ΠΡΟΤΥΠΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γράψτε γρήγορα κάτι σοβαρό να γυρίσει η σελίδα...
εχουμε ελπίδες...
Μπορεί να μην πάει στην πίσω σελίδα...Λέω τώρα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

:lol: :lol: δεν την γλιτωνουμε.....

Αλλα ας βγουμε ... γιατι είναι και ωραίο θέμα αυτο.. και το κάναμε μπάχαλο!!!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33530
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μόλις πήγε :lol: :lol: :lol: :lol:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μπάχαλο? Ευγενικά το λες, εγώ θα έλεγα .... σσστ!! Βγαίνω σιγά σιγά...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

έτσι έτσι...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Vaso έγραψε:Κορίτσια θα περάσουμε σε ένα σοβαρότερο θέμα τώρα...

Αυτό, του έρωτα...θέλετε?

Συγνώμη...και αγόρια ε? (σε βλέπω Γιάννη, έτοιμος ήσουνα... :D )
Αυτό ακούγεται πολύ ενδιαφέρον για να επανέλθει και το Topic... μετα το μπαχαλο που δημιουργήσαμε...
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Για αυτό το μηχανισμό που λες θα προσπαθήσω να μιλήσω στη γλώσσα σου. Πως θα καταλάβω μια χημική αντίδραση αν δεν γνωρίζω πως υπάρχουν στοιχεία?
Αν μου λες συμβαίνει αυτό κι αυτό στη χημική αντίδραση δεν θα καταλάβω. Σωστά? Χρειάζεται να μου πεις πως υπάρχουν στοιχεία για να αρχίσω να "στροφάρω" και να δομώ τις πληροφορίες.
Γενικά μιλώντας, αν αυτά τα συναισθήματα αντίστοιχα τα οποία έχεις μέσα σου δεν τα αναγνωρίσεις, δεν τα βιώσεις πως να φύγεις από αυτά? Τα ξέρεις από που προήλθαν? τα έψαξες? ή απλά θες να τα ξεφορτωθείς επειδή νιώθεις ενόχληση?
Ένα συναίσθημα αν δεν το νιώθεις σε όλο του το είναι δεν το γνωρίζεις πιστεύω, απλά ξέρεις πως είναι κάτι που πονάει και δεν θες να το αγγίξεις. Πως να φύγεις από κάπου όταν δεν ξέρεις βιωματικά πως βρίσκεσαι εκεί?
Πως θα σταματήσεις να ζηλεύεις πχ αν δεν αποδεχτείς πως είσαι και ζηλιάρης?
Πως θα βάλεις τα όριά σου σε μια σχέση όπου νιώθεις πως σε καταπατάει η άλλη πλευρά, αν δεν καταλάβεις πως δεν έχεις όρια, αν δεν καταλάβεις πως εσύ άφησες τον εαυτό σου να βρεθεί σε αυτή τη θέση, αν δεν καταλάβεις τελικά το πρότυπο που αναπαράγεις το οποίο σε οδήγησε εκεί? .Κι αν το καταλάβεις δεν χρειάζεται να κατέβεις στο επίπεδο της σχέσης για να το εφαρμόσεις?
Νικο αν καταλαβα καλά, τελικα αναφερεσαι στο λεγομενο λαβυρινθο, ως την πηγη ή καλυτερα την αποθηκη στην οποια στοιβαζονται ολα αυτα τα προτυπα.

Και εκει πρεπει να εξερευνησει καποιος...

