ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Η εξέλιξη δεν έχει κανόνες έχει μόνο αλλαγή...
:romance-heartbeating:

Παιδάκια :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Η εξέλιξη δεν έχει κανόνες έχει μόνο αλλαγή...
O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Annoula »

Η εξέλιξη δεν έχει κανόνες έχει μόνο αλλαγή...
:romance-inlove: :romance-kisscheek:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Η εξέλιξη δεν έχει κανόνες έχει μόνο αλλαγή...
Αυτά είναι :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

.Δεν υπάρχει κάτω ή πάνω...Αν δεν κλείσεις τον κύκλο, δηλαδή αν δεν επαναλαμβάνεις συνεχώς τα μοτίβα στην ζωή σου, αν ακολουθείς μια σπειροειδή τροχιά, το μόνο που σε περιμένει είναι η εξέλιξη

Ο μόνος τρόπος για να μην επαναλαμβάνει κανείς τα μοτίβα στην ζωή του, είναι να αλλάξει ριζικά μέσα του, όλες τις πεποιθήσεις, όλες τις διαστρεβλωμένες ιδέες που έχουν προκαλέσει ασθένεια στην ζωή του και με αυτόν τον τρόπο να αλλάξει βαθιά τον τρόπο που συνήθιζε να αντιδράει απέναντι στα γεγονότα και στα φαινόμενα της ζωής του..

Όταν αλλάζουν οι αντιδράσεις μας απέναντι στην Ζωή, τότε τα ίδια φαινόμενα που είχαν την τάση να επαναλαμβάνονται κυκλικά, χάνουν την ισχύ τους μέσα μας, διαφοροποιούνται και σιγά σιγά χάνονται. Αυτό γίνεται πια βέβαιο όταν παύουμε να ταυτιζόμαστε με το κάθε τι που μας συμβαίνει, όταν παύουμε να ταυτιζόμαστε και αντιδράμε απέναντί τους με μία ήρεμη , γλυκιά και ώριμη παθητικότητα, γνωρίζοντας ότι τίποτα από όλα αυτά δεν μπορούν να επηρεάσουν την εσωτερική μας ύπαρξη..

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΚΥΚΛΟΣ ΖΩΗΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Το κάτω και το πάνω ανήκει στους κανόνες του καλού και του κακού...ο διαχωρισμός του νου το κάνει αυτό...Αν πας προς τα κάτω ή αν πας προς τα πάνω, τι σημασία έχει αν δεν επαναλαμβάνεις τα ίδια και τα ίδια, περιμένοντας την μοίρα να κλείσει τον κύκλο?

Η εξέλιξη δεν έχει κανόνες έχει μόνο αλλαγή...
Πολύ τρυφερή η απάντησή σου, γεμάτη από το Όραμα :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”