Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18595
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Στέφανος έγραψε:Πόσο όμορφο ακούγεται και πόσο αληθινό είναι. Αν σκεφτείς ότι η επικοινωνία με τον εαυτό μας είναι πλήγμα.
Τουλάχιστον για εμένα :x :x :x
Έχω μάθει να με παραμυθιάζω πολυ εύκολα μιας και δεν με ακούω :cry: X( :x
Ναι Στεφανάκο μου! Πολύ ωραία το έθεσες!!! Με κάλυψες απόλυτα! Ακριβώς αυτό!!!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33544
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Annoula »

Μανούλη >:d< >:d< :x :x

Βασούλα >:d< >:d< :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από elenaki »

Οι φυσικοί άνθρωποι ορμάνε να σε διορθώσουν... Από εκεί να τους διακρίνεις...

Είναι, δυστυχώς, οι περισσότεροι και μπορεί ανάμεσα σ' αυτούς να είναι και όσοι όφειλαν να είναι αγαπημένοι.. Δεν αντέχουν τίποτα που δεν τους μοιάζει…

Κλείσε τα αφτιά σου στην επίκριση, είναι το αθλιότερο όπλο του φυσικού ανθρώπου που φθείρεται στον φόβο…

Μην επιτρέπεις σε κανέναν να σε τρομοκρατεί… Η τρομοκρατία δεν συμβαίνει στα παιδιά… Συμβαίνει στους ενήλικες, ίσως σε πιο άγρια μορφή… Τα παιδιά μετά μας αντιγράφουν…

Άνοιξε την καρδιά σου στον Εαυτό σου, είναι το πνευματικό όπλο του ανθρώπου που εξελίσσεται στην Αγάπη…

Χαμογέλα σε όσους δεν θέλουν να σε καταλάβουν, αλλά μην επιτρέψεις να καθορίσουν αυτοί τις συμπεριφορές σου και τον αυθορμητισμό σου, ενόσω δεν τους βλάπτεις...Μην κλείνεις την επικοινωνία μεν, αλλά να ξέρεις ότι δεν είναι πάντα απαραίτητη, όταν αρχίζει να γίνεται δικαιολογία…

Eπέτρεψε στον Εαυτό σου να νιώσει πιο αυθεντικούς δρόμους, ακόμα και αν η θεωρία τούς ονομάζει «λανθασμένους», έχοντας κατά νου, που σε οδήγησαν οι μέχρι τώρα «σωστοί» δρόμοι, στην πράξη… Το να είσαι χαρούμενος και πλήρης, είναι δικό σου δικαίωμα…

Για να επιλέξεις τον σωστό για εσένα Δρόμο, χρειάζεται να διακρίνεις που πήγαινες και που θέλεις να πας… Το να βρίσκεις επιχειρήματα διάκρισης, είναι θέμα Λογικής…

Και να θυμάσαι.. Μπορούμε να Ζήσουμε και χωρίς αυτούς που γνωρίζουν το καλό μας, καλύτερα από εμάς και τους σωτήρες... Αποδεδειγμένο…

Μόνο τα πρόβατα οδηγούνται… Οι άνθρωποι δέχονται την καθοδήγηση μέσα στον Εαυτό τους, γιατί είναι ο μόνος που μας Γνωρίζει βαθιά, σε όλα τα επίπεδα…
Βασουλα μου.. @};- :cry:

Μανο.. :x :x :x
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18595
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

L-) Άλλο ένα μοίρασμα θα ήθελα να κάνω μαζί σας:

...Λίγο πριν φύγω για δουλειά μίλαγα με τη μάνα μου στο skype. Περί ανέμων και υδάτων, μη φανταστείτε τίποτα το βαρύγδουπο. Και κάποια στιγμή έρχεται στο δωμάτιο και ο πατέρας μου. Άρχισε να με ρωτάει αν βρήκα καμιά άκρη με τη βίζα και για το τι προβλήματα αντιμετωπίζω. Μέχρι εδώ όλα καλά. Είναι κάτι που έχει ξανασυμβεί άλλωστε...

Αυτό που δεν έχει ξανασυμβεί ποτέ στα χρονικά είναι το εξής: Γυρνάει και μου λέει πως ότι θεωρώ εγώ καλύτερο να κάνω για μένα. Να μην ακούω κανέναν και πως αν θελήσω να γυρίσω Ελλάδα, το σπίτι και το δωμάτιο μου θα είναι πάντα εκεί και θα με περιμένουν. Επίσης μου είπε να ξεχάσω τα παλιά, πως και οι δύο είπαμε πολλά και πως ότι έγινε, έγινε! Όσο ζει θα με στηρίζει όπως μπορεί... Τα έλεγε αυτά και άκουσα τη φωνή του να σπάει... Παιδιά συγκινήθηκε!!!

:-o :-o :-o

Εντάξει, τι να πω! Το σύμπαν έχει χιούμορ!!! Στανταράκι αυτό τώρα. Ξέρω πως όλο αυτό ήταν μια αναλαμπή που δεν ξέρω από που ακριβώς προέκυψε, όπως επίσης ξέρω πως ένας άνθρωπος 80 χρονων και με τα μυαλά του πατέρα μου απλά ΔΕΝ παίζει να αλλάξει, αλλά εγώ τσίμπησα...(!)