Ετσι δεν ειναι;

Νομιζεις λοιπον οτι εχει διαφορα ο λαβυρινθος απο τον κοσμο στον οποιο ζουμε;

Δεν ειναι ο κοσμος μας μια πραγματωση και μια εξωτερικευση του λαβυρινθου ;

Δεν περιεχει ο κοσμος μας ολα τα στοιχεια τα οποια υποβοσκουν μεσα μας σε περιοχες απατητες και παρθενες ;

Και αν ναι, που εγω πιστευω οτι ετσι ειναι, τοτε πως χειριζεσαι τον λαβυρινθο της πραγματικης ζωης ;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ευχαριστώ Ηλία…Ζητώ συγνωμη από όλους…Εχτές μας είχε πιάσει η χαζομάρα!! :D


΄Οταν ήμουν 6 χρόνων είχα ένα πολύ καλό φίλο τον ΄Όθωνα, ένα χρόνο μικρότερο. ΄Έμενε στο κάτω διαμέρισμα και όλη μέρα παίζαμε μαζί. ΄Ενιωθα συναισθήματα γι’ αυτόν και ένιωθε και εκείνος…΄Ωσπου κάποια μέρα, είμασταν στο δωμάτιο του, άρχισε να με αγκαλιάζει και να μου χαϊδεύει τα μαλλιά. Δεν ξέρω πως του ήρθε, και μου είπε «θέλεις να βγάλουμε τα ρούχα μας?» Τι πιο απλό?
Μας πήραν είδηση οι γονεις του (δεν κάναμε και τίποτα για να το αποφύγουμε), το έμαθαν οι γονείς μου και φυσικά δεν χρειάζεται να σας πω τι έγινε…Η φιλία μου με τον ΄Οθωνα και η συνέχειά ήταν η πρώτη μου τραυματική εμπειρία με τον έρωτα…

Δεν μου εξήγησε ποτέ κανείς το γιατί…Μεγαλώνοντας, εκεί γύρω στα 14, που άρχισαν και οι πρώτες μου «επικοινωνίες», άρχισα να ακυρώνω οτιδήποτε οι γονείς μου, μου έθεταν σαν απαγόρευση, γιατί ενώ εκείνοι δεν μου εξηγούσαν ποτέ, ο «φίλος» μου, μου εξηγούσε τα πάντα.
Ο έρωτας ήταν μέσα στην καθημερινότητά μου. Ερωτευόμουν με συχνότητα και μου άρεσε αυτό το συναίσθημα. Παρατηρούσα όμως και το περιβάλλον μου συγχρόνως…
Παρατηρούσα συνέχεια…και το έκανα για χρόνια.

Οι άνθρωποι ερωτεύονταν μεταξύ τους. Και ενώ στην αρχή όλα ήταν τέλεια, μετά ξεκίναγε μια «απομυθοποίηση» και η σχέση περνούσε την δοκιμασία της μάχης, για να περάσει στην συνέχεια, στην φάση της απογοήτευσης, της ανίας και φυσικά της διάλυσης!

Ακούγοντας την γυναικεία πλευρά, την συνδύαζα με την αντρική και έβλεπα δυο τέρατα να παλεύουν ποιο θα υπερισχύσει…
Οι περισσότεροι άνθρωποι είχαν «εκπαιδευθεί» από «ανοργασμικές» μητέρες που κουβαλούσαν την ντροπή της θηλυκότητας και από «δυνατούς» πατέρες, που κουβαλούσαν το πρότυπο της ισχύος και της δύναμης, ακόμα και αν αυτό δεν αντιπροσώπευε την αλήθεια τους.

΄Ετσι μάθαμε να αναζητάμε οι μεν γυναίκες την δύναμη και την ασφάλεια, οι δε άνδρες την υποχωρητικότητα και την φροντίδα.
Εδώ όμως έμπαιναν και άλλα πιο ατομικά βιώματα…Οι μεν άνδρες με μια δυναμική μητρική παρουσία, αναζητούσαν σε μια σχέση την μητριαρχική κυριαρχία, οι δε γυναίκες αναζητούσαν την «σφαλιάρα», για να αποταυτιστούν από την μητέρα, που δεν αντιπροσώπευε την θηλυκότητα.

Πήραμε ρόλους και χαρακτηρισμούς που δεν ανήκαν στην φύση μας, που είναι και τα δύο. ΄Ετσι θάβοντας την μία μας πλευρά, αναπτύξαμε εγωιστικές σχέσεις, προβάλλοντάς τους τα καταπιεσμένα μας συναισθήματα.

