ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Giotoula »

Μπεττούλα :x >:d< >:d< >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17575
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Μπεττουλι μου :cheers: :) :romance-heartstiny: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: 23 Φεβ 2019 2:15 pm
Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή

:romance-heartstiny:
💖💖💖

παιδακια ολα!! :romance-heartbeating: :romance-adore: :romance-grouphug:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11715
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Μπεττούλα :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

ομορφα Μπετούλα! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή

:romance-kisscheek: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μπεττούλα :romance-kisscheek: :cheers: >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Tomasino
Δημοσιεύσεις: 3850
Εγγραφή: 26 Φεβ 2013 9:53 am

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Tomasino »

Μπεττουλα :x O:-) >:d<
''Οι ευκαιρίες δεν είναι ούτε μπροστά, ούτε πίσω...Είναι μέσα σου...Εκεί που ο Θεός και ο Εαυτός σου προνοεί για εσένα, εκεί ΄να κοιτάς.''
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27308
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Μπεττούλα :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
sourra sofia
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 22 Μάιος 2013 10:16 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από sourra sofia »

Μπεττουλα,τι καλα!!! :romance-kisscheek: >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:) :) :) :romance-grouphug: :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από VasilisM »

Μπέττυ μου καλή αρχή και εύχομαι κάθε Ευλογία!! :x

Πολύ συγχρονικό το κείμενο και είναι γεμάτο με αλήθειες. Αυτή η αλήθεια του ότι μπορείς να αλλάξεις την πορεία της Ζωής σου, χρειάζεται να την εμπεδώσουμε και να την κάνουμε πράξη σε κάθε λανθασμένη επιλογή, σε κάθε λανθασμένο δρόμο που πήραμε και να μην απογοητευτουμε! @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
paolo
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 04 Αύγ 2010 12:22 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από paolo »

Καλημέρα παιδιά. Ετυχε να δω το ποστ και επειδη εχω τα παιδια μου στο εξωτερικο σκεφτηκα να γραψω μερικες σκεψεις και διαπιστωσεις που εχω κανει σχετικα.
Ο γιος μου εφυγε επειδη ερωτευτηκε και εκανε οικογενεια με ολλανδεζα και η κορη μου μεταναστευσε με τον συζυγο της για οικονομικους λογους με την βοηθεια του αδερφου της. Μετα απο αρκετα χρονια θα ελεγε κανεις οτι εχουν βρει τον ρυθμο τους και οτι ειναι ''τακτοποιημενοι''. Εχουν τα σπιτια τους, τα αυτοκινητα τους , τα παιδια τους προσαρμοσμενα εκει και μια σχετικη ανεση αν συγκρινουμε με τα δικα μας δεδομενα . Τι βλεπω ομως εγω απο πισω.
Κανεις τους δεν κανει την δουλεια που σπουδασε και αυτο γιατι οι ξενοι προτιμουν τους δικους τους για τις καλες θεσεις και αξιοποιουν τους αλλοδαπους στα υπολοιπα εκτος κι αν μιλαμε για γιατρους και πολιτικους μηχανικους αλλα και αυτοι με συνθηκες. Αν ''καταδεχοταν '' ολοι αυτοι που ε φυγαν συμπεριλαμβανομενων και των δικων μου, να κανουν τις δουλειες που βρισκουν εξω , στην Ελλαδα, θα ηταν μια χαρα και εδω, με το ιδιο επιπεδο ζωης και ισως και καλυτερο.
Κατα τα αλλα, στις ευρωπαικες χωρες ως επι το πλειστον υπαρχει πολυ μεγαλη οργανωση και συστημα και αυτο τηρηται οχι επειδη ειναι πνευματικα εξελιγμενοι οι πολιτες αυτων των χωρων αλλα επειδη υπαρχει πολυ μεγαλη αστυνομευση, προστιμα και πολλα καρφια τριγυρω. Ο ενας ρουφιανευει τον αλλο μολις λοξοδρομισει απο αυτο που λεει ο νομος με την διαφορα οτι οι νομοι εχουν θεση οντοτητας θα ελεγα.Και δεν θα μπορουσε να ειναι και διαφορετικα αν σκεφτουμε το ποσοστο μεταναστων απο διαφορες χωρες που υπαρχει στις μεγαλες πρωτευουσες και την διαφορετικοτητα στην κουλτουρα τους.
Οσον αφορα το εννοια ρισκο, πιστευω οτι οπου και να εισαι ολη η ζωη ειναι μια προκληση χωρις να υπαρχει ποτε ασφαλεια αλλα κατα καιρους οταν εχουμε καποια ''επιτυχια'' δημιουργειται ενα αισθημα ασφαλειας και ευφοριας που φερει μεσα του ελπιδα.
Παρτο αλλιώς
Θα βρείς
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31558
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

εκείνο που κράτησα από αυτό το κείμενο είναι η έννοια του ρίσκου,
που δεν έχει να κάνει με την Ελλάδα ή το εξωτερικό
άμα είσαι αποφασισμένος να ρισκάρεις για κάτι που το λέει η ψυχούλα σου, το ποθείς τόσο ώστε να το πραγματώσεις δεν το αφήνεις να το φάνε η μιζέρια, ο "γέρος" μέσα σου και οι γενικώς σειρήνες έσω έξω, που πας, τι κάνεις, θα σε φάνε τα "άγρια θεριά", θα θα θα λίστα ολόκληρη :)) κάτι που πλανάται πολύ στην Ελλάδα του σήμερα στα πρακτικά τουλάχιστον,
το κάνεις από όποιο σημείο βρίσκεσαι

και μου έκανε πάρα πολύ το κλικ το παράδειγμα/δράση της Φίλης Μπεττούλας :)

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Αν ''καταδεχοταν '' ολοι αυτοι που ε φυγαν συμπεριλαμβανομενων και των δικων μου, να κανουν τις δουλειες που βρισκουν εξω , στην Ελλαδα, θα ηταν μια χαρα και εδω, με το ιδιο επιπεδο ζωης και ισως και καλυτερο.
ω και πόσο συμφωνώ μαζί σου Παύλο μου :)

Είναι καιρός εμείς οι άνθρωποι να ξεχωρίσουμε την επιβίωση από την Ζωή και να τα μπλέξουμε όμορφα

Γιατί όλοι αυτοί που έφυγαν για μια καλύτερη τύχη, είχαν μάθει ότι το επάγγελμα παίζει ρόλο στο "ποιός είμαι"
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”