ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Η Ζωή, λένε, είναι ένας κύκλος!

Ναι, είναι κύκλος…για κάποιους

Για κάποιους άλλους είναι σπείρα

Στον κύκλο, τελειώνεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες…Δεν έχει πολύ ρίσκο αυτό ε?

Στην σπείρα, βρίσκεσαι πάντα σε ένα διαφορετικό επίπεδο, αποκλείεται να τελειώσεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες… Και αυτό έχει ρίσκο

Διαλέγεις και παίρνεις
ekthesi-mstc2.jpg
ekthesi-mstc2.jpg (48.14 KiB) Προβλήθηκε 3121 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29972
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Οχι άλλη στασιμότητα.... οχι άλλο κάρβουνο :)) :)) :))
Στην σπείρα, βρίσκεσαι πάντα σε ένα διαφορετικό επίπεδο, αποκλείεται να τελειώσεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες… Και αυτό έχει ρίσκο

Διαλέγεις και παίρνεις
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24591
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Στην σπείρα, βρίσκεσαι πάντα σε ένα διαφορετικό επίπεδο, αποκλείεται να τελειώσεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες… Και αυτό έχει ρίσκο

Διαλέγεις και παίρνεις
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

ΠΟλύ σημαντικό και εμπνευσμένο όλο το κείμενο ,
οι περισσότεροι πιστεύουν πως οι κύκλοι χρειάζεται να κλείνουν , αλλά έτσι συνεχίζεις στο ίδιο επίπεδο .
Ναι διαλέγουμε την σπειροειδή πορεία ,δεν κλείνουμε αλλά κάνουμε το επόμενο βήμα με ανυψωτική κατεύθυνση και πορεία . :x :x >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18602
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα μου
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Για άλλη μια φορά, όλα φαίνονται να είναι θέμα Επιλογής. Ο κύκλος είναι μονοδιάστατος, περιορισμένος, επαναληπτικός και εμπεριέχει το βόλεμα. Αντίθετα η σπείρα έχει πολλές διαστάσεις, είναι απεριόριστη, εξελίσημη και εμπεριέχει άνοιγμα σε νέες εμπειρίες. Όπως λες Βασούλα μου:
Βασούλα έγραψε:Στην σπείρα, βρίσκεσαι πάντα σε ένα διαφορετικό επίπεδο, αποκλείεται να τελειώσεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες…
Και αν αυτό δεν είναι το ζητούμενο στη Ζωή, τότε τι είναι;

Πάνε κάμποσα χρόνια που έκανα κύκλους... Είχα αναλωθεί μέσα σ' αυτούς και είχα χάσει τον Εαυτό μου. Άντε, έλεγα, να περάσει η εβδομάδα και να έρθει το ΣΚ... Να περάσει η χρονιά να πάω διακοπές... Να περάσει αυτη η χρονιά και να έρθει η επόμενη, γιατί δεν ήταν καλή χρονιά για εμένα... Και έτσι είχα βγάλει τον εαυτό μου στον πάγκο και το μόνο που έκανα ήταν να είμαι θεατής της ζωής μου. Και η ζωή περνούσε... Έτσι περνούσαν οι εβδομάδες και ερχόταν το ΣΚ, περνούσαν οι μέρες και πήγαινα διακοπές, περνούσε η μία χρονιά μετά την άλλη και τίποτα δεν άλλαζε! Καμία εξέλιξη, καμία Ανάταση Ψυχής!

Έχω επιλέξει λοιπόν και προσπαθώ να το κάνω: να Ζω την κάθε στιγμή. Να Ζω σε σπειροειδή τροχιά και να εξελίσσομαι. Κανείς δεν είπε ότι θα ήταν εύκολο. Σκαμπανεβάσματα πολλά. Σηκωπεσίματα άλλα τόσα! Μα το επέλεξα και τιμώ την Επιλογή μου αυτή με Σεβασμό και Ταπεινότητα.

:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33553
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Annoula »

Στην σπείρα, βρίσκεσαι πάντα σε ένα διαφορετικό επίπεδο, αποκλείεται να τελειώσεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες… Και αυτό έχει ρίσκο

