Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Στην τελευταία συζήτηση αναδείχθηκε το θέμα του αν έχουμε συνειδητοποιήσει και αποδεχτεί τις αλλάγες που έχουμε πραγματοποιήσει/πετύχει. Ειπώθηκε ότι μόνο το να εστιαζόμαστε στο δρόμο που έχουμε μπροστά μας και στις αλλάγές που έχουμε να πετύχουμε, πιθανά μας κάνει να χανουμε την "δυναμη" που παίρνουμε βλέποντας/αποδεχόμενοι με ειλικρίνεια τις αλλαγές που έχουμε πετύχει. Επίσης το ότι δεν αποδεχόμαστε ξεκαθαρα τις αλλαγές που έχουμε πετύχει, μας αποκοπτεί απο το παρελθόν μας, απο αυτό που ήμασταν χθες και έτσι μπορεί να χάνουμε την εμπειρία αυτού που ήμασταν.

Μεσα σε όλο αυτό είδα και τον εαυτό μου. Το κάνω πάντα, ακομα και όταν κάποιος αναφέρθεί στο ότι έχω αλλάξει ή ότι φαίνομαι αλλαγμένος, η απάντηση είναι στο πόσα έχω μπροστά μου ακόμα για αλλαγή. Το θεωρούσα μαλιστά ως ταπεινοτητα απο μέρους μου ότι το προσεγγίζω έτσι. Αυτό που επέλεγα ήταν καλώς να έρθουν οι άλλαγές και τις αφήνω εκει που είναι να κάνουν την δουλειά τους. Μπορεσα μεσα απο την συζήτηση να δω και να νιώσω λίγο το οφελος της παράδοχής τους και της εμπειρίας του πως ήμουν χθες. Ομως ακόμα και έτσι δεν είμαι έτοιμος να το κάνω στο τώρα. Υπάρχει μια ανησυχία για την αλλαζονεία μου που θα ξεπεταχθεί αν κανω αυτές τις παραδοχές. Το γράφω γιατί μου εκανε εντύπωση ότι και η πιο σοφή επιλογή, αν δεν υπάρχει η προετοιμασία που να την στηρίζει, μπορεί να οδηγήσει σε σταμάτημα και αποπροσανατολισμό.
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ, ότι μου είναι δύσκολο να μου πω ένα "μπράβο" για τα μικρά ή μεγάλα βήματα που έχω καταφέρει στην Διαδρομή μου. Ίσως γιατί δεν το μάθαμε και ποτέ: στην ανατροφή μας συνέχεια μας έλεγαν "μπορείς και καλύτερα", και ποτέ ένα "μπράβο".

Αλλά τις (ελάχιστες, ομολογώ) στιγμές που το έχω πει στον εαυτό μου, αισθάνθηκα συγκίνηση, αλλά και Δύναμη, Εμπιστοσύνη, και Πίστη στον εαυτό μου!

:x :x O:-) >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
sourra sofia
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 22 Μάιος 2013 10:16 pm

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από sourra sofia »

Δυστυχως ,και γω το λεω στον εαυτο μου ....Οτι παντα υπαρχει και καλυτερο....

Και οχι απαραιτητα , του αναγνωριζω την αλλαγη...την εξελιξη...

Υπαρχει σφηνομενο το καλυτερο ..το περισσοτερο ,οι προσδοκιες...οι απαιτησεις....

Και μεσα σε ολο αυτο ,τελικα ,δεν υπαρχει Χαρα .....

Δεν υπαρχει Ευγνωμοσυνη για οσο δρομο περπατησα ,μεχρι σημερα....


Ε , και αυτο ειναι αρκετα στεναχωρο....

Και αντι να΄' ναι μια ομορφη διαδρομη στο δασος , γινεται μια κουρσα με τον εαυτο μου.... :-(


:x @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Vasoula »

αχ αυτός ο προγραμματισμός του "μπορείς και καλύτερα" (μεταφράζεται στο "έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου") πόσο απαξιωτικός είναι και για τον άνθρωπο και για την Ζωή την ίδια...Ένας συνεχής αγώνας, γιατί κάποιος ηλίθιος θεός είπε "με κόπο να περνάς την ζωή σου επί της Γης"...και μετά, ξέρετε πως πάνε αυτά...η ηλιθιότητα περνάει και στον γονέα...

Για εμένα η πνευματική εξέλιξη αποτελεί μια τεράστια απόλαυση...

