ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...

Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Πολύ δυνατή φωτογραφία, μου βγαζει πολλά συναισθήματα οπως και τα γραφόμενα σου Βασούλα :romance-heartbeating: @};- Μου βγάζει Δύναμη και Πίστη, πολύ μεγάλη Δύναμη ψυχής το χαμόγελό της, σιγουρα οχι απελπισία. Οτι μεσα στον πόλεμο και το σκοτάδι, το Φως ειναι ζωντανό και δυνατό, μπορεί να βιώνει δυσκολες καταστάσεις αλλα δεν την εχουν "μολύνει", ο φωτεινός πυρήνας ειναι εκεί. :romance-heartbeating: @};- Φωτογραφία που εμπνεέει @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πω πω αυτή η φωτογραφία , πολύ με συγκίνησε :cry:
αυτά τα μάτια τα δακρυσμένα , τα όμορφα ,τα φωτεινά , πόσα πράγματα μας λένε , πόσα μεταφέρουν από την ψυχή αυτού του βασανισμένου παιδιού ,
σε όλους εμάς , χωρίς λόγια , χωρίς φωνές , χωρίς τυμπανοκρουσίες , αφηγούνται
συγκινητικά και βαθιά , όσα πέρασε και όσα είδε , αυτή η τρυφερή ψυχή ,με αυτό το δακρυσμένο βλέμμα μας τα λέει όλα , όσα δεν μπορεί να πει με λόγια.
Μας κοιτά κατάματα αυτό το υπέροχο πλάσμα , σιωπηλά μας μιλά και μέσα σαυτό το μοναδικό της βλέμμα , βλέπουμε όλη την Αθωότητα , την ομορφιά ,το μεγαλείο , την απόφαση και την δύναμη της Ψυχής της .
Μέσα από τα δάκρυα μου κυλούν στα μάγουλά της , αναδύεται ένα γλυκό χαμόγελο , που μας λέει , πως δεν θα το βάλει κάτω , δεν θα σταματήσει ,θα προχωρήσει δεν θα αφήσει το κακό να την νικήσει , αυτή θα είναι ο νικητής , ό,τι και να γίνει :x :x
Τόχω δει αυτό το βλέμμα από κοντά σε πολλά παιδάκια , το γνωρίζω και κάθε φόρα που το συναντώ , αναγνωρίζω αυτό το Φως στο βάθος του , το ανίκητο και το μοναδικό και είναι μεγάλη ευλογία και μεγάλο δώρο για μένα :cry: :x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Συγκλονιστική εικόνα :romance-heartbeating:

Δεν μπορώ να πω ότι δεν με στενοχωρεί η κατάσταση που επικρατεί αυτή τη στιγμή σε εκείνο τον τόπο, όπως όμως συμβαίνουν και διάφορα στενάχωρα όχι μόνο σε εκείνη την περιοχή αλλά και στο Δυτικό κόσμο με τον τρόπο τους, απλά ίσως έχουν καλύτερο περιτύλιγμα να το πω και δεν είναι τόσο εμφανή, είναι όμως πιο ύπουλα γιαυτό ακριβώς το λόγο. Και βλέποντας αυτή τη Γλύκα και την Αθωότητα σε αυτά τα μάτια , θέλω πολύ να το πάρω μια αγκαλιά αυτό το κοριτσάκι, ίσως όχι για να το παρηγορήσω, αλλά για να του ευχηθώ να συνεχίσει να δίνει αυτό το παράδειγμα Δύναμης και Θάρρους σε όλους , όλους αυτούς που μπορεί να μην έχουν πόλεμο έξω από το σπίτι τους αλλά μέσα τους, σε όλους αυτούς που μπορεί να έχουν ένα κεραμίδι πάνω από το κεφάλι τους, καθαρό νερό και φαγητό κάθε μέρα, αλλά τα θεωρούν δεδομένα και δεν έχουν ευγνωμοσύνη για τα απλά αλλά τόσο σημαντικά πράγματα της ζωής.

:romance-heartstiny:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
johnwayne
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 05 Μαρ 2020 2:35 pm

Re: ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...

Δημοσίευση από johnwayne »

Μου άρεσε πολύ η ιδέα αυτού του θέματος. Σας ευχαριστούμε πολύ για την ανταλλαγή χρήσιμων πληροφοριών που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε στην εργασία σας. καλή τύχη!Επίσης, συνιστούμε να διαβάσετε το blog μου στο θέμα της φωτογραφίες και ό, τι σχετίζεται με αυτό. Είμαι βέβαιος ότι θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα και ενημερωτική για εσάς και μπορείτε να τραβήξετε ακόμα καλύτερα τις φωτογραφίες σας

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”