Διαλέγεις και παίρνεις
Ένα από τα λίγα πράγματα που θυμάμαι όταν σπούδαζα ήταν ένας καθηγητής που μας είχε πεί ότι πολύ σημαντικός παράγοντας στις αποφάσεις σας είναι να παίρνετε ρίσκα. Μου είχε κάνει εντύπωση τότε. Σίγουρα το έχω συναντήσει το ρίσκο πολλές φορές στη ζωή μου. Άλλες φορές το πήρα άλλες πάλι όχι. Και ναι αυτό είναι το ζητούμενο, να μη μένουμε στάσιμοι στο ίδιο επίπεδο. Κάθε φορά και ένα βήμα πιο πάνω. Κι εγώ και αν έχω κάνει κύκλους γύρω από την ουρά μου νομίζοντας ότι προχωράω. Και μόνο όταν ανέβαινα επίπεδο έβλεπα τον κύκλο που έκανα. Όλα είναι θέμα αποφάσεων τελικά και να τιμάμε αυτές τις αποφάσεις μας. @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Είναι θέμα επιλογής, Μανούλη μου, αν βέβαια ξέρεις ότι την έχεις.
Μερικές φορές φαίνεται σαν να μην έχεις άλλη επιλογή από την επανάληψη.
Το να διευρύνεις τον ορίζοντα σου είναι θέμα προσπάθειας να αντιληφθείς ότι αυτός ο ορίζοντας που βλέπεις σε περιορίζει στο να επαναλαμβάνεις ίδια μοτίβα στην ζωή σου.
Και μετά είναι θέμα Πίστης...Να πιστέψεις βαθιά ότι η σπείρα έχει νόημα και να μην φοβηθείς το ότι δεν έχει κανόνες, αλλά έχει Νόμους...
Ο κύκλος είναι πιο εύκολος γιατί έχει κανόνες, αλλά δεν έχει Νόμους

Αν πεις σε έναν άνθρωπο θα κάνεις αυτό, εκείνο, το άλλο, του είναι πιο εύκολο να λειτουργήσει μέσα σ' αυτό το πλαίσιο, από το να παίρνει συνεχώς την ευθύνη των πράξεων του. Έτσι θυσιάζει την ευτυχία του, για να μπορεί να παραμένει ανεύθυνος, θεωρώντας πάντα ότι η ευθύνη ανήκει σ' αυτούς που έφτιαξαν τους κανόνες...

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18602
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Και μετά είναι θέμα Πίστης...Να πιστέψεις βαθιά ότι η σπείρα έχει νόημα και να μην φοβηθείς το ότι δεν έχει κανόνες, αλλά έχει Νόμους...
Ο κύκλος είναι πιο εύκολος γιατί έχει κανόνες, αλλά δεν έχει Νόμους
Πόσο μεγάλη αλήθεια και αυτό Βασούλα μου! Και καραβιωμένο! Με θυμάμαι παλιά να ζω μέσα σε κανόνες... Μέσα σε κουτάκια... Κουτάκια ασφηκτικά μεν αλλά ασφαλή δε. Μια ασφάλεια πλασματική που δεν εννοούσα να την αποχωριστώ, γιατί τότε ...τι θα γινόμουν χωρίς Βαρβάρους? Δώσε μου κανόνες και άσε με στην ησυχία μου! Έτσι "ζούσα" χωρίς ποτέ να πάρω την ευθύνη για τον εαυτό μου. Πολύ βολικό και ασφαλές, δε λέω... Μα από την άλλη είναι και αυτό που ανέφερε παραπάνω η Αννούλα για το ρίσκο.

Όταν αποφάσισα να αρχίσω να μεγαλώνω, άρχισα σιγά σιγά να παίρνω την ζωή στα χέρια μου. Ήρθα αντιμέτωπος με ευθύνες και επιλογές. Οι επιλογές μου άρεσαν από τη μία, μα από την άλλη τις ευθύνες τις φοβόμουν. Τότε ήταν που συνειδητοποίησα και την ύπαρξη των Νόμων! Η κάθε μου επιλογή είχε σαν αντίκτυπο έναν Νόμο. Δεν είναι λίγες οι φορές που στραβοπάτησα... που έκανα λάθη... Καλούμουν τότε να πληρώσω το τίμημα των επιλογών αυτών βάσει των Νόμων... Το πλήρωνα όσο μπορούσα με περισσότερο σεβασμό στην όποια επιλογή μου. Και εννοείται πως ακόμα κάνω λάθη! Μα τα λάθη αυτά είναι που με έχουν φέρει στην κατάσταση που είμαι σήμερα... Έχοντας λοιπόν επιλέξει την σπείρα, έχω μια ανυψωτική κατεύθυνση και μέρα με τη μέρα πιστεύω όλο και πιο πολύ στον Εαυτό μου... Έρχομαι πιο κοντά στο Φώς...

Ανέφερες και το θέμα Πίστης. Άλλο μεγάλο κεφάλαιο και αυτό... Χωρίς Πίστη τίποτα δεν μπορεί να γίνει όσο και αν θέλω... Και η Πίστη πάει σετάκι με την Αποφασιστικότητα, την Αξιοπιστία, το Όραμα... Συγκοινωνούντα δοχεία όλα αυτά...