Ο έρωτας δεν μπορούσε να προχωρήσει σε βάθος, να αναλύσει και να εξελίξει την σχέση, παρέμενε στην επιφάνεια, και ερχόταν αντιμέτωπος με το υποσυνείδητο των συντρόφων, που στο συνειδητό ήταν μια μάχη αρσενικού-θηλυκού, ακόμα και με αντεστραμμένους ρόλους.

Πολύ σπάνια είδα στην ζωή μου ευτυχισμένους-ερωτευμένους συντρόφους με αξίες, πέρα από πρότύπα και ρόλους, και ακόμα σπανιότερα είδα στην ζωή μου συντρόφους που αποφάσισαν ήρεμα και πολιτισμένα να λύσουν την σχέση τους και να μην την δώσουν «βορά» στα παιδιά τους, αλλοτριώνοντας τον εαυτό τους και μέσα από αυτόν και τα παιδιά τους.

Ο έρωτας, αυτή η αρχική δυνατή έλξη, πήρε την μορφή συμβιβασμού, αφήνοντας πίσω του τα συντρίμμια της ανθρώπινης ψυχής…
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Νομιζεις λοιπον οτι εχει διαφορα ο λαβυρινθος απο τον κοσμο στον οποιο ζουμε;
Δεν ειναι ο κοσμος μας μια πραγματωση και μια εξωτερικευση του λαβυρινθου
Σκαπανέα, ο λαβύρινθος δεν είναι η πραγματική ζωή...Ο κόσμος στον οποίον ζούμε πραγματώνεται από ανθρώπους που δεν έχουν το θάρρος και το κουργάγιο να κοιτάξουν βαθιά μέσα τους και να παραδεχτούν ότι αυτός που λειτουργει στην επιφάνεια, δεν είναι ο αληθινός τους εαυτός, αλλά εκείνος που χρειάζεται η κοινωνία...

Η εξωτερίκευση του λαβύρινθου γινεται με άδηλο τρόπο...
Γίνεται ασυνείδητα και χωρίς γνώση...Γιατί οι άνθρωποι είναι πολύ φοβισμένοι να αντιμετωπίσουν τις βαθύτερες ανάγκες και επιθυμιες και να εργαστούν με το βάθος...Η επιφάνεια είναι πάντα πιο βολική, γιατί για όλα "φταίνε οι άλλοι"...

Η αντιμετώπιση του εσωτερικού λαβύρινθου, δυστυχώς σε ξεβολεύει...΄Ετσι μια χαρά αποφεύγει κανείς, και με πολύ ευστοχο τρόπο, την αναζήτηση σε βάθος...
Ψάχνει το βάθος στους άλλους, χωρίς να μπορει να εντοπίσει πόσο "ρηχός" είναι ο ίδιος...

Αυτό που εσύ αντιλαμβάνεσαι σαν εξωτερικό λαβύρινθο, δημιουργήθηκε από τους ανθρώπους στην πλειοψηφία τους, που ήρθαν τυχαία για να ζήσουν, χωρίς να αγγίξουν καν το ψυχικό επίπεδο και κυρίως το πνευματικό.

Το μεν το άφησαν στην επιστήμη και τρομάζουν να το αντιμετωπίσουν, το δε το άφησαν στην θρησκεία λύνοντας το πρόβλημα και της ευθύνης της ζωής τους, αφού τελικά άλλος αποφασίζει γι' αυτήν...