Δεν είναι και λίγο να μετεκπαιδεύεις τον κατώτερο Εαυτό σου, με μια ανώτερη Συνείδηση...

Ξέρετε άραγε τι σημαίνει απόλαυση? Μπορεί κάποιος να σκεφτεί αν έχει καταφέρει να απολαύσει έστω και μία στιγμή στην Ζωή του ή ακόμα κυνηγάει την απόλαυση που θα έρθει κάποτε στο μέλλον (που θα γίνει Βούδας)?


:romance-inlove:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Παιδάκια :x :x :x

Βασούλα :x :x :x
αχ αυτός ο προγραμματισμός του "μπορείς και καλύτερα"
πόσο κουραστικό είναι αυτό :-(
Για εμένα η πνευματική εξέλιξη αποτελεί μια τεράστια απόλαυση...

Δεν είναι και λίγο να μετεκπαιδεύεις τον κατώτερο Εαυτό σου, με μια ανώτερη Συνείδηση...
:) :romance-heartbeating:

Όταν καταφέρνω να μην έχω ανάγκη να "απολογηθώ" απολαμβάνω τις αποφάσεις μου και την Ζωή μου. @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Για εμένα η πνευματική εξέλιξη αποτελεί μια τεράστια απόλαυση...
Μμμμμ 8-> :romance-inlove: :romance-inlove: Έλιωσα με αυτό :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Μπορεί κάποιος να σκεφτεί αν έχει καταφέρει να απολαύσει έστω και μία στιγμή στην Ζωή του ή ακόμα κυνηγάει την απόλαυση που θα έρθει κάποτε στο μέλλον (που θα γίνει Βούδας)?
Βούδας? Ποιος είναι Βούδας? Ποιος θέλει να γίνει Βούδας? Δεν σε καταλαβαίνω... :-??

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29983
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Ταρούλα »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Vasoula »

Θοδωράκος έγραψε:Βούδας? Ποιος είναι Βούδας? Ποιος θέλει να γίνει Βούδας? Δεν σε καταλαβαίνω... :-??

:-$
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33564
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Annoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27311
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Ellaki »

Ξέρετε άραγε τι σημαίνει απόλαυση? Μπορεί κάποιος να σκεφτεί αν έχει καταφέρει να απολαύσει έστω και μία στιγμή στην Ζωή του ή ακόμα κυνηγάει την απόλαυση που θα έρθει κάποτε στο μέλλον (που θα γίνει Βούδας)?

αααααααααα η Απόλαυση............πονεμένη ιστορία :tosser: :)) :)) :)) :))

Μας κυνηγάει η δεισιδαιμονία μην τυχόν και απολαύσουμε την Ζωή γιατί μετά θα την πληρώσουμε!
Μα πως είναι δυνατόν να κουβαλάμε την α-νοησία των άλλων και να μην ορθώνουμε ανάστημα?
Σε κάθε αλλαγή βάζουμε και τον τίτλο της αμαρτίας και πάμε να εξομολογηθούμε γιατί παραστρατήσαμε. :)) :)) :))
Μα πως θα τολμήσουμε το μεγάλο βήμα εαν δεν αγαπήσουμε το μικρό?

Η εκπαίδευση αρχίζει από τα μικρά και κάθετι που ανακαλύπτεις και επαναπροσδιορίζεις, είναι και μια απόλαυση.
Δεν λέω, θα πέσουμε και στο πηγάδι όταν δούμε την δική μας α-νοησία..........αλλά να θυμηθούμε και να βγούμε από εκεί...........και ο μόνος τρόπος είναι η απόλαυση. Έπεσα και έμαθα και είμαι Ευγνώμων για το λάθος που μου έδωσε το μάθημα, το θεραπεύω και πάω για το επόμενο βήμα.

Όταν δεν αποδεχόμαστε τις αλλαγές που έχουν συμβεί και συμβαίνουν μέσα μας, όταν αντί για όραμα θέτουμε την προσδοκία του καλύτερου, τότε μπλοκάρουμε την Ευγνωμοσύνη και δημιουργούμε τροχοπέδη στην Εξέλιξή μας.
Χάνουμε το Τώρα γιατί δεν εκτιμούμε το χθες και προσδοκούμε το αύριο έχοντας εκ των προτέρων καταδικάσει την πορεία μας.

