Αστρική Προβολή

Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Αστρική Προβολή

Δημοσίευση από Αμαλία »

Να με συγχωρέσετε αν υπάρχει ήδη το θέμα αυτό και μου ξέφυγε, εγώ πάντως έκανα ενα search και δεν βρήκα τπτ!Και μου κάνει εντύπωση που δεν έχει ξανα αναφερθεί ..

Στο θέμα μας λοιπόν.

Έχετε κάνει ποτέ αστρική προβολή; Αν ναι, συνειδητά [με μεθόδους χαλάρωσης κλπ] ή "τυχαία" ; Πώς σας φάνηκε; πόσο κράτησε; Πόσο εύκολα το καταφέρατε;
Η εκμάθηση ρέικι σας βοήθησε στο να καταφέρετε αστρική προβολή;

Περιμένω τις απόψεις σας στο θέμα :D
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Daemonia_Nymphe, εννοείς αστρικό ταξιδι?
΄Οταν κάποιος βγαίνει από το σώμα του, αυτό εννοείς?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ναι αυτό εννοώ!
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι εγώ το είχα κάνει σε ηλικία 17 ετών.
΄Ηταν μια "χαζομάρα" και αρκετά επικίνδυνη θα έλεγα τώρα που γνωρίζω. Η απειρία δεν είναι ο καλύτερος σύμβουλος για ένα τέτοιο επιχείρημα...και δεν βλέπω και το νόημα.

΄Ετσι κι αλλιώς, χωρίς γνώση και ένωση με τον Ανώτερο Εαυτό σου δεν μπορείς να υπερβείς την αστρική διάσταση, δηλαδή την 4η...

Τα οφέλη τέτοιων ταξιδιών όμως γίνονται από την 5η και πάνω!

Και δεν χρειάζεται να "βγεις" από το σώμα σου...Η συνειδητότητα αρκεί...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:D :D γιατι αυτο σκεφτηκα με το που διαβασα το θεμα.Σε ευχαριστω!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Βάσω,
Γιατί λες οτι είναι επικίνδυνη; Τι πρέπει να προσέχει κανείς κατα την διάρκεια της αστρική προβολής;
Και γιατί "χαζομάρα";
Εγώ το βλέπω (απο όσα έχω διαβάσει) σαν μια φοβερή εμπειρία! Το να ξεπερνάς το φυσικό πεδίο, να πετάς κλπ σίγουρα δεν είναι κάτι συνηθισμένο!
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Ετσι νομίζεις, ότι ξεπερνας το φυσικό πεδίο, αλλά στην ουσία παραμένεις μέσα σ' αυτό.
Ο αστρικός κόσμος είναι προβολή της 3ης διάστασης και δεμένος με τα συναισθήματα των ανθρώπων.
Ταξιδεύοντας λοιπόν εκεί, χωρίς γνωση, μπορεί να έρθεις αντιμέτωπη με τις δικές σου σκεπτομορφές και να φοβηθείς πολύ.

Ο φόβος που εισπράττεις λειτουργεί στο υποσυνείδητο και δεν τον αναγνωρίζεις. ΄Ετσι από εκει που δεν φοβόσουν στο υλικό πεδίο, ξαφνικά και χωρίς λόγο, αρχίζεις να φοβάσαι και την σκιά σου. Αυτό έπαθα...Και θεωρούσα ότι "κακοί δαίμονες" έρχονται κοντά μου.
΄Ηταν αρκετά επίπονη η διαδικασία για να το ανακαλύψω.

Το λέω "χαζομάρα" μου τώρα, που μπορώ να γνωρίζω τα παραπάνω πεδία, που προσεγγίζεις μόνο με τον Ανώτερο Εαυτό σου.

Δεν λέω να μην το κάνει κανεις, αν έχει αυτή την επιθυμία.
Απλά αναφέρω την δικη μου εμπειρία, που δεν ήταν τόσο ευχάριστη και για εκείνη την στιγμή που την έκανα, αλλά και για την ζωή μου στο φυσικό πεδίο.

Μέχρι να νιώσω ότι δεν υπάρχει τίποτα "κακό" εκτός από αυτό που δημιουργούμε εμείς οι ίδιοι με τις σκέψεις μας, φοβόμουν οτιδήποτε άλλο, εκτός από εμένα!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Daemonia_Nymphe έγραψε:Εγώ το βλέπω (απο όσα έχω διαβάσει) σαν μια φοβερή εμπειρία!

Ναι, πολυ φοβερη εμπειρία! Να ερχονται και να σε αγγιζουν διαφορα "πλασματα", να σε πιανουν, να σε πονανε!
:roll:
Οταν συμβαινει τυχαια, η απο περιεργια δεν ειναι και οτι καλυτερο.
Οταν καποιος ξερει τι κανει και πως μπορει να αντιμετωπισει τυχον "επισκεψεις" ειμαι υπερ!
Άβαταρ μέλους
satya
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 19 Μάιος 2007 7:22 pm

Δημοσίευση από satya »

ποτε δεν ειχα αναλογισθει την επικινδυνοτητα λογω 'αλλων' στο συγκεκριμενο θεμα...

μετα απο μερες ολοκληρες που 'εκπαιδευα' τον εαυτο μου πριν κοιμηθω , καταφερα να το βιωσω στα 17 περιπου χρονια μου..
ηταν μια πραγματικα μαγικα υπεροχη εμπειρια χωρις καμια συνεπεια..
απλα το καταφερα , εκανα σαν παιδακι μια βολτα στο κοντινο μου περιβαλλον- στην κρεββατοκαμαρα μου και στο μπαλκονι μου- και μετα επειδη τρομαξα γιατι δεν καποια στιγμη νομιζα οτι δεν εβλεπα το νημα μου, εκανα βουτια και γυρισα...