Εδώ μέσα, σ' αυτό το τόπικ, δεν αναλύουμε το χάος του κόσμου, αλλά το χάος του εαυτού μας...Γιατί αυτόν τον κόσμο εμείς τον δημιουργήσαμε και κανείς άλλος!!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 22 Φεβ 2008 8:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Tα παραπάνω για τον λαβύρινθο,ειτε συμφωνειτε είτε όχι ,ειτε το κατανοέιτε ειτε όχι,ειτε θελετε να εναντιωθειτε και κλωτσατε ως μουλάρι,Βγάλτε το μερικές φωτοτυπίες και κολλήστε το ώστε να το διαβαζετα καθε φορα που το βλεπετε,δηλαδή τουλαχιστον δεκα φορες την μερα,ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΝΟΙΩΣΤΕ.Θάρθει η ώρα να νοιωστε ότι ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ κι απο μεσα μας ξεκιναμε για να παμε έξω.
Σας παρακαλω ολους με πολυ αγαπη επιμονή κι υπομονή!!!!!!! :D
Ιδιάιτερα απευθυνομαι στα μουλαρωμενα ταυράκια μιας και ειμαι κι εγω ενας Ταυρος.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Καλημέρα Καλλιόπη μου.
Στο πρώτο σου μήνυμα αποφάσισα να μην σου απαντήσω γιατί εφόσον γράφω ότι ειναι δική του επιλογή σημαίνει ότι τόχω ψάξει και είμαι σίγουρη και δεν έχεις λόγο να αμφιβάλεις για τα λόγια μου.

Ήρθε όμως κι αυτό το δεύτερο μήνυμα σαν πρόκληση να εμπλακώ σε συζήτηση χωρίς νόημα. Δέχομαι την πρόκληση και απαντώ όχι όμως με χαρά.
H βάση της διδασκαλίας μου είναι ότι όλοι κάνουμε λάθη και
ιδιαίτερα εγώ σαν μητέρα του τα οποία δεν διστάζω να συζητήσω μαζί του και να δεχτώ την βοήθειά του (είναι 7 χρονών).

Δεν υπαρχει λαθος και σωστό αλλα λειτουργικό και μη.Γιατι τοσοιδιαίτερα ΕΣΥ:::Ξεφορτώσου!!!!!!!!!!!

Προσπαθείς να δώσεις διαφορετική ερμηνεία στις λέξεις <λάθος και σωστό>? Και τι είναι αυτό που θα έπρεπε να ξεφορτωθώ? Τον εαυτό μου? Κάνω λάθη τα βλέπω, τα δέχομαι, διαφοροποιώ τις επιλογές μου και προχωρώ μπροστά. Λειτουργικό ίσως είναι να τον βάλω να βλέπει ταινίες για να έχω την ησυχία μου ή να αδιαφορήσω για τις ανάγκες του και την βοήθεια που μου ζητάει?

Διαφωνώ με το αποστειρωμένο περιβάλλον και συμφωνώ με τα λόγια σας που παραθέτω.

Διαφωνείς και συμφωνείς:Νομίζειςότι εχεισημασία;Κάιτ αλλο χρειάζεται.......πουεχει να κάνει με τοποσο συμφωνείς μεσα σου ή οχι ,με σενα.

Το διαφωνώ και το συμφωνώ είναι 2 ρήματα που διευκολύνουν την γραπτή επικοινωνία ανάμεσα στους ανθρώπους. Επίσης δηλώνει και την προσωπική μου θέση στο θέμα προς συζήτηση. Εαν συμφωνούσα λίγο ή δεν συμφωνούσα με τον εαυτό μου δεν θα το είχα θέσει ξεκάθαρα αλλά θα είχα εκφράσει αμφιβολίες. Συνηθίζω να λέω τα σύκα - σύκα και την σκάφη - σκάφη.

Ψάχνω όμως να βρω τα όρια της διδασκαλίας έτσι ώστε να μην ανοίξω το κουκούλι πριν την ώρα του.

Πάλι σε πιάνω εξουσιαστική βρε Ελλακι μου,ανοιγεις κλείνεις ΕΣΥ.Δνε ιναι αυτος ο ρόλος ουτε καν του Θεού μας,ουτε καν αυτος σκεπτεται να ανοιξει το κουκούλι το δικό μας.

