ΣΩΤΗΡΑΣ & ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΖΩΗΣ!

Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Δωρα και Εμμανουελα, Ο Ηλιας και η Βασω τοποθετηθηκαν στο θεμα...

Με ενδιαφερει ομως και η δικη σας αποψη, λογω της αρμοδιοτητας σας στο forum ...

Τι λετε λοιπον επ΄αυτου ;
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33530
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αντρέα την Εμμανουέλα μην την επικαλείσαι γιατί είναι εκτός και δεν έχει πρόσβαση σε ινερνετ αυτη τη στιγμή για να εκφέρει άποψη!εγώ την άποψή μου θα την πω όχι λόγω της ιδιότητας που έχω εδω μεσα γιατί αυτη ούτε μου προσδίδει ούτε μου αφερεί κατι απο την ουσία του εαυτού μου , αλλά θα το έκανα έτσι κι αλλιώς αν και πιστεύω ότι τοποθετήθηκα ήδη πρώτη απο όλους!θεωρώ ότι θα επαναλάβω και δικά μου λόγια αλλά και της Βασως και θα γίνω κουραστική!παρόλα αυτά λέω ότι οι περιπτώσεις είναι δύο ή αυτό στο οποίο θες να αναφερθείς αφορά τους πάντες άρα δεν συμφωνω να διαχωριστούμε ή αφορά κατι πολύ εξειδικευμένο για τον συγκεκριμένο συντονισμό και σεμινάριο, το οποίο δεν αφορά όλους αλλά ούτε και το φόρουμ, οπότε ή μιλάς με τη συντονίστρια σου κατ ιδίαν με προσωπικό μήνυμα ή με την ομάδα ανταλλάγής σου που ήδη υπάρχει ή με την ομάδα που αφορά και τις 4 ομάδες ανταλλαγής!υπάρχουν ήδη κοινοί τόποι συνδιαλαγής σε πιο προσωπικό επίπεδο γιαυτούς τους λόγους! Ηλία μιας και τα λέμε όλα και ξέρεις πόσο σε αγαπώ θεωρώ ότι είσουν λίγο απότομος στην αντίδρασή σου για το συγκεκριμενο θέμα! :)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αντρέα υπαρχει κανένας λόγος να το πολυζαλίζεις;
Ξεκίνα πουλάκι μου απο την ομαδα μας και κακώς που δεν το εκανες απο την αρχή.Αποψή μου!
Μπιτ για μπιτ κολημενος αδελφάκι μου,μωρε καλα σε ειπα ψυχοβγαλτη.Πωπωπω.
Και κοιτα απλά λογια γιατι εγω δεν σκαμπαζω επιστημονικουρες.Να τα νοιώσουμε!!!!!!!!!
Την ψυχή μου μου τη εχεις βγαλει και μην πεις κουβέντα!
Οχι!!!!!!!!!!! πες πες πες Παναγιά μου δεν το εχει τιποτα να κολήσει σε αυτο τωρα και να μας φτασεις την 11 Σεπτεμβρίου :P :wink:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν ήταν απότομος ο Ηλίας, αλλά κάθετος!!!!

Κανέναν δεν έχουμε εμποδίσει ή αποτρέψει (ούτε εγώ, ούτε ο Ηλίας) να μιλήσει και να εκφραστεί όπως θέλει...

Πολλές φορές μας έχουν ζητήσει με προσωπικά μηνύματα διάφορα αιτήματα και αν μπορούμε τα πραγματοποιούμε!!!

Ο αγαπητός μας Σκαπανέας μας έχέι ζητήσει και στο παρελθόν να ανοιχτεί ενότητα μόνο για τα μέλη του φόρουμ και αν δεν καταλαβαμε ακόμα γιατί, δεχτήκαμε το αίτημά του και τον ορίσαμε και συντονιστή...

΄Ομως βρε παιδιά...Αναγγελία????
Και μάλιστα σε ένα τόπικ που άνοιξε για να τακτοποιηθεί ένα θέμα που ενώ ξεκίνησε για πλάκα, έφτασε σε σημείο να προκαλέσει θυμό???

Αν λοιπόν είναι τόσο σοβαρό το θέμα που "ανακάλυψε" ο Σκαπανέας, και αν δεν θέλει να το συζητήσει με την "δασκάλα" του, υπάρχουν πολλοί άλλοι εδώ μέσα που θα μπορούσε να το κάνει, είτε σε προσωπικό μήνυμα, είτε στην ομάδα του μέσα, που όλοι βρίσκονται σ' αυτήν την βαθμίδα που αναφέρει...

΄Ισως αυτό θύμωσε τον Ηλία...και για να είμαστε ειλικρινείς και πολλούς άλλους...

Καλά λοιπόν έκανε και ήταν κάθετος, μια και η συγκεκριμένη αίτηση δεν είχε χώρο εδώ σ' αυτό το τόπικ και τοποθετήθηκε για χάρη μόνο εντυπώσεων που επιφέρει μια ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ...!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33530
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πολλές φορές μας έχουν ζητήσει με προσωπικά μηνύματα διάφορα αιτήματα και αν μπορούμε τα πραγματοποιούμε!!!
Αυτό έχω στο νου μου και αναφέρθηκα σε προσωπικό μηνυμα!ήταν απλά αυτό που θα έπρατα η ίδια σε περίπτωση που βρισκόμουν σε ανάλογη θέση(βέβαια ακόμα δεν έχω καταλάβει πιο είναι το θεμα συζήτησης και αυτό είναι που θυμώνει εμένα προσωπικά)! :?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Δωρούλα φυσικά και ξέρω πόσο μ αγαπάς και εγώ σ αγαπώ και το ξέρεις ... μπορεί να ήμουν απότομος.. ή καλύτερα όπως λέει η Βάσω .. κάθετος αλλα δεν ήθελα να αφήσω περιθώρια εκ μέρους μου για να γίνει κάτι τέτοιο... Δεν έχω κάτι προσωπικό με τον Σκάπυ και το ξέρει και ο ίδιος αυτό.. (ελπίζω....)