Δεν θα μπορούσα παρά να μην νιώθω Ευγνωμωσύνη για όλα αυτά που έχουν αλλάξει την ζωή μου... Για όλα όσα μαθαίνω από το φορουμ μας καθημερινά. Κι έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου, μα παλεύω μέρα με την ημέρα!

Μόνο για σήμερα...

:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Στον κύκλο, τελειώνεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες…Δεν έχει πολύ ρίσκο αυτό ε?

Στην σπείρα, βρίσκεσαι πάντα σε ένα διαφορετικό επίπεδο, αποκλείεται να τελειώσεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες… Και αυτό έχει ρίσκο
'Ολα καλά με την σπείρα αλλά υπάρχει η πιθανότητα να την βλέπεις από λάθος οπτική γωνία και να την κατεβαίνεις αντί να την ανεβαίνεις.
Οπότε σίγουρα βρίσκεσαι σε διαφορετικό επίπεδο αλλά, είναι χαμηλότερο ή υψηλότερο ?
Πιστεύω ότι για να μπορέσεις να ρισκάρεις πρέπει πρώτα να μάθεις να χάνεις.

:romance-heartsthree: :romance-heartsthree:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18602
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Δεν έχεις άδικο Ελλάκι μου... Κατά κάποιο τρόπο έται όπως το λες μοιάζει λίγο με το μισοάδειο ή μισογεμάτο ποτήρι.
Οπότε ερχόμαστε πάλι στο θέμα της Επιλογής (που όπως είπε και η Βασούλα, αρκεί να ξέρουμε ότι την έχουμε).
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23450
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Και μετά είναι θέμα Πίστης...Να πιστέψεις βαθιά ότι η σπείρα έχει νόημα και να μην φοβηθείς το ότι δεν έχει κανόνες, αλλά έχει Νόμους...
Αυτή η φράση ήχησε μέσα μου δυνατά. :romance-heartbeating:

Κι εγώ μία από τα ίδια με τους κανόνες. Δώσε μου κανόνες, να τους ακολουθώ δουλικά, να έχω την πλασματική ασφάλεια ότι κάνω πάντα το σωστό. Τι βολικό που είναι αυτό... μεταθέτεις την ευθύνη της ζωής σου σε αυτόν που στους δίνει αυτούς τους κανόνες. Θυμάμαι στο λύκειο, όταν ξεκίνησα γυμναστήριο, έλεγα "θα κάνω ακριβώς ότι μου λέει ο γυμναστής, ούτως ώστε άμα γίνει κάποιο λάθος/τραυματισμός, να ξέρω ότι φταίει αυτός!". Πιο ξεκάθαρο δεν γινότανε!

Και έρχεται η ώρα που τους "κόβεις" αυτούς τους κανόνες, γιατί νιώθεις πια μέσα σου την ανάγκη να πάρεις την ζωή στα χέρια σου στο 100%. Και τότε σου "σκάει" όλη η ανασφάλεια αυτή στην μούρη. Και εκεί θέλει λίγο ψυχραιμία, γιατί αρχίζουν και βαράνε όλα στο κόκκινο. @-)

Αυτό με τους Νόμους που έγραψες Βασούλα με βοήθησε στο να θυμηθώ. :romance-heartbeating: Ότι χωρίς τους κανόνες και τα κουτάκια, δεν είμαι "φτερό στον άνεμο", αλλά υπάρχουν οι Νόμοι μέσα μας και στην Ζωή, που τα ρυθμίζουν όλα. Η διαφορά του "ακολουθώ τον κανόνα" από το "εκπληρώνω τους Νόμους".

Και για άλλη μια φορά, όλα οδηγούν στο κομμάτι της αντίληψης και της διεύρυνσης της οπτικής. Αυτό το "να έχεις εσωτερική θέαση" για την Ζωή, απελευθερωμένη από πεποιθήσεις, ξεκάθαρη σαν κρύσταλλο. :romance-heartbeating:

>:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18602
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Θοδωράκο μου :romance-kisscheek:
Σε νιώθω πολύ στα όσα γράφεις!
>:d< >:d< >:d<
Θοδωράκος έγραψε:Η διαφορά του "ακολουθώ τον κανόνα" από το "εκπληρώνω τους Νόμους".
Καλύτερα δεν θα μπορούσες να το θέσεις!!!
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27299
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Ωραίο θέμα :romance-heartsthree:

Εάν μιλήσουμε γενικά για τους κανόνες που περνάνε από γενιά σε γενιά, βλέπουμε ότι δημιουργήθηκαν για να βοηθήσουν τον άνθρωπο να μην παραβαίνει τους νόμους του κράτους. Κάποτε έκλεβες και σου έκοβαν το χέρι, τώρα σε βάζουν φυλακή, άρα θα τιμωρηθείς αν κλέψεις οπότε ο κανόνας λέει ότι δεν πρέπει να κλέβεις. Εν ολίγοις οι κανόνες τηρούνται με τον φόβο της τιμωρίας.