Ίσως και να είμαι εξουσιαστική, ίσως και να απαιτεί ο ρόλος του γονέα να διδάξει κάτι το παιδάκι του, ίσως το ίδιο το παιδί σου να σε βλέπει σαν πρότυπο, ίσως να αισθάνομαι έντονα την ευθύνη για τις απαντήσεις που του δίνω, ίσως όταν με βλέπει και κάνω διαλογισμό και θέλει να πάρει μέρος ΕΓΩ να μην χρειάζεται να αναρωτηθώ τον τρόπο μύησης σε τόσο σημαντικό θέμα γιατί ΕΓΩ δεν πρέπει να πάρω αποφάσεις γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΜΟΥ.
Δεν μου αρέσουν τα παιχνίδια εξουσίας Καλλιόπη και τα έχω αποκηρύξει εδώ και πολλά χρόνια. Εξουσία ασκώ μόνο όταν πρέπει να πάει για ύπνο ή να πάρει ένα φάρμακο ή να μην χορτάσει με γλυκά ή κάτι τελοσπάντων που δεν μπορεί ακόμη να κρίνει ότι θα τον βλάψει.


Επίσης θεωρώ πολύ σημαντικό το να τον βοηθήσω να μην ξεχάσει τον πνευματικό του κόσμο παρασυρμένος από την ταχύτητα της καθημερινότητας και το άγχος των προτύπων.

Ποιος Του τα μεταερει αληθεια ολα αυτά;
Ποιος ΣΟΥ τα μεταφέρει άρραγε ολα αυτά;

Κανείς δεν του έχει μεταφέρει τίποτα όπως κανείς δεν τα έχει μεταφέρει ούτε σε εμένα. Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, δουλεύω πολλές ώρες, σπαταλώ πολύτιμο χρόνο σε διαδρομές και ναι, ζω με ταχύτητα γιατί δεν μπορώ να βρω εναλλακτική για να βγάλω τα προς το ζην. Όσον αφορά το άγχος των προτύπων, ξέρω πολύ καλά ότι θα το ζήσει και αυτός όπως όλοι μας γιατί δεν υπάρχει τρόπος να το αποφύγουμε. Ήδη η δική του μικρή σχολική κοινωνία έχει θεσπίσει πρότυπα και το ίδιο έχω κάνει και εγώ και γίνεται καθημερινά κι από τους παππούδες που όπως καταλαβαίνεις περνάνε αρκετό χρόνο μαζί του.

Αυτές είναι οι ισορροπίες που ψάχνω ....... και άλλες πολλές.

Μόλις τις βρείς εσυ θα μεταφερθουν αυτόματα και σε κεινον

Μα το θέμα Καλλιόπη δεν είναι να βρω εγώ τις δικές μου.
Το ζητούμενο είναι όσο ψάχνω εγώ να μπορέσω να βοηθήσω το παιδί μου με την στάση μου. Έτσι όπως το θέτεις τώρα που εγώ ψάχνομαι το μεταφέρω αυτόματα και σε εκείνον. Αυτό όμως δεν είναι δίκαιο. Το παιδι χρειάζεται τον δικό του χρόνο και χώρο και όχι τις δικές μου ανησυχίες. Με επέλεξε να βρίσκομαι δίπλα του μέχρι την ώρα που ο ίδιος θα είναι σε θέση να επιλέξει τον προσωπικό του δρόμο. Μέχρι τότε θα είμαστε συνοδοιπόροι και θα πρέπει τα βήματα μου να έχουν το δικό του άνοιγμα.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Α, Καλλιόπη μου, πολλοί που θα διαβάσουν τα παραπάνω θα αναρωτηθούν αν είμαι "ηλίθια", "χαζή", "ανεδαφική" κλπ...

Πραγματικά δεν με νοιάζει τι θα σκεφτεί ο καθένας. ΄Οσα λέω εδώ μέσα είναι βιωματικές καταστάσεις. Ακόμα και το χάος μου!

Αν θέλει ο καθένας να προβάλλει το δικό του χάος στον κόσμο, μια χαρά θα το δει στους άλλους...

Αν αυτό δεν σταματήσει από τον καθένα μας, ο κόσμος μας θα είναι "αναγκαστική" ζωή...πάλη...μάχη...προσπάθεια για τάξη...!!!