Ακόμα όμως ο Σκάπυ δεν έχει αναφέρει το θέμα και σε λίγο θα αρχίσουν να βγαίνουν οι κόκκινες αφου βρισκόμαστε στον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ και σε ένα θέμα που προς το παρων δεν έχει σχέση με αυτα που συζητάμε......

Σκαπανέα γνωστοποίησε μας λοιπόν το θέμα εδώ για να δουμε που θα μπεί......
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Εεεεεμμμμμ το θέμα Σκαπανέα ήταν ο Ρεικι γαμος?????????????????????????????????????
??????????????????????????????????????????
?????????????????????????????? :lol: :shock: :shock: :cry:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμμ...πετύχαμε με τον απλό, τώρα θα τον έχουμε και με ρέικι!!!

τι άλλο θέλουμε σαν ανθρωπότητα!!!!

Αλήθεια βρε Σκαπανέα...ειλικρινά...έμεινες τόσο καιρό στην σιωπή, για τον ρέικι-γάμο?

Για να ωριμάσει η ιδέα μέσα σου? :shock: :shock:

Θέλω να δω τα "μούτρα" των απανταχού ρέικι, αν τύχει και διαβάσουν το ποστ!!! :? :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Κι εγω η έρμη που νομιζα ότι ειχες ανακαλλυψει κατι για την ενέργεια και την θεραπεία ως Αλχημιστής και σε με εβαλες μπροστα μου αλλον εναν Γαμο.
Πετυχαμε στους αλλους και τωρα βοηθάς να βρουμε νεο μοντελο να "αυτοκτονήσουμε"
Αντε Χριστιανε μου :lol:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σφαιρούλα μου, ο εσωτερικός γάμος είναι η ύψιστη επίτευξη του Εαυτού μας.
Είναι η ιερή στιγμή της θεότήτας που αποκαλύπτεται, σε ολοκληρωμένη πραγματικότητα που δεν χρειάζεται να στηρίζεται στον έναν ή στον άλλον πόλο!

Ο γάμος στην κοινωνία, είναι το εξωτερικό επίπεδο μιας βαθιάς εσωτερικής αλήθειας, αλλά για να την μετουσιώσει κανείς χρειάζεται να την έχει αναγνωρίσει σαν δυαδικό βάθος που ενώνει και συμπεριλαμβάνει τα αντίθετα...

Πως πίστεψες ποτέ ότι η αλχημιστική διαδικασία μπορεί να ολοκληρωθεί δογματικά?

:roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

σφαιρούλα μου, ο εσωτερικός γάμος είναι η ύψιστη επίτευξη του Εαυτού μας.
ΑΥτο το ξερω κι εκει ειναι ο στόχος.Μα παντρέψουμε το αρσενικό και το θηλυκό μεσα μας.
Αλλα να δημιουργήσουμε νεα θρησκεια κι εναν νεο γαμο μιας κι απετυχε ο προηγουμενος;
Γαμος που στηριζεται στην "κάλυψη"
στις κοινωνικες΄ανάγκες και ολα ειναι περα απο την σχέση με τον Εαυτο μας,ολα Εξω απο μας! :cry:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

γιατι βρε σφαιρουλα εισαι τοσο αρνητικη?

βρες ενα καλο παιδι 3Α να σε παντρεψουμε!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

λες;;;;;;;;;;;;;
Ευχαριστω Γιάννη μου ...........θα το σκεφτω :idea:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όλα χρειάζονται... :D :D

απλά δεν αντικαθιστά το ένα το άλλο...
η φυσική εμπειρία έχει όρους για τον Εαυτό που εκδηλώνεται σ' αυτό το πεδίο...

ο γάμος σαν κοινωνική αξία μέσα από την θρησκεία απέτυχε παταγωδώς!!!!

και η εξελικτική διαδικασία περνάει τώρα σε άλλη φάση συντροφικότητας, μέσα από άλλες αξίες...

αλλάζει η ενέργεια, αλλάζουν και οι αξίες των ανθρώπων...

αλλά αυτό δεν γίνεται απορριπτικά, αλλά εξελικτικά...

δεν θα απορρίψω τις προηγούμενες, γιατί τότε δεν θα μπορέσω να εργαστώ προς την εξέλιξη, που πατά πάνω στα προηγούμενα στάδια της...

ο γάμος σαν κοινωνική συντροφικότητα δινει την θέση της αργά, αλλά σταθερά, προς την εξέλιξη της σχέσης μέσα από την ελευθερία...

το σύμπαν εξελίσσεται και μαζί του και η ανθρωπότητα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23110
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Αυτό που με έχει στενοχωρήσει από εχθες, είναι ότι έφτασε ένας άνθρωπος στο 3Α, και αντί να χαρεί τις ευλογίες του, και να νιώσει την ένωση του με τον ανώτερο Εαυτό του, και την βοήθεια του Σύμπαντος στο πλάι του, επέστρεψε πιό βαθιά στην ανάγκη του να συγκαλύψει τον φόβο του και να δοξάσει τον κατώτερο. :cry:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”