ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26030
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vasoula έγραψε: 18 Φεβ 2019 9:45 am Όταν λέμε λοιπόν "άσε το αποτέλεσμα στον Θεό" δεν είναι καθόλου παθητικό...Εσύ το νομίζεις γιατί είσαι παιδί του ελέγχου.
Όταν λέμε "άσε το αποτέλεσμα στον Θεό" η φράση έχει μέσα της την ενεργητικότητα της Πίστης και της Εμπιστοσύνης και αυτό μάλλον σου διέφυγε...

η Πίστη και η Εμπιστοσύνη δεν αφορούν την παθητική στάση. ΄Ισως έτσι φαίνεται σε κάποιον που ελέγχει ακόμα και την ανάσα του
@};- @};- :romance-heartbeating:

Βασουλα :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18607
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Παιδάκια γλυκά :x :x :x




Θωμάκι έγραψε:σκεφτόμουν την κάρτα της ρωρ που λέει «Αυτό που είναι να κανείς, βεβαιώσου ότι το κανείς, εκείνο που είναι να γίνει για σένα βεβαιώσου ότι το αφήνεις», Επιτρέπω λοιπόν
O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μανούλι σε νιώθω πολύ πάνω στο θέμα του έλεγχου,και για μένα μου είναι τρομερά δύσκολο αν και το προσπαθώ κάθε μέρα αλλά συνέχεια νιώθω ότι δεν κάνω κάτι σωστά ,συνέχεια αμφισβητώ τον εαυτό μου .
Όταν λέμε "άσε το αποτέλεσμα στον Θεό" η φράση έχει μέσα της την ενεργητικότητα της Πίστης και της Εμπιστοσύνης και αυτό μάλλον σου διέφυγε...

και ενώ νοητικά το έχω εμπεδώσει αυτό όσο δεν πάει ,συναισθηματικά νιώθω λές και το σύμπαν έχει κλειστά τα αυτιά του ειδικά σε μένα.
οπότε σκέφτομαι ότι προφανώς δεν έχω δουλέψει όσο πρέπει με το συναίσθημα της αναξιότητας η υπάρχουν άκομα μεσα μου κάποια θρησκευτικα πρότυπα ίσως .
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18607
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ιωαννούλα μου :romance-kisscheek:
>:d< >:d< >:d<

Πάμε Δυνατά!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Βασουλα μου Μανουκο Ιωννακι :romance-heartbeating:

πολυ μου αρεσαν οσα γραφτηκαν!και πιο επικαιρα πεθαινεις! :romance-heartbeating:

πριν απο δυο βδομαδες τυχαια μου ανεφερε η ιδιοκτητρια οτι χρειαζεται το σπιτι το Σεπτεμβρη οποτε χρειαζεται να μετακομισουμε! μου ρθε ενα σοκ η αληθεια ειναι! :romance-heartbeating:

και εκει που εψαχνα για σπιτι και δουλεια γιατι τελειωνει το ταμειο ανεργιας τον αλλο μηνα επεσα πανω σε μια προκηρυξη τυχαια του ΟΑΕΔ που βγηκε τωρα και επιδοτει ανεργους για να ανοιξουν τη δικη τους επιχειρηση!! :romance-heartbeating: την ιδια μερα τυχαια βρηκα ανθρωπο που να γνωριζει τι και πως και που θα με βοηθησει να κανουμε το επιχειρηματικο σχεδιο για να το καταθεσουμε!! :romance-heartbeating: ενθουσιαστηκα μεχρι εκει που δεν παει!! :) :romance-heartbeating:

ειναι παρα πολλα αυτα που πρεπει να κανω για το ετοιμασουμε και τα αποτελεσματα θα τα εχουμε σε κανα τριμηνο μαξ για το αν εγκριθηκε η προταση!το θεμα ειναι οτι για ολο αυτο το διαστημα πρεπει να συνεχισω να φαινομαι ανεργη!

και μου εχουν ερθει λιγο τα πανω κατω γιατι ξαφνικα μου φαινονται ολα οτι ειναι στον αερα!αλλαγες παντου! και ειναι πραγματικα καλοδεχουμενες αλλα ολο αυτο μου προκαλει και μια αναστατωση και ανασφαλεια! αλλα βλεπω και την βοηθεια που ερχεται για να μην νιωθω πελαγωμενη! πηγα για δουλεια για ημιαπασχοληση σε μια εταιρεια γαμων και ειδαν τη δουλεια μου κ θελουν να συνεργαστουμε στο να τους φτιαχνω κερακια! :x

ξεβολεμα απο παντου!! και εκει που υπηρχε μια στασιμοτητα το τελευταιο διαστημα νιωθω λες και εχουν παρει φωτια τα γραναζια σε ολους τους τομεις! μεχρι και το δικαστηριο του Παναγιωτη για το διαζυγιο εγινε ξαφνικα! :))

και με τρομαζει δεν σας κρυβω το να αναλαβω την ευθυνη μιας εταιρειας οχι για τους πρακτικους λογους αλλα γιατι το νιωθω σαν ενα πολυ σημαντικο βημα για την δικη μου ωριμοτητα!περα απο το αγχος μου ομως για οσα συμβαινουν βλεπω πολυ μεγαλη ομορφια και νιωθω βαθυτερα οτι γινονται ολα οπως χρειαζεται να γινουν!Ευγνωμοσυνη, Πιστη και Εμπιστοσυνη λοιπον :x :x :romance-heartbeating:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29979
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:romance-heartbeating: O:-) O:-) O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

ααα Μπεττούλα μου :romance-kisscheek: O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)

Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33533
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μπετουλάκι O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31558
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

άρε Μπεττούλα! O:-) :romance-heartbeating: @};- :romance-heartstiny: O:-)


Vasoula έγραψε: 23 Φεβ 2019 2:15 pm

Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή


:romance-heartstiny:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18607
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Μπεττούλα μου :romance-kisscheek:
:cheers: :cheers: :cheers:

:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από nondas »

Μπεττούλα >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33562
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Annoula »

Μπεττούλι O:-) :romance-heartstiny:
Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή


:romance-heartstiny:
:romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26030
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Μπεττουλα :romance-kisscheek: :cheers: O:-) :romance-heartbeating:
Vasoula έγραψε: 23 Φεβ 2019 2:15 pm Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή
@};- :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16538
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Μπεττουλα... :cheers: :romance-kisscheek:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Μπεττούλι :romance-heartbeating: >:d< O:-) O:-)
Vasoula έγραψε: 23 Φεβ 2019 2:15 pm Σας το έχω πει...εκ του ασφαλούς δεν υπάρχει Ζωή
:romance-heartbeating: :romance-kisscheek: @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”