Συχνά βέβαια μας παρασύρει η συνήθεια και η μηχανιστική ζωή στο να παραβλέπουμε την αλλαγή και να αντιδρούμε σύμφωνα με την παλιά κασέτα.
Όμως σε αυτή την περίπτωση είναι θέμα πειθαρχίας το να αλλάξουμε την συνήθεια και ασφαλώς να έχουμε αποδεχτεί την αλλαγή, γιατί δεν γίνεται να αλλάζουμε χωρίς να εφαρμόζουμε, οπότε πρόκειται για δώρο άδωρο και σίγουρα χάνουμε την απόλαυση.
Η απόλαυση κατά κάποιο τρόπο είναι και η επιβεβαίωση ότι προχωράμε προς τον στόχο μας να γίνουμε συνειδητοί.


:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26032
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Βικούλα »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Μάνος »

Θοδωράκος έγραψε:Αλλά τις (ελάχιστες, ομολογώ) στιγμές που το έχω πει στον εαυτό μου, αισθάνθηκα συγκίνηση, αλλά και Δύναμη, Εμπιστοσύνη, και Πίστη στον εαυτό μου!
Ελλάκι έγραψε:Δεν λέω, θα πέσουμε και στο πηγάδι όταν δούμε την δική μας α-νοησία..........αλλά να θυμηθούμε και να βγούμε από εκεί...........και ο μόνος τρόπος είναι η απόλαυση. Έπεσα και έμαθα και είμαι Ευγνώμων για το λάθος που μου έδωσε το μάθημα, το θεραπεύω και πάω για το επόμενο βήμα.

Όταν δεν αποδεχόμαστε τις αλλαγές που έχουν συμβεί και συμβαίνουν μέσα μας, όταν αντί για όραμα θέτουμε την προσδοκία του καλύτερου, τότε μπλοκάρουμε την Ευγνωμοσύνη και δημιουργούμε τροχοπέδη στην Εξέλιξή μας.
Χάνουμε το Τώρα γιατί δεν εκτιμούμε το χθες και προσδοκούμε το αύριο έχοντας εκ των προτέρων καταδικάσει την πορεία μας.
Αχ ρε παιδάκι γλυκά! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Πολύ πολύ όμορφη υπενθύμιση!!!!
Ευχαριστώ πολύ :x :x :x
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24606
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Αν σταθούμε για λίγο να κοιτάξουμε γύρω μας θα παρατηρήσουμε αμέτρητες και συνεχείς αλλαγές , στη φύση , στους άλλους ανθρώπους , σε όλα , συμβαίνει μια διαρκής αλλαγή ,
και μεις εκεί απαθείς , παρόλο που θέλουμε, λαχταράμε να αλλάξουμε πράγματα μέσα μας και εξω μας , δεν τολμάμε .
Η πλειοψηφία των ανθρώπων προτιμά να ζει μεσα στα ίδια , αντί να αναζητά τις αλλαγές ,
προτιμάμε να νοιώθουμε «ασφαλείς », παρά να είμαστε καλά , προτιμάμε να ζούμε στο τέλμα μας ,ένα τέλμα που όμως γνωρίζουμε και που η συνήθεια του μας ναρκώνει. Δεν είμαστε ευτυχισμένοι, δεν περνάμε καλά, δεν μας αρέσει αλλά μας τρομάζει το νέο και η αλλαγή ,η
ανατροπή , η διαδικασία του να μπούμε σε περιοχές άγνωστες και ξένες για μας.

Μένουμε λοιπόν εκεί με το γνώριμο, το οικείο, ακόμα κι΄ όταν ξέρουμε ότι οι αλλαγές χρειάζεται να γίνουν και είναι για το καλό μας, δυσκολευόμαστε να τις κάνουμε.
Μόνο και μόνο επειδή δεν θέλουμε να ξεβολευτούμε ,επειδή φοβόμαστε το νέο , επειδή δεν τολμάμε να υπερβούμε τα εμπόδια γιατί νομίζουμε πως θα αποτύχουμε ,γιατί το ένα , γιατί το άλλο ,
πολλά τέτοια θα μπορούσα να πω ακόμη , που τάχω πει πολλές φορές σαν δικαιολογία , για να αποφύγω να μπω σαυτήν την διαδικασία ,
γιατί φοβόμουν πολλά και πιο πολύ τον πόνο και τις δυσκολίες , αλλά και την ελευθερία που τόσο ήθελα και που θα ερχόταν βγαίνοντας μπροστά στη ζωή και προτιμούσα να παραμένω στα ίδια χωρίς ζωή.