Ένιωσα μ****ας που έχω κατά καιρούς όλα αυτά τα άσχημα συναισθήματα για εκείνον και το πρώτο πράγμα που μου είπε ο εαυτός μου ήταν: "να, είδες μωρέ; Τελικά σε αγαπάει..."
Πιπίλες! Το ξέρω!
...Αλλά εγώ επηρεάστηκα!
Ψέμματα να πω;;; :cry: :cry: :cry:
:-?? :-?? :-??
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

"να, είδες μωρέ; Τελικά σε αγαπάει..."
ειδες Μάνουλη? μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις

Αδιανόητο μου φαίνεται μετά από τόσους ομηρικούς καυγάδες, μετά από τόση κόντρα, μη σου πω και ανταγωνισμό, να κάτσω να συζητήσω μαζί με έναν άνθρωπο σχεδόν 80 χρονών ο οποίος δνε είναι ανοιχτός καν στο να με ακούσει και να τον ρωτήσω κατάμουτρα: "Γιατί ποτέ σου δε με αγάπησες; Κι εγώ παιδί σου ήμουν... Τι λάθος έκανα;"

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18595
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Τι να πω βρε Βασούλα μου...;;;
πραγματικά τα έχω χαμένα!
Βαθιά μέσα μου ξέρω καλά πως ΔΕΝ έχει αλλάξει!
Αλλά τι τον έπιασε στα ξαφνικά, μου λες;;;
:-?? :-?? :-??
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

δεν έπιασε αυτόν...
Εσένα έπιασε, Μανούλη μου...

Όταν υπάρχουν τόσο μεγάλες ανάγκες, τότε έρχεται κάποιος και τις καλύπτει, απλά για να σε διατηρήσει ανώριμο...

Το έχω δει να συμβαίνει, αλλά αυτή η ταχύτητα του ασυνείδητου με ξάφνιασε και εμένα...

Ίσως χρειάζεται να αντισταθείς στην νοσταλγία που θα σε πιάσει σε λίγο, να γυρίσεις πίσω...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18595
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Ίσως χρειάζεται να αντισταθείς στην νοσταλγία που θα σε πιάσει σε λίγο, να γυρίσεις πίσω...
Σε αυτό θα μείνω Βασούλα μου!
Με εμπιστοσύνη και σεβασμό!
Σε ευχαριστώ!!!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88498
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

:* >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26020
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

@};- @};- :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από eirini »

Agalitsas έγραψε:Έχω μάθει να με παραμυθιάζω πολυ εύκολα μιας και δεν με ακούω
Α ρε Στεφανάκο... :cry: αυτη τη συζήτηση ειχα πριν.... :cry:
Vaso έγραψε:δεν έπιασε αυτόν...
Εσένα έπιασε, Μανούλη μου...

Όταν υπάρχουν τόσο μεγάλες ανάγκες, τότε έρχεται κάποιος και τις καλύπτει, απλά για να σε διατηρήσει ανώριμο...

Το έχω δει να συμβαίνει, αλλά αυτή η ταχύτητα του ασυνείδητου με ξάφνιασε και εμένα...

Ίσως χρειάζεται να αντισταθείς στην νοσταλγία που θα σε πιάσει σε λίγο, να γυρίσεις πίσω...

>:d< >:d< >:d< >:d<
:-o ρε τι γίνεται.....
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31547
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

όλα όσα διαβάζω σημαντικά :) :x

Μανούλη :x :x :x :x

Στεφανάκο :x :x :x

Βασούλα μου πολύ ευχαριστώ για το κείμενο :) :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Isilwen έγραψε: Γιατί είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον να ανακαλύψει το εσωτερικό του Φως και όχι για να τον ρίχνουμε στην λάσπη. @};-
:x :) >:d< >:d< >:d< >:d<
Vaso έγραψε: χρειάζεται να προστατεύουμε τον Εαυτό μας από αυτόν που θέλει ντε και καλά να του μοιάσουμε.

Οι φυσικοί άνθρωποι ορμάνε να σε διορθώσουν...Από εκεί να τους διακρίνεις...

Κλείσε τα αφτιά σου στην επίκριση, είναι το αθλιότερο όπλο του φυσικού ανθρώπου που φθείρεται...
Ανοιξε την καρδιά σου στον Εαυτό σου, είναι το πνευματικό όπλο του ανθρώπου που εξελίσσεται...

Χαμογέλα στους έξυπνους, που δεν καταλαβαίνουν την ανοησία τους, αλλά μην επιτρέψεις να καθορίσουν αυτοί τις συμπεριφορές σου και τον αυθορμητισμό σου, ενόσω δεν τους βλάπτεις...

Και να θυμάσαι...Μπορούμε να Ζήσουμε και χωρίς αυτούς που θέλουν το καλό μας και τους σωτήρες...Αποδεδειγμένο

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Vaso έγραψε:δεν έπιασε αυτόν...
Εσένα έπιασε, Μανούλη μου...

Όταν υπάρχουν τόσο μεγάλες ανάγκες, τότε έρχεται κάποιος και τις καλύπτει, απλά για να σε διατηρήσει ανώριμο...
ετσι εξηγουνται πολλα οικογενειακα και γκομενικα @};- @};- εχει αρχισει και σπαει ομως @};-

Μανουκο πολλες αγκαλιες >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:Όταν υπάρχουν τόσο μεγάλες ανάγκες, τότε έρχεται κάποιος και τις καλύπτει, απλά για να σε διατηρήσει ανώριμο...

Το έχω δει να συμβαίνει, αλλά αυτή η ταχύτητα του ασυνείδητου με ξάφνιασε και εμένα...

Ίσως χρειάζεται να αντισταθείς στην νοσταλγία που θα σε πιάσει σε λίγο, να γυρίσεις πίσω...

Οχι καριολάκι θα ωριμάσεις... [-( [-( [-(
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18595
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

=)) =)) =)) =)) =)) =))
Λαζαράκο >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”