απο τοτε δεν το εχω ξαναπροσπαθησει , οχι γιατι δεν με ενδιαφερει αλλα γιατι για εμενα τετοιες προσπαθειες πλεον εχουν να κανουν με την ικανοποιηση του εγωισμου και της ματαιοδοξιας μας...
:wink:
...soulsearching...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

με την ικανοποιηση του εγωισμου και της ματαιοδοξιας μας...
΄Οχι μόνό Satya...
H ψυχή μας "θυμάται" την ελευθερία και την αποδέσμευση από χώρο και χρόνό, αλλά το εγώ δεν γνωρίζει και "παρασύρεται" σε παιχνίδια, που πραγματικά είναι επικίνδυνα.

Πήγες μόνο έναν "κοντινό" περίπατο...
Εγώ ανοίχτηκα και πιο πάνω, είδα και ένιωσα τον φόβο σε όλο του το μεγαλείο...Μα ήταν μια εμπειρία που με βοήθησε να διευρυνθώ πάνω από τον αστρικό κόσμο! Γιατί γνώρισα τι σημαίνει...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Εγω παντως όταν το "ενοιωσα",κι εγινε χωρις να το επιδιώξω,θυμαμαι ότι οταν πηγα ν αβγω εξω απο το σπιτι κατι μου ειπε γυρνα πισω,ενοιωσα φοβο και δεν θαθελα να ξαναγίνει.Ουτε θεωρώ οτι καταφερα κατι ιδιαιτερο,δεν ξερω πως εγινε και σπανια μιλω γιαυτο,απλά νοιώθω ότι κατι με προστατεψε την τελευταια στιγμη.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πάντως είναι ένα ενδιαφέρον θέμα, γιατί οι περισσότεροι άνθρωποι διαβάζουν για εξωσωματικές εμπειρίες και νιώθουν ότι θέλουν να το δοκιμάσουν...

Εξαρτάται πάντα από τους στόχους που βάζεις γι' αυτές...

Εγώ το έκανα συνειδητά, όχι τυχαία!
΄Οχι για να βιώσω το πως θα είμαι έξω από το σώμα, αλλά για να βρω τους άλλους κόσμους που θυμόμουν σαν "πατρίδα"...

Βέβαια, ούτε κατά διάνοια.... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

satya έγραψε:ποτε δεν ειχα αναλογισθει την επικινδυνοτητα λογω 'αλλων' στο συγκεκριμενο θεμα...
Δεν το βλεπω σαν επικυνδυνο.. με την εννοια οτι κατι θα παθεις... εκτος απο τον φοβο βεβαια, εκεινης της στιγμης... σε καταβαλλει και σε εξαντλει...
Σε εμενα εγινε τυχαια, αρκετες φορες και δεν ηξερα τι ηταν... καταλαβα μετα απο συζητηση με τη Βασω... Νομιζα οτι μου κανουν επιθεση !!! Την επομενη ημερα δεν φοβομουν, αλλα αναρωτιομουν τι να τους εχω κανει και με κυνηγανε! :lol:

Συνειδητα δεν ξερω πως γινεται και δεν θελω να μαθω!
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Τελικά Βάσω, τι βλέπουμε όταν κάνουμε αστρική προβολή; Τις σκεπτομορφές τις δικές μας και των άλλων ανθρώπων; Περιπτώσεις να δούμε ανθρώπους που ονειρεύονται (γιατί σύμφωνα με κάποιους όταν κοιμόμαστε κάνουμε αστρική προβολή χωρίς όμως να έχουμε συνείδηση για αυτό) υπάρχουν;
Ανθρώπους που έχουν φύγει απο την ζωή ή άλλα όντα να τα εξαιρέσω γιατί όπως λες δεν ξεπερνάμε το φυσικό πεδίο;
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπορούμε να δούμε ανθρώπους που ονειρεύονται, αλλά όχι ανθρώπους που είναι πεθαμένοι...

Η ψυχή δεν έχει "ταυτότητα", έτσι όταν "συναντάμε" αγαπημένους αναθρώπους που έχουν πεθάνει, είναι μόνό η δική μας σκέψη που τους δημιουργεί...

Πεθαίνοντας ο άνθρωπος, αφήνει και την συνείδηση, έτσι ο φυσικός μου πατέρας, δεν υπάρχει στο αστρικό επίπεδο, παρά σαν ψυχή που βιώνει τον κόσμο που δημιούργησε...

Στον αστρικό κόσμο υπάρχουν οδηγοί που ρόλο έχουν την ομαλή επανένταξη της ψυχής στις παραπέρα επιλογές εξέλιξης...

Υπάρχουν κι άλλες "οντότητες" όχι τόσο καλές, που είναι αυτόνομες και δημιουργήματα των ανθρώπινων επιθυμιών, φόβων και σκέψεων...

Αυτά τουλάχιστον γνωρίζω εγώ, και θα χαιρόμουν να ακούσω και άλλες εμπειρίες με τον αστρικό κόσμο!

Εκεί, γλυκιά μου Daemonia_Nymphe, χρειάζεται να πας με γνώση, για να "καθαρίσεις" τις δικές σου σκεπτομορφές και να προχωρήσεις σε ανώτερα πεδία, απ΄όπου αντλείς καθοδήγηση και δρας σ' αυτά μέσα από την ένωση με τον Ανώτερο Εαυτό σου και μόνο!
Αυτό σημαίνει διεύρυνση της συνειδητότητας...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”