Το πρόβλημα ξεκινάει όταν προσπαθούμε να επιβάλουμε τους ίδιους κανόνες στον εσωτερικό μας κόσμο. Κανόνες για τα πάντα μαζί με οδηγίες χρήσης.
Ξεχνάμε ότι οι Συμπαντικοί Νόμοι γράφονται από την ίδια μας την Ψυχή, από όλες τις Ψυχές Μαζί, κι αν θελήσουμε να τους αψηφήσουμε προδίδουμε τον Εαυτό μας πάνω απ' όλα.

Εδώ λοιπόν υπάρχει το ερώτημα πως διακρίνει κάποιος την διαφορά ανάμεσα στον νόμο και στον Νόμο, στον κανόνα και στον Κανόνα, γιατί δεν έρχονται με εγχειρίδιο χρήσης αλλά με σκληρή ενδοσκόπηση και ειλικρίνεια. Κι όπως λέει κάποια καρδουλίτσα, ξεκινάμε να ψάχνουμε τα όσα δεν θέλουμε και να καταλύουμε τους κανόνες για να φύγουν τα πέπλα από τα μάτια μας και να μπορέσει να μπει λίγο Φως.

Δύσκολος δρόμος να ξεγυμνώνεσαι και να αρχίζεις πάλι και πάλι από την αρχή. Δύσκολος γιατί τον έχουμε ξεχάσει και έχουμε δώσει υπερβολική σημασία σε πράγματα ανούσια, μόνο και μόνο για να κτίσουμε μια πλασματική ασφάλεια.
Όταν λες τέρμα τα δεκανίκια και αποφασίζεις να πάρεις την Ζωή σου στα χέρια σου, δεν πρέπει να ξεχνάς ποιός έχει βάλει τα θεμέλια. Πες το Ψυχή, πες το Σύμπαν, πες το Θεό, δεν έχει σημασία. Να βαδίζεις ελαφρά γιατί τα βήματά σου αφήνουν αχνάρια.
Πάμε από την αρχή να θέσουμε τους δικούς μας Κανόνες σύμφωνα με την βαθύτερη Θέλησή μας και τους Νόμους της καρδιάς μας. Κι αν πονέσουμε δεν πειράζει γιατί φτιάχνουμε τον δικό μας Κόσμο, έτσι όπως εμείς Επιλέγουμε.

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88502
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Ellaki έγραψε: 17 Απρ 2019 10:41 pm
Στον κύκλο, τελειώνεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες…Δεν έχει πολύ ρίσκο αυτό ε?

Στην σπείρα, βρίσκεσαι πάντα σε ένα διαφορετικό επίπεδο, αποκλείεται να τελειώσεις στο ίδιο επίπεδο που ξεκίνησες… Και αυτό έχει ρίσκο
'Ολα καλά με την σπείρα αλλά υπάρχει η πιθανότητα να την βλέπεις από λάθος οπτική γωνία και να την κατεβαίνεις αντί να την ανεβαίνεις.
Οπότε σίγουρα βρίσκεσαι σε διαφορετικό επίπεδο αλλά, είναι χαμηλότερο ή υψηλότερο ?
Πιστεύω ότι για να μπορέσεις να ρισκάρεις πρέπει πρώτα να μάθεις να χάνεις.

:romance-heartsthree: :romance-heartsthree:
Ελλάκι δεν υπάρχει αυτό που λες...Δεν υπάρχει κάτω ή πάνω...Αν δεν κλείσεις τον κύκλο, δηλαδή αν δεν επαναλαμβάνεις συνεχώς τα μοτίβα στην ζωή σου, αν ακολουθείς μια σπειροειδή τροχιά, το μόνο που σε περιμένει είναι η εξέλιξη

Το κάτω και το πάνω ανήκει στους κανόνες του καλού και του κακού...ο διαχωρισμός του νου το κάνει αυτό...Αν πας προς τα κάτω ή αν πας προς τα πάνω, τι σημασία έχει αν δεν επαναλαμβάνεις τα ίδια και τα ίδια, περιμένοντας την μοίρα να κλείσει τον κύκλο?

Η εξέλιξη δεν έχει κανόνες έχει μόνο αλλαγή...


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giorgos Agelis
Δημοσιεύσεις: 4075
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 2:44 am
Τοποθεσία: KATERINH PIERIA

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Giorgos Agelis »

Η εξέλιξη δεν έχει κανόνες έχει μόνο αλλαγή...

:romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26027
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”