε αυτή την κατάντια, την αθλιότητα και την ντεκαντάνς, να κάνει το ντους του σαν κυνηγημένος με τα δόντια να χτυπάνε μέσα σε ένα παγωμένο μπάνιο.

ΖΥΓΟΣ: Προσπαθεί να βάλει φωτιά στα σύνορα της γης (με σπίρτο την καρδιά του), ώστε να πετύχει και ζεστασιά και αδελφοσύνη συνάμα, αλλά του πέφτουν κάπως μακριά. Άσε που με τέτοιο κρύο άντε να τρέχεις να τα ψάχνεις τώρα.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Ρίχνει συστηματικά λάδι στη φωτιά, ούτως ώστε να ανάβουν τα πνεύματα και να ανεβαίνει η θερμοκρασία. Επίσης, κάνει ό,τι περνά από το χέρι του (και από το κρεβάτι του) ώστε να καταλήξει κάποτε στην κόλαση, όπου θα ζεσταθεί δια παντός το κοκαλάκι του.

ΤΟΞΟΤΗΣ: Κάνει επαυξημένες καύσεις, γιατί ως επί το πλείστον είναι τύπος σπορτίφ και, αν δεν είναι, βρίσκει μια καλή ευκαιρία να γίνει. Εννοείται ότι το θερμαντικότερο σπορ είναι το σεξ, και όσο πιο πολύ (ή πολλοί) τόσο το καλύτερο…

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ: Καίει πέλετ και τα πλέον θερμιδογόνα ξύλα, διότι φρόντισε να κάνει εγκαίρως την οικονομοτεχνική μελέτη και εγκατάσταση, για τον καλύτερο τρόπο θέρμανσης. Σας τα ‘λεγε αυτός, αλλά δεν ακούγατε, παγώστε τώρα οι άφρονες υπόλοιποι.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ: Τίποτα. Προσπαθεί να εφαρμόσει κάτι «προχώ» διαλογισμούς των μοναχών στα Ιμαλάια, που υποτίθεται ότι ζεσταίνονται με… εσωτερική καύση μες στα χιόνια. Κάποιος να του φέρει μια κουβέρτα και το κονιάκ γρήγορα!

ΙΧΘΥΣ: Βάζει φωτιά στα μπατζάκια του, συνήθως λόγω απροσεξίας, αφηρημάδας και άλλων αντίστοιχων νοητικών καταστάσεων. Επίσης βάζει φωτιά και στα Σαββατόβραδα, όπου κλείνεται σπίτι και αναπολεί παλιές, καλές, ζεστές εποχές.


:)) :)) :)) :))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από eirini »

ωραιότατα ... :)) :))
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Danielli »

ΚΑΡΚΙΝΟΣ: Καίει παλιά γράμματα και φωτογραφίες παρελθόντων ερώτων. Όπως λέει και το άσμα, «να γλιτώσω από τα παλιά, θα τα βάλω όλα φωτιά». Αλλά προηγουμένως τα έχει σκανάρει και σώσει στο PC, γιατί είπαμε να κάψουμε το παρελθόν, αλλά να μείνει και κάτι.
Eτσι!! :)) :)) :)) :))
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από AMALIA »

ΛΕΩΝ: Βάζει το κόκκινο φουστάνι (ή πουλόβερ ή κασκόλ-σκουφί-γάντι σετάκι, οτιδήποτε) εκείνο που τον κάνει να μοιάζει πυρκαγιά. Ένας Λέων, όχι μόνο φωτίζει το περιβάλλον του, αλλά και το θερμαίνει κιόλας (δυο σε ένα).

αλιμονο.. =)) =)) =)) =)) =)) =))
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Βικούλα »

ωραία :)) :)) :)) :))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Ellaki »

:)) :)) :)) :))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

ΠΑΡΘΕΝΟΣ: Καίει τα πτυχία του, αυτά που έχει ή που θα μπορούσε να έχει αποκτήσει, γιατί δεν προέβλεψε αυτή την κατάντια, την αθλιότητα και την ντεκαντάνς, να κάνει το ντους του σαν κυνηγημένος με τα δόντια να χτυπάνε μέσα σε ένα παγωμένο μπάνιο.
ναι γαμω την περλα μου =)) =)) =)) =))
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από JOANNA »

ααααααααααααααααααααααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Vasoula »

ΔΙΔΥΜΟΙ: Καίει εγκεφαλικά κύτταρα, διότι ως τέτοιο τετραπέρατο άτομο που είναι, τα έχει σε περίσσεια. Μπορεί να σου δανείσει κιόλας, αν χρειαστείς, φτάνει να κάθεσαι να σου μεταδίδει το πνεύμα του.
όχι μόνο τετραπέρατο, αλλά ΄και πανέμορφο, πανύψηλο, με μπλε μάτια που μαγνητίζουν και θεληματικό πηγούνι βεβαίως!

;;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Annoula »

λίγο στο πηγούνι με έχασες, όλα τα υπόλοιπα είναι αδιαμφισβήτητα :)) :)) :)) :)) :)) :))
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Vasoula »

αμφισβητείς το θεληματικό μου πηγούνι? :scared-eek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Vasoula »

:teasing-poke:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Annoula »

είχα μαγνητιστεί απο το γαλάζιο των ματιών σου και δεν μπόρεσα να φτάσω πηγούνι ;)) ;)) >:) >:)
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Vasoula »

α, είπα κι εγώ #:-s
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Τι καίνε τα ζώδια για να ζεσταθούν

Δημοσίευση από Annoula »

:-j :-j :-b :-b
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”