Ο ΔΙΑΒΑΤΗΣ

Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΔΙΑΒΑΤΗΣ

Δημοσίευση από elenaki »

Η εμπειρία μας ποτέ δεν είναι αρνητική ή θετική, όταν τολμάμε να ολοκληρωνόμαστε μέσα της κάθε στιγμή που δεν επιτρέπουμε στην ανάσα μας να κόβεται...
Γιατί να είναι σίγουρο πια, ότι η ανάσα δεν κόβεται από μια αρνητική εμπειρία, ούτε παίρνεται από μια θετική εμπειρία...
Κόβεται από αυτήν την αναμονή να περιμένουμε κάτι για να τσουλήσει η ζωή... ας είναι και δυσάρεστο!
Να μην πούμε "πάει πέρασε κι αυτό", περιμένοντας να έρθει κάτι άλλο, αλλά να ανοίγουμε τα μάτια μας στον κόσμο με εκείνη την έκπληξη του παιδιού, που δεν έχει προλάβει να αλλοτριωθεί μεταξύ ανάμνησης και προσδοκίας...
Βασουλα μου..
@};- @};- @};-
Φωτεινο μου Μπετουλι μου.. >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18602
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΔΙΑΒΑΤΗΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Έτσι ακριβώς Βασιλάκη μου!!!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΔΙΑΒΑΤΗΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

τις ημέρες που είμαι σε αρμονία με το μέσα μου κάθε τι που κάνω παίρνει μια μαγική αίσθηση Χαράς εσωτερικής και πληρότητας
μπορεί αύριο να βγάζω αλλιώς τα χρήματα μου, δεν το ξέρω, για αυτή την στιγμή όμως είναι σημαντικό για εμένα
το έχω βιώσει και εγώ λίγες φορές :x

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Ο ΔΙΑΒΑΤΗΣ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ποιός μπορεί να ξαναγεννηθεί και να θυμάται ότι ο Θεός είναι μέσα του και εκείνος είναι μέσα στον Θεό, ξεχνώντας τους όρους που του έθεσαν για να γίνει άνθρωπος?
Ποιός μπορεί να ξαναγεννηθεί και να θυμάται την Υπόσχεσή του, ότι όσα βουνά και να ανέβει ή να κατέβει, όσες θάλασσες και να διασχίσει, όσες καταιγίδες ή λιακάδες και να συναντήσει στο διάβα του, εκείνος θα είναι ένας διαβάτης που δεν έχασε τον δρόμο του, αλλά απλά τον περπατάει με ανοιχτή καρδιά?
Υπάρχει ο Λόγος της Αθωότητας και ο Λόγος της κατηγορίας... Και καλούμαστε να επιλέξουμε με ποιό από τα δύο θα Ζήσουμε, γιατί όσο και να κάνουμε πως δεν το ξέρουμε, η επιλογή είναι δική μας τελικά...
:romance-heartbeating: @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16532
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Ο ΔΙΑΒΑΤΗΣ

Δημοσίευση από margaritarenia »

>:d< :romance-heartbeating: @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23450
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΔΙΑΒΑΤΗΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”