ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26030
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};- @};- :x
Vasoula έγραψε:Αυτό που μας κάνει να παίρνουμε βαθιές ανάσες είναι τόσο απλό, που κανείς δεν μπορεί να το σκεφτεί σαν το δυνατό του Σημείο…

Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…
@};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18609
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Στην ουσία απεχθάνονται αυτό που ζηλεύουν… Την Ελευθερία που μας δίνει η πνευματική μας αυτάρκεια… Γιατί αυτάρκης είναι μόνο ο Ελεύθερος Άνθρωπος, που δεν έχει πατρίδα, θρησκεία και σύνορα, αλλά τιμάει το Αγαθό όπου και να βρίσκεται…

Αλλιώς, ακόμα και στην πατρίδα του να βρίσκεται θα συμπεριφέρεται σαν αλλοδαπός!
Μα πόσο επίκαιρο πια...(!)
Βασούλα μου >:d< >:d< >:d<

Βάσω έγραψε:Μα ο Κόσμος μας αφορά, όσο και ο Εαυτός μας… Γιατί το ένα χωρίς το άλλο, είναι θάνατος του Θεού μέσα μας! Και όταν αυτός είναι νεκρός μέσα μας, το μόνο σίγουρο είναι ότι πουθενά δεν θα βρίσκουμε Αγάπη και Σοφία στην Ζωή μας… Γιατί όλα ξεκινούν από την βαθιά αποδοχή του «ήρθα για να Ζήσω»…
Το παιχνίδ χάνεται στην ψευδαίσθηση που έχουν οι περισσότεροι του "ήρθα για να ζήσω" (με μικρό "ζ" το ζήσω) :-( :-( :-(
Βάσω έγραψε:Αυτό που μας κάνει να παίρνουμε βαθιές ανάσες είναι τόσο απλό, που κανείς δεν μπορεί να το σκεφτεί σαν το δυνατό του Σημείο…

Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…
Αυτό το τόσο απλό, το τόσο δεδομένο και όμως τόσο μα τόσο σημαντικό...(!) "Είμαι φως και φως εκπνέω..." Τι δεν καταλαβαίνουμε επιτέλους;;; @};-

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11715
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Μα ο Κόσμος μας αφορά, όσο και ο Εαυτός μας… Γιατί το ένα χωρίς το άλλο, είναι θάνατος του Θεού μέσα μας!
Και το ένα δεν αναιρεί το άλλο, παρά μόνο στις αποφάσεις μας να επιλέγουμε το απλό και βαθιά πνευματικό vs του πολύπλοκου προγραμματισμού μας…
Αυτό που μας κάνει να παίρνουμε βαθιές ανάσες είναι τόσο απλό, που κανείς δεν μπορεί να το σκεφτεί σαν το δυνατό του Σημείο…
Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…
:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από JOANNA »

Αυτό που μας κάνει να παίρνουμε βαθιές ανάσες είναι τόσο απλό, που κανείς δεν μπορεί να το σκεφτεί σαν το δυνατό του Σημείο…

Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…
@};- @};- @};- O:-)
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24604
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Βαθιά Αληθινό !!! :x :x @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Maraki »

Aυτό που μας κάνει να παίρνουμε βαθιές ανάσες είναι τόσο απλό, που κανείς δεν μπορεί να το σκεφτεί σαν το δυνατό του Σημείο…

Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…
Bασουλα μας γλυκειά :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από AMALIA »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18609
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασουλα έγραψε:Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…
Βασούλα μου >:d< >:d< >:d<
Εισπνέω Φως - εκπνέω Φως
Εισπνέω Αγάπη - εκπνέω Αγάπη
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23461
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vasoula έγραψε:Γιατί όλα ξεκινούν από την βαθιά αποδοχή του «ήρθα για να Ζήσω»…

[...]

Αυτό που μας κάνει να παίρνουμε βαθιές ανάσες είναι τόσο απλό, που κανείς δεν μπορεί να το σκεφτεί σαν το δυνατό του Σημείο…

Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…
:cry: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:



Μανούλη, τι ωραίο φτυαράκι :x :x O:-) >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27311
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ifaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3238
Εγγραφή: 06 Απρ 2009 10:42 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Ifaki »

Vasoula έγραψε:Οι περισσότεροι όμως πιστεύουν ότι ήρθαν για να επιβιώσουν… Και το ένα δεν αναιρεί το άλλο, παρά μόνο στις αποφάσεις μας να επιλέγουμε το απλό και βαθιά πνευματικό vs του πολύπλοκου προγραμματισμού μας…

Αυτό που μας κάνει να παίρνουμε βαθιές ανάσες είναι τόσο απλό, που κανείς δεν μπορεί να το σκεφτεί σαν το δυνατό του Σημείο…

Εισπνέω Φως – εκπνέω Φως… Κάθε Πνοή είναι και Δημιουργία… Και έτσι ο Κόσμος μας βρίσκει ξανά την Καρδιά του, σε μια Πορεία προς την Αλήθεια και την Ζωή…

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ο μεγαλύτερος Σκοπός μας είναι να ενώσουμε τα μέρη της Ψυχής μας μέσα στην Αγάπη του Θεού και του Ανθρώπου
Χωρίς να μας νοιάζει ποιόν απογοητεύουμε

_________________
"Πολέμα και Οραματίσου"...

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΙΣΠΝΕΩ ΦΩΣ - ΕΚΠΝΕΩ ΦΩΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

:sunny: :sunny: :sunny: :romance-heartbeating:
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”