΄Οταν λέω "βλέπω παντού ομορφιά" δεν είναι πλασματική επιθυμία μου...είναι η αλήθεια της ύπαρξής μου, εκδηλωμένη προς τα έξω!!!

Αυτό είναι ο στόχος της ζωής μας...΄Ολα τα άλλα είναι δικαιολογίες!!! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Καλή μου Ελλη,επειδη εγω δεν γραφω ουτε με πικρα ουτε με χαρά αλλά εκφραζω τις αποψεις σου μου δοθεισης ευκαιρίας,σου ζητώ συγνωμη για το ότι ξεκίνησα απο δικο σου μηνυμα για να εκφραστω σε συγκεκριμενο θεμα,Παρατηρώντας και προβληματιζοντας κι όχι αμφισβητώντας.
Εσύ εξέλαβες την οποια τοποθέτηση ώς προκληση.
Και φυσικά δεν μπορω να αμφισβητήσω το δικο σου λαθος ή σωστό και πολυ περισσοτερο την σιγουριά σου.ΑΥτα έχουν αξία αν αμφισβητηθουν μονο απο μας τους ίδιους και τότε μόνο εχουν αποτέλεσμα.

Ειναι αποψεις μου και γραφω σε ενα φορουμ για ολους μας και οχι σκεπτομενη το πως θα απαντησω σε σενα ή σε όποιον αλλον,και κατα ποσον το μπορει να το "ακουσει" ή να το "δει",γιατι τοτε θα μιλαγα μαλλον κατα περίπτωση σε προσωπα κι όχι σε καταστασεις.

Και παλι σου ζητώ συγνωμη για τα οσα οι θεσεις μου επι του θεματος σου προκάλεσαν,αλλά επαναλαμβανω ειναι θεσεις σε μια κατασταση κι όχι αμφισβητηση ή προκληση προσωπική .Πως θα μπορουσε αλλωστε :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

σου ζητώ συγνωμη για το ότι ξεκίνησα απο δικο σου μηνυμα για να εκφραστω σε συγκεκριμενο θεμα

:D :D :D :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Α, Καλλιόπη μου, πολλοί που θα διαβάσουν τα παραπάνω θα αναρωτηθούν αν είμαι "ηλίθια", "χαζή", "ανεδαφική" κλπ...
Δεν νομίζω ότι εκανες την διαδρομη που εκανες και δημιουργησες αυτο το forum για να απεθυνεσαι σε οσους συμφωνουν μαζι σου,ή σε κατανοούν μιας και δεν εχεις να λυσεις μια εξίσωση ώστε να αποδειξεις το σωστο ή το λαθος.

Αν εισαι σε να δωματιο σκοτεινό,ανοίγοντας το παραθυρο το φως μπορει να διαλυσει το σκοταδι.Το σκοτάδι όμως του δωματίου ποτε δεν μπορει να διαλυσει το φως :D

Για μενα προσωπικά και κατανοώ την καθε λεξη και ξερω τι εμπεριέχει όχι γιατι κρινω αν ειναι σωστο ή λαθος ουτε γιατι νοιώθω οτι μου υποδεικνύεις κατι,βελεπεις μεσα μου εχω διαλυσει προτυπα εξουσίας,ξερολισμου,θυματος,αλλά γιατι ειναι και η δικη μου πορεια στα δικά μου βαθεια κα μόνο. Βλεπεις ποσο σωστα το τοποθετείς ;

Η αντιμετώπιση του εσωτερικού λαβύρινθου, δυστυχώς σε ξεβολεύει...΄Ετσι μια χαρά αποφεύγει κανείς, και με πολύ ευστοχο τρόπο, την αναζήτηση σε βάθος...
Ψάχνει το βάθος στους άλλους, χωρίς να μπορει να εντοπίσει πόσο "ρηχός" είναι ο ίδιος...

Ενα ξερω δεν γραφεις μονο για μενα,μονο για οσυς κατανοουν,γραφεις και για οσους θα σε νοιώσουν οταν θα ειναι ετοιμοι.
Φιλούρες
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”