ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23393
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vasoula έγραψε:Στο έλεος της αρσενικής αρχής (κι αυτής ανάπηρης βέβαια) είναι οι άνθρωποι, με μια παθητική από την καταπίεση θηλυκή αρχή...οπότε βγαίνει συνεχώς και ζητά δικαίωση...
@};- @};- @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17535
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

@};-
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18537
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα μου :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Το καλύτερο είναι να παρατηρείς τα συναισθήματα που αναδύονται μέσα από τις σκέψεις, μέχρι να μπορέσεις να τα φέρεις με αρμονία στην συνείδησή σου και να τα εντάξεις σε ένα πνευματικό σύνολο αιτίας και αποτελέσματος.
:x :x
@};- @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ifaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3238
Εγγραφή: 06 Απρ 2009 10:42 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Ifaki »

Vasoula έγραψε:ναι Μανούλη μου...
Στο έλεος της αρσενικής αρχής (κι αυτής ανάπηρης βέβαια) είναι οι άνθρωποι, με μια παθητική από την καταπίεση θηλυκή αρχή...οπότε βγαίνει συνεχώς και ζητά δικαίωση...
Οπότε τι να ελέγξει κανείς? τι από όλα?

:romance-inlove:
τι από όλα? Ελα ντε! Τι απ όλα Βασούλα μου... ΤΟ κεφάλι μου κανει ζβούρες.... :-( @};-
Ο μεγαλύτερος Σκοπός μας είναι να ενώσουμε τα μέρη της Ψυχής μας μέσα στην Αγάπη του Θεού και του Ανθρώπου
Χωρίς να μας νοιάζει ποιόν απογοητεύουμε

_________________
"Πολέμα και Οραματίσου"...

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: 11 Ιούλ 2008 11:42 am
Το άφημα είναι η συναίσθηση των επιπέδων μας και το πώς αυτά φωτίζονται από το πνεύμα μας, ώστε να γνωρίζουμε τι νιώθουμε.

Η συνείδηση δεν παραμένει στατικά στο εμπόδιο. Το επεξεργάζεται με συνέπεια εκμεταλλευόμενη και τα τρία επίπεδά της, και αυτό την διευρύνει ολοένα και περισσότερο και την κάνει να πηγαίνει σε βάθος…εκεί που βρίσκεται η ψυχή μας, και αρχίζει να «γκρεμίζει» τοίχους για να την νιώσει…

Η ψυχή γνωρίζει πώς να ΖΗΣΕΙ. Πώς να σκέφτεται, πώς να αισθάνεται, πώς να ενώνεται με την αρχική της ουσία, το πνεύμα της! Θυμάται το σχέδιο του θεού…θυμάται τον σκοπό της, τον πόνο που είχε εισπράξει με την απομόνωσή της και τι σημαίνει δυαδισμός!
Εχει την γνώση για το δίπολο που ήρθε να μετουσιώσει σε ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ

Η συνείδηση δεν είναι ο κυρίαρχος του παιχνιδιού, αλλά ο συνεργάτης της στην εξερεύνηση του υλικού πεδίου, γιατί χωρίς αυτήν δεν θα μπορούσε να επιβιώσει…

Αυτή η γνώση μεταβιβάζεται και στην συνείδηση που αφήνεται στο ΘΕΛΗΜΑ ΣΟΥ!!! Εγώ ειμαι το αμάξι και εσύ ο οδηγός…ΜΑΖΙ αποτελούμε το ΟΧΗΜΑ του πνεύματος. Mαζί ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ, και ΤΟ ΦΩΣ μας, δεν χρειάζεται χειρισμό, εξάρτηση, έλεγχο, γιατί δεν φοβάται να ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ…

΄Ισως έφτασα στο τέλος! Μα δεν είναι τέλος, παρά μόνο η αρχή…
Η αρχή της ζωής που δεν έχει όρια γιατί δεν φοβάται…
Η αρχή ενός ενσυνείδητου όντος, που λέγεται ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Η αρχή ενός φωτεινού όντος, που απλά ΕΙΝΑΙ

Και το υλικό πεδίο, είναι ένα μέρος της εκδήλωσης, μέσα στην διάνοια του θεού, μέσα σ’ έναν διπολικό κόσμο, που δεν αποτελεί πια εμπόδιο, αλλά μετουσίωση του «κακού» στην καρδιά του θεού….
:D :D

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: πρωτη φορα νιωθω σωματικα οτι ο ελεγχος ποναει, κλεινει την καρδια κ ξαφνικα παγωνω..μεγαλες οι αντιστασεις να αφεθεις στο Θελημα της Ψυχης σου ακομα και αν εχεις νιωσει το Οφελος που προκυπτει απο αυτο και το αναγνωριζεις και νοητικα..

@};- :romance-heartbeating:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18537
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Μάνος »

Μπεττούλα μου! :romance-kisscheek:
:x :x :x
Αγκαλίτσες σου στέλνω >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31520
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Fotinoula »

:romance-heartbeating:

:romance-kisscheek: >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Annoula »

>:d< >:d< :romance-heartstiny:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29915
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:romance-kisscheek:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

παιδακια :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

εχω σοκαριστει τα μαλα απο χτες.. εχει γυρισει το κεφαλι μου δεν ξερω ποσες σβουρες και ποσα πουλακια κοκκινα κιτρινα και μπλε εχω δει :)) :)) :))

μετα απο μια μακρα διαδικασια αντιστασεων και συνειδητοποιησεων κατεληξα σε μια συνειδητοποιηση που ηταν σοκαριστικη.. γιατι ειναι αλλο πραγμα να βιωνεις μια ψευδαισθηση και μια φουσκα για ενα μηνα και να βγαινεις απο αυτη και να λες α τι καλα τα καταφερα και αλλο να συνειδητοποιεις οτι βιωνεις μια ψευδαισθηση τουλαχιστον 4 χρονια χωρις να εχεις την παραμικρη ιδεα τι σου γινεται και να εισαι κ σιγουρος για τα αντιθετα :confusion-seeingstars: :confusion-seeingstars:

αλλα το μεγαλυτερο σοκ ηρθε μετα.. γιατι ενω να ξαφνικα το ασυνειδητο δεν ειναι πια ασυνειδητο ειναι μπροστα σου συνειδητοτατο με αποδειξεις που δεν μπορεις να αγνοησεις βιωνα ακομα μια τεραστια αντισταση να αποδεχθω αυτη την αληθεια.. και εκει συνειδητοποιησα μετα κοπων κ βασανων να τα λεμε κ αυτα οτι η τελευταια αντισταση ηταν και η πιο ισχυρη..αν οντως ημουν σε μια ψευδαισθηση τοσο ισχυρη για κατι τοσο απλο τοσα χρονια ποσες αλλες ψευδαισθησεις εχω και σε ποσες φουσκες ζω που μοιαζουν τοσο αληθινες?? :confusion-seeingstars: :confusion-seeingstars: :confusion-seeingstars: :confusion-seeingstars:

δεν νιωθω πονο αλλα νιωθω σοκαρισμενη οσο δεν παει κ θυμωμενη ως ενα βαθμο που δεν εβλεπα και προφανως δεν ξερω τι αλλο δεν βλεπω ακομα,, αλλα ταυτοχρονα ανγνωριζω ποσο μαγικο ειναι ολο αυτο που εχει συμβει και ισως καπου πισω απο το θυμο να αχνοφαινεται και ενας ενθουσιασμος για το τι αλλο θα προκυψει μεσα μου στην πορεια..
@};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-grouphug: :romance-heartstiny:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17535
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μπεττούλι :romance-caress: :romance-heartbeating: >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Vasoula »

σβούρα ε Μπεττούλι? 8-}

Σε καλό δρόμο είσαι :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27250
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Ellaki »

Μπεττούλα >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18537
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΑΦΗΝΟΜΑΙ"...

Δημοσίευση από Μάνος »

Μπεττούλα μου :romance-kisscheek:
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”