Από την δική μου εμπειρία θα πω, πως δεν είναι ούτε εύκολο , ούτε γρήγορο , όμως χρειάζεται κάποια στιγμή να πάρουμε την απόφαση , να τολμήσουμε να κάνουμε για αρχή , μια αλλαγή που αποφασίσαμε , μπαίνοντας λιγάκι μέσα μας και να ρωτήσουμε τον εαυτό μας «Τι θέλω;» .
Τι είναι αυτό που πραγματικά θέλω, για μένα, για τη ζωή μου;

Απάντηση δεν βρίσκουμε αμέσως γιατί πολλές φορές ενώ νομίζουμε ότι ξέρουμε τι θέλουμε, στην πραγματικότητα δεν το ξέρουμε ουσιαστικά, δεν έχουμε συνδεθεί με τη βαθύτερη ανάγκη που έχει ο πραγματικός εαυτός κρυμμένος μέσα μας.
Γι αυτό ίσως ακόμα και όταν καταφέρνουμε αυτό που νομίζουμε ότι θέλαμε, πάλι εξακολουθούμε να μην είμαστε ικανοποιημένοι , αλλά και αυτό είναι μια αφετηρία για να δούμε ότι μπορούμε να πετύχουμε κάτι για αρχή .

Μετά καταλαβαίνουμε ότι χρειάζεται πολύ δουλειά , πίστη, εμπιστοσύνη, απόφαση για τη διαδρομή ,
και ρωτάμε πάλι «τι θέλω;» χωρίς φόβο , αυτό-επίκριση, με αλήθεια , ταπεινότητα και γενναιοδωρία , βάζουμε κίνητρο ,στόχο και όραμα , που θάναι η εσωτερική μας πυξίδα και η κινητήρια δύναμη για να προχωρήσουμε στα επόμενά μας βήματα , να δώσουμε ότι καλύτερο έχουμε για να πετύχουμε και να ολοκληρώσουμε αυτό που επιλέξαμε και τότε είναι σίγουρο ότι πολλά θα συντελεστούν.

Είναι αλήθεια πολύ όμορφο, όταν αρχίζουν να φαίνονται τα αποτελέσματα , τότε οι δυσκολίες της αλλαγής θα ξεχαστούν, τα όμορφα αυτών που αλλάξαμε είναι μπροστά μας και μεις είμαστε εκεί, τα χαιρόμαστε και τα απολαμβάνουμε.
Οι νίκες να είναι περισσότερες από τις ήττες και είναι αληθινά υπέροχο αυτό που συμβάινει ,
βλέπεις την πορεία σου και αναγνωρίζεις τις αλλαγές σου , νιώθεις την ομορφιά αυτού που πέτυχες , απολαμβάνεις και να χαίρεσαι το τώρα σου και την κάθε στιγμή ,
γιατί αναγνωρίζεις ότι εσύ το κατόρθωσες ,μέσα από δυσκολίες και προσπάθεια
και αισθάνεσαι ικανοποίηση και ευγνωμοσύνη για όλα όσα κατάφερες
και που μπορείς να χαίρεσαι το ταξίδι και την διαδρομή που επέλεξες να ακολουθήσεις. :x :x >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4575
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε: Για εμένα η πνευματική εξέλιξη αποτελεί μια τεράστια απόλαυση...
Μμμμ... σαν καλά να τα λέτε. Για να το ξαναδω αυτό.
Ellaki έγραψε: Η εκπαίδευση αρχίζει από τα μικρά και κάθετι που ανακαλύπτεις και επαναπροσδιορίζεις, είναι και μια απόλαυση.
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παραδοχή των αλλαγών που έχουν συμβεί

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vasoula έγραψε:
Θοδωράκος έγραψε:Βούδας? Ποιος είναι Βούδας? Ποιος θέλει να γίνει Βούδας? Δεν σε καταλαβαίνω... :-??

:-$
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Ellaki έγραψε:Μας κυνηγάει η δεισιδαιμονία μην τυχόν και απολαύσουμε την Ζωή γιατί μετά θα την πληρώσουμε!
Καλέ τι λες... Η απόλαυση είναι αμαρτία... Πτουπτουπτου μακριά από μας.... :tosser: :tosser: :tosser:

Έλεος πια... Μου έχει τύχει ακόμα να αισθανθώ ότι "για να νιώθω απόλαυση αυτήν την στιγμή, σημαίνει ότι κάνω κάτι λάθος/έχω πάρει τον λάθος δρόμο/κατρακυλώ ενεργειακά", και διάφορα τέτοια. :tosser: :tosser: :